Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Καλά θα ήταν να ήμουν Γιάννη κοντά με κανέναν φίλο που έχει το iPhone 4, να ερχόταν στην εργασία μου που υπάρχει όλος ο σχετικός εξοπλισμός να το βάζαμε κάτω και να βλέπαμε ακριβώς τι παίζει. Τώρα ότι και να πω είναι δυστυχώς θεωρητικές προσεγγίσεις και τίποτα άλλο. Αν πάνε καλά τα πράγματα σε καμιά δεκαριά ημέρες θα έχω ένα iPhone 4 εδώ οπότε πιστεύω πως θα έχω πολύ περισσότερα να πω, εκτός βέβαια και αν με προλάβουν οι εξελίξεις. :)
θεσσαλονικη δεν εισαι θανο;νομιζω οτι μπορεις να το κανεις αν βρεθει εθελοντης:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι Θεσσαλονίκη είμαι. Αν βρεθεί εθελοντής εδώ είμαι να το κανονίσουμε. :)
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει κάποιος Θεσσαλονίκη που το έχει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Θάνο, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... :respect: απλά...! :lol:

 

Θα το ξανα-μανα-διαβάσω το μήνυμά σου αργότερα, όταν θα είμαι και πιο συγκεντρωμένος, για να το καταλάβω καλύτερα! :O

Link to comment
Share on other sites

Αν και η κάρτα μου ενεργοποιήθηκε αργά απόψε και δεν πρόλαβα να δοκιμάσω πολλά πράγματα για το σήμα, με μια πρώτη ματιά έχω να πω ότι σε αυτά που γράφονται υπάρχει μεγάλη δόση υπερβολής.
Link to comment
Share on other sites

Αν και η κάρτα μου ενεργοποιήθηκε αργά απόψε και δεν πρόλαβα να δοκιμάσω πολλά πράγματα για το σήμα, με μια πρώτη ματιά έχω να πω ότι σε αυτά που γράφονται υπάρχει μεγάλη δόση υπερβολής.

 

δεν ξεκινησες καλα Νικο :lol:

 

καλοριζικο παντως :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη θα επανέλθω αύριο με περισσότερα για το σήμα, αλλά δε μπορώ να μην πω αυτό που βλέπω. Θα σας τα γράψω πιο αναλυτικά μετά από περισσότερες δοκιμές. Και ξεκαθαρίζω ότι έχω καταλήξει και εγώ ότι δεν υπάρχουν προβληματικές και μη συσκευές.. αλλά περισσότερα αύριο για να κρατήσω λίγο και μια πισινή.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Νικόλα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Νικο καλοριζικο.

Ειπαμε αν οντως υπαρχει προβλημα σοβαρο, θα φανει τις επομενες μερες οταν τα 2 εκατομυρια των αγοραστων αρχισουν να μετακινουνται.

Αν αρχισουν να χανουν κλησεις σε περιοχες με μετριο σημα, εκει που αλλα τηλεφωνα δεν εχουν κανενα προβλημα, η σερνονται τα data, θα φανερωθει.

Θα ηταν μεγαλοι βλακες να μην μιλησουν επειδη το αγορασαν και να ανεχθουν τετοιου ειδους αβεβαιη χρηση.

Eγω δεν εχω επιρεασθει καθολου απο τα δημοσιευματα των blogs γιατι υπαρχουν συμφεροντα και αντιπαθιες η συμπαθιες.

Λαμβανω υπ οψην μονο τις αναφορες οσων γνωριζω.

Νικο μια και εισαι ταξιδι θα βρεις πιστευω σημεια οπου το σημα ειναι μετριο προς κακο για κανεις τις συγκρισεις σου με το 3g της κοπελιας σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και δε γράφω τίποτα περισσότερο τώρα Κώστα. Έχω ταξίδι την Κυριακή και επιστρέφω στις 12 του μήνα. Στις 14 θα ανεβάσω το review μου στο site μου και το navimania. Θα έχω περάσει 10 μέρες με τη συσκευή και θα ξέρω πολλά περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, καλές οι βλακείες με το σήμα που λέγονται, αλλά εκεί στο ταξίδι πως θα νοιωθεις χωρίς Bluetooth?

Και άμα θες να στείλεις ringtone στην κοπέλα σου τι θα κανεις χωρίς Bluetooth?Δεν έχεις και υπερυθρες! :) :) :)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

παντως γενικα μιλωντας επρεπε η μηλοεταιρια να μεγαλωσει την οθονη του κινητου...

 

κοιταξτε διαστασεις και δυνατοτητες...

 

φανταστητε ενα τετειο με Gingerbread...

 

κατι μου λεει οτι το Aifon4 θα ξεπεραστει πολυ γρηγορα απο τους ανταγωνιστες του...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη θα επανέλθω αύριο με περισσότερα για το σήμα, αλλά δε μπορώ να μην πω αυτό που βλέπω. Θα σας τα γράψω πιο αναλυτικά μετά από περισσότερες δοκιμές. Και ξεκαθαρίζω ότι έχω καταλήξει και εγώ ότι δεν υπάρχουν προβληματικές και μη συσκευές.. αλλά περισσότερα αύριο για να κρατήσω λίγο και μια πισινή.

 

αυτο περιμενω και εγω Νικο,να μην ασχοληθεις με το τι λενε,αλλα με το τι βλεπεις ο ιδιος ;)

 

μακαρι να μην εισαι ενας απο αυτους που εχουν προβλημα με την συσκευη τους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χαμενο θα παει με τα windows 7

Aν ειναι αληθινο δεν εχει αλλαξει κατι σε εμφανιση σε σχεση με το HD2.

Η αληθεια ειναι οτι ολοι ονειρευομαστε συσκευες με την οψη του νεου iPhone.

 

Δεν με βλεπω να αλλαζω συσκευη.

Με το ipad οι απαιτησεις μου εχουν μειωθει. Aυτα που χρειαζομαι τα εχω και με το παραπανω. Οποτε πεταμενα λεφτα.

Θα τα χωσω σε κανα συσρταρι και βλεπουμε.

Eπειτα συνεχως βγαινουν νεα πραγματα για το HD2 και το ενδιαφερον αυξανεται. Δεν ειναι λιγο να περνας την ωρα σου ευχαριστα βελτιονοντας το.

Στο XDA κυκλοφορουν συνεχως ενδιαφερουσες εφαρμογες αντιγραφες των επιτυχιμενων του app store.

 

GPS δεν θα βρω καλυτερο ποιος ο λογος να παω αλλου?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιζει να ειναι και fake τελικα αλλα μας δινει μια γευση τι θα δουμε στο μελλον...

Κωστα εχεις ΠΜ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ερχεται και androind για το λεο μας.2 σε 1.δεν θα πληττουμε ποτε

 

Τολη για τον κοσμο εδω αυτα δεν λενε τιποτα.

Εμεις ομως που μας αρεσει ξερουμε τι εχουμε και τι μπορει να κανει.

 

Δες εδω την home page μου και μερικα απο τα προγραμματα που εχω

http://dl.dropbox.com/u/3146130/ScreenShot5.Png

http://dl.dropbox.com/u/3146130/ScreenShot4.Png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστή βλέπω μια τάση αντιγραφής του iPhone στα εικονιδια :)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Μα ακομα και να μην ερθει το android παλι δεν πλητουμε,:p

με τοσες ρομ που κυκλοφορουν ελευθερες ειναι σαν να εχεις καθε μερα και αλλο τηλεφωνο :):):)

Και αν τελικα δουλεψει και εκατο τις εκατο το αντροιντ τοτε :wink::hypno:

θα μεινω με το λεο μεχρι να λιωσει.... !!

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

@Θάνο

Καταρχάς, για ακόμα μια φορά σε ευχαριστώ για το τεράστιο μήνυμα απάντηση! :)

 

Μετά από συγκεντρωμένη ανάγνωση του μηνύματός σου, ομολογώ ότι δεν κατάλαβα και τόσα. Όχι επειδή δεν τα εξηγείς εσύ καλά. Εσύ τα εξηγείς άψογα. Αλλά εγώ δεν ξέρω τόσα ώστε να μπορέσω να τα συλλάβω σωστά...

Στην παρούσα φάση, κλείνω τα «αυτιά» μου. Παύω να ασχολούμαι με το τι γίνεται στα διάφορα sites, και θα διαβάζω εδώ τις γνώμες και τις εμπειρίες τις δικές σας. Και βέβαια υπομονή!

 

Κατά τα άλλα, σκέφτομαι όλο και πιο σοβαρά, ιδίως μετά τις πρώτες, ομολογουμένως γρήγορες, εντυπώσεις του Κώστα kkalog από το iPhone 4, το iPad. Και να κρατήσω το άψογο iPhone3GS μου και να χτυπήσω ένα iPad. Απλά το θέμα είναι πότε θα έρθει και πως θα μπορούμε να το αγοράσουμε. Αν, δηλαδή, πωληθεί σαν laptop τότε απομακρύνεται η ιδέα μου. Αν έρθει και μπορούμε να εκμεταλλευτούμε επιδότηση, τότε μου τίθεται ένα πολύ σοβαρό δίλημμα.

 

Βέβαια, μια πρώτη, έγκυρη και εκτεταμένη ανάλυση του Νίκου (που περιμένω πως και πως), θα μου δώσει μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Κωστή βλέπω μια τάση αντιγραφής του iPhone στα εικονιδια :)

 

Τα εικονιδια υπηρχαν στα wwm πριν βγαλει η Apple τηλεφωνο.:)

Εχω ομως προσαρμοσει το looking ωστε να ταιριαζει με το ipad.

 

Παντως αν ειχα τετοιες δυνατοτητες στην Home page του iPhone δεν νομιζω να το ειχα δωσει.

Ξερεις οι πινακες με τα tasks και το ημερολογιο ειναι ζωντανοι.

Mε μια κινηση ειτε μπορεις να κανεις scrolling στα events & στις εργασιες σου, ειτε να ξεδιπλωθει ο πινακας και να τα δεις ολα.

Eπισης μ ενα απλο ταπ πανω τους μπαινει αστραπιαια στο ημερολογιο η στo ToDo.

 

Kαι πολλα αλλα που κανουν το τηλεφωνο απιστευτα λειτουργικο.

 

Για ταχυτητα και διαθεσιμη μνημη ακομα και με πολλες εφαρμογες να τρεχουν ταυτοχρονα δεν το συζηταω.

Αρκει να σου πω οτι παρ ολο που ειναι αργος ο opera, στο ανοιγμα της σελιδας του myphone ζητημα ειναι να κανει ενα δυο δευτερολεπτα παραπανω απο το ipad.

Σε εφαρμογες οπως το RSS το pocket informant, δεν το συζηταω. Ειναι σαφως πιο γρηγορο απο το ipad.

Θα τραβηξω κανα βιντεακι να το δειτε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σήμερα «συνάντησα» ένα Desire.. Παιδιά, έχει φοβερή οθόνη... Πιο ωραία μου φάνηκε, εκ πρώτης όψεως, από το 3GS. Με το 4 δεν ξέρω... Αλλά φάνηκε ωραίο!

 

Και αυτό που με παρεξένεψε, ήταν ο Θάνος και το σχόλιό του για την ποιότητα κατασκευής του. Δεν μου φάνηκε κακή...:confused:

Συμπαθητικό! Αλλά δεν είναι να μπλέκεις στα «γεράματα» με το Android... :X

 

Φτου και διάβαζε από την αρχή! :lol:

 

ΚΑι μια ερώτηση.. Συγχρονίζω ήδη με MobileMe, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και είναι μια υπηρεσία, που καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα ήθελα να συνεχίσω να έχω!

Αλλά με το άγχος που μου δημιουργείται κατά καιρούς για απώλεια επαφών, αλλά και για λόγους ευχρηστίας (πολλά WiFi που μπαίνω μου κόβουν τις πόρτες που θέλει το mail.app για να στείλει και πρέπει να μπαίνω σε κάθε mail ξεχωριστά για να λαμβάνω και να στέλνω), θα ήθελα να συγχρονίσω και με το Google.

 

http://img715.imageshack.us/img715/9420/screenshot20100703at325.png

 

Αν εδώ του πατήσω να συγχρονίσει, θα μου τα γ@μ@σει όλα; :worry:

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!!

 

Περιμένω κι εγώ να ακούσω σήμερα και την εμπειρία του Νίκου για το νέο μηλοτηλέφωνο!

 

Αλέξανδρε, από ποιο πρόγραμμα είναι οι ρυθμίσεις αυτές που δείχνεις στη φωτογραφία;;;

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που με παρεξένεψε, ήταν ο Θάνος και το σχόλιό του για την ποιότητα κατασκευής του. Δεν μου φάνηκε κακή...:confused:

 

Σχετικά με την ποιότητα κατασκευής του Desire Αλέξανδρε, δεν είπα πως είναι και μαύρο χάλι. Έχω δει και πολύ χειρότερα όπως το πολύ καλύτερο σε hardware αλλά χάλια σε ποιότητα και υφή πλαστικών Samsung Galaxy. Ωστόστο το Desire δεν έχει καμμιά σχέση ούτε με το Legend, ούτε με το πολύ ποιοτικό HD2 ούτε ακόμα και με το "αδέλφι" του το Nexus. Σκέτα κουμπωτά σκληρά πλαστικά είναι, βαμμένα με την γνωστή μικρής διάρκειας επένδυση που χρησιμοποιεί η HTC και που κρατά κανένα δίμηνο - τρίμηνο πριν αρχίσει να ξεφτίζει και να εμφανίζεται από κάτω το μαύρο industrial plastic. Σίγουρα πολλούς δεν τους ενοχλεί αυτό, αλλά εγώ είμαι λίγο πιο σχολαστικός σε τέτοιες λεπτομέρειες. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...