Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποτε παραμενω στο νοτε 2.Δουλευω πολύ το ραδιο και ειχα σχεδον ψηθει με αυτα που διαβαζω εδω να παρω το 3αρι.Κριμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Ψάχνω και εγώ για κινητό και είμαι μεταξύ note 3 neo και s4 i9506. Για πείτε μου και εσείς τις γνώμες σας. Έχω προβληματιστεί πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το παραγγειλω και εγω νο neo.Αν και σκεφτομαι πολυ σοβαρα και το lg g2 αλλα για μενα χανει στο οτι δεν εχει πενακι και το θελω και στη μη υποδοχη καρτα μνημης.Απο την αλλη εχει καλυτερη καμερα που επισης την χρησιμοποιω πολυ αλλα αυτο το μετριαζω.Μια ερωτηση στο play store ειναι διαθεσιμες κανονικα οι εφαρμογες που ειναι διαθεσιμες και για το note 3?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το παραγγειλω και εγω νο neo.Αν και σκεφτομαι πολυ σοβαρα και το lg g2 αλλα για μενα χανει στο οτι δεν εχει πενακι και το θελω και στη μη υποδοχη καρτα μνημης.Απο την αλλη εχει καλυτερη καμερα που επισης την χρησιμοποιω πολυ αλλα αυτο το μετριαζω.Μια ερωτηση στο play store ειναι διαθεσιμες κανονικα οι εφαρμογες που ειναι διαθεσιμες και για το note 3?

 

Κανονικά δουλεύουν, μιας και το πενάκι έχει κανονικά το software του μεγάλου, δεν έχει καμία διαφορά. Στο hardware διαφοροποιειται μόνο.

Δουλεύει καλά σαν συσκευή πάντως και μην το φοβάστε, τσάμπα είναι λέμε τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα παιδια...φλερτάρω εδω και κανα μήνα να πάρω κινητο και η αληθεια είναι ότι έχω σκαλώσει με το συγκεκριμένο μοντέλο...τα αξίζει τελικά τα λεφτά του σαν ποιότητα ή είναι φτηνή απομίμηση απο το κανονικό και θα απογοητευτώ? Edited by grammenos92
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Ψάχνω και εγώ για κινητό και είμαι μεταξύ note 3 neo και s4 i9506. Για πείτε μου και εσείς τις γνώμες σας. Έχω προβληματιστεί πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις!;)

 

 

Καλησπέρα! Επειδή εδώ δεν είναι το κατάλληλο μέρος, άνοιξε ένα θέμα εδώ :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα παιδια...φλερτάρω εδω και κανα μήνα να πάρω κινητο και η αληθεια είναι ότι έχω σκαλώσει με το συγκεκριμένο μοντέλο...τα αξίζει τελικά τα λεφτά του σαν ποιότητα ή είναι φτηνή απομίμηση απο το κανονικό και θα απογοητευτώ?

 

Καθόλου απομίμηση, απλά έχει υποδεέστερο hardware.

Το τηλέφωνο δουλεύει εκπληκτικά και όπως δείχνει η μπαταρία του είναι τέρας. Θα ανεβάσω αύριο screenshot για να δω και λίγο την αναμονή του. Είμαι στο 50% με πρώτη φόρτιση και έχω ήδη 4 ώρες οθόνη. ^o^

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του τελικά είναι σούπερ. Στην πρώτη φόρτιση, έβγαλα 19 ώρες αναμονή και 7 ώρες οθόνη με 25% χρήση να είναι από το play store.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κάτοχος του neo και εγώ από χθες, προερχόμενος από S3. Για μένα είναι μια πολύ τίμια λύση και μέχρι τώρα δεν υπάροχυν εκπλήξεις, όλα είναι σουπερ. Κριτίριο επιλογής του νομίζω τελικά είναι το κατά πόσο θες την FHD οθόνη ή όχι για να πας στο μεγάλο note3. Εμένα δεν με νοιάζει γιατί δεν βλέπω ταινίες και δε παίζω παιχνίδια για παράδειγμα. Για browsing, mail, κείμενα η οθόνη μου φάνηκε προσωπικά πολύ καλή και καλύτερη του S3.

 

Ένα μόνο με παραξενεύει ... έχεις μια τεράστια οθόνη και στις home screens έχεις 4 εικονίδια (μεγάλα σαν κοντρόνες...) μόνο ανα σειρά στο touchwiz? Αυτό ρε παιδία δεν αλλάζει να μπούνε 5 ή 6?

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις nova launcher?

[ATTACH]47833[/ATTACH]

[ATTACH]47833[/ATTACH]

Παλιά πρέπει να είχες HTC το ρολόι δεν το αποχωρίζεσαι με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δουλεύουν, μιας και το πενάκι έχει κανονικά το software του μεγάλου, δεν έχει καμία διαφορά. Στο hardware διαφοροποιειται μόνο.

Δουλεύει καλά σαν συσκευή πάντως και μην το φοβάστε, τσάμπα είναι λέμε τώρα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου μολις το παρηγγειλα και εγω στα 291 ευρω.Ενταξει σε αυτα τα λεφτα ειναι αριστα.Θα το εχω τεταρτη ελπιζω και πεμπτη το αργοτερο θα σας πω τις εντυπωσεις μου!

Link to comment
Share on other sites

Παλιά πρέπει να είχες HTC το ρολόι δεν το αποχωρίζεσαι με τίποτα.

Δεν είχα ποτέ! Τα περισσότερα κινητά μου ήταν samsung από την εποχή του omnia 1. Mπορεί ταυτόχρονα να δοκίμαζα και άλλες μάρκες αλλά η βασική μου ήταν η samsung. Kι επειδή η stock εφαρμογή του καιρού δεν είναι συμβατή με τον nova αγόρασα το hd widgets. Πλέον nova launcher, hd widgets και ex dialer ακολουθούν κάθε μου συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά πρέπει να είχες HTC το ρολόι δεν το αποχωρίζεσαι με τίποτα.

 

Έτσι ακριβώς Μένιο. Μετά τα HTC Wildfire και Desire HD, το ρολογάκι μου έχει γίνει βίωμα. Δεν μπορώ χωρίς αυτό..

[ATTACH]47849[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.και εγώ είμαι κάτοχος του note 3 neo sm-n7505 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου.έχω να πω ότι το κινητό για τα λεφτά του (300€) τα σπάει.γρήγορο,δυνατό,κανένα κόλλημα και φοβερή αυτονομία μπαταρίας.βλέπεις άνετα ταινίες βίντεο και παίζεις αρκετά πολλά και βαριά παιχνίδια.είναι υπερδυναμη.το εχω καταχαρει.το μόνο θέμα (αν μπορώ να το πω θεμα) που έχω εντοπίσει είναι το 4G.δε βλέπω να πιάνω πότε ταχύτητα 4G.(το έχω ενεργοποιήσει από τον παροχο μου)δεν ξέρω αν φταίει ο παροχος η το τηλέφωνο.όχι βέβαια ότι το χρησιμοποιώ και συχνά.συνήθως έχω κάπου να συνδεθώ σε wifi.ξέρει κάποιος να μου πει πως πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις στο τηλέφωνο για να δω αν τις έχω σωστά ή που πρέπει να απευθυνθώ για να μάθω?επιπλέον,ξέρουμε αν όντως θα πάρουμε αναβάθμιση? και πότε? Σε κάποια site λέει ας πούμε για το note 2 ότι θα αναβαθμιστεί σε kit kat.αν και απο οσο ξερω ακόμα την 4.3 φοραει.για το note 3 neo δε λέει κάτι για αναβαθμιση.επιπλέον,ξέρει κάποιος αν μπορώ να βάλω τη λειτουργία που έχει το note 2 να περνάς το χέρι σου από άνω και να αναβει η οθονη και να σου δείχνει αν έχεις μνμτα κλήσεις κ.τ.λ.?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην αυτόματη φωτεινότητα δεν είναι πολύ σκοτεινή η οθόνη? Και στο +5 να την βάλω πάλι είναι πιο σκοτεινή από την μη αυτόματη στην αρχή της μπάρας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην αυτόματη φωτεινότητα δεν είναι πολύ σκοτεινή η οθόνη? Και στο +5 να την βάλω πάλι είναι πιο σκοτεινή από την μη αυτόματη στην αρχή της μπάρας...

 

Κλασική Samsung amoled,η αλήθεια είναι ότι δουλεύει χαμηλά Η φωτεινότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το note 2 και δεν έχει πάρει ακόμα αναβάθμιση.ξέρουμε τι παίζει?το note 3 neo θα πάρει την αναβάθμιση σε kit kat?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοβάστε να διαβάσετε 2-3 σελίδες πίσω ... :blink:

Με ενδιαφέρει το κινητό, το μόνο μυών απουσιάζει το ραδιώφονο.

Σχετικά για την επερχόμενη αναβάθμιση

http://www.ibtimes.co.uk/android-kitkat-update-schedule-july-leaks-samsung-galaxy-grand-2-note-3-neo-s4-mini-s3-1455306

http://d.ibtimes.co.uk/en/full/1387157/samsung-note-3-neo-android-kitkat-update.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ χτες το ΝΕΟ :) πολύ ωραίο!

Το antutu μου έβγαλε σκορ 23.000 μόνο, ενώ παντού παίζει 30 και πάνω... Δεν έχω το power save ανοιχτό...

Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Edited by kordellas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...