Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εάν πας Ρυθμίσεις Συστήματος-->Ασφάλεια ενεργοποιείς την επιλογή Superuser και είσαι έτοιμος...με την προϋπόθεση όταν το παράγγειλες να έιχες ζητήσει να στο ρουτάρουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξανά πέρασα την rom και όλα μια χαρά.

Δεν μπορώ όμως με το vroot που είχα κάνει πριν να κάνω root το τηλέφωνο.

Έχω δοκιμάσει το root Genius και το vroot αλλά τίποα

Έχει άλλο προγραμματάκι η 4.4.2 για να ροοταριστεί το τηλέφωνο?

Εάν όταν το παράγγειλες είχες ζητήσει το κινητό να είναι ρουταρισμένο πας Ρυθμίσεις Συστήματος --> Ασφάλεια και ενεργοποιείς την επιλογή Superuser!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν βαλω την kitkat την καινουργια αλλα μετα θελω να γυρισω πισω στην jellybean μπορω ή οχι;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα μπορεσουμε να βρουμε λυσει στο δικο μου προβλημα ειναι πολυ εκνεβριστικο...

https://www.youtube.com/wa...ature=youtu.be

https://www.youtube.com/wa...ature=youtu.be

περιμένω πάνω από δέκα λεπτά έτσι αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα το τηλεφωνο. Το είχα πάρει για τον γιο μου και του έπεσε την πρώτη μέρα και του εσπασε η οθόνη.Το έστεια πίσω και μου ζητήσαν 70$ για αλλαγή οθόνης. Το επισκευασμένο τηλέφωνο που μου έστειλαν από minideal έχει άλλο ΙΜΕΙ. Είναι άλλο τηλέφωνο; Μου στείλαν και δεύτερη μπαταρία και καπάκι. Η έκδοση android που έχει είναι 4.2.2. Πρέπει να κάνω update σε κιτ κατ; Το τηλεφωνο θα είναι για τον γιο μου και δεν θέλω πολύ ψάξιμο. Επίσης δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ποιο προτείνεται; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια...! εγκατατεστησα ταην 4.4.2 απο το jiayu.es και εχασα το imei. εκανα τα βηματα που λετε το τηλεφωνο ειναι root αλλα το mtkdroid δεν κανει τιποτα μου λεει ρεψοννεψτ cable! καθε φορα εντωμεταξυ που συνδεω το usb τρεχει τον mtk65xx preloader σαν com αλλα μετα απο ενα δευτερολεπτο χανεται...!!!! παιξει το mtkdroid tools πως θα πρεπει να συνδεσω το τηλεφωνο κλειστο η' ανοικτο παταω μηπως πρεπει να πατησω τιποτα κουμπια volume, power ας πουμε!!!!

 

επισης το κινητο εχει 2 sim εγω εχω ενα imei στη πλατη της συσκευης το αλλο τη νουμερα εχει?

 

help!!!:cry:

 

Πανεύκολο!

 

Αφού ενεργοποιήσουμε τον superuser και εγκαταστήσουμε το busybox, τρέχουμε το MTK Droid Tools που κατεβάζουμε από εδώ : http://forum.gsmhosting.com/vbb/f606/mtk-droid-tools-2-5-3-mt6592-support-1770571/ , μπορεί να σας βγάλει κάτι το antivirus κατά την αποσυμπίεση και να το σβήσει αλλά δεν υπάρχει θέμα, το τρέχουμε και μετά συνδέουμε το κινητό. Μετά θα πατήσουμε ROOT στην εφαρμογή και θα συνδεθεί και θα αντικαταστήσουμε τα ΙΜΕΙ με τον πραγματικό αριθμό ή όποιον θέλουμε και θα κάνουμε reboot. Απλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , σκέφτομαι να πάρω το smartphone. Πιστεύω για τα λεφτά του (150ευρώ) είναι ότι καλύτερο από άποψη επιδόσεων και μπαταρίας (3000mha). Για την κάμερα διάβασα ότι δεν είναι πολύ καλή ιδιαίτερα σε χαμηλό φωτισμό. Έχει κάποιος εφαρμογή κάμερας εκτός στοκ να μου πει εντυπώσεις και αν όντως είναι σε καλύτερο επίπεδο? θα μου προτείνατε κάποιο άλλο? στο ίδιο μέγεθος? Edited by andr0id
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα μου ήρθε το κινητό αλλά δεν έχει πληκτρολόγιο καθόλου. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει λίγο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα μου ήρθε το κινητό αλλά δεν έχει πληκτρολόγιο καθόλου. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει λίγο;

Ευχαριστώ

Εγκατέστησε κάποιο από το Play store. Εγώ χρησιμοποιώ το Swift.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καθόλου. Πως να μπω στο playstore...

κατέβασε το από εδώ είτε με τον browser που έχεις,είτε στο υπολογιστή και μετά στο κινητό με το καλώδιο usb

Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα εγγραφή (πρέπει να έχεις gmail) και μετά download

 

Δεν διαθέτει καθόλου πληκτρολόγιο το κινητό πως να κάνω εγγραφή. Είμαι ήδη εγγεγραμμενος. Περίεργο πάντως :-(

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαθέτει καθόλου πληκτρολόγιο το κινητό πως να κάνω εγγραφή. Είμαι ήδη εγγεγραμμενος. Περίεργο πάντως :-(

Μπες από τον υπολογιστή στο Google Play κατέβασε την εφαρμογή SwiftKey και μετά install στο κινητό

Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το κινητό και φαίνεται καλό. Να ρωτήσω για την καμέρα. Κατά την εγγραφή ζουμάρει; Και αν ναι πως.Ευχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το κινητό και φαίνεται καλό. Να ρωτήσω για την καμέρα. Κατά την εγγραφή ζουμάρει; Και αν ναι πως.Ευχαριστώ....

 

είτε πριν να ξεκινήσεις να τραβάς το βίντεο είτε κατά την διάρκεια του βίντεο βάζοντας τα δάχτυλα (αντίχειρα και δείκτη) στην οθόνη του κινητού και κάνοντας την κίνηση από μέσα προς τα έξω έχεις ζουμ

Link to comment
Share on other sites

Μπες από τον υπολογιστή στο Google Play κατέβασε την εφαρμογή SwiftKey και μετά install στο κινητό

Δεν βλέπει την συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπει την συσκευή...

 

λογικο, αφου χωρις πληκτρολογιο δεν εχεις βαλει το gmail σου στην συσκευη, καμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

λογικο, αφου χωρις πληκτρολογιο δεν εχεις βαλει το gmail σου στην συσκευη, καμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δοκιμασες;

Αυτό σκέφτομαι να κάνω....

Θα λυθεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Αν δε λυθει αυτό που μπορεις να κανεις είναι να φλασάρεις ξανά τη ρομ

 

Δηλαδή δεν θα διορθωθεί με την επαναφορά?

Ωχ...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω γιατί δεν προτιμάτε το g5s αντί για to g4s?

 

Το G5s έχει 4.5" οθόνη. Ποιοτικά μπορεί να είναι καλύτερο επειδή είναι όλο μεταλλικό και πιο μουράτο, αλλά δεν έχει πολλές ROMS όπως το G4s.

 

Τα έχω συγκρίνει και τα δυο στο χέρι και το G4s για 'μένα είναι καλύτερο λόγω μεγέθους οθόνης.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το G5s έχει 4.5" οθόνη. Ποιοτικά μπορεί να είναι καλύτερο επειδή είναι όλο μεταλλικό και πιο μουράτο, αλλά δεν έχει πολλές ROMS όπως το G4s.

 

Τα έχω συγκρίνει και τα δυο στο χέρι και το G4s για 'μένα είναι καλύτερο λόγω μεγέθους οθόνης.

 

κατά τα άλλα όμως να προχωρήσω στην αγορά? σκοπεύω να το πάρω από 1949deal

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρει το φαινομενο να μη μπορουν να σας καλεσουν ενω το τηλ. λειτουργει κανονικα.... να φαινεται ανενεργο!!

ειμαι στην cosmote... και δεν ξερω αν φταιει το g4s ή η cosmote... μετα βεβαια μου ερχεται μυνημα οτι με περνανε.. αλλοι παλι μπορουν και με καλουν κανονικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πφφφ μπλέξιμο δεν βρισκω τροπο να κατεβασω πληκτρολογιο...

Ελα ρε φιλε μην στεναχωριεσαι για τοσο απλα πραγματα βαλε σε μια καρτα sd αυτο το apk κανε εγκατασταση και ολα καλα

κατεβασε απο εδω

http://www.apkfullappz.com/2013/02/swiftkey-keyboard-v400106-apk-full-apps.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...