Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά,τρελλάθηκα που είδα τα μωρά σας, όπως και όλη μου η οικογένεια!!! Φωτό της Νέλλης δε σας δείχνω ακόμα, γιατί δεν έχει δοντάκια η κακομοίρα, είναι και ψιλομαυρούλα μήπως και τρομάξετε!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

o agapios omws 8a megalwsei ;) enw ta manaria mou 8a meinoun idia kouklia :p

 

Garfield 8eloume na doume thn nelly :) :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα γατάκια σου afri είναι πνιγμενα στιν γουνίτσα..ό,τι πρέπει για χειμωνάτικες νύχτες...οι οποιες κι απ οτι βλεπω πλησιάζουν ολοένα και περισσότερο..πολύ συνεφιά σήμερα...προβλέπω αγκαλίτσες με γατούλια για το υπόλοιπο της ημέρας ;)

 

Garfield..κανε ενα Post με photo τις Νελλης!!!!!!!!!! :) ..pleeeease (ορίστε ικετεύω κιολασ... :o )

..powered by ouzo
Link to comment
Share on other sites

Ο Αγάπιος ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ :)))))))))

Δηλαδή όσο μεγαλώνει θα γίνεται ακόμα πιο αστειούλης και ομορφούλης διότι η μουσουδίτσα του η μουρίτσα του μάλλον θα μακραίνει και δεν του μένει ακόμα πολύ να μεγαλώσει διότι μπήκε στον 5ο μήνα

Είναι ένα μικρό σκυλάκι με ψυχολογία μεγάλου :)

Αστεία αστεία δεν τρώει ρε παιδιά ...... ελάχιστα τρώει

Τα πάντα του βάζω , κροκέτες του μαγειρεύω , τίποτα

Τσιμπολογάει

 

Παιδιά θα φύγω τώρα από τη δουλειά και σπίτι δεν έχω ίντερνετ.

Δηλαδή έχω αλλά ο αγάπιος έφαγε το καλώδιο του τηλεφώνου χαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι.ειδικά ο αχιλλέας έχει πολύ μαλλί,δεν ξέρω τι ράτσα είναι αλλα μοιάζει να είναι ράτσας :p η φωτό τον άδικη είχα και άλλες κάπου που tan πανέμορφος :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

άστα αυτά τα δικά μου είναι πιο όμορφα :p πάντως όταν μεγαλώσει και μακρύνει η μουσούδα του θα θελα να δω πως θα είναι :D αλήθεια τι ράτσας είναι?

 

garfield περιμένουμε φωτό τις νέλλης ok?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, εντός των προσεχών ημερών θα ποστάρω τη σούπερ φωτο. Πάντως σας προειδοποιώ πως η κολλητή μου, το Νελλάκι το φωνάζει "Γεωργία" (Βασιλειάδου).
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 7 Οκτ. 2004 , 16:59)

 

άστα αυτά τα δικά μου είναι πιο όμορφα :p πάντως όταν μεγαλώσει και μακρύνει η μουσούδα του θα θελα να δω πως θα είναι :D αλήθεια τι ράτσας είναι?

 

 

 

mpa.... ο αγάπιος είναι κουκλί :p :D :rolleyes:

έφαγε το καλώδιο :confused: :lol: μήπως για αυτο του κόπηκε η όρεξη; :whistle:

μήπως δεν θέλει κροκέτες? και μαγειρευτό φαγητό δεν τρώει; :o

μια μέρα αν δεν τρώει δεν είναι πρόβλημα...αλλά είναι πα΄νω στην ανάπτυξη , ούτε αμα τρως δεν ζηλεύει να φάει? :happy:

Link to comment
Share on other sites

Koukli eimai egw :p :lol: h8ela na balw kai foto tis mikrhs alla den thn dexetai...

 

Garfield na baleis kalh mou to mwraki exei ypoferei toso den mas noiazei opws kai na ne :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα έχετε φωτογραφία της Μπέλλας μου ( η Αγκύρας που έχω ) :) Θα δω μήπως μπορέσω να βάλω και από τις άλλες δύο!
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι τον φωνάζω αγάπη και νομίζουν ότι τον λέω Αράπη :p

Οταν τρώμε δεν γκρινιάζει ....... έρχεται και ξαπλώνει στα πόδια μας ή στέκεται κάτω από το τραπέζι.

Μόνο όταν τρώμε εμείς τρώει και αυτός αλλά πολύ λίγο

Τώρα έμαθε και την αγκαλιά , ενώ πάμε βόλτα όταν κουραστεί θέλει αγκαλιά

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid ( 7 Οκτ. 2004 , 23:48)

 

Σε λίγο θα έχετε φωτογραφία της Μπέλλας μου ( η Αγκύρας που έχω ) :) Θα δω μήπως μπορέσω να βάλω και από τις άλλες δύο!

 

 

Εδώ βάζω τρεις φωτογραφίες της Μπέλλας :D Οι υπόλοιπες βρίσκονται στην διεύθυνση http://www.dimangelid.com/files/mpella

 

http://www.dimangelid.com/files/mpella/Image(41).jpg

 

αυτή την βάζω ειδικά για να δείτε τα μάτια της. η γάτα ήταν στο δωμάτιο της μάνας μου και βγήκε ο αδερφός μου στην βεράντα και την έβγαλε μέσα από το παράθυρο: http://www.dimangelid.com/files/mpella/Image(09).jpg

 

εδώ είναι έτοιμη να μας φάει :p : http://www.dimangelid.com/files/mpella/Image(21).jpg

 

Αυτές οι τρεις φωτογραφίες που έβαλα εδώ έχουν βγει με το SX1 του αδερφού μου.

 

EDIT

 

Στην διεύθυνση http://www.dimangelid.com/files/rozita_mpiannita/ βρίσκονται φωτογραφίες από τις άλλες 2 γάτες μου. Αυτή που είναι άσπρη και έχει χρώματα την λέμε Ροζίτα και την άλλη την άσπρη Μπιαννίτα. Η Ροζίτα έχει παχύνει γιατί της κάναμε στείρωση. Είχε πυομήτρα και αν δεν έβλεπε η μάνα μου ότι έβγαζε αίμα και πύον θα ψόφαγε... Μας το είπε και ο γιατρός ότι ήταν αρκετά σοβαρή η περίπτωσή της. Την κράτησε 3 μέρες στο ιατρείο του. Όταν την πήραμε στο σπίτι μετά την εγχείρηση της δίναμε αντιβιοτικό για κάποιες μέρες. Και αυτή έχει φοβερή γούνα παρόλο που δεν είναι ράτσας. Η άλλη ( η Μπιαννίτα ) έχει πολύ κοντό τρίχωμα από μικρή. Ή η μάνα της ή ο πατέρας της ήταν περσίας ( δεν θυμάμαι ποιος από τους δύο ) :p

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΓΑΤΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Δεν αρνούμαι το παιδί μου φυσικά αλλά θέλω ΚΑΙ γατούλα αλλά έχω αλλεργία :(

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικές οι γατούλες σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μ αρέσει πολύ και αυτο το 2πατο στο οποιο κάθεται η μπέλλα..πολυ καλή ιδέα για γάτες ;)

 

 

π.σ. περιτο να πω πως πηγα στο link σου και ειδα όλες τισ photos... :D

..powered by ouzo
Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο τον κτηνιατρο κ ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη σας ικετευω αν εχει καποιος απο σας παρομοιο προβλημα να μου πει..

ολο το βραδυ δ κοιμηθηκε ουτε αυτη ουτε εγω που προσπαθουσα να καταλαβω τι εχει κ της κραταγα παρεα..το πρωι αρχισε να εχει γρηγορες ανασες τρομαξα τοσο πολυ που την αρπαξα οπως ηταν κ πηγαμε στον κτηνιατρο μας, εκει αφου την εξετασε με το στηθοσκοπειο κ της εβγαλε ακτινογραφια μου ειπε το εξης που με εκανε να παραλησω κ κοντεψα να χασω τον κοσμο κατω απο τα ποδια μου "εχει καρδιακη ανεπαρκεια κ πνευμονικο ειδημα " :cry: :cry:

Της ξεκινησα απο σημερα αγωγη με φαρμακα κ πρεπει να της περασει η κριση μεχρι το βραδυ που θα παρει αλλα 2 χαπακια το ενα εφ ορου ζωης :cry:

ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη να την βλεπω να προσπαθει να ανασανει κ να ανεβαζει το κεφαλακι της ψηλα να παρει οξυγονο δ θα αντεξω αλλο να την βλεπω ετσι θα τρελαθω

σας ικετευω αν εχει ζησει καποιος παρομοια κατασταση να μου το πει γιατι μου ειπε ο γιατρος οτι δ πρεπει να στρεσαριστει για το επομενο 24ωρο καθολου γιατι μπορει να παθει χειροτερη κριση κ να ναι μοιραια κ κοντευω να τρελαθω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρονών είναι ? Γιαυτό δεν θέλω ζωάκι ασχέτως που έχω .........

Δεν ξέρω τι να πω .........

Θα μου πεις Ok ....... εδώ πεθαίνουν άνθρωποι

Αντε όμως να κοιτάς ένα πλασματάκι τόσο καλό και να μην στεναχωριέσαι.

Να πας και σε άλλους κτηνίατρους αν μπορείς

Αν θες με pm να σου πω και εγώ έναν πολύ καλό που όταν είχα πάει είχε σε νοσηλεία ένα σκυλάκι με πνευμονικό οίδημα

Link to comment
Share on other sites

:( phgene ekei pou 8a sou pei o woudoulis kai an den ginei kati meta 8a dw egw ti mporw na kanw...Skylaki einai?

 

PS:Mou fenete pws kai o dikos mou einai agyras o axilleas o allos einai allh ratsa alla ti de kserw :)

 

Dysthxws exw allh mia istoria asxhmh na sas pw pou egine sthn 8hba to ema8a shmera kai leo na kanw kati...mia brwmiar@ pou douleuei sto mouseio tis 8hbas pou exoun gatakia ekei kai o dieu8unths ta agapaei...Ephdei thn enoxlousane lei h aka8arsies tous kai kalata epnikse zwntana mesa ston kouba kai to kauxiotan meta legontas to apo edw kai apo ekei,fysika eipan oti xa8hkane ston dieu8ynth...auto egine kairo prin to ema8a twra.Entometaksy exei twra kai alla gatakia kai den 8elw na exoun thn tyxh twn prwigoumenon apo ths saboura authn,leo na parw twn dieu8unth kai na tou to pw....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

[

 

Η Ροζίτα έχει παχύνει γιατί της κάναμε στείρωση. Είχε πυομήτρα και αν δεν έβλεπε η μάνα μου ότι έβγαζε αίμα και πύον θα ψόφαγε... Μας το είπε και ο γιατρός ότι ήταν αρκετά σοβαρή η περίπτωσή της. Την κράτησε 3 μέρες στο ιατρείο του. Όταν την πήραμε στο σπίτι μετά την εγχείρηση της δίναμε αντιβιοτικό για κάποιες μέρες.

 

Ενα σκυλάκι που αγαπούσα πάρα πολύ έπαθε πυομήτρα. Εγχειρίστηκε, η μήτρα της ήταν πενταπλάσια του κανονικού, και μετά απο δύο ημέρες πέθανε με φρικτούς πόνους. Είναι ο,τι χειρότερο έχω ζήσει σχετικά με τα ζώα. Ο θάνατος της ήταν εξαιρετικά οδυνηρός και αποτρόπαιος. Είσαι πολύ τυχερός που το πήρες είδηση νωρίς. Από τότε όταν ακούω πυομήτρα κάτι παθαίνω. Μιά φρίκη η όλη ιστορία...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ ( 8 Οκτ. 2004 , 13:17)

 

μολις γυρισα απο τον κτηνιατρο κ ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη σας ικετευω αν εχει καποιος απο σας παρομοιο προβλημα να μου πει..

ολο το βραδυ δ κοιμηθηκε ουτε αυτη ουτε εγω που προσπαθουσα να καταλαβω τι εχει κ της κραταγα παρεα..το πρωι αρχισε να εχει γρηγορες ανασες τρομαξα τοσο πολυ που την αρπαξα οπως ηταν κ πηγαμε στον κτηνιατρο μας, εκει αφου την εξετασε με το στηθοσκοπειο κ της εβγαλε ακτινογραφια μου ειπε το εξης που με εκανε να παραλησω κ κοντεψα να χασω τον κοσμο κατω απο τα ποδια μου "εχει καρδιακη ανεπαρκεια κ πνευμονικο ειδημα " :cry: :cry:

Της ξεκινησα απο σημερα αγωγη με φαρμακα κ πρεπει να της περασει η κριση μεχρι το βραδυ που θα παρει αλλα 2 χαπακια το ενα εφ ορου ζωης :cry:

ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη να την βλεπω να προσπαθει να ανασανει κ να ανεβαζει το κεφαλακι της ψηλα να παρει οξυγονο δ θα αντεξω αλλο να την βλεπω ετσι θα τρελαθω

σας ικετευω αν εχει ζησει καποιος παρομοια κατασταση να μου το πει γιατι μου ειπε ο γιατρος οτι δ πρεπει να στρεσαριστει για το επομενο 24ωρο καθολου γιατι μπορει να παθει χειροτερη κριση κ να ναι μοιραια κ κοντευω να τρελαθω :cry:

 

 

 

ωχ ωχ ωχ ωχ αυτό θα πω μόνο

Προσοχή με τα πνευμονικά οιδήματα

σωστή φαρμακευτική αγωγή...αν ξεχάσεις ένα φάρμακο πάει

όχι κούραση και όχι άγχος (μη σε δει κλαμμένη κλπ και μην νομίζεις οτι δεν καταλαβαίνει τι νοιώθεις)

όχι έντονη άσκηση

σωστή και λιτή διατροφή

και απο ότι ξέρω να είναι συνέχεια κοντά σε παράθυρο, σε αέρα όχι κλεισμένη μέσα στο σπίτι

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

PowerZ έχεις pm.

Arfi η Νέλλη μια από τα ίδια. Από Δευτέρα ενέσεις. Θα έρθει ο γιατρός σπίτι να μου δείξει πως ακριβώς τις κάνουνε. Βρε παιδιά στο νοσοκομείο, κυρία, να κάθεται ήσυχη, υπόδειγμα ασθενούς να της χτυπάνε 2 ενέσεις τη μέρα και σε μένα να βγάζει νύχια μέχρι και η ουρά της!

Σήμερα μου κοψε το αίμα απ' την τρομάρα. Ημουν στην κουζίνα κι έκανα καφέ και γυρίζω και τη βλέπω να ΄χει ανέβει στην κουζίνα και να με κοιτάει με αυτές τις ματάρες της καλά καλά. Είναι μαύρη, έχει και πράσινα μάτια, σαν ξωτικό ήτανε! Η καημενούλα μου, πονάει το στοματάκι της...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed ( 8 Οκτ. 2004 , 15:40)

 

ωχ ωχ ωχ ωχ αυτό θα πω μόνο

Προσοχή με τα πνευμονικά οιδήματα

σωστή φαρμακευτική αγωγή...αν ξεχάσεις ένα φάρμακο πάει

όχι κούραση και όχι άγχος (μη σε δει κλαμμένη κλπ και μην νομίζεις οτι δεν καταλαβαίνει τι νοιώθεις)

όχι έντονη άσκηση

σωστή και λιτή διατροφή

και απο ότι ξέρω να είναι συνέχεια κοντά σε παράθυρο, σε αέρα όχι κλεισμένη μέσα στο σπίτι

 

της ξεκινησα κανονικα φαρμακα κ ειναι λιγο καλυτερα η ανασουλα της τωρα το απογευμα ..

με ειδε κλαμενη δ μπορεσα να κρατηθω σπαραξα στο κλαμα οχι απλα εκλαψα δ γινοτανε να κρατηθω πονεσα παρα πολυ :cry:

πως μπορει να ειναι συνεχεια κοντα σε παραθυρο τωρα που χειμωνιασε ? θα αρπαξει κανα κριωμα ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...