Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για το φβ το βρηκα πριν λιγο και το κατεβασα και νομιζω δεν κολλαει . Πρεπει να πω οτι το σκορ του κινητου μου στο Antutu Benchmark ιεναι 26985 δηλαδη λιγο χαμελοτερο σκορ απο το Samsung Galaxy S4. Ο φακος τελικα ειναι πολυ καλος και η φωτεινοτητα ειναι μια χαρα , Το μονο κακο στο κινητο ,που εχω παρατηρησει ειναι οτι ζεστενεται αν τρεχεις παρα πολυ εφαρμογες που ειναι φυσιολογικο. Το κινητο αυτο ειναι καλυτερο απο εναν υπολογιστη 4αρων χρονων που εχω . :)
Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα μηπωs αξιζει απο θεμα καλυτερηs εγγυησηs παραγγελια απο την ιδια την jiayou 190 dollars http://www.jiayu-store.com/jiayu-g4-mtk6592-octa-core-4-7-inch-ips-screen-dual-camera-android-smart-phone.html.H καλυτερη επιλογη μια απο αυτα spemall ,vickmall,minideal σε περιπτωση που μαs τυχη κατι......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπωs αξιζει απο θεμα καλυτερηs εγγυησηs παραγγελια απο την ιδια την jiayou 190 dollars http://www.jiayu-store.com/jiayu-g4-mtk6592-octa-core-4-7-inch-ips-screen-dual-camera-android-smart-phone.html.H καλυτερη επιλογη μια απο αυτα spemall ,vickmall,minideal σε περιπτωση που μαs τυχη κατι......

 

Αλέξανδρε, όπως και σε πολλές παρόμοιες περιπτώσεις π.χ xiaomi-world, 2lenovo, oppomart, δεν πρόκειται για τις ίδιες τις εταιρίες που αναφέρεται στο όνομα του site, αλλά για resellers που επιλέγουν τέτοια ονόματα για "ψαρώνουν" οι αγοραστές, νομίζοντας ότι έχουν να κάνουν με την ίδια την εταιρία.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα mod απο τους κινέζους βασισμένο στο official ROM G4S-20140422-121442

 

1. Βελτιστοποιήση ανοιγματος συσκεθης

2. Βελτιστοποίηση Interface

3. Βελτιστοποίηση ενεργιας (ύπνος και Wi-Fi)

4. Βελτιστοποιήσει στην ταχύτητα σύνδεσης στο Internet

5. Βελτιωμένη ποιότητα ήχου και βίντεο

6. Βελτιωμένη απόκριση της οθόνης αφής

7 Απαγόρευση για το εικονίδιο κατάστασης εντοπισμού σφαλμάτων, όταν συνδέεται το καλώδιο usb

8. Βελτιστοποίηση της κατανάλωσης της μπαταρίας

9. Βελτιωμένο σήμα 3G

10.Init.d με SuperTweak σενάριο.

 

http://yadi.sk/d/cDWMuJNPRGNja

 

 

Αλλο ενα Recovery για Jiayu G4S (25.05.2014)

Βασισμένο στο TWRP 2.7.0.0

 

Εγκατασταση δια μεσου mod. Recovery. αν έχετε stock Recovery συνίσταται αναβάθμιση με FlashTool.

Για αναβάθμιση με FlashTool πρεπει το recovery.img να βαλουμε στο φακελο μαζι με scatter-file.

 

Το Recovery εχει επιπλέον:

- mount και των δυο SDcard στο PC

- Υποστήριξη USB διαμορφωμένα Fat32 και exFat

- Υποστήριξη για USB ποντικι

- Υποστήριξη ОТА

- Πλήρης λειτουργικό adb

- Φόρτωση της μπαταρίας

 

http://yadi.sk/d/KDzrLsI1RGPTb

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! αύριο σκέπτομαι να το αγοράσω κι εγώ κι έχω μερικές ερωτήσεις:

σε σχέση με zte και huawei αυτή η μάρκα δεν είναι πιο μούφα?

είναι κάτι που πρέπει να ζητήσω κατά την αγορά? (ελληνικά, root,κάτι άλλο)?

υπάρχει κάποιος κωδικός για έκπτωση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κάτι ακόμα

αν πάρω την έκδοση με 1gb ραμ θα είναι πιο αργό? γιατι στα screenshots που έχει το Minideal βλέπω ότι παίρνουν περίπου ίδια βαθμολογία στο an tu tu. μάλιστα το 1gb έχει λίγο μεγαλύτερη βαθμολογία!!!

και είναι 40 δολάρια φθηνότερο!!! τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω κατι οποιον το εχει παραλαβει.

Επειδη οι περισοτεροι επελεξαν free shiping (και για το κοστος μεταφορικων αλλα και για αποφυγη φορου),

στο σπιτι αφηθηκε σαν δεμα και ο ταχυδρομος την εκανε ?

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/search?q=lenovo+super+camera+3.5.5+apk&oq=lenovo+super+camera+3.5.5&aqs=chrome.1.69i57j0.8033j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

 

Έχει βγει και 3.5.6 νομίζω αλλά δεν την έχω δοκιμάσει και δεν θα μπω στον κόπο. Η 3.5.5 δουλεύει τέλεια.

 

Και πως ακριβώς το περνάμε στο κινητό μας;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω κατι οποιον το εχει παραλαβει.

Επειδη οι περισοτεροι επελεξαν free shiping (και για το κοστος μεταφορικων αλλα και για αποφυγη φορου),

στο σπιτι αφηθηκε σαν δεμα και ο ταχυδρομος την εκανε ?

 

Εγω ειχα βαλει free shipping εκανε 18 μερες περιπου αλλα δεν πληρωσα τελωνειο και ηρθε στο σπιτι μου ο ταχυδρομος με το δεμα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας! αύριο σκέπτομαι να το αγοράσω κι εγώ κι έχω μερικές ερωτήσεις:

σε σχέση με zte και huawei αυτή η μάρκα δεν είναι πιο μούφα?

είναι κάτι που πρέπει να ζητήσω κατά την αγορά? (ελληνικά, root,κάτι άλλο)?

υπάρχει κάποιος κωδικός για έκπτωση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κάτι ακόμα

αν πάρω την έκδοση με 1gb ραμ θα είναι πιο αργό? γιατι στα screenshots που έχει το Minideal βλέπω ότι παίρνουν περίπου ίδια βαθμολογία στο an tu tu. μάλιστα το 1gb έχει λίγο μεγαλύτερη βαθμολογία!!!

και είναι 40 δολάρια φθηνότερο!!! τι λέτε?

 

Φιλε εγω σου λεω η εκδοση των 2gb ειναι ιδανικη μπορεις να βαλεις τα παντα μεσα και να εχεις ολες τις εφαρμογες ανοιχτες και ακομα θα εχεις κατι εκατονυαδες mb ελευθερα . Εγω στην θεση σου θα επερνα την εκδοση των 2 gb και ας μην χρησιμοποιω πολυ το κινητο .

Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

Εξαλλου ρε φιλε μου νομιζω οτι θελεις ενα κινητο να ειναι καλο και σε 1 με 2 χρονια απο τωρα, εγω με αυτο το κριτηριο πηρα αυτο το κινητο.
Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

kosbas ευχαριστώ πολύ.. με έπεισες... :P

άλλη μια ερώτηση! το κινητό έρχεται με θήκη και screen protector? ή τα αγοράζω ξεχωριστά?

επίσης να ζητήσω να μου το στείλουν με κάποια συγκεκριμένη ταχυδρομική ή ξέρουν αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

kosbas ευχαριστώ πολύ.. με έπεισες... :P

άλλη μια ερώτηση! το κινητό έρχεται με θήκη και screen protector? ή τα αγοράζω ξεχωριστά?

επίσης να ζητήσω να μου το στείλουν με κάποια συγκεκριμένη ταχυδρομική ή ξέρουν αυτοί?

από το minideal με 6$ extra (έχει option) σου στέλνουν θήκη σιλικόνης + screen protector...

 

στο στέλνουν αυτοί με δική τους εταιρεία...singapore post και σε 2 εβδομάδες το έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω παρηγγειλα απο αυτο το σαιτ http://www.aliexpress.com/item/3000MAh-Jiayu-G4-MTK6589T-1-5G-Quad-Core-Phone-4GB-JiaYu-G4-3G-4-7-IPS/1045378773.html οπως ειπα και πιο πανω δωρεαν μεταφορικα γυρω στις 18 μερες και δεν περασε τελωνειο . Ηρθε με θηκη σιλικκονης και προστατευτικο για την οθονη ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ
Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, μετα απο συμβιωση με το vodafone smart ii, θα ηθελα να παω σε κατι πιο καλο μιας και σπανια αλλαζω κινητα και σκεφτομαι για το g4s...

Το πιο ωραιο που με αρεσε στο κινητο ειναι η μπαταρια του και οπως βλεπω αφου βγαζει 2 μερες ειμαστε κομπλε απο εκει! αυτο που δεν με αρεσε ειναι για τις επαφες που εκαναν παραπονα αρκετοι οπως και το facebook...! Με αυτα τι γινεται; Σκεφτομαι να το παρω απο to2c.com μιας και βγαινει 150ευρω, το θεμα ειναι οτι δεν ασχολουμαι με προγραμματα ρυθμισεις κτλ, θελει σκαλιγμα το κινητο για να λειτουργησει σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, σωστα διαλεξες αυτο το κινητο ειναι πολυ καλο . Εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με τις επαφες μονο με το φβ , απλα πρεπει να κατεβασεις την 8η εκδοση και οχι την 11η . Η μπαταρια ειναι οντως φοβερη και νομιζω οτι σε οποιο σαιτ και αν ψαξεις θα ειναι 150 ευρω απλα να κοιταξεις για μεταφορικα και αν σου κανουν κανα δωρο (π.χ θηκη) . Αυτο το σαιτ εχει δωρεαν μεταφορικα και δωρο θηκη http://www.aliexpress.com/item/3000MAh-Jiayu-G4-MTK6589T-1-5G-Quad-Core-Phone-4GB-JiaYu-G4-3G-4-7-IPS/1045378773.html . Εγω απο δω το πηρα και εμεινα πολυ ευχαριστημενως . Εγω δεν εχω πολυ ασχοληθει με τις ρυθμισεις νομιζω ειναι μια χαρα αν και εχω βαλει πολλες εφαρμογες στο κινητο δεν κολλαει δεν παθαινει τιποτα . Απλα το καλυτερο κινητο που εχω κρατησει στα χερια μου μεχρι τωρα .
Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

από το minideal με 6$ extra (έχει option) σου στέλνουν θήκη σιλικόνης + screen protector...

 

στο στέλνουν αυτοί με δική τους εταιρεία...singapore post και σε 2 εβδομάδες το έχεις...

 

για όποιον γνωρίζει. από 14/05 παραγγελία minideal και sg post, ακόμα γράφει στο site της sg post: despatched to overseas

και στα ελτα tracking : κλείσιμο από IPS. πέρασαν 12 μέρες, να αρχίσω να ανησυχώ;;;

Link to comment
Share on other sites

για όποιον γνωρίζει. από 14/05 παραγγελία minideal και sg post, ακόμα γράφει στο site της sg post: despatched to overseas

και στα ελτα tracking : κλείσιμο από IPS. πέρασαν 12 μέρες, να αρχίσω να ανησυχώ;;;

 

Μην ανησυχεις ακομα, αν περασει ακομα μια εβδομαδα με μιαμιση και ακομα να ερθει τοτε.... ανησυχησε λιγο. :p:)

Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

για όποιον γνωρίζει. από 14/05 παραγγελία minideal και sg post, ακόμα γράφει στο site της sg post: despatched to overseas

και στα ελτα tracking : κλείσιμο από IPS. πέρασαν 12 μέρες, να αρχίσω να ανησυχώ;;;

 

και μενα στα ελτα tracking το ιδιο λεει.Τι ειναι το κλεισιμο απο ips ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

και μενα στα ελτα tracking το ιδιο λεει.Τι ειναι το κλεισιμο απο ips ξερει κανεις?

Σημαινει οτι πεταξε απο Κινα και ειναι στο ενδιαμεσο σταδιο μεχρι να ανοιξουν τον σακο και να το καταγραψουν στο Αεροδρομιο - Τελωνειο, να περασει το κεντρο διανομης Αεροδρομιου και να το παρει το Ελτα να μας το φερει σπιτακι μας!:)

Τωρα πεσαμε και σε εκλογες (βαλτε οτι π/σ/κ και Δευτερα δεν θα δουλεψαν σαν Ελληναρες που ειμαστε) οποτε πιστευω μαζευτηκαν πολλα μαζι.....Λιγο υπομονη θελει ακομη, και εγω περιμενω ενα G4s. πιστευω μες την βδομαδα αντε βαρια μεχρι το τελος της να τα παρουμε.:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα το g4s απο vickmall μαζι ομως με ακομα ενα jiayu f1.Επελεξα free shiping,αλλα με ειπανε κατι για φορο...

Ξερει κανεις τπτ περι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα το g4s απο vickmall μαζι ομως με ακομα ενα jiayu f1.Επελεξα free shiping,αλλα με ειπανε κατι για φορο...

Ξερει κανεις τπτ περι του θεματος?

 

Φιλε αν περασει απο τελωνειο την εβαψες νομιζω . Πολλα λεφτα φορος . Τι σου ειπαν δηλαδη ;

Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

μου ειπανε οτι υπαρχει περιπτωση επειδη ειναι 2 κινητα να φορολογηθω..

δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει αυτο.

Ερχονται με ταχυδρομειο η courier;

Link to comment
Share on other sites

μου ειπανε οτι υπαρχει περιπτωση επειδη ειναι 2 κινητα να φορολογηθω..

δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει αυτο.

 

Φιλε αν φορολογηθεις με τα λεφτα που θα δωσεις στο φορο θα μπορουσες να παρεις και αλλα ενα G4S κινητο να πουμε ειναι αρκετα τα λεφτα. Επρεπε να εχεις συννενοηθει με τον πωλητη να μην περασει τελωνειο λεγοντας του να βαλει στο δεμα οτι ειναι δωρο και οτι κοστιζει 20 δολαρια .....:(

Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...