Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι βλέπω πάντως είναι καλύτερη η διαχείριση της ραμ σε σχέση με το δικό μου που είναι κιτ κατ ακόμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου εμφανίζει 2 πολύ σοβαρά bug. Το ένα είναι ότι παγώνει το τηλέφωνο και κάνει κάποια δευτερόλεπτα να επανέλθει και πολλές φορές οι επαφές κολλάνε στην αναζήτηση και δεν προχωράει η διαδικασία παρακάτω. Αυτά έγινες μερικές μέρες μετά την lolipop και συνεχίζουν και μετά από 2 καθαρές εγκαταστάσεις. Με βλέπω για πίσω στην kitkat !!!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφανίζει 2 πολύ σοβαρά bug. Το ένα είναι ότι παγώνει το τηλέφωνο και κάνει κάποια δευτερόλεπτα να επανέλθει και πολλές φορές οι επαφές κολλάνε στην αναζήτηση και δεν προχωράει η διαδικασία παρακάτω. Αυτά έγινες μερικές μέρες μετά την lolipop και συνεχίζουν και μετά από 2 καθαρές εγκαταστάσεις. Με βλέπω για πίσω στην kitkat !!!

 

Στο XDA γράφουν ότι για το πάγωμα, πιθανόν να φταίει στην έξυπνη διαχείριση, η βελτίωση εφαρμογών. Το απενεργοποίησα, θα ενημερώσω αν διορθώθηκε.

 

UPDATE : Δεν έφτιαξε, τα ίδια.

Edited by VOYAGER13
UPDATE
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πως περνάω τη Γαλλική Rom, ώστε να αντικαταστήσει την Kit Kat? την έχω κατεβάσει τη Γαλλική, ο οδηγός είναι ο παρακάτω;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2711224

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάω τη Γαλλική Rom, ώστε να αντικαταστήσει την Kit Kat? την έχω κατεβάσει τη Γαλλική, ο οδηγός είναι ο παρακάτω;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2711224

Ναι μια χαρά είναι ο οδηγός αλλά εγώ θα σου προτείνω αυτόν εδώ http://www.youmobile.org/blogs/entry/How-to-Flash-a-firmware-to-your-Samsung-Device-Using-ODIN-3-Tutorial που έχει και εικόνες. Εγώ αυτόν χρησιμοποίησα και τα κατάφερα με την μία, νιώθεις πιο σίγουρος με τις εικόνες! Αρκεί να κάνεις ακριβώς ότι λέει.

Edited by Vasilis99
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσάς κλειδώνει αμέσως ? γτ εμένα παρότι το κλείνω απο τι πλαϊνό κουμπί μετά απο 5 λεπτά ακούγετε ο ήχος:confused:
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα πάρω ένα μεταχειρισμένο...:D

 

Ποιά είναι η καλύτερη rom για να του περάσω?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά είναι ο οδηγός αλλά εγώ θα σου προτείνω αυτόν εδώ http://www.youmobile.org/blogs/entry/How-to-Flash-a-firmware-to-your-Samsung-Device-Using-ODIN-3-Tutorial που έχει και εικόνες. Εγώ αυτόν χρησιμοποίησα και τα κατάφερα με την μία, νιώθεις πιο σίγουρος με τις εικόνες! Αρκεί να κάνεις ακριβώς ότι λέει.

θα κάνει μια μέρα να την κατεβάσει......

Link to comment
Share on other sites

θα κάνει μια μέρα να την κατεβάσει......

Στα σχόλια στο xda ένας είχε ανεβάσει την γαλλική σε ένα cloud MEGA νομίζω λεγόταν και κατέβηκε αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βγάλω την μεμβράνη μπροστά, και να το έχω χωρίς τίποτα. Θήκη δεν έχω μόνο μεμβράνη αυτή την στιγμή, άλλα θέλω να την βγάλω, λέτε να πάθει τίποτα με κανονική χρήση (τσέπη και πενάκι), δεν το βάζω σε τσάντα ούτε με κλειδιά.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βγάλω την μεμβράνη μπροστά, και να το έχω χωρίς τίποτα. Θήκη δεν έχω μόνο μεμβράνη αυτή την στιγμή, άλλα θέλω να την βγάλω, λέτε να πάθει τίποτα με κανονική χρήση (τσέπη και πενάκι), δεν το βάζω σε τσάντα ούτε με κλειδιά.

 

Η οθονη σε μενα που δεν εχω βαλει προστασια ειναι μια χαρα. Το προβλημα ειναι περιμετρικα του κινητου που το πλαστικο στη καθημερινη χρηση θα αρχισει να δειχνει σημαδια φθορας. Ασχημη υλοποιηση βασικα, τοσα πλαστικα κινητα ειχα αλλά ετσι δεν εγιναν ποτε. Αυτο το ντεμεκ αλουμινιο ακομα και με το βαλε βγαλε στη θηκη ξεβαφει. Δηλαδη η οθονη με λιγη προσοχη ειναι οκ αλλά η θηκη δυστυχως ειναι απαραιτητη.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη σε μενα που δεν εχω βαλει προστασια ειναι μια χαρα. Το προβλημα ειναι περιμετρικα του κινητου που το πλαστικο στη καθημερινη χρηση θα αρχισει να δειχνει σημαδια φθορας. Ασχημη υλοποιηση βασικα, τοσα πλαστικα κινητα ειχα αλλά ετσι δεν εγιναν ποτε. Αυτο το ντεμεκ αλουμινιο ακομα και με το βαλε βγαλε στη θηκη ξεβαφει. Δηλαδη η οθονη με λιγη προσοχη ειναι οκ αλλά η θηκη δυστυχως ειναι απαραιτητη.

 

Ευχαριστω για την ενημερωση! θα την βγαλω!! Ηδη εχει ξεφτισει σιγα σιγα το bezel οποτε...θηκη δεν μου αρεσει καμια οποτε...τι να κανω...αστο και οτι γινει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι ακριβώς. Εγώ θα βάλω θήκη μετά από τόσο καιρό χρήσης, μόνο και μόνο για να μην φαίνεται το ξεβαμένο περιθώριο.

 

Ηδη εχει γινει χαλι...οποτε το αφηνω ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχει κάποιος την official kitkat σε κάποιο cloud να την κατεβάσω?

 

Αν είναι και ιταλική ακόμα καλύτερα

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχει κάποιος την official kitkat σε κάποιο cloud να την κατεβάσω?

 

Αν είναι και ιταλική ακόμα καλύτερα

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/36156/N7505XXUCNG5_N7505ITVCNG2_ITV/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά τα έχω ψάξει πάρα πολύ...

 

Αν κατεβασω ως Non-Premium Members - Approx. 15 kB/Sec... θα κάνει καμιά βδομάδα να κατέβει :lol:

 

Γι' αυτό ρώτησα μήπως την έχει κάποιος... κάπου ανεβασμενη

 

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Προσπαθησα να περασω τη γαλλικη με odin και το κινητο στην εκκινηση μενει στο σημα της σαμσουνγκ. Καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κάποια ώρα να φορτώσει τα πάντα στο πρώτο boot...

 

Eίναι και 2.15 γίγα το αρχείο , έχει πολύ πράμα να σετάρει...:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποση ωρα περιπου να το αφησω?

 

edit: οκ κανει την αναβαθμιση τωρα. Ευχαριστω

Edited by kxkxkx
Link to comment
Share on other sites

Αν σε 10 - 15 λεπτά δεν έχει ξεκινήσει δοκίμασε να του κάνεις επανεκκίνηση...

 

Αν και πάλι δεν στρώσει ξαναφλάσαρε...

 

Εγώ από χθές το βράδυ το έχω και σήμερα όλη μέρα φλάσάρω , ρουτάρω , μπρικάρω και όλα τα ''άρω...:lol:

 

Περιμένω εδώ και κάτι ώρες να κατέβει η official κιτκατ αλλά είναι τα ζώα μου αργά...:wacko:

 

Να τη ρουτάρω και αυτή και να αρχίσω να δοκιμάζω 5 - 6 ρομ που έχω κατεβάσει ήδη :D

 

 

EDIT

Για ένα λεπτό δεν σε πρόλαβα...

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...