Jump to content

ZTE Nubia Z5S


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγηκε και η επισημη 2.12...

και βγηκε και σε εκδοση ρουταρισμενη.

αμα την θελει κανεις ας μου πει...

 

Εγω!!Εχεις links?? :)

 

EDIT:Αυτη ειναι? ROM

Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω!!Εχεις links?? :)

 

EDIT:Αυτη ειναι? ROM

 

ναι την δοκιμασες?

 

αν οχι με gapps και το patch

εδω: https://mega.co.nz/#F!kspGGKRT!woE7HN5roO-S-GQDx8_hsA

Edited by phoinixtk
Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ναι την δοκιμασες?

 

αν οχι με gapps και το patch

εδω: https://mega.co.nz/#F!kspGGKRT!woE7HN5roO-S-GQDx8_hsA

Ευχαριστω!Τωρα την δοκιμαζω και ηδη νομιζω πως ανακαλυψα ενα bug..οποιο email client και να βαλω κρασαρει...:!:

 

Kρασαρει και στις ρυθμισεις καποιες φορες.Αυτο το ειχαν οι εκδοσεις μετα την 2.06 νομιζω.

Το προβλημα με το whatsapp παραμενει.Αρχιζω να πιστευω οτι η πιο αξιοπιστη μεχρι στιγμης ειναι η 2.06

Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Τωρα την δοκιμαζω και ηδη νομιζω πως ανακαλυψα ενα bug..οποιο email client και να βαλω κρασαρει...:!:

 

Kρασαρει και στις ρυθμισεις καποιες φορες.Αυτο το ειχαν οι εκδοσεις μετα την 2.06 νομιζω.

Το προβλημα με το whatsapp παραμενει.Αρχιζω να πιστευω οτι η πιο αξιοπιστη μεχρι στιγμης ειναι η 2.06

 

αφου το εκανες το φορματ.δοκιμασε και την miui πανω

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

αφου το εκανες το φορματ.δοκιμασε και την miui πανω

 

Αν μου σπασει τα νευρα που οπως παει θα το κανει θα την δοκιμασω.Προς το παρον την αφηνω γιατι εχω βαλει παλι ολες τις εφαρμογες και βαριεμαι να το φτιαχνω ξανα.Αν αποδειχθει και αυτη μαπα θα γυρισω ξανα στην 2.06 και βλεπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μου σπασει τα νευρα που οπως παει θα το κανει θα την δοκιμασω.Προς το παρον την αφηνω γιατι εχω βαλει παλι ολες τις εφαρμογες και βαριεμαι να το φτιαχνω ξανα.Αν αποδειχθει και αυτη μαπα θα γυρισω ξανα στην 2.06 και βλεπουμε!!

 

για δοκιμασε στα ΑTX settings να παιξεις λιγο...

"the error seems to be caused by listview if you have atx settings try disable it clear dalvik cache"

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε στα ΑTX settings να παιξεις λιγο...

"the error seems to be caused by listview if you have atx settings try disable it clear dalvik cache"

 

το εκανα αυτο αλλα τα προβληματα παραμενουν..δεν τους βλεπω να το διορθωνουν αμεσα τουλαχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Αν μου σπασει τα νευρα που οπως παει θα το κανει θα την δοκιμασω.Προς το παρον την αφηνω γιατι εχω βαλει παλι ολες τις εφαρμογες και βαριεμαι να το φτιαχνω ξανα.Αν αποδειχθει και αυτη μαπα θα γυρισω ξανα στην 2.06 και βλεπουμε!!

 

Καλημέρα, έχω βάλει και εγώ την 2.06 με 4.2.2 android την οποία κατέβασα από το ιντερνετ, αλλά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα... Δεν δουλεύει το 3g. Ενώ το έχω ενεργοποιημένο και έχω επιλέξει WCDMA δίκτυο τα data δεν λειτουργούν. Ούτε το σήμα του 3g εμφανίζεται.

Το έχει αντιμετωπίσει κίαλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Thanx

Edited by smauimyass
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω βάλει και εγώ την 2.06 με 4.2.2 android την οποία κατέβασα από το ιντερνετ, αλλά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα... Δεν δουλεύει το 3g. Ενώ το έχω ενεργοποιημένο και έχω επιλέξει WCDMA δίκτυο τα data δεν λειτουργούν. Ούτε το σήμα του 3g εμφανίζεται.

Το έχει αντιμετωπίσει κίαλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Thanx

 

οχι φιλε μου δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα.δοκιμασες να κλεισεις το wifi να ανοιξεις τα δεδομενα και να προσπαθησεις να ανοιξεις μια σελιδα στο ιντερνετ?Εγω ειχα προβλημα με το wifi που εχανε το σημα που και που.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω βάλει και εγώ την 2.06 με 4.2.2 android την οποία κατέβασα από το ιντερνετ, αλλά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα... Δεν δουλεύει το 3g. Ενώ το έχω ενεργοποιημένο και έχω επιλέξει WCDMA δίκτυο τα data δεν λειτουργούν. Ούτε το σήμα του 3g εμφανίζεται.

Το έχει αντιμετωπίσει κίαλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Thanx

 

4.4.2 android :P βαλε το δικτυο στο αυτοματο. κλεισε το wifi. πανε καπου που εχεις καλο σημα. και κανε ενα ρεσταρτ το κινητο.

 

αν δε πιασει τπτ ξαναπερνα την ρομ...

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ο επιμένων νικά

 

https://cloud.mail.ru/public/d919a4d21835/H212_mod.zip

 

 

λοιπον αυτη ειναι 2.12 και συμφωνα με τις πληροφοριες ειναι μια χαρα και δουλευουν και whatsapp και viber

ειναι ενσωματωμενα τα gapps

 

δεν εχω ιντερνετ τωρα, απο τεταρτη μπορω να το δοκιμασω και εγω...

με twrp εγινε install. αλλα νομιζω κανει και cmw 6.0.4.7

 

για πειτε εντυπωσεις

 

ps. για την ωρα ειναι σιγουρα μεταφρασμενη στα αγγλικα... δεν ξερω για λοιπες γλωσσες.

Edited by phoinixtk
Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ο επιμένων νικά

 

https://cloud.mail.ru/public/d919a4d21835/H212_mod.zip

 

 

λοιπον αυτη ειναι 2.12 και συμφωνα με τις πληροφοριες ειναι μια χαρα και δουλευουν και whatsapp και viber

ειναι ενσωματωμενα τα gapps

 

δεν εχω ιντερνετ τωρα, απο τεταρτη μπορω να το δοκιμασω και εγω...

με twrp εγινε install. αλλα νομιζω κανει και cmw 6.0.4.7

 

για πειτε εντυπωσεις

 

ps. για την ωρα ειναι σιγουρα μεταφρασμενη στα αγγλικα... δεν ξερω για λοιπες γλωσσες.

 

Καποιος που να την εβαλε για να μας πει εντυπωσεις?Μην την βαλουμε οι υπολοιποι αδικα!! ;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να την εβαλε για να μας πει εντυπωσεις?Μην την βαλουμε οι υπολοιποι αδικα!! ;):rolleyes:

 

Την εβαλα και πραγματικα ολα δουλευουν καλα μεχρι στιγμης αλλα μηπως πρεπει να βαλουμε καποιο patch μαζι?Για την υπογραφη της εκδοσης...

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και πραγματικα ολα δουλευουν καλα μεχρι στιγμης αλλα μηπως πρεπει να βαλουμε καποιο patch μαζι?Για την υπογραφη της εκδοσης...

 

τι patch? αμα δεν εχει θεμα η rom γιατι να βαλεις? το patch ειναι αμα εχει καποιο θεματακι που διορθωθηκε υστερα, η για εξτρα

 

πες λοιπον τι εχει μεσα. απο μεταφραση πως παει, whatsapp κτλ κτλ

 

μην μας αφηνεις ετσι... :P θα ειμαι αυριο σπιτι για να δω

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

τι patch? αμα δεν εχει θεμα η rom γιατι να βαλεις? το patch ειναι αμα εχει καποιο θεματακι που διορθωθηκε υστερα, η για εξτρα

 

πες λοιπον τι εχει μεσα. απο μεταφραση πως παει, whatsapp κτλ κτλ

 

μην μας αφηνεις ετσι... :P θα ειμαι αυριο σπιτι για να δω

 

Επειδη στην 2.12 που ειχα βαλει απο την anzi εβαζες μετα την εγκατασταση ενα patch με το ονομα signed.

Απο μεταφραση,χρησιμοποιω τα αγγλικα,ειναι μια χαρα.Στην μια ωρα που την εχω δεν εχω βρει κατι αμεταφραστο.Δεν υπαρχει προβλημα.Εχει μεσα τα βασικα απο google,δηλαδη playstore και ημερολογιο μονο και οτι ειχαν και οι προηγουμενες εκδοσεις.Το whatsapp δουλευει μια χαρα και δεν κρασαρει οπως και στις ρυθμισεις που κρασαρε καμια φορα τωρα δεν το κανει.Αιτια ηταν το atx το οποιο βγαλανε σε αυτη την εκδοση.Οποια αλλη ερωτηση εχετε...ελευθερα!!:p

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στην 2.12 που ειχα βαλει απο την anzi εβαζες μετα την εγκατασταση ενα patch με το ονομα signed.

Απο μεταφραση,χρησιμοποιω τα αγγλικα,ειναι μια χαρα.Στην μια ωρα που την εχω δεν εχω βρει κατι αμεταφραστο.Δεν υπαρχει προβλημα.Εχει μεσα τα βασικα απο google,δηλαδη playstore και ημερολογιο μονο και οτι ειχαν και οι προηγουμενες εκδοσεις.Το whatsapp δουλευει μια χαρα και δεν κρασαρει οπως και στις ρυθμισεις που κρασαρε καμια φορα τωρα δεν το κανει.Αιτια ηταν το atx το οποιο βγαλανε σε αυτη την εκδοση.Οποια αλλη ερωτηση εχετε...ελευθερα!!:p

 

δεν το βγαλανε σε αυτην την εκδοση... απλα η κινεζικη ομαδα atx το βαζει συνεχεια εξτρα πανω στην αυθεντικη ρομ... και uninstall να το εκανες παλι ειχε προβλημα...

αυτη η ρομ ειναι απο την αυθεντικη ρομ, επεξεργασμενη απο το ρωσικο φορουμ.

το patchaki που εβαζες ηταν για να μπορεις να πατας τις γωνίες του κινητου και να κανει διαφορα κολπακια (κλειδωνει κτλ κτλ )...

ε ενταξει απο την στιγμη που εχει google services περνας οποιο προγραμμα της google θες...

ε δες αν αλλαξεις σε ελληνικα αμα στις ρυθμισεις τα εχει ολα μεταφρασμενα τοτε ολα κομπλε...

 

το ραδιοφωνο δουλευει?

 

"Changes:

1. Translation

2. Remove trash

3. The kernel with 2nd tapom (the July)

4. Add the photo to fill the screen + the author for the work done

5. GAPS

6. Ruth

7. Keyboard experia

8. Maybe something else "

 

υποθετω προσθεσε μεταφρασεις, αφαιρεσε τα κινεζικα app, προσθεσε ενα ρωσικο app για full screen call και τα gapps, το keyboard το οποιο εχω ακουσει βολευει... και τωρα το ruth δεν εχω ιδεα....

 

edit. μαλλον το root εννοει το αγαπητο γουγλ τρανσλειτ :P

Edited by phoinixtk
Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

δεν το βγαλανε σε αυτην την εκδοση... απλα η κινεζικη ομαδα atx το βαζει συνεχεια εξτρα πανω στην αυθεντικη ρομ... και uninstall να το εκανες παλι ειχε προβλημα...

αυτη η ρομ ειναι απο την αυθεντικη ρομ, επεξεργασμενη απο το ρωσικο φορουμ.

το patchaki που εβαζες ηταν για να μπορεις να πατας τις γωνίες του κινητου και να κανει διαφορα κολπακια (κλειδωνει κτλ κτλ )...

ε ενταξει απο την στιγμη που εχει google services περνας οποιο προγραμμα της google θες...

ε δες αν αλλαξεις σε ελληνικα αμα στις ρυθμισεις τα εχει ολα μεταφρασμενα τοτε ολα κομπλε...

 

το ραδιοφωνο δουλευει?

 

"Changes:

1. Translation

2. Remove trash

3. The kernel with 2nd tapom (the July)

4. Add the photo to fill the screen + the author for the work done

5. GAPS

6. Ruth

7. Keyboard experia

8. Maybe something else "

 

υποθετω προσθεσε μεταφρασεις, αφαιρεσε τα κινεζικα app, προσθεσε ενα ρωσικο app για full screen call και τα gapps, το keyboard το οποιο εχω ακουσει βολευει... και τωρα το ruth δεν εχω ιδεα....

 

To ραδιοφωνο δουλευει μια χαρα!!Και τα ελληνικα απ'οτι βλεπω ειναι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

To ραδιοφωνο δουλευει μια χαρα!!Και τα ελληνικα απ'οτι βλεπω ειναι καλα!!

 

2 θεματα διαβασα μονο

το doule tap screen awakening (οταν ειναι σβηστή η οθονη διπλο ταπ πανω και αναβει) που διορθωνεται με αυτο https://yadi.sk/d/nnQlfjaHcAZb4

 

το IR δεν δουλευει ισως διορθωνεται περνωντας το stock kernel https://cloud.mail.ru/public/b49f178e4386/stock.zip

και καποιοι λενε οτι ανεβαζει θερμοκρασία... αλλα και αυτο ισως διορθωνεται με το kernel

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

2 θεματα διαβασα μονο

το doule tap screen awakening (οταν ειναι σβηστή η οθονη διπλο ταπ πανω και αναβει) που διορθωνεται με αυτο https://yadi.sk/d/nnQlfjaHcAZb4

 

το IR δεν δουλευει ισως διορθωνεται περνωντας το stock kernel https://cloud.mail.ru/public/b49f178e4386/stock.zip

και καποιοι λενε οτι ανεβαζει θερμοκρασία... αλλα και αυτο ισως διορθωνεται με το kernel

 

Ακομα κατι που ανακαλυψα τωρα ειναι οτι δεν κανει εγκατασταση το foursquare για οποιον το χρησιμοποιει..Λεει οτι η συσκευη δεν ειναι συμβατη με αυτη την εκδοση

Link to comment
Share on other sites

2 θεματα διαβασα μονο

το doule tap screen awakening (οταν ειναι σβηστή η οθονη διπλο ταπ πανω και αναβει) που διορθωνεται με αυτο https://yadi.sk/d/nnQlfjaHcAZb4

 

το IR δεν δουλευει ισως διορθωνεται περνωντας το stock kernel https://cloud.mail.ru/public/b49f178e4386/stock.zip

και καποιοι λενε οτι ανεβαζει θερμοκρασία... αλλα και αυτο ισως διορθωνεται με το kernel

 

Το προβλημα με το IR επιβεβαιωνω οτι διορθωνεται με την stock kernel.Την περασα και δουλεψε μια χαρα! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το IR επιβεβαιωνω οτι διορθωνεται με την stock kernel.Την περασα και δουλεψε μια χαρα! :rolleyes:

 

 

μαλλον θα το αλλαξω το κινητο...

το εχω απο τον μαρτιο και απο τοτε μου εχει πεσει μεσα σε πισινα, επανηλθε η λειτουργια του χανοντας το vol up, εχει σπασει η οθονη του και την εχω αλλαξει, ετσι εχασα την λειτουργια του κουμπιου της καμερας, και η μπροστινη καμερα ειναι λιγο θολη (επεσε κολλα πανω στο τζαμι)... στην πορεια εχω χασει και το vol down, σημερα δεν αναγνωριζει την σιμ... θα βαλω αργοτερα αλλη ελπιζωντας οτι ειναι μονο η σιμ... αλλα δεν νομιζω... :P

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα το αλλαξω το κινητο...

το εχω απο τον μαρτιο και απο τοτε μου εχει πεσει μεσα σε πισινα, επανηλθε η λειτουργια του χανοντας το vol up, εχει σπασει η οθονη του και την εχω αλλαξει, ετσι εχασα την λειτουργια του κουμπιου της καμερας, και η μπροστινη καμερα ειναι λιγο θολη (επεσε κολλα πανω στο τζαμι)... στην πορεια εχω χασει και το vol down, σημερα δεν αναγνωριζει την σιμ... θα βαλω αργοτερα αλλη ελπιζωντας οτι ειναι μονο η σιμ... αλλα δεν νομιζω... :P

 

Τι εχει τραβηξει το καημενο το κινητο!!Στο δικο μου μονο coca cola εχει πεσει μονο και κολλαει λιγο μωρε τωρα!!:lol::blink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Εγώ παιδιά αφού πέρασα από όλες τις rom κατέληξα στην 209 που την έχει ανεβάσει η nubia στο site της ως επισημη αναβαθμηση και δουλεύουν όλα.

Θέλω να μου πείτε όμως για ακουστικά. αν έχετε να προτείνετε κάποια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Εγώ παιδιά αφού πέρασα από όλες τις rom κατέληξα στην 209 που την έχει ανεβάσει η nubia στο site της ως επισημη αναβαθμηση και δουλεύουν όλα.

Θέλω να μου πείτε όμως για ακουστικά. αν έχετε να προτείνετε κάποια.

 

μπορεσες και την ρουταρες?

 

τεσπα αυτο ειναι και το τελευταιο μου ποστ εδω. μιας και αλλαζω κινητο...

(τελος δε μου βρισκει σιμ)

αλλα ναι η καλυτερη ρομ μεχρι στιγμης την περνατε με cwm i twrp

1 https://cloud.mail.ru/public/d919a4d21835/H212_mod.zip

2 https://cloud.mail.ru/public/b49f178e4386/stock.zip

3 https://yadi.sk/d/nnQlfjaHcAZb4

4 https://yadi.sk/d/eNQz_1SMQMX7u

 

και δουλεουν ολα ρολοι... και gapps και gps, IR, double touch... ολα μεταφρασμενα σε ολες τις γλωσσες... συν το xperia πληκτρολογιο...

 

τουλαχιστον πεθανε το κιν αλλα βρηκα την καλυτερη ρομ :P

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε την ρούταρα. θέλω κάτι με καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλιώς δεν παίζει να την αλλάξω.

Για πες μας όμως τι κινητό θα πάρεις τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...