Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
προσωπικα δεν ξερω ποσο μπορει να αλλαξει η κατασταση με ενα update στο θεμα σημα,ισως το πιθανωτερο ειναι να το παλεψουν στο hardware και αυτο θα ειναι το χειροτερο για τους κατοχους αυτη την στιγμη,αν γινει αυτο θα πρεπει να γινει αμεση αντικατασταση των συσκευων σε ολους
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Εδώ, είναι στα Αγγλικά όμως.

 

Πρέπει να είναι JB σε 3.1.2

 

Εγώ έχω εγκαταστήσει iOS 4.0

 

Άρα .... ?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Χριστόφορε δε σου κρύβω ότι η δική σου περίπτωση μου έχει κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση. Το μέγεθος του προβλήματος σε εσένα μοιάζει πολύ μεγαλύτερο από ό,τι έχω διαβάσει μέχρι τώρα. Πραγματικά δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω και μου φαίνεται λίγο παράλογο να έπεσες και στις 5 πόλεις που αναφέρεις σε τόσο κακό δίκτυο.

 

Τώρα, για το αν θα επέμβει εν τέλει στο hardware πραγματικά δεν το ξέρω και θα είναι ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει με τις συσκευές που έχουν πωληθεί ήδη.

 

Νικο, το προβλημα αυτο αν διαβαζες και πιο πανω το αντιμετωπιζουν και φιλοι μου που εχουν την συσκευη Αγγλια και τωρα ηρθαν Κυπρο. σχεδον καθε φορα παμε σε ενδειξη '' no service'' και πολυ πιο σπανια απλα μενει στην 1 γραμμη. Ποτε δεν ειχα προβλημα με dropped calls και ομως τις τελευταιες μερες εχει γινει συνηθεια με το iphone 4. Eπίσης οτι τα κινητα εχουν διαφορετικες εβδομαδες κατασκευης δεν σου προξενει εντυπωση; αυτο επιβεβαιωνει αυτο που γραφω συνεχως οτι το προβλημα (; ) ειναι σε ολα τα τηλεφωνα απλα σε αλλους εμφανιζεται περισσοτερο και αλλους λιγοτερο. παιζουν ρολο παροχος και περιοχη.... το θεμα οτι ποτε στο παρελθον δεν υπηρχε κινητο με ΤΟΣΟ μεγαλο προβλημα.

 

αν προχωρησουν σε σιωπηλη αλλαγη hardware για μενα προσωπικα η apple εχει τελειωσει....... και ας εχω mbp, imac, ipod, ipad, iphone..... αν ακομα χειροτερα μεινει με σταυρωμενα τα χερια θα την γραψω στα αρ....! :) συγνωμη αλλα τετοιες ******** πρεπει να τιμωρουνται! και αφου καθε καταστημα apple εχει βγει out of stock δεν προβλεπω να γινει και κατι!

Edited by christoforos258
Link to comment
Share on other sites

Χριστόφορε να ξεκαθαρίσω ότι δε σε αμφισβητώ, προς Θεού. Απλά όπως όλοι προσπαθώ κι εγώ να το καταλάβω και δω τι φταίει. Όπως και να χει σε λίγο θα ξέρω από πρώτο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι JB σε 3.1.2

 

Εγώ έχω εγκαταστήσει iOS 4.0

 

Άρα .... ?

 

Δυστηχώς θα πρέπει να επανέλθεις στην 3.1.2 , να την κάνεις jb με το blackra1n και μμετα να κανεις τα υπόλοιπα!:wacko:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Χριστόφορε να ξεκαθαρίσω ότι δε σε αμφισβητώ, προς Θεού. Απλά όπως όλοι προσπαθώ κι εγώ να το καταλάβω και δω τι φταίει. Όπως και να χει σε λίγο θα ξέρω από πρώτο χέρι.

 

να εισαι σιγουρος οτι περιμενω με μεγαλη αγωνια... απλα να σε ενημερωσω οτι 2 συσκευες που εφυγαν απο τα δικα μου χερια προς Ελλαδα, η μια πεφτει το σημα συνεχως και η αλλη πηγαινει μεχρι 1 γραμμη και πιο σπανια να πεσει τελειως... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απολυτα σιγουρος πως το προβληματακι θα το λυσει εντελως αθορυβα η Μηλοεταιρια και μαλιστα θα αλλαξει οσα κινητα της επιστραφουν χωρια να ανοιξει μυτη...

 

δεν την συμφερει να παραδεχτει κατι τοσο τρανταχτο...

 

το ιδιο εγινε και με τα ΜΒΡ early 08...

ολα ειχαν την 8600mGT και εχουν προβληματα και εγω για να το παρω περιμενα την τελευταια στιγμη (βασικα την τελευταια εβδομαδα ποαραγωγης τους Νοεμβριος 2008...) και εχω βαλει apple care.

Το ιδιο με το 3gs και τις κιτρινες οθονες...μετα την 33η εβδομαδα περσυσι ολα οκ...

Το ιδιο με τα πληκτρολογια ΜΒΡ unibody που ηταν λιγο στραβα...δεν τα θυμαστε...; :shifty:

 

απλα εδω εχουμε να κανουμε με κατι το σοβαρο γιατι επηρεαζει την καθημερινη χρηση του κινητου...

πχ το κρατας με τα δυο σου χερια και δεν μπορεις να στειλεις μεγαλο μειλ η ενω παιζεις παιχνιδακι δεν μπορεις να λαβεις κληση αν δεν μενεις αγκαλια με μια κυψελη κινητης τηλεφωνιας.

 

για μενα το τεστ το κινητο δεν το περασε δεν ειναι δυνατον το ΒΒ9700 να εχει τελeιο σημα και να στοιχιζει 400Ε και αυτο απο 650 να μην μπορω να παρω τηλ.

αν τα βαλεις και τα δυο στο τραπεζι το iphone4 εχει απιστευτο σημα εναντι του ΒΒ αν το πιασεις ομως,.... :ninja:

αρα εγω που Κερκυρα μενω σε μια περιοχη που εχει σημα το πολυ 3 μπαρες φανταζομαι απλα δεν θα πιανω....

 

το κινητο μπορουσα να το εχω απο μια εβδομαδα πριν...

σε ενα μηνα βγαινει και η Ιταλικη εκδοση.

θα δοκιμασω και αυτην και θα αποφασισω!

δεν ειμαι αισιοδοξος ομως...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι δυνατον να εμπιστευεσαι μια συσκευη που δεν ξερεις πως θα αντιδρασει στην εκαστοτε περιοχη που βρισκεσαι.

Για παραδειγμα εδω αλλα και στην Ελλαδα οταν βγεις εξω απο τις μεγαλες πολεις το 3G ειτε ειναι ανυπαρκτο ειτε μεσα σε κλειστους χωρους δεν εχει σημα. Πχ στο γραφειο μου δεν εχω 3G αλλα αν βγω εξω απο το κτοιριο ειναι μια χαρα.

 

Βεβαια αν η πλειονοτητα των συσκευων δεν εχει το μεγεθος του προβληματος του Xριστοφορου μπορει να αντιμετοπιστει αλλα δεν ειναι λυση για μια συσκευη με αυτο το κοστος.

Αντε πες οτι οταν μιλας κρατας διαφορετικα το τηλεφωνο. Σε οποιαδηποτε αλλη χρηση ειναι αδυνατον.

 

Επισης αυτο που ειπε ο Χριστοφορος για αποσυνδεση του ΒΤ στην συσκευη του Ακη με προβληματισε. Αν χρησιμοποιει το ιδιο ΒΤ που ειχε στο 3Gs, θελει κι αυτο ψαξιμο.

 

Χριστοφορε αν θες στειλτο μου εδω στο cairo αλλα με δοκιμη ε :lol:

Καρπουζι αγοραζω μονο με την βουλα:p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειμαι απολυτα σιγουρος πως το προβληματακι θα το λυσει εντελως αθορυβα η Μηλοεταιρια και μαλιστα θα αλλαξει οσα κινητα της επιστραφουν χωρια να ανοιξει μυτη...

 

δεν την συμφερει να παραδεχτει κατι τοσο τρανταχτο...

 

το ιδιο εγινε και με τα ΜΒΡ early 08...

ολα ειχαν την 8600mGT και εχουν προβληματα και εγω για να το παρω περιμενα την τελευταια στιγμη (βασικα την τελευταια εβδομαδα ποαραγωγης τους Νοεμβριος 2008...) και εχω βαλει apple care.

Το ιδιο με το 3gs και τις κιτρινες οθονες...μετα την 33η εβδομαδα περσυσι ολα οκ...

Το ιδιο με τα πληκτρολογια ΜΒΡ unibody που ηταν λιγο στραβα...δεν τα θυμαστε...; :shifty:

 

απλα εδω εχουμε να κανουμε με κατι το σοβαρο γιατι επηρεαζει την καθημερινη χρηση του κινητου...

πχ το κρατας με τα δυο σου χερια και δεν μπορεις να στειλεις μεγαλο μειλ η ενω παιζεις παιχνιδακι δεν μπορεις να λαβεις κληση αν δεν μενεις αγκαλια με μια κυψελη κινητης τηλεφωνιας.

 

για μενα το τεστ το κινητο δεν το περασε δεν ειναι δυνατον το ΒΒ9700 να εχει τελeιο σημα και να στοιχιζει 400Ε και αυτο απο 650 να μην μπορω να παρω τηλ.

 

το κινητο μπορουσα να το εχω απο μια εβδομαδα πριν...

σε ενα μηνα βγαινει και η Ιταλικη εκδοση.

θα δοκιμασω και αυτην και θα αποφασισω!

 

Δημητρη πριν απο λιγο μιλησα με APPLE STORE CARDIFF η απαντηση που πηρα ειναι οτι αυτο το προβλημα δεν το δεχονται για αντικατασταση. μπορω να πληρωσω restocking fee και να μου δωσουν αλλο αφου δεν εχει περασει 1 μηνας απο την αγορα του. επισης μου ειπε οτι εχουν οδηγιες να προτεινουν την αγορα bumper. ρωτησα επισης το παιδι για επερχομενο update και αφου με ενωσε με genius bar με ενημερωσαν οτι συντομα ΔΕΝ ερχεται οποιοδηποτε update. αυτο τι σημαινει;

οτι το αφηνουν οπως εχει αφου ετσι και αλλιως κανει τρελλες πωλησεις, ειτε θα προχωρησουν σε σιωπηλη αντικατασταση και εν μερη αλλαγη του HARDWARE. εγω ομως γιατι πρεπει να ξαναπληρωσω λεφτα στα ηδη πολλα (640) που εδωσα;

 

γελιοι........ :mad:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως επαναλαμβανεται ο κανονας που λεει να αγοραζουμε προιοντα μετα απο 3 μηνες απο την εξοδο τους στην αγορα...

 

ετσι εγινε και με το Νεξους αρχικα ειχε τα προβληματακια του και τωρα τιποτα...

ετσι και με το ΗD2...

 

ραντεβου τον Σεπτεμβρη για μενα...εκτος αν βγει κανενα Android 1,5GHz οποτε χαιρετω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως επαναλαμβανεται ο κανονας που λεει να αγοραζουμε προιοντα μετα απο 3 μηνες απο την εξοδο τους στην αγορα...

 

ετσι εγινε και με το Νεξους αρχικα ειχε τα προβληματακια του και τωρα τιποτα...

ετσι και με το ΗD2...

 

ραντεβου τον Σεπτεμβρη για μενα...εκτος αν βγει κανενα Android 1,5GHz οποτε χαιρετω...

 

εν μερει εχεις δικαιο φιλε απλα εδω εχω την ενσταση μου... το κινητο σχεδιαστηκε και κατασκευαστηκε για να λειτουργα ετσι! δεν ειναι προβλημα εργοστασιακο η περιστασιακο. :X

 

αν το ζησεις θα καταλαβεις τι εννοω... λυσεις τυπου software update, bumper, case, ειναι απλα μια τρυπα στο νερο....

Link to comment
Share on other sites

το οτι θα το φτιαξουν ειναι σιγουρο....

 

απλα αυτο θελει 2 μηνες....

ειμαι περιεργος τι θα γινει με το Ιταλικο οταν βγει... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το οτι θα το φτιαξουν ειναι σιγουρο....

 

απλα αυτο θελει 2 μηνες....

ειμαι περιεργος τι θα γινει με το Ιταλικο οταν βγει... :lol:

 

 

ασε που θα παρουν και μηχανικο τωρα, κατι θα τους βοηθησει :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εξακολουθώ να κρατώ μικρό καλάθι. Κανείς δεν μπορεί "σιωπηλά" να αλλάξει ένα απλό end-fed element κεραίας όπως υλοποιείται στο iPhone 4 χωρίς να αλλάξει ριζικά το design. Αν μιλούσαμε ακόμα και για faulty board δεν θα είχα την παραμικρή αμφιβολία πως θα υπήρχαν βελτιωμένες φουρνιές, αλλά με τις κεραίες στην μορφή που έχουν δεν βλέπω τι θα μπορούσαν να κάνουν. "Έφαγα" στην κυριολεξία τα teardown του iPhone που κυκλοφόρησαν για να δω μήπως και κατά τύχη χρησιμοποιούσαν κάποια εξελιγμένη τεχνική τροφοδοσίας της κεραίας κατά φάση (d-fed) οπότε κάτι θα μπορούσε να γίνει με patch αλλά δεν χρησιμοποιείται κάτι τέτοιο. Άρα βελτίωση γιόκ, εκτός ίσως από την ένδειξη σήματος. Πραγματική όμως με τίποτα.

 

Οπότε απλά περιμένω να δω την αντίδραση της Apple στην διόγκωση της αρνητικής δημοσιότητας.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Θάνο, μιας και είσαι πιο σχετικός από εμάς.. Μια αλλαγή στον αλγόριθμο επιλογής κυψέλης δε θα μπορούσε να επιφέρει καλύτερα αποτελέσματα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εξακολουθώ να κρατώ μικρό καλάθι. Κανείς δεν μπορεί "σιωπηλά" να αλλάξει ένα απλό end-fed element κεραίας όπως υλοποιείται στο iPhone 4 χωρίς να αλλάξει ριζικά το design. Αν μιλούσαμε ακόμα και για faulty board δεν θα είχα την παραμικρή αμφιβολία πως θα υπήρχαν βελτιωμένες φουρνιές, αλλά με τις κεραίες στην μορφή που έχουν δεν βλέπω τι θα μπορούσαν να κάνουν. "Έφαγα" στην κυριολεξία τα teardown του iPhone που κυκλοφόρησαν για να δω μήπως και κατά τύχη χρησιμοποιούσαν κάποια εξελιγμένη τεχνική τροφοδοσίας της κεραίας κατά φάση (d-fed) οπότε κάτι θα μπορούσε να γίνει με patch αλλά δεν χρησιμοποιείται κάτι τέτοιο. Άρα βελτίωση γιόκ, εκτός ίσως από την ένδειξη σήματος. Πραγματική όμως με τίποτα.

 

Οπότε απλά περιμένω να δω την αντίδραση της Apple στην διόγκωση της αρνητικής δημοσιότητας.

 

Θανο η περιπτωση ενος coating στην κεραια δεν ειναι τοσο δυσκολο να υλοποιηθει χωρις να αλλαξει τιποτα εξωτερικα στο τηλεφωνο σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Θάνο, μιας και είσαι πιο σχετικός από εμάς.. Μια αλλαγή στον αλγόριθμο επιλογής κυψέλης δε θα μπορούσε να επιφέρει καλύτερα αποτελέσματα;

 

Όχι Νίκο. Ο αλγόριθμός ήδη επιλέγει την πλησιέστερη, ή μάλλον την ισχυρότερη, και το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι το threshold της εναλλαγής που δεν βοηθά και το scanrate για εύρεση άλλης διαθέσιμης.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μιλούμε απλά για αλλαγή του pattern του λοβού της κεραίας εξαιτίας του χεριού, αλλά για αλλοίωση τόσο του συντονισμένου ηλεκτρικού μήκους όσο και χωρητική ζεύξη των δύο κεραιών μέσω του δέρματος που ενώνει το ένα στοιχείο με το άλλο. Μιλάμε για καθαρά αναλογικές ηλεκτρικές έννοιες που τον ίδιο αντίκτυπο θα έχουν τόσο στην απλή λήψη όσο και στο cell seek.

 

Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι μια αύξηση της "ελαστικότητας" του αλγόριθμου του threshold ώστε να μην ρίχνει εύκολα τις κλήσεις αλλά αυτό θα ήταν workaround αφού το πρόβλημα ουσιαστικά θα παρέμενε ως έχει και θα είχε ως αποτέλεσμα να μην πέφτουν οι κλήσεις αλλά να υπάρχουν συνεχείς διακοπές της ομιλίας (ή των data).

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω, γιατί δεν ξέρω αν είδες πίσω που το έγραψα, είχα διαβάσει στο appleinsider ότι στο iOS 4.0 η επιλογή δε γίνεται βάση της ισχυρότερης αλλά αυτής που είναι λιγότερο "μπουκωμένης".
Link to comment
Share on other sites

Θανο η περιπτωση ενος coating στην κεραια δεν ειναι τοσο δυσκολο να υλοποιηθει χωρις να αλλαξει τιποτα εξωτερικα στο τηλεφωνο σωστα;

 

Αυτό γίνεται Χριστόφορε και πανεύκολα με κάποιο βερνίκι που ίσως χρησιμοποιήσει η Apple. Ωστόσο μιλάμε για RF, η οποία χρησιμοποιεί ως "αγώγιμο" για να το πω με απλά λόγια τη χωρητικότητα, είτε αυτή είναι βερνίκι είτε κάτι άλλο όπως φύλο βινυλίου ενώ η παρασιτική παρέμβαση του χεριού είναι καθαρά επαγωγικό φαινόμενο. Δηλαδή και να βελτιώσει τα πράγματα δεν πρόκειται να πετύχει κάτι περισσότερο από 5-10% βελτίωση (εντελώς χοντρικά).

 

Για να καταλάβεις θα πρέπει η απόσταση από το πλησιέστερο εμπόδιο (το χέρι εν προκειμένω), να αυξηθεί όσο το δυνατόν περισσότερο. Ένα βερνίκι ή μια επίστρωση βινυλίου το μόνο που θα προσφέρει είναι κάτι μικροχιλιοστά. Εδώ χρειάζεται αύξηση του διάκενου κατά χιλιοστά. Δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσει, αλλά είμαι βέβαιας πως ακόμα και με το bumper υπάρχει πτώση σήματος όταν πιάνεις τη συσκευή μέσα στο χέρι. Απλά εκεί μιλάμε για καναδυό χιλιοστά οπότε η παρασιτική παρέμβαση θα είναι αρκετά db μικρότερη, όμως θα εξακολουθεί να υπάρχει και να είναι αρκετά σημαντική.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Στις δοκιμές του anandtech με το bumper η πτώση ήταν κατά 7.7db όσο και στο nexus one σε θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται Χριστόφορε και πανεύκολα με κάποιο βερνίκι που ίσως χρησιμοποιήσει η Apple. Ωστόσο μιλάμε για RF, η οποία χρησιμοποιεί ως "αγώγιμο" για να το πω με απλά λόγια τη χωρητικότητα, είτε αυτή είναι βερνίκι είτε κάτι άλλο όπως φύλο βινυλίου ενώ η παρασιτική παρέμβαση του χεριού είναι καθαρά επαγωγικό φαινόμενο. Δηλαδή και να βελτιώσει τα πράγματα δεν πρόκειται να πετύχει κάτι περισσότερο από 5-10% βελτίωση (εντελώς χοντρικά).

 

Για να καταλάβεις θα πρέπει η απόσταση από το πλησιέστερο εμπόδιο (το χέρι εν προκειμένω), να αυξηθεί όσο το δυνατόν περισσότερο. Ένα βερνίκι ή μια επίστρωση βινυλίου το μόνο που θα προσφέρει είναι κάτι μικροχιλιοστά. Εδώ χρειάζεται αύξηση του διάκενου κατά χιλιοστά. Δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσει, αλλά είμαι βέβαιας πως ακόμα και με το bumper υπάρχει πτώση σήματος όταν πιάνεις τη συσκευή μέσα στο χέρι. Απλά εκεί μιλάμε για καναδυό χιλιοστά οπότε η παρασιτική παρέμβαση είναι αρκετά db μικρότερη, όμως υπάρχει και είναι σημαντική.

 

ακριβως... και με το bumper που αυξανει ακομα μεριακ χιλιοστα την αποσταση εχουμε προβλημα... δεν ξερω εγω τα βλεπω πολυ σκουρα τα πραγματα.... :(:cry:

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και κάτι ακόμα αρκετά σημαντικό. Το πρόβλημα θα είναι περισσότερο εμφανές στα δίκτυα χαμηλής συχνότητας (π.χ. GSM900) από ότι σε αυτά στους 1800, 2100 κλπ, καθώς η υψηλότερη συχνότητα έχει μικρότερο μήκος κύματος άρα χρειάζεται μικρότερη απόσταση απομόνωσης του hotpoint της κεραίας από το πλησιέστερο εμπόδιο (χέρι).

Υποπτεύομαι πως αυτός είναι ο λόγος που πολλοί θα έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα ενώ άλλοι σαφώς μικρότερο. Μιλάμε για κάτι περισσότερο από 12dbm διαφορά μεταξύ hi και lo GSMF ανά χιλιοστό με ένα πρόχειρο υπολογισμό.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το iPhone 5 έρθει πιο γρήγορα απο οτι περιμέναμε... :)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...