Jump to content

Πρόβλημα μετά από εκκίνηση


Itseto
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους...παρακαλώ την βοήθειά σας..:(

Άνοιξα τον υπολογιστή μου πριν 5 λεπτά...και όλα είναι μαμά!Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει, η επιφάνεια εργασίας μου είναι κενή, δεν υπάρχει κανενα αρχείο μου- και τα είχα όλα σε φακέλους αποθηκευμένα εκεί...δεν τα βρίσκω πουθενά..Κυριολεκτικά κάηκα..!

Που μπορώ νατα τα βρω;

Είναι σαν να έχω κάνει φορμάτ!ΚΑΘΕ βοήθεια ευπρόσδεκτη...όμως είμαι κυριολεκτικά άσχετος! :( :( :(

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...παρακαλώ την βοήθειά σας..:(

Άνοιξα τον υπολογιστή μου πριν 5 λεπτά...και όλα είναι μαμά!Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει, η επιφάνεια εργασίας μου είναι κενή, δεν υπάρχει κανενα αρχείο μου- και τα είχα όλα σε φακέλους αποθηκευμένα εκεί...δεν τα βρίσκω πουθενά..Κυριολεκτικά κάηκα..!

Που μπορώ νατα τα βρω;

Είναι σαν να έχω κάνει φορμάτ!ΚΑΘΕ βοήθεια ευπρόσδεκτη...όμως είμαι κυριολεκτικά άσχετος! :( :( :(

 

μήπως μπήκες με άλλο λογαριασμό απ' τον δικό σου ;

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπήκες με άλλο λογαριασμό απ' τον δικό σου ;

 

 

όχι- ένα λογαριασμό είχα και με τον δικό μου μπήκα...!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

στη χωρητικοτητα του δισκου ποσο σου γραφει ελευθερο;ειναι αδειος;κανε μια σαρωση με το malwarebytes για εναν ελεγχο μηπως ειναι κατι υποπτο ,επισης με το hd sentinel μπορεις να δεις την υγεια του δισκου,ακομα πιο απλα πριν κανεις αυτα τα βηματα δοκιμασε με μια διανομη linux να μπεις και να δεις αν υπαρχουν τα αρχεια Edited by Giio
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια σάρωση για ιούς.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω το εξής:

ανοίγοντας το λάπτοπ ενώ βάζω τον κωδικό μου- ήμουν ο μοναδικός χρήστης μου βγάζει το μήνυμά "προετομασία επιφάνειας εργασίας"(σ.σ. δεν το έβγαζε παλιά)- απο εκεί έψαξα σκληρό δίσκο χρήστες- βγάζει το όνομά μου "Χρήστος" ως κλειδωμένο- κλικάρω και μου ανοιγει τα αρχεία μου κανονικά- είναι δηλαδή σαν κάποιος να έσβησε τον χρήστη "Χρήστο" ! Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί...Δεν με έσβησα ως χρήστη σίγουρα!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω το εξής:

ανοίγοντας το λάπτοπ ενώ βάζω τον κωδικό μου- ήμουν ο μοναδικός χρήστης μου βγάζει το μήνυμά "προετομασία επιφάνειας εργασίας"(σ.σ. δεν το έβγαζε παλιά)- απο εκεί έψαξα σκληρό δίσκο χρήστες- βγάζει το όνομά μου "Χρήστος" ως κλειδωμένο- κλικάρω και μου ανοιγει τα αρχεία μου κανονικά- είναι δηλαδή σαν κάποιος να έσβησε τον χρήστη "Χρήστο" ! Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί...Δεν με έσβησα ως χρήστη σίγουρα!

 

Την ''προετοιμασία επιφάνειας εργασίας'' το βγάζει μόνο μετά από φορμάτ ή κάνεις καινούριο λογαριασμό.:confused:

 

Μάλλον έφαγες καλό ιό ..:(:cry:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου εγραψα και παραπανω κατεβασε το malwarebytes απο ασφαλη λειτουργια τρεξε πληρη σαρωση,αφαιρεσε οτι σου βγαλει στο τελος.Κατι αλλο μηπως εκανε ενημερωσεις και τον εσβησες εξαναγκασμενα;
Link to comment
Share on other sites

Εαν πατήσεις αλλαγή χρήστη και μετά ακολουθήσεις τις οδηγίες να συνδεθείς σαν Χρήστος? Μήπως άλλαξες domain? Οπως και να έχει σε ασφαλή λειτουργία με υποστήριξη δικτύου θα δεις τα πάντα. Εκεί χρησιμοποίησε τα προαναφερθέντα antivirus ή το combofix !

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...