Jump to content

Dell Venue Pro 8


GaleaNatur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το κινητο την εβγαλα,αφου χαμήλωσα την ανάλυση μήπως και δεν μου τη δεχτεί το forum.:p

Αύριο θα το κάνω με το 3dmark ok.

 

Με το shipping tool τώρα.

[ATTACH]41883[/ATTACH]

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

snipping alex, snipping...:lol::p

Ναι σωστά :lol::lol:

Μπέρδεψε τα μπούτια του ο explorer.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το hwmonitor να το αφήσετε να τρέχει όταν τρέξεται το 3dmark extreme test.απορω το θερμοκρασίες θα δείξει!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εχεται να προτεινετε καποιο ποιοτικο screen protector?

Αυτο που εχω μου χαλαει και την ποιοτητα της οθονης και το touch...

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμη με το medieval apocalypse.

Στην πρωτη ειναι οι θερμοκρασιες με το που αναψα το ταμπλετ, στη δευτερη αφου επαιξα το παιχνιδι για 25 λεπτα. Ζεσταθηκε στο πανω δεξι μερος λιγο, οχι σε βαθμο που να ενοχλει οταν το κρατας. Το hwmonitor έτρεχε συνεχόμενα οταν επαιζα.

Edited by alex2539
διορθωση πχι -> οχι
Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμη με το medieval apocalypse.

Στην πρωτη ειναι οι θερμοκρασιες με το που αναψα το ταμπλετ, στη δευτερη αφου επαιξα το παιχνιδι για 25 λεπτα. Ζεσταθηκε στο πανω δεξι μερος λιγο, πχι σε βαθμο που να ενοχλει οταν το κρατας. Το hwmonitor έτρεχε συνεχόμενα οταν επαιζα.

 

το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι σε σενα το hwmonitor σιγουρα καπου δεν μετραει καλα.δεν γινεται να ζεσταθηκε σε βαθμο να ενοχλει οταν το κρατας και να λεει μονο max 35.σε αυτο τον βαθμο φτανει μονο οταν οι θερμοκρασιες ξεπερασουν τους 50 βαθμους.απο drivers κτλ εχεις βαλει ολα τα τελευταια?δοκιμασε λιγο καποια στιγμη και το speedfan και το hwinfo32 να δουμε τι θα βγαλουν στις θερμοκρασιες!επισης στο search πατα πληροφοριες συστηματος και πες μου τι λεει στο εκδοση ενσωματωμενου ελεγκτη!

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα το ποστ μου, ηθελα να γραψω σε βαθμο που ΔΕΝ ενοχλει...

Οση ωρα επαιζα απλα το ενοιωθα ζεστο στην πανω δεξια γωνια. Τιποτα το τρομερο...μαλιστα το galaxy s3 το κινητο που εχω ,εχω την εντυπωση οτι ζεστενεται περισσοτερο οταν παιζω

Εχω τους τελευταίους drivers και τα τελευταια updates εκτος απο το bios που εχω το Α03.

 

embedded controller version 3.08

 

Επισης η τιμη value δεν πρεπει κανονικα να μας ενδιαφερει, η τωρινή και οχι η max. Δε νομιζω με το που να ανοιξα το ταμπλετ να επιασε 35 βαθμους!!!

Edited by alex2539
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.τι να πω πραγματικα δεν ξερω.πολυ περιεργες με φενονται οι θερμοκρασιες σου..εκτος αμα επεσες σε απιστευτο κομματι..:D τρεξε και το 3dmark στο extreme οταν μπορεσεις!!εγω με το που το ανοιγω 35 παει με 36!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να επεσα σε απιστευτο κομματι. Ετσι συμπεριφερεται πανω κατω και το galaxy note 10.1 μου.

 

Αυτα τα Προγράμματα πως μετρανε τη θερμοκρασια? Εχει καποιον αισθητηρα η cpu?

 

35 με 36 ποια τιμη, η max?

Τοσο παει και εμενα αλλα η value ειναι πολυ πιο χαμηλη

 

Μια φωτο τωρα που το φορτιζω εδω και τοση ωρα και σετφαρω παράλληλα

Edited by alex2539
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τα δικά μου αποτελέσματα πριν και μετά το test.

[ATTACH]41894[/ATTACH]

 

[ATTACH]41895[/ATTACH]

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει μικροτερη μπαταρια το asus?

Σε εμενα εχει 18675 ενω εσενα 15188 mWh.

Θυμησε μου λιγο τι αυτονομια παιρνεις και τη χρηση.

Εγω περιπου 10 ωρες browsing, youtube με φωτεινότητα τερμα χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Δεν νομιζω να επεσα σε απιστευτο κομματι. Ετσι συμπεριφερεται πανω κατω και το galaxy note 10.1 μου.

 

Αυτα τα Προγράμματα πως μετρανε τη θερμοκρασια? Εχει καποιον αισθητηρα η cpu?

 

35 με 36 ποια τιμη, η max?

Τοσο παει και εμενα αλλα η value ειναι πολυ πιο χαμηλη

 

Μια φωτο τωρα που το φορτιζω εδω και τοση ωρα και σετφαρω παράλληλα

 

ολες οι τιμες κατευθειαν πανε 35-36 με το που το ανοιξω..μαλλον εχω θεμα..χθες επαιξα λιγο halo spartan assault και πηγε 71+..εμενα κατω απο το name λεει Mainboard ενω εσενα λεει dell inc κτλ.γιατι αραγε?

 

Ορίστε και τα δικά μου αποτελέσματα πριν και μετά το test.

[ATTACH]41894[/ATTACH]

 

[ATTACH]41895[/ATTACH]

 

οι θερμοκρασιες μετα το test ειναι απο το 3dmark extreme τεστ???απιστευτα πραματα..:wacko::wacko:

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει μικροτερη μπαταρια το asus?

Σε εμενα εχει 18675 ενω εσενα 15188 mWh.

Θυμησε μου λιγο τι αυτονομια παιρνεις και τη χρηση.

Εγω περιπου 10 ωρες browsing, youtube με φωτεινότητα τερμα χαμηλα.

Ναι την χαμηλότερη ανάμεσα σε όλα τα 8ιντσα σήμερα.

8 ώρες μέγιστο με φωτεινότητα στα 10-15% και σερφαρισμα.

 

[/color]

 

ολες οι τιμες κατευθειαν πανε 35-36 με το που το ανοιξω..μαλλον εχω θεμα..χθες επαιξα λιγο halo spartan assault και πηγε 71+..εμενα κατω απο το name λεει Mainboard ενω εσενα λεει dell inc κτλ.γιατι αραγε?

 

 

 

οι θερμοκρασιες μετα το test ειναι απο το 3dmark extreme τεστ???απιστευτα πραματα..:wacko::wacko:

Ναι αυτές οι θερμοκρασίες(και 2 φορες το έτρεξα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενας pdf reader της προκοπής υπαρχει?

Ο adobe και της microsoft κανουν αυτο ο ενοχλητικο που σου δειχνει ολες τις σελιδες οταν κανεις zoom out με τα δάκτυλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θερμοκρασίες σε idle με το aida64.σε πολύ λογικά πλαίσια οι θερμοκρασίες εδώ.ανεβάστε άμα μπορείτε ενα screenshot από το Aida.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

5 βαθμούς ???wtf???

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τρεξε και ενα 3dmark extreme αλλά πάνε εδώ.το hwinfo32 στο τρέχει κανονικά? σε μένα όταν πατάω sensors only κρασαρει το ταμπλετ. Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

5 βαθμούς ???wtf???

 

Και στο δικό μου είναι όπως σε εσένα.Αλλα σου ανεβάζω ένα στιγμιότυπο να δεις ότι κάτι δεν πάει καλά με το πρόγραμμα.

Αν δεις στο value στα cores έχει 39C και min 11 C.

Πότε πρόλαβε και πήγε απο 11>39 με το που το άνοιξα.:wacko:

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου είναι όπως σε εσένα.Αλλα σου ανεβάζω ένα στιγμιότυπο να δεις ότι κάτι δεν πάει καλά με το πρόγραμμα.

Αν δεις στο value στα cores έχει 39C και min 11 C.

Πότε πρόλαβε και πήγε απο 11>39 με το που το άνοιξα.:wacko:

 

καλημερα!!και μενα ετσι κανει!καλα το 191c ειναι bug.δεν τρεχεις και εσυ ενα 3dmark extreme να δουμε που βρισκεσαι?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!και μενα ετσι κανει!καλα το 191c ειναι bug.δεν τρεχεις και εσυ ενα 3dmark extreme να δουμε που βρισκεσαι?

 

Το εχω κάνει και είμαι στα ιδια με εσένα.Κατά 99% πιο σωστές είναι οι ενδείξεις που βλέπεις εσύ και εγώ παρά τα 10 και 11 βαθμοί ανά core των άλλων.Δεν μπορεί να έχεις τόσο χαμηλές θερμοκρασίες από την μια και τόσο υψηλές από την άλλη με ίδιες καταναλώσεις στον επεξεργαστή.Που πάει δηλ. η θερμοτητα και δεν την αισθάνεσαι.Εκτός και αν είναι άλλοι επεξεργαστές που δεν νομίζω.Η διαφορα όμως των 20 και βαθμών δεν δικαιολογείται.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει και είμαι στα ιδια με εσένα.Κατά 99% πιο σωστές είναι οι ενδείξεις που βλέπεις εσύ και εγώ παρά τα 10 και 11 βαθμοί ανά core των άλλων.Δεν μπορεί να έχεις τόσο χαμηλές θερμοκρασίες από την μια και τόσο υψηλές από την άλλη με ίδιες καταναλώσεις στον επεξεργαστή.Που πάει δηλ. η θερμοτητα και δεν την αισθάνεσαι.Εκτός και αν είναι άλλοι επεξεργαστές που δεν νομίζω.Η διαφορα όμως των 20 και βαθμών δεν δικαιολογείται.

 

αυτο λεω και εγω με κανει τρομερη εντυπωση η τοσο μεγαλη διαφορα θερμοκρασιας!10-11 βαθμους ουτε το desktop μου δεν εχει με την υδροψυξη!!! :p αμα μπορεις ανεβασε και καποιο screenshot μετα απο gaming!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν πολυεμπιστευομουν τετοια προγραμματα για τη θερμοκρασια.

Με ποιο τροπο μετρανε τη θερμοκρασια?

 

Τουλαχιστον απο τη στιγμη που εμενα στην πραξη δεν ζεστενεται καθολου, δεν με νοιζει τι δειχνουν αυτα. Τι 10, τι 40, τι 70, τι 0, το ιδιο μου κανει... αδιαφορα νουμερα!

 

Δυστυχως διαβαζω πως το νεο stylus ειναι και αυτο προβληματικο. Πολυ πιθανο να μην το κυκλοφορησει η dell. Κριμα, πολυ κριμα. Ενας λογος που πηρα το dell ηταν και το stylus.

Οποτε αφου μαλλον δεν θα εχω stylus, δεν εχω λογο να το κραταω θα το δωσω.

Δυστυχως ετσι αποκλειεται και η αγορα του 11 που ελεγα να κανω...

 

Αρα το μονο windows ταμπλετ με stylus και σχετικα οικονομικο που μενει ειναι το asus vivotab note 8, το οποιο σε σχεση με το dell δεν με ενθουσιαζει καθολου.

Τεσπα ασ κανω λιγη υπομονη κανα δυο εβδομαδες μπας και αλλαξουν τα πραγματα...

 

Εσεις εχετε να προτεινετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...