Jump to content

WIND ΚαρτοΣύνδεση 28


mples
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά πριν λίγο καιρό έκανα διακοπή συμβολαίου σε wind για να το κανω καρτα τα Χριστούγεννα με πήραν τηλ απο wind και μου προσφεραν με 18 μηνες συμβόλαιο ΚαρτοΣύνδεση 28 με 500λεπτα προς ολους 30 μηνύματά 100mb και 10ε στην καρτα καθε μηνα με 9,60 τελικη τιμη και δέχτηκα αφου μου επιβεβαίωσαν οτι θα ειναι έτσι

 

χτες ήρθε λογαριασμός:X

Συγκεντρωτική ανάλυση λογαριασμού

 

Περιγραφή χρέωσης Χρέωση

Μηνιαίο Πάγιο WIND Καρτοσύνδεση 28 από 04/01 έως 03/02 22.76 €

Αναλογία WIND Καρτοσύνδεση 28 από 04/12 έως 03/01 5.87 €

Αναλογία WIND 130 από 04/12 έως 03/01 -5.29 €

Τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 2.8 €

Φ.Π.Α. 6.01 €

Σύνολο λογαριασμού 32.15 €

 

πήρα τηλ στο 1260 και μου είπαν οτι έτσι είναι μόνο στον πρώτο λογαριασμό !

άλλα και πάλι δεν ειναι λογικές οι ποιο πάνω χρεώσεις

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει μπει καποια εκπτωση. δες πότε λήγει το συμβόλαιό σου. αν έληγε Γενάρη η έπτωση θα περαστεί από τον επόμενο μήνα που θα εκδοθεί και για 18 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

ναι 4 ιανουαριου εληγε το συμβολαιο μου

 

να ρωτησω και κατι αλλο αν πχ επιλεξω το προγραμμα με 5ευρω 500mb τα 5 ευρω θα αφαιρουνται απο τα 10ε που μου βαζουν καθε μηνα στην καρτα η θα μου τα χρεωνουν στον λογαριασμο ?

Link to comment
Share on other sites

ναι 4 ιανουαριου εληγε το συμβολαιο μου

 

να ρωτησω και κατι αλλο αν πχ επιλεξω το προγραμμα με 5ευρω 500mb τα 5 ευρω θα αφαιρουνται απο τα 10ε που μου βαζουν καθε μηνα στην καρτα η θα μου τα χρεωνουν στον λογαριασμο ?

 

Θα αφαιρούνται από τα 10 ευρώ, ο λογαριασμός μου φαίνεται λογικός, από τον επόμενο θα δεις διαφορά, μείνε ήσυχος!

ck
Link to comment
Share on other sites

Θα αφαιρούνται από τα 10 ευρώ, ο λογαριασμός μου φαίνεται λογικός, από τον επόμενο θα δεις διαφορά, μείνε ήσυχος!

 

φιλε μου πριν λιγο μιλησα με καταστημα wind και μου ειπαν το αντιθετο εαν πχ θελω το ποιο κατω προγραμμα

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/epiprosthetes-upiresies-sumvolaiou-add-ons/international-talk/

 

θα με χρεωσουν στον λογαριασμο και ας εχω 10 ευρω στην καρτα μου ??

περιεργο εκτός και αν ο υπαλλήλος στο καραστημα ελεγε αρλουμπες

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν κάνει και εμένα την ίδια ακριβώς πρόταση γιατί έληγε το συμβόλαιο μου και είχα ζητήσει μετατροπή σε f2g. Ενώ στην αρχή με διαβεβαίωσαν ότι τα 10€ μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτου και επειδή κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται πουθενά στο site ζήτησα να μιλήσα με προϊστάμενο, ο οποίος τελικά μου είπε ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα, αλλά αναλώνονται μόνο με κανονική χρήση.

Γι'αυτό και δεν προχώρησα, ελπίζω φίλε μου να έκαναν λάθος στην περίπτωση μου και να έχεις δίκιο. Σε κάθε περίπτωση δοκίμασε και πες μας αν τα 10€ που σου βάζουν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα για να ξέρουν κι οι υπόλοιποι που μας διαβάζουν.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν κάνει και εμένα την ίδια ακριβώς πρόταση γιατί έληγε το συμβόλαιο μου και είχα ζητήσει μετατροπή σε f2g. Ενώ στην αρχή με διαβεβαίωσαν ότι τα 10€ μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτου και επειδή κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται πουθενά στο site ζήτησα να μιλήσα με προϊστάμενο, ο οποίος τελικά μου είπε ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα, αλλά αναλώνονται μόνο με κανονική χρήση.

Γι'αυτό και δεν προχώρησα, ελπίζω φίλε μου να έκαναν λάθος στην περίπτωση μου και να έχεις δίκιο. Σε κάθε περίπτωση δοκίμασε και πες μας αν τα 10€ που σου βάζουν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα για να ξέρουν κι οι υπόλοιποι που μας διαβάζουν.

 

 

οκ θα μαθω και θα σας πω :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πριν λιγο μιλησα με καταστημα wind και μου ειπαν το αντιθετο εαν πχ θελω το ποιο κατω προγραμμα

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/epiprosthetes-upiresies-sumvolaiou-add-ons/international-talk/

 

θα με χρεωσουν στον λογαριασμο και ας εχω 10 ευρω στην καρτα μου ??

περιεργο εκτός και αν ο υπαλλήλος στο καραστημα ελεγε αρλουμπες

 

το μόνο πακέτο που μπορείς να χρησιμοπιήσεις από τα ενσωματωμένα 10 ευρώ είναι τα 500mb με κόστος 5 ε

τώρα το άλλο πακέτο που παραθέτεις έχει εξτρα μηνιαία χρέωση πέραν του παγίου σου

 

1268 ακούς τα πακέτα ή στέλνεις 100mb στο 1210 (κι έχεις 500mb με 5 ε για 30 ημέρες)

Link to comment
Share on other sites

το μόνο πακέτο που μπορείς να χρησιμοπιήσεις από τα ενσωματωμένα 10 ευρώ είναι τα 500mb με κόστος 5 ε

τώρα το άλλο πακέτο που παραθέτεις έχει εξτρα μηνιαία χρέωση πέραν του παγίου σου

 

1268 ακούς τα πακέτα ή στέλνεις 100mb στο 1210 (κι έχεις 500mb με 5 ε για 30 ημέρες)

 

αυτο ειναι αλλο πακετο ?

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-gia-kartokinito-i-kartosundesi/

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το μόνο πακέτο που μπορείς να χρησιμοπιήσεις από τα ενσωματωμένα 10 ευρώ είναι τα 500mb με κόστος 5 ε

τώρα το άλλο πακέτο που παραθέτεις έχει εξτρα μηνιαία χρέωση πέραν του παγίου σου

 

1268 ακούς τα πακέτα ή στέλνεις 100mb στο 1210 (κι έχεις 500mb με 5 ε για 30 ημέρες)

 

αυτο το πακετο φιλε μου γιατι ειναι στα ενσωματωμενα 10ε και τα αλλα δεν ειναι δεν αναφερει κατι διαφορετικο στο σαιτ

 

δυστυχώς μου εχει τελειώσει ο ενσωματωμενος χρονος σε κατι κλησεις στο εξωτερικο και δεν μπορω να δοκιμασω :confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πακετο φιλε μου γιατι ειναι στα ενσωματωμενα 10ε και τα αλλα δεν ειναι δεν αναφερει κατι διαφορετικο στο σαιτ

 

δυστυχώς μου εχει τελειώσει ο ενσωματωμενος χρονος σε κατι κλησεις στο εξωτερικο και δεν μπορω να δοκιμασω :confused:

 

το ένα έχει μηνιάιο πάγιο χρέωση ( εξτρά υπηρεσία του παγίου)

το αλλο το ενεργοποιείς για 30 ημερες (σαν το καρτοκινητο) κι αφαιρει από τα 10 Ε που σου βαζουν

 

γι αυτο στο διευκρινιζω διοτι δεν το λεει καθαρα στο σαιτ μην μπερδευτεις

Link to comment
Share on other sites

το ένα έχει μηνιάιο πάγιο χρέωση ( εξτρά υπηρεσία του παγίου)

το αλλο το ενεργοποιείς για 30 ημερες (σαν το καρτοκινητο) κι αφαιρει από τα 10 Ε που σου βαζουν

 

γι αυτο στο διευκρινιζω διοτι δεν το λεει καθαρα στο σαιτ μην μπερδευτεις

 

Σωστός ο φίλος ! Πάντως η καρτοσύνδεση 28 είναι γενικά καλή φάση

ck
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να ρωτήσω... Ξέρει κανείς όταν λήξει το συμβόλαιο της καρτοσύνδεσης με την προσφορά στα 9,60 τι γίνεται; Πάει στην κανονική τιμή ή ξαναγίνεται προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... Ξέρει κανείς όταν λήξει το συμβόλαιο της καρτοσύνδεσης με την προσφορά στα 9,60 τι γίνεται; Πάει στην κανονική τιμή ή ξαναγίνεται προσφορά;

 

Κανονικά ανεβαίνει στα φυσιολογικά επίπεδα αλλά αν πάρεις τηλέφωνο νομίζω θα συνεχίσουν την έκπτωση ή πας από κάποιο κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ανεβαίνει στα φυσιολογικά επίπεδα αλλά αν πάρεις τηλέφωνο νομίζω θα συνεχίσουν την έκπτωση ή πας από κάποιο κατάστημα

στανταρντ πάρε τηλέφωνο-πάντα κάνουν προσφορες;)

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ σε αυτό το πρόγραμμα μιας και κόψαμε το οικογενειακό πακέτο που είχαμε και μας πρότειναν αυτό και το δεχτήκαμε. Φτάνει όμως ο πρόλογος και μπαίνω στο θέμα...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία μπορώ να ελέγχω τί έχω καταναλώσει από το πρόγραμμά μου ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το μόνο πακέτο που μπορείς να χρησιμοπιήσεις από τα ενσωματωμένα 10 ευρώ είναι τα 500mb με κόστος 5 ε

τώρα το άλλο πακέτο που παραθέτεις έχει εξτρα μηνιαία χρέωση πέραν του παγίου σου

 

1268 ακούς τα πακέτα ή στέλνεις 100mb στο 1210 (κι έχεις 500mb με 5 ε για 30 ημέρες)

 

σωστα φιλε το δοκιμασα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα 10€ που εχω μέσα μπορω να τα χρησιμοποιήσω για να βάλω έξτρα λεπτά ομιλίας? πως το κάνω αυτο? μπορω να βάλω και 5€ π.χ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά ενω είχα 5ευρω οταν έστειλα στο 1210 100mb μου λέει οτι το υπόλοιπο μου δεν επαρκεί θα μας τρελάνουν εκεί στην wind εχω 5 ευρώ η υπηρεσία που θέλω κανει 5 ευρώ έλεος πια με την λαμογια εκει στην wind :mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενω είχα 5ευρω οταν έστειλα στο 1210 100mb μου λέει οτι το υπόλοιπο μου δεν επαρκεί θα μας τρελάνουν εκεί στην wind εχω 5 ευρώ η υπηρεσία που θέλω κανει 5 ευρώ έλεος πια με την λαμογια εκει στην wind :mad:

 

Πρέπει να έχει μέσα ένα πολύ μικρό υπόλοιπο 0,07€

Πήγαινε από ένα κατάστημα βάλε κάρτα 5€ ή από ένα περίπτερο. Θα σου μείνουν μέσα κάβα για 1 χρόνο, και θα χρησιμοποιείς ακέραιο μετά το ποσό των 10€ κάθε μήνα

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες πακέτο internet (sms 100MB στο 1210) για την καρτοσύνδεση, έχοντας υπόλοιπο από την ενσωματωμένη χρήση μου των 100ΜΒ περίπου τα 98ΜΒ (το έκανα δοκιμαστικά). Μπαίνοντας στο myWind βλέπω ότι έχω υπόλοιπο 500ΜΒ συνολικά. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μου "έφαγε" δηλαδή τα 98 που είχα από την ενσωματωμένη;

 

 

edit: Άκυρο. Μπόλις ξαναμπήκα και διαπίστωσα ότι τελικά εμφανίζει ξεχωριστά το υπόλοιπο της ενσωματωμένης και της αγορασμένης χρήσης. Προφανώς δεν είχε προλάβει να ενημερωθεί όταν το είχα κοιτάξει τελευταία φορά.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες πακέτο internet (sms 100MB στο 1210) για την καρτοσύνδεση, έχοντας υπόλοιπο από την ενσωματωμένη χρήση μου των 100ΜΒ περίπου τα 98ΜΒ (το έκανα δοκιμαστικά). Μπαίνοντας στο myWind βλέπω ότι έχω υπόλοιπο 500ΜΒ συνολικά. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μου "έφαγε" δηλαδή τα 98 που είχα από την ενσωματωμένη;

 

 

edit: Άκυρο. Μπόλις ξαναμπήκα και διαπίστωσα ότι τελικά εμφανίζει ξεχωριστά το υπόλοιπο της ενσωματωμένης και της αγορασμένης χρήσης. Προφανώς δεν είχε προλάβει να ενημερωθεί όταν το είχα κοιτάξει τελευταία φορά.

 

Όπως κατάλαβες θέλει κάποια ώρα να ενημερωθεί. Το ίδιο είχα πάθει όταν πρωτοενεργοποίησα το πακέτο και τους πήρα τηλέφωνο και έβριζα. Μετά από 10 λεπτά είχε ενημερωθεί και δαγκώθηκα :p

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει μέσα ένα πολύ μικρό υπόλοιπο 0,07€

Πήγαινε από ένα κατάστημα βάλε κάρτα 5€ ή από ένα περίπτερο. Θα σου μείνουν μέσα κάβα για 1 χρόνο, και θα χρησιμοποιείς ακέραιο μετά το ποσό των 10€ κάθε μήνα

 

οχι ειχα ακριβως 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

οχι ειχα ακριβως 5 ευρω

 

5€ έχεις μέσα >>>>>> 5€ κοστίζει η υπηρεσία ======= θα έχεις 0€ μετά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...