Jump to content

Υπογράψτε σ' αυτό το petition κατά του ΟΤΕ αδέλφια!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα ένα petition στο PetitionOnLine.Com στο οποίο διαμαρτύρομαι για τις τραγικές υπηρεσίες του ΟΤΕ στην διαθεσιμότητα του DSL. H υπογραφή σας αδέλφια είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη, γιατί ώς γνωστόν φωνή λαού,οργή θεού:

 

http://www.petitiononline.com/otedsl/petition.html

 

 

 

:cool:

Με γεια το καινούργιο μου μεικτό Wi-Fi δίκτυο! (που περιμένει την DSL του ΟΤΕ να έρθει για να την μοιράσει - αχχ πορτς πορτς πότε θα είστε διαθέσιμα;
Link to comment
Share on other sites

Mπράβο!

Ας το διαδώσουμε όσο μπορούμε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν πιστευω οτι θα βγει κατι...Εδω αγνοουν και την ΕΕΤΤ...Τελοσπαντων εγω "υπεγραψα".Ας εχουμε ελπιδες... :)
Link to comment
Share on other sites

Mπραβο για την κινηση.Αν και φοβαμαι οτι δεν θα ιδρωσει κανενος το αυτι οσες υπογραφες και αν μαζευτουν,ομως τουλαχιστον για αρχη κατι ειναι και αυτο και πιστευω οτι επρεπε να εχει γινει πολυ νωτιτερα.

Απλα το μονο που θα ηθελα να παρατηρησω ειναι οτι δεν ειδα να αναφερεται κατι και για τις υπηρεσιες που μας προσφερονται,υποτιθεται πως πληρωνουμε για 384/512/1024 και σπανιως εως καθολου θα ελεγα απολαμβανουμε αυτες τις ταχυτητες.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά !

 

Ενδιαφέρουσα η κίνηση διαμαρτυρίας ! Ο ΟΤΕ όντως μας κλέβει τόσα χρόνια.

 

Από την άλλη όμως να πούμε την αλήθεια, η ΕΕΤΤ έχει χαιδέψει περισσότερο τα αυτιά των άλλων εταιρειών παρά του ΟΤΕ.

 

;)

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ όμως θα ήθελα να διαμαρτυρηθώ για κάτι άλλο πέραν της μη διαθεσιμότητας που είναι δεδομένη.

Γιατί να κάνουμε συγκρίσεις κόστους πχ μεταξύ pstn και adsl?

Οταν είμαστε σε μία κοινωνία που υποτίθεται πως ότι πληρώνεις παίρνεις, τότε γιατί θα πρέπει να πληρώνουμε την pstn τόσο πολύ? Θα έπρεπε να είναι ΜΙΑ αστική μονάδα.

Θα ήταν πολύ πιο δίκαιο πιστεύω.

Πληρώνουμε εφάμιλλα για μία σύνδεση που:

 

1) Αργή σύνδεση

2) Αδυναμία χρήσης τηλεφώνου

3) Πεσίματα γραμμής και άλλα τρελά της pstn σύνδεσης.

 

George.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Πρέπει να ευαισθητοποιηθούμε όλοι. Καλό θα ήταν να υπογράψουμε. Δεν κοστίζει κάτι παιδιά. Ούτε ένα λεπτό από τον χρόνο σας.

 

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγινε. Εβαλα κι εγω την υπογραφη μου. Τελευταια φορα που ειδαι ηταν 398 υπογραφες. Καλη κινηση, αλλα στ'αληθεια εχω πιστει - χωρις να λεω οτι δεν εκανες καλα-οτι ο ΟΤΕ δεν καταλαβαινει Χρηστο απο τετοιου ειδους κινησεις. Απ'οτι βλεπω λειτουργει απολυτως ανεξαρτητα, εχοντας σ'ολα καθυστερηση. Και μετα θελουμε να ακολουθουμε την Ε.Ε. Αν ειναι δυνατον! Και αυτες οι τιμες, φαρμακειο ειναι....

Σιγουρα βεβαια θα πρεπει αφου ευαισθητοποιηθουμε εμεις να ευαισθητοποιηθει και ο ιδιος ο ΟΤΕ....

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

400 υπογραφές.

Κρίμα, πού να γίνει τίποτα αν δε μαζευτούν τουλάχιστον 1000;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

417 kai to stelnw kai se allous...:up:

Prepei na ftasei 1000 gia na prowthithei kai se poion tha stalei? (just wondering) :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...