Jump to content

Beidou Little Pepper Q1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ArisSX1

Εσύ πρέπει να είσαι ο πρώτος από αυτό το thread που έκανε παραγγελία οπότε λογικά θα είσαι και πρώτος που θα παραλάβει.

 

Ps1:Με Singapore post η TNT mail στο έστειλαν?

 

Ps2:Εμένα έγινε shipped 26/4 οπότε έχω δρόμο ακόμα. ...:)

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ArisSX1

Εσύ πρέπει να είσαι ο πρώτος από αυτό το thread που έκανε παραγγελία οπότε λογικά θα είσαι και πρώτος που θα παραλάβει.

 

Ps1:Με Singapore post η TNT mail στο έστειλαν?

 

Ps2:Εμένα έγινε shipped 26/4 οπότε έχω δρόμο ακόμα. ...:)

 

TNT στις 22/4 εμένα οπότε πράγματι μάλλον πρώτος θα παραλάβω αν και τα κινέζικα ταχυδρομεία δεν είναι FIFO και επιπροσθέτως δεν μένω Αθήνα οπότε έχω και μια έξτρα καθυστέρηση σε σχέση με την πρωτεύουσα! ;)

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην μπερδεύεστε, το άρθρο του gizchina που ανέβασε ο valanths είναι λανθασμένο. Το xolo play και το LA-Q1 είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ κινητά. Το πιο απλό παράδειγμα είναι ότι το play έχει κανονικά capacitive κουμπιά κάτω από την οθόνη, ενώ το LA-Q1 τα έχει στην οθόνη. Επίσης το LA-Q1 έχει τον Tegra 3 T30L (L από το Light, 1.2GHz) ενώ το Play έχει τον Tegra 3 T30 (στα 1.4GHz).

Μην σκέφτεστε παρόλα αυτά αν είναι το Xolo Play ή όχι. Σκεφτείτε ότι με 70 ευρώ αγοράζετε κινητό με Tegra 3, 1GB RAM, 3G, 4.7" 720p οθόνη και Gorilla Glass. με υποστήριξη σε MIUI. Προσωπικά εγώ ελπίζω μόνο να γίνει release ο kernel της συσκευής αφού ο πυρήνας 3.4 θα μας δώσει και kitkat μαζί με πολλά άλλα καλούδια!

Αν γίνει κάτι τέτοιο, ίσως ασχοληθώ και αναπτύξω και κάποια custom rom για όσους ενδιαφέρονται.

 

Όταν με το καλό μου έρθει η συσκευή θα κάνω και αναλυτικό review αλλά θα ανεβάσω και οδηγούς για root, custom roms και recovery κλπ.

ari σε αγαπαμε:happy:

 

παρηγγειλα πανταγουιλ κι εγω..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνφορουμίτες,

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι χθες αργά το βράδυ παρέλαβα. Έχω παίξει ελάχιστα προς το παρόν, να σας πω τις πρώτες εντυπώσεις μου. Πριν κρίνετε βέβαια τα γραφόμενα μου, έχετε υπόψιν ότι έχουν περάσει αρκετά χρόνια από την εποχή που είχα premium συσκευή (Siemens SX1 / Nokia 6600) οπότε είναι λογικό να έχω χαμηλότερα standards από κάποιους άλλους.

Η συσκευή ήρθε με Android 4.1.1, GoogleApps και root (superuser 1.0.3.0)

Antutu Benchmark 14.171

Η οθόνη στα μάτια μου είναι πάρα πολύ καλή, με ωφέλιμη ανάλυση 720x1184 (96 pixel τρώνε τα κάτω κουμπιά)

Η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή, με μοναδικό μειονέκτημα ότι στην δική μου συσκευή δεν πατιέται το Volume Up (θα το ανοίξω να το φτιάξω βέβαια...)**

Για κανένα λόγο δεν θυμίζει κινητό των 65-70 ευρώ!

 

Τέλος στο θέμα του SAR, στο γραφείο έχω αθωράκιστα ηχεία και πάντα παλιότερα, όποτε χτυπούσε το ZTE Blade που είχα, τα άκουγα να κουδουνίζουν ενοχλητικά ακόμα και από μεγάλη απόσταση. Αυτό πλέον χαίρομαι που δεν γίνεται, όχι μόνο από απόσταση, αλλά ούτε καν όταν βάζω το κινητό δίπλα στο ηχείο και κάνω κλήση!

 

Ακόμα δεν έχω δοκιμάσει custom roms αν και τις έχω κατεβασμένες. Θα περάσω recovery και θα ανεβάσω οδηγό για την διαδικασία.

 

** Τελικά απλά δεν είχε κλείσει καλά το καπάκι της μπαταρίας, όλα μια χαρά με το Volume!

Edited by ArisSX1
It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να αναφέρω τα γνωστά (ελπίζω πλέον) πως δεν φέρω καμία ευθύνη για οποιαδήποτε ζημιά προκαλέσετε στο κινητό σας μέσα από την διαδικασία που θα αναφέρω στην συνέχεια.

 

Οδηγίες εγκατάστασης ClockWorkMod Recovery 6.0.3.2 για χρήστες Windows

Προαπαιτούμενα:

  1. root στο κινητό (έρχεται έτοιμο από το pandawill)
  2. Εγκατεστημένους drivers για windows ( μπορείτε να τους βρείτε στο adbdriver.com )
  3. Συνδεδεμένο το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB

 

Διαδικασία:

  1. Κατεβάζουμε το αρχείο με τα απαραίτητα εργαλεία από το site του Arfonzo εδώ
  2. Αποσυμπιέζουμε τα αρχεία σε ένα φάκελο της επιλογής μας
  3. Τρέχουμε (διπλό κλικ) το αρχείο recovery.bat που βρίσκεται στον φάκελο που αποσυμπιέσαμε τα αρχεία.
  4. Στο παράθυρο που θα ανοίξει επιλέγουμε την επιλογή "1"
  5. Αν ζητήσει δικαιώματα root στο κινητό τα παραχωρούμε
  6. Περιμένουμε να ολοκληρωθεί η διαδικασία

 

Οδηγίες εγκατάστασης ClockWorkMod Recovery 6.0.3.2 για χρήστες Linux

Προαπαιτούμενα:

  1. root στο κινητό (έρχεται έτοιμο από το pandawill)
  2. Εγκατεστημένο το adb (για ubuntu δείτε εδώ)
  3. Συνδεδεμένο το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB

 

Διαδικασία:

  1. Κατεβάζουμε το αρχείο με τα απαραίτητα εργαλεία από το site του Arfonzo εδώ
  2. Αποσυμπιέζουμε τα αρχεία σε ένα φάκελο της επιλογής μας
  3. Ανοίγουμε ένα τερματικό στον φάκελο που αποσυμπιέσαμε τα αρχεία και γράφουμε τις εξής εντολές (με την συσκευή συνδεδεμένη):
    • adb push recovery-arfonzo.img /data/local/tmp/recovery.img
    • adb shell su -c "dd if=/data/local/tmp/recovery.img of=/dev/block/platform/sdhci-tegra.3/by-name/SOS"
    • adb shell su -c "rm -r /data/local/tmp/recovery.img"

[*]Αν ζητήσει δικαιώματα root στο κινητό τα παραχωρούμε

[*]Περιμένουμε να ολοκληρωθεί η διαδικασία

 

Αυτό ήταν, έχετε πλέον εγκατεστημένο CWM που μπορείτε να το επιβεβαιώσετε κρατώντας πατημένο το volume down μαζί με το power button όταν ανοίγετε την συσκευή.

Στο CWM αν επιλέξετε την επιλογή "Reboot Now" σας βγάζει ένα μήνυμα "Rom may flash stock recovery on boot. Fix? THIS CAN NOT BE UNDONE."

Εγώ επέλεξα "No" για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχω πρόβλημα κάποια στιγμή με την εγγύηση και δεν είχα κάποιο πρόβλημα (συνεχίζω να έχω CWM και η ROM δεν έγραψε το stock recovery στην θέση του).

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Tegra παιχνιδια παιζει κανονικα; ζεσταινεται;

 

Έβαλα το Tegra Zone 2 και εγκατέστησα το Skiing Fred (δεν παίζω και ιδιαίτερα παιχνίδια οπότε αν θες πες μου εσύ ποιο game να δοκιμάσω)!

Δεν φαίνεται να έχει θέμα με την θερμοκρασία, μιας και είναι ο T30L που τρέχει στα 1.2GHz και όχι ο απλός.

 

Έτρεξα επίσης το StabilityTest - CPU/GPU test για 20 λεπτά και έχει ζεσταθεί ελάχιστα στο πίσω πάνω δεξιά μέρος της συσκευής αλλά για κανένα λόγο δεν θα το θεωρούσα ανησυχητικό!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Την τρέλα μου....Τελικά είχα δίκιο. Εσένα ήρθε πρώτο. Σου έγραψε στο tracking ότι έφτασε Ελλάδα η απλά χτύπησε την πόρτα ο ταχυδρόμος και στο έφερε?

 

Έχω πάθει κακό...σαν το παιδάκι που περιμένει το γλιφιτζουρι από τα βάθη της Ασίας. ...Είμαι αρκετά αισιόδοξος για το κινητάκι.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Την τρέλα μου....Τελικά είχα δίκιο. Εσένα ήρθε πρώτο. Σου έγραψε στο tracking ότι έφτασε Ελλάδα η απλά χτύπησε την πόρτα ο ταχυδρόμος και στο έφερε?

 

Έχω πάθει κακό...σαν το παιδάκι που περιμένει το γλιφιτζουρι από τα βάθη της Ασίας. ...Είμαι αρκετά αισιόδοξος για το κινητάκι.

 

Όχι, το tracking number παίζει ακόμα να γράφει ότι έρχεται...

Το κουτάκι με περίμενε στο σπίτι σαν μια ευχάριστη έκπληξη!

 

Φωτογραφίες λίαν συντόμως!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες του κινητού που πήραμε χθες με ένα iPhone 4 τόσο μόνο του όσο και δίπλα σε ένα Sony Xperia Tipo Dual

 

http://imageshack.com/a/img834/9581/5azq.jpg

http://imageshack.com/a/img835/9193/go8t.jpg

http://imageshack.com/a/img834/6796/lc2v6.jpg

 

Aρα δεν εχει τπτ θεματα τυπου Xolo H' Newman :)

απο μπαταρια πως τα παει;

Δεν παρατήρησα προβλήματα θερμότητας που είναι γνωστό ότι έχει το Xolo Play. Έτρεχα τα παιχνίδια και τα benchmark στο performance mode οπότε δεν παίζει να ζοριστεί παραπάνω.

 

Τώρα το έχω ξαναβάλει στο battery savings mode, και οφείλω να ομολογήσω ότι σε μερικά παιχνίδια ζορίζεται λίγο (έχει σπασίματα). Μόλις το ξαναβάζω στο performance όμως φτιάχνει!

 

Η αυτονομία ενδεχομένως να είναι το μοναδικό μειονέκτημα, βέβαια το κινητό δεν το έχω αφήσει σε ησυχία, είναι μόνιμα ανοιχτό με Wifi και συνέχεια βάζω και βγάζω εφαρμογές, παίζω, τρέχω benchmarks κλπ σε performance mode! Σήμερα πάντως το ξαναφόρτησα. Το βράδυ που κοιμήθηκα πάντως έπεσε 2-3% (από 46 σε 43% νομίζω) η μπαταρία που σημαίνει ότι σε φυσιολογικές συνθήκες θα αντέχει 2 μέρες σίγουρα!

 

Επίσης πρέπει να σας ενημερώσω ότι πέρασα την MIUI v5 4.4.25 και είμαι άφωνος! Την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους! Θέλει λίγη συνήθεια σε σχέση με το κλασσικό android, αλλά είναι από τις καλύτερες και πιο εντυπωσιακές ROM που υπάρχουν.

 

Θα ανεβάσω και οδηγίες για την εγκατάσταση google apps και πληκτρολογίου σε περίπτωση που θέλετε!

Edited by ArisSX1
It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να αναφέρω (ξανά) τα γνωστά πως δεν φέρω καμία ευθύνη για οποιαδήποτε ζημιά προκαλέσετε στο κινητό σας μέσα από την διαδικασία που θα αναφέρω στην συνέχεια.

 

Οφείλω επίσης να σας ενημερώσω ότι η ROM που έρχεται το κινητό από το Pandawill είναι πολύ καλή, και αν κάποιος είναι ευχαριστημένος και δεν "ψάχνεται" μπορεί να παραμείνει σε αυτή χωρίς ουσιαστικά να του λείπει κάτι!

Επίσης, η ROM του Pandawill είναι ήδη:

  1. Rooted
  2. Χωρίς κινέζικες εφαρμογές
  3. Με google apps προεγκατεστημένα
  4. Αρκετά ελαφριά και με καλές επιδόσεις

Σε κάθε περίπτωση, την ROM του Pandawill μπορείτε να την βρείτε και να την κατεβάσετε από εδώ, αφού πρώτα κάνετε μια εγγραφή στο forum του Pandawill.

 

Αν παρόλα αυτά θέλετε να δοκιμάσετε κάτι διαφορετικό τότε οι (κυριότερες) επιλογές σας μάλλον είναι οι εξής:

  1. MIUI v5
  2. FonzoChili

Και οι δύο ROM είναι βασισμένες στο Android 4.1.1 με τον ίδιο πυρήνα (3.1.10) και δυστυχώς καμία δεν υποστηρίζει USB Storage (MTP και PTP μόνο).

 

Τις ROM μπορείτε να τις εγκαταστήσετε είτε έχετε εγκαταστήσει το CWM είτε χρησιμοποιείτε το stock recovery. (οδηγίες για το CWM εδώ)

 

Stock Recovery

  1. Μετονομάστε το αρχείο .zip που κατεβάσατε σε "update.zip" και τοποθετήστε το στην κάρτα μνήμης (όχι σε φάκελο)
  2. Κλείστε την συσκευή και αφαιρέστε το USB καλώδιο
  3. Κρατήστε πατημένο το Volume Down και πατήστε το power για να ανοίξει η συσκευή στο recovery
  4. Προαιρετικά κρατήστε ένα backup της τωρινής σας ROM
  5. Στο recovery, επιλέξτε wipe data/factory reset και μετά wipe cache partition
  6. Τέλος επιλέξτε να εγκαταστήσετε το update.zip από την κάρτα μνήμης
  7. Αφού τελειώσει επανεκκινήστε την συσκευή (reboot system now)

 

CWM Recovery

  1. Τοποθετήστε το αρχείο .zip όπου θέλετε στην κάρτα μνήμης
  2. Κλείστε την συσκευή και αφαιρέστε το USB καλώδιο
  3. Κρατήστε πατημένο το Volume Down και πατήστε το power για να ανοίξει η συσκευή στο CWM recovery
  4. Προαιρετικά κρατήστε ένα backup της τωρινής σας ROM
  5. Στο recovery, επιλέξτε wipe data/factory reset και μετά wipe cache partition
  6. Τέλος, επιλέξτε να εγκαταστήσετε το .zip από την κάρτα μνήμης και διαλέξτε το αρχείο που βάλατε
  7. Αφού τελειώσει επανεκκινήστε την συσκευή (reboot system now)

 

Λογικά στο πρώτο boot θα αργήσει να ανοίξει η συσκευή, αυτό είναι φυσιολογικό!

 

Προσωπικά, προτείνω ανεπιφύλακτα την MIUI, μου άρεσε πολύ, όχι μόνο λόγω UI, αλλά και λόγω της παραμετροποίησης που διαθέτει!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

oO τώρα είδα κάποιος πήρε το Beidu. H MIUI που έχεις είναι multilanguage? To κινητάκι πρέπει να τα σπάει για τα φράγκα που έκανε τις προάλλες στη προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

oO τώρα είδα κάποιος πήρε το Beidu. H MIUI που έχεις είναι multilanguage? To κινητάκι πρέπει να τα σπάει για τα φράγκα που έκανε τις προάλλες στη προσφορά.

 

Η MIUI είναι στα Κινέζικα (προφανώς) και στα Αγγλικά. Δεν νομίζω ότι βγαίνει στα Ελληνικά άλλωστε (διορθώστε με αν κάνω λάθος).

Υποστηρίζει μια χαρά ελληνικούς χαρακτήρες και στα μηνύματα κλπ προφανώς! Απλά δεν έχει ελληνικό μενού!

 

Ορίστε και μερικά δείγματα από φωτογραφίες με την κάμερα των 8MP

 

http://imageshack.com/a/img836/2539/b6tn.jpg

http://imageshack.com/a/img841/5067/pl9s.jpg

http://imageshack.com/a/img838/5846/efyu.jpg

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

αρη σευχαριστουμε για το μινι review:)

 

performance mode?:confused:ειναι επιλογη καπου αυτο ε>?:)

 

αντε εσταλη σημερα κιεμενα απο παντα..

 

μονο μια μερα εκαναν να στειλουν..παλια εκαναν4!:happy:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αρη σευχαριστουμε για το μινι review:)

 

performance mode?:confused:ειναι επιλογη καπου αυτο ε>?:)

 

αντε εσταλη σημερα κιεμενα απο παντα..

 

μονο μια μερα εκαναν να στειλουν..παλια εκαναν4!:happy:

 

Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας έχει επιλογή για Power Settings (και στην stock και στην MIUI) όπου διαλέγεις ανάμεσα σε High Performance, Balance και Battery Saving. Λογικά πέρα από την κλασσική ρύθμιση του scheduler, θα θέτει και χαμηλούς χρονισμούς (ίσως με undervoltage) σε CPU και GPU αλλά και power saving mode στα δίκτυα (GSM, WiFi, Bluetooth κλπ).

 

Με το καλό να παραλάβεις!

 

Προσωπικά ανυπομονώ (και ελπίζω) να δούμε επιτέλους release τον πηγαίο κώδικα του πυρήνα. Μίλησα με τον Arfonzo και μου είπε ότι και αυτός θα αναβαθμίσει την ROM του μόνο αν βγάλουν τον πυρήνα (και συνεπώς αποκτήσουμε KitKat). Όπως είπα και στην αρχή του νήματος, αν γίνει κάτι τέτοιο θα ασχοληθώ και εγώ (αν έχω και τον χρόνο βέβαια). Σίγουρα να περιμένετε πολλές κλασσικές ROM να ξεπεταχτούν, όπως CyanogenMod, AOKP κλπ...

Επίσης (αν δεν υπάρχει θέμα στο hardware) θα ενεργοποιηθεί και το OTG (που κανονικά υποστηρίζεται από το Tegra 3)!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα αυτή σε άσπρο

 

αλλη θηκουλα,σαν αυτη δλδ σε σχεδιο,αλλα πιο σκληρη,να μην κολλα στην τσεπη??:confused:

μηπως εχετε δει??:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσο βαθιά θες να χώσεις το χέρι στην τσέπη...

Δες εδώ και εδώ

Edited by ArisSX1
It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ανυπομονώ (και ελπίζω) να δούμε επιτέλους release τον πηγαίο κώδικα του πυρήνα. Μίλησα με τον Arfonzo και μου είπε ότι και αυτός θα αναβαθμίσει την ROM του μόνο αν βγάλουν τον πυρήνα (και συνεπώς αποκτήσουμε KitKat). Όπως είπα και στην αρχή του νήματος, αν γίνει κάτι τέτοιο θα ασχοληθώ και εγώ (αν έχω και τον χρόνο βέβαια). Σίγουρα να περιμένετε πολλές κλασσικές ROM να ξεπεταχτούν, όπως CyanogenMod, AOKP κλπ...

Επίσης (αν δεν υπάρχει θέμα στο hardware) θα ενεργοποιηθεί και το OTG (που κανονικά υποστηρίζεται από το Tegra 3)!

 

Τωρα 3.1 kernel εχει; εδωσε ενα 3.4 kernel πριν αρκετους μηνες και μαλλον thats it. γινεται port? αν ασχολεισαι ψαχτο.

Χλωμο το βλεπω παντως καθως εχει βγει εδω και κανα χρονο ο Tegra4 και το κινητο ουσιαστικα μονο στο Pandawill υπαρχει.

Δε πηρε καν JB...

Edited by ipal
Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις με τα φλασαρίσματα. Δοκίμασε αυτό για το usb mass storage http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47346244#post47346244 αφού παίζει στο XOLO λογικά είσαι ΟΚ Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα πολύ με αυτά που άκουσα για το κινητάκι. Αύριο με το καλό θα παραλάβω και εγώ. Ο κύριος λόγος που το πείρα είναι λόγο της miui. Αν είμαστε τυχεροί και γίνει release και ο κώδικας θα κάνουμε πάρτι με το κινητό.

Όσο για το USB mass storage υπάρχουν mod που το κάνουν enable. Αύριο με το καλό αν έχω χρόνο μπορεί να παίξω με την stock Rom και να ανεβάσω μια με κάποια features pre-enabled. Αντε να δούμε. ...

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Τωρα 3.1 kernel εχει; εδωσε ενα 3.4 kernel πριν αρκετους μηνες και μαλλον thats it. γινεται port? αν ασχολεισαι ψαχτο.

Χλωμο το βλεπω παντως καθως εχει βγει εδω και κανα χρονο ο Tegra4 και το κινητο ουσιαστικα μονο στο Pandawill υπαρχει.

Δε πηρε καν JB...

 

Η nVidia έχει δώσει τον πυρήνα του 3.4 για το Tegra 3, αλλά αυτό από μόνο του δεν είναι αρκετό. Πρέπει να κάνει release είτε η Beidou είτε η Xolo τον πυρήνα της.

Η Xolo έχει υποσχεθεί ότι θα τον δημοσιεύσει αλλά ακόμα δεν το έχει κάνει...

 

Αφού το έχεις με τα φλασαρίσματα. Δοκίμασε αυτό για το usb mass storage http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47346244#post47346244 αφού παίζει στο XOLO λογικά είσαι ΟΚ

 

Το δοκίμασα και λειτουργεί μια χαρά, συνδέθηκα σαν mass storage χωρίς να χρησιμοποιήσω το adbfs

 

Χάρηκα πολύ με αυτά που άκουσα για το κινητάκι. Αύριο με το καλό θα παραλάβω και εγώ. Ο κύριος λόγος που το πείρα είναι λόγο της miui. Αν είμαστε τυχεροί και γίνει release και ο κώδικας θα κάνουμε πάρτι με το κινητό.

Όσο για το USB mass storage υπάρχουν mod που το κάνουν enable. Αύριο με το καλό αν έχω χρόνο μπορεί να παίξω με την stock Rom και να ανεβάσω μια με κάποια features pre-enabled. Αντε να δούμε. ...

 

Περιμένω να δοκιμάσω την ROM σου Πέτρο. Και εγώ ελπίζω να κάνουν release τον πυρήνα, αν γίνει κάτι τέτοιο θα γεμίσει η κοινότητα με ROMs!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Αν και αναφέρθηκε από κάποιο μέλος πως σε επικοινωνία οι κινέζοι είπαν έχει Multilanguage ROM. Τελικά όσοι το πήρατε στα χέρια σας η stock του έχει ελληνικά ή όχι?

 

Επίσης μιας και το κατέχεις ArisSX1 Και φαντάζομαι έχει CWM περασμένο. Όταν βρεις χρόνο κάνε ένα nandroid backup και μετά flashare αυτή την MIUI να μου πεις αν παίζουν τα ελληνικά. MIUI LA-Q1. Μόλις έβαλα να γίνεται upload 3.50 π.μ φαντάζομαι το πρωί θα είναι έτοιμα. Πέρασα και το SD Mounter στα system apks ώστε να υπάρχει διαθέσιμο το USB mass storage απευθείας.

 

Λόγο του περιορισμού του Box στα 250ΜΒ αναγκάστικα και το συμπίεσα το ZIP της ROM σε 2 ZIP parts. Ξεσυμπίεσε τα για να πάρεις το "συνολικό" zip της ROM.

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...