Jump to content

Υπηρεσία Vodafone Cloud


zerokill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβαζω στην σελιδα της vodafone...

"H υπηρεσία Vodafone Cloud είναι διαθέσιμη για όλους τους συνδρομητές Vodafone (συμβολαίου & καρτοκινητής) και προσφέρει δωρεάν τα πρώτα 5GB αποθηκευτικού χώρου.Επιπλέον, όταν ανεβάζεις περιεχόμενο χρησιμοποιώντας δίκτυο 3G δεν επιβαρύνεσαι με χρεώσεις δεδομένων.Παρόλα αυτά προτείνουμε το πρώτο σου back up να το πραγματοποιήσεις μέσω WiFi γιατί ενδέχεται να έχεις πολλές φωτογραφίες."

 

http://www.vodafone.gr/portal/cloud

 

Δεν υπαρχει χρεωση οταν ανεβαζω αρχεια μεσω 3G δηλαδη δεν αφαιρουντε τα mb που ξοδεψα για το upload απο το πακετο ιντερνετ που εχω? πχ αν εχω 1 gb και κατα το upload στο cloud ξοδεψω 150ΜΒ αυτα δεν θα μετρησουν στο πακετο ιντερνετ που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω στην σελιδα της vodafone...

"H υπηρεσία Vodafone Cloud είναι διαθέσιμη για όλους τους συνδρομητές Vodafone (συμβολαίου & καρτοκινητής) και προσφέρει δωρεάν τα πρώτα 5GB αποθηκευτικού χώρου.Επιπλέον, όταν ανεβάζεις περιεχόμενο χρησιμοποιώντας δίκτυο 3G δεν επιβαρύνεσαι με χρεώσεις δεδομένων.Παρόλα αυτά προτείνουμε το πρώτο σου back up να το πραγματοποιήσεις μέσω WiFi γιατί ενδέχεται να έχεις πολλές φωτογραφίες."

 

http://www.vodafone.gr/portal/cloud

 

Δεν υπαρχει χρεωση οταν ανεβαζω αρχεια μεσω 3G δηλαδη δεν αφαιρουντε τα mb που ξοδεψα για το upload απο το πακετο ιντερνετ που εχω? πχ αν εχω 1 gb και κατα το upload στο cloud ξοδεψω 150ΜΒ αυτα δεν θα μετρησουν στο πακετο ιντερνετ που εχω?

 

Τη χρησιμοποιω. Δεν καταναλωνει τιποτα.

Αν θες cloud να αναβαζεις φωτος κτλ ειναι οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Τη χρησιμοποιω. Δεν καταναλωνει τιποτα.

Αν θες cloud να αναβαζεις φωτος κτλ ειναι οτι πρεπει.

 

Τελεια .. ναι επειδη εχει φουλαρει το google drive λεω να εκμεταλευτω και τον χωρο της vodafone πιο πολυ για εγγραφα κτλ κτλ.Και εφοσον ειναι καταναλωση δεδομενον ειναι δωρεαν ... ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω πρόβλημα με το usb του iphone και δεν μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες. Το vodafone cloud λειτουργεί όπως το dropbox; Έχεις μετά πρόσβαση από pc;
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το usb του iphone και δεν μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες. Το vodafone cloud λειτουργεί όπως το dropbox; Έχεις μετά πρόσβαση από pc;

 

Ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το usb του iphone και δεν μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες. Το vodafone cloud λειτουργεί όπως το dropbox; Έχεις μετά πρόσβαση από pc;

 

Kαι βασικο.... όταν ανεβάζεις περιεχόμενο χρησιμοποιώντας δίκτυο 3G δεν επιβαρύνεσαι με χρεώσεις δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η εφαρμογή, παρ'ολο που λειτούργησε για ένα διάστημα, και ανέβασε περί τα 150 mb δεδομένων, τώρα πια προσπαθεί μόνιμα να κάνει ανάγνωση δεδομένων και δεν τα καταφέρνει (iphone). Συγχρόνως, το icloud σταμάτησε να ανεβάσει τις ροές κοινοχρήστων. Όλα αυτά σε ένα iphone που πλέον έχει γεμίσει εντελώς, δεν μπορεί καν να τραβήξει φωτογραφίες, όχι να κάνει update. Το βύσμα έχει χαλάσει και δεν μπορεί να συνδεθεί με υπολογιστή.

 

ΑΠΟΓΝΩΣΗ:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή, παρ'ολο που λειτούργησε για ένα διάστημα, και ανέβασε περί τα 150 mb δεδομένων, τώρα πια προσπαθεί μόνιμα να κάνει ανάγνωση δεδομένων και δεν τα καταφέρνει (iphone). Συγχρόνως, το icloud σταμάτησε να ανεβάσει τις ροές κοινοχρήστων. Όλα αυτά σε ένα iphone που πλέον έχει γεμίσει εντελώς, δεν μπορεί καν να τραβήξει φωτογραφίες, όχι να κάνει update. Το βύσμα έχει χαλάσει και δεν μπορεί να συνδεθεί με υπολογιστή.

 

ΑΠΟΓΝΩΣΗ:wacko:

 

Στο δικο μου (5αρι) με ελευθερο χωρο στο κινητο 2 gb και 50% στο vodafone cloude η εφαρμογή δουλέυει κανονικότατα.Την εχω βαλει φυσικα και να κανει δουλευει backround και ολα φορτωνονται κανονικα.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου (5αρι) με ελευθερο χωρο στο κινητο 2 gb και 50% στο vodafone cloude η εφαρμογή δουλέυει κανονικότατα.Την εχω βαλει φυσικα και να κανει δουλευει backround και ολα φορτωνονται κανονικα.

 

Κάνει συνέχεια ανίχνευση αρχείων και ανάγνωση δεδομένων. Δεν ενεργοποιεί το gps to backround;

Link to comment
Share on other sites

Κάνει συνέχεια ανίχνευση αρχείων και ανάγνωση δεδομένων. Δεν ενεργοποιεί το gps to backround;

 

το gps ναι αλλα ουτε σε μενα το ενεργοποιει... (οταν φορτωσα φωτογραφιες τις πηρε ολες.. με ενα βιντεο μου εβγαλε οτι δεν μπορει να ενεργοποιηθει η τοποθεσια κατι τετοιο) και δεν το εβαλα να κανει upload.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Λοιπον επειδή κάπου διάβασα πως κάποιος ήρθε σε επαφή με την vodafone και τον ενημέρωσαν πως η υπηρεσία χρεώνει δεδομένα το Έψαξα και ο υπάλληλος ήρθε σε επικοινωνία με κάποιον ειδικό ζητώντας μου συγνώμη για την παραπληροφόρηση, τα δεδομένα είτε λήψη είτε ανέβασμα δε χρεώνονται μέσω δεδομένων. Αυτό
Link to comment
Share on other sites

...............?

 

Σου εδωσε το ΛΙΝΚ ο Take οπου αναφερεται γραπτως οτι οντως η χρηση του vodafone cloud ανεβασμα κατεβασμα μεσω του δικτυου 3G της vodafone ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...