Jump to content

Haier W718 IP67


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΟΥΠΟΥΝΙ Haier46590 - 15 ΕΥΡΩ

 

Expire: 23:00 Dec.30, 2013 EST

 

Σε ποιο καταστημα?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πλειοψηφία δεν εμπιστεύεται pandawill :worry:

 

Μια χαρα σαιτ ειναι το Panda.Πολυ καλες προσφορες τιμες και ποικιλια.Προσωπικη αποψη παντα.Δεν γνωριζω για πλειοψηφιες και μειοψηφιες.Το κουπονι ειναι -20$ και ισχυει μονο για το μαυρο με τον ΜΤΚ6752W.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

οκ δεν αντιλέγω ο καθένας έχει διαφορετική εμπειρία. πόσες παραγγελιές έχεις κάνει από εκεί;
Link to comment
Share on other sites

οκ δεν αντιλέγω ο καθένας έχει διαφορετική εμπειρία. πόσες παραγγελιές έχεις κάνει από εκεί;

 

Τον τελευταιο χρονο 9 κινητα αξιας απο 9.99$ εως 120$ (απο 270$ αρχικη) το πιο ακριβο και ενα tablet 50$ (ολα σχεδον απο προσφορες και happy hour).Ολα ηρθαν κομπλε χωρις κανενα προβλημα και χωρις μεχρι στιγμη να εχουν παρουσιασει κατι.Καλα Χριστουγεννα!

 

EDIT: Ευχαριστω τον valanths για το κουπονι.Πηρα ενα μαυρο.Manux_oS απο ηχειο κλησεων ειναι κομπλε ετσι?Ακουγεται καλα καθαρα και δυνατα?Τον ακους τον αλλο?

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο χρονο 9 κινητα αξιας απο 9.99$ εως 120$ (απο 270$ αρχικη) το πιο ακριβο και ενα tablet 50$ (ολα σχεδον απο προσφορες και happy hour).Ολα ηρθαν κομπλε χωρις κανενα προβλημα και χωρις μεχρι στιγμη να εχουν παρουσιασει κατι.Καλα Χριστουγεννα!

 

EDIT: Ευχαριστω τον valanths για το κουπονι.Πηρα ενα μαυρο.Manux_oS απο ηχειο κλησεων ειναι κομπλε ετσι?Ακουγεται καλα καθαρα και δυνατα?Τον ακους τον αλλο?

 

 

Σε ευχαριστώ άντε θα δοκιμάσω και γω pandawill!

 

Ναι μια χαρά είναι το κινητό σε ότι έχει να κάνει με ήχο αλλά να σου πω την αλήθεια το δεύτερο που πήρα στα χέρια μου δεν είχε καλά ακουστικά μέσα όπως αυτά που έδειξα στο unboxing. και το πίσω ακουστικό δυνατό και καλό και στις κλήσεις πολύ καλό δεν είχα θέμα, μόνο η οθόνη είναι ότι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

μόνο η οθόνη είναι ότι να ναι...

 

Τι εννοεις?Οι γωνιες θεασης ή η αποκριση του touch?Το πηρα για τη δουλεια να μην εχω φοβο μη μου πεσει μη γδαρθει.Βεβαια παρα την πιστοποιηση δεν προκειται να το πεταξω ουτε να το κανω μπανιο καθως κακα τα ψεμματα ειναι κινητο των 50 Ευρω.Βεβαια και Sony Xperia Z να ηταν παλι δεν θα ρισκαρα να το κανω μπανιο.Απο θεμα καμερας και μπαταριας τι λεει?

 

EDIT:Ειδα το hands on σου και με βοηθησε πολυ.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Οι γωνιες θεασης ή η αποκριση του touch?Το πηρα για τη δουλεια να μην εχω φοβο μη μου πεσει μη γδαρθει.Βεβαια παρα την πιστοποιηση δεν προκειται να το πεταξω ουτε να το κανω μπανιο καθως κακα τα ψεμματα ειναι κινητο των 50 Ευρω.Βεβαια και Sony Xperia Z να ηταν παλι δεν θα ρισκαρα να το κανω μπανιο.Απο θεμα καμερας και μπαταριας τι λεει?

 

EDIT:Ειδα το hands on σου και με βοηθησε πολυ.

 

Χαίρομαι που σε βοήθησε γι αυτό τα κάνω για να ξέρει ο κόσμος τι παίρνει. :happy:

Μπαταρία πολύ καλή πραγματικά. Κάμερα πολύ μέτρια. Γωνίες θέασης εννοώ πολύ χάλια και η οθόνη κουραστική.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.Σήμερα παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο.Το έκανα root και μετά με αυτό http://vondroid.com/thread...8j-v1-x.17197/

προσπάθησα να του περάσω την rom.Έκανα όλη την διαδικασία που λέει και ο akishellas με βάση τις οδηγίες αλλά ενώ έδειξε ότι πέρασε την rom όταν πήγα να το ανοίξω βγάζει μια ριγέ ασπρόμαυρη οθόνη ανοιγοκλείνοντας.Πλέον ούτε το pc δεν μπορεί να διαβάσει το κινητό.Έκανα και το λάθος να μην κρατήσω backup την εργοστασιακή rom για να του την περάσω πάλι.Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο.Το έκανα root και μετά με αυτό http://vondroid.com/thread...8j-v1-x.17197/

προσπάθησα να του περάσω την rom.Έκανα όλη την διαδικασία που λέει και ο akishellas με βάση τις οδηγίες αλλά ενώ έδειξε ότι πέρασε την rom όταν πήγα να το ανοίξω βγάζει μια ριγέ ασπρόμαυρη οθόνη ανοιγοκλείνοντας.Πλέον ούτε το pc δεν μπορεί να διαβάσει το κινητό.Έκανα και το λάθος να μην κρατήσω backup την εργοστασιακή rom για να του την περάσω πάλι.Υπάρχει κάποια λύση;

 

Και στην παρουσίαση που έκανα και που βρίσκετε στο πρώτο post αναφέρω ότι υπάρχει και το παλιό w718 το όποιο είναι μονοπύρηνο με άλλο chipset κτλ. και στα σχόλια το αναφέρω σε άλλους χρήστες που με ρώτησαν πριν κάνουν οτιδήποτε με roms κτλ.

 

99% έχεις περάσει rom για λάθος κινητό. (haier w718 το παλιό)

 

Μάλλον πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πωλητή να βρείτε κάποια λύση

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που αγόρασα είναι αυτό:http://www.banggood.com/Haier-W718-4_0-inch-MTK6572-1_3GHz-Dual-core-Smartphone-p-910076.html με τα τρια πλήκτρα κάτω. Είναι το ίδιο με του αρχικού post δηλαδή το W718J.Αν μπορεί ο akishellas που πέρασε την ρομ να μου επιβεβαιώσει ότι έχουμε το ίδιο τηλέφωνο.Πάντως η ρομ είναι γι αυτό το τηλέφωνο που παράγγειλα.Υπάρχει τρόπος να ελέγχω αν μου έχουν στείλει άλλο μοντέλο οι κινέζοι;Το τηλέφωνο το έφτιαξα πάντως, περνώντας άλλη ρομ, που και αυτή ανήκει στο W718j, οπότε γιατί αυτή δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις με το antutu. Αν είναι διπύρηνο κτλ έχεις το καινούργιο. Επίσης στείλε μας και ένα link με τη rom να τη βάλουμε στο πρώτο post να υπάρχει. :)

Χαίρομαι που το έφτιαξες νόμιζα ότι το brickares

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα πριν λίγο εδώ:http://vondroid.com/threads/difference-revisions-for-w718j.18421/#.Utai-NJdWf_ υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα ανάλογα με την ημερομηνία παραγωγής τους.Έκανα ένα post εκεί και περιμένω να μου απαντήσουν, ποια rom μπορώ να βάλω που να έχει ελληνικά.Εγώ πέρασα αυτή τη rom και το έσωσα: Haier_W718J_dump_Tseos,αλλά λέω και πάλι δεν λειτουργεί σε όλους οπότε πριν δοκιμάσετε κάτι, ψάξτε το λίγο να μην έχετε τα προβλήματα που είχα εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το 2πυρηνο απο Pandawill με Android 4.2.2 χωρις Ελληνικα.Εχει βρει κανεις ρομ με Ελληνικα?Το δικο μου εχει ημερομηνια 2013928.H rom του tseos εχει Ελληνικα? Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Η rom του tseos δεν έχει ελληνικά. Η ημερομηνία η δική μου είναι 20130928.Να κοιτάς εδώ:http://vondroid.com/threads/difference-revisions-for-w718j.18421/#.UthBZfRdXzc και εδώ:http://vondroid.com/resources/categories/w718j.273/ αν βγει τίποτα καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παράγγειλα κι εγω ενα απο igdsmall.com

 

Η αλήθεια ειναι ότι δεν είναι ότι καλύτερο υπαρχει και θα προτιμούσα τα specs του Haier W910. Αλλα για εμένα αποτελεί απλα ενα δεύτερο βοηθητικό τηλεφωνο. Έχω βασικό τηλεφωνο ενα iPhone 4S και με καλύπτει απόλυτα σε οτι χρειάζομαι. Ήθελα όμως ενα με δυο κάρτες ώστε να έχω την βασική μου γραμμή του κινητού και αλλη μια του γραφείου μου που θέλω να απαντάω όταν δεν ειμαι εκει. Επίσης επειδή ειμαι αρκετές ωρες την βδομάδα στην πισίνα και πολλές φορές σε ποτάμια και χιόνια (μέλος της ΕΟΔ) το ήθελα αδιάβροχο. Αδιάβροχα υπάρχουν και καλύτερα αλλα ήθελα κατι σε android κυρίως για να περάσω ομαλά τον τηλεφωνικό μου κατάλογο όπως ακριβως τον έχω στο iPhone.

 

Επιλέχθηκε το W718 για τρεις λόγους.

1) μεγαλύτερη μπαταρια (πολυ σημαντικό εαν ειμαι σε βουνό)

2) μικρότερες διαστάσεις (πολυ σημαντικό όταν κουβαλάω και τα δυο τηλέφωνα μαζι)

3) καλύτερη αδιάβροχοποίηση και κούμπωμα με βίδες το καπάκι.

 

Ειδικά το θέμα διαστάσεων ήταν ίσως το κρίσιμο για την επιλογή του αντί για το W910

 

Μεγάλος προβληματισμός μόνο το ποσο θα γρατζουνιστεί η οθόνη απο την χρήση (δεν θα ειναι και ιδιαίτερα προσεκτική). Απο τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά μόνο το GPS ως συντεταγμένες με ενδιαφέρει και το email.

 

Ελπίζω να μην εκανα λάθος επιλογή. Το W910 παρα ήταν μεγάλο για εμένα. Μόλις παραλαβω θα ενημερώσω για εντυπώσεις και αδιαβροχοποίηση που θα τεσταριστει εντός πισινας σίγουρα.

 

Με ανοιχτό το WiFi και 3G και τυπική χρήση τηλεφώνου ποσο σας κρατάει εσάς η μπαταρία;

Η οθόνη πόσο εύκολα κάνει γρατζουνιές;

 

Για 75€ πόσο λάθος να κάνεις άλλωστε; Του χρόνου θα βγουν καλύτερα. Ελπίζω οχι μεγαλύτερα σε διαστάσεις όμως.

 

Όσον αφορά την ROM, ο πωλητής λέει οτι εχει Ελληνικά κανονικά. Εγω θέλω απλα να διαβάζω τα μυνήματά ή οτι άλλο εχει ελληνικούς χαρακτήρες. Το μενού μια χαρά με βολεύει και στα Αγγλικά. Θα το δούμε όταν έρθει. Εαν παίζει κανονικά τότε κάνω αντίγραφο και το στέλνω σε όποιον το θέλει.

Edited by SeNNinhA
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι ότι δεν είναι ότι καλύτερο υπαρχει και θα προτιμούσα τα specs του Haier W910. Αλλα για εμένα αποτελεί απλα ενα δεύτερο βοηθητικό τηλεφωνο. Έχω βασικό τηλεφωνο ενα iPhone 4S και με καλύπτει απόλυτα σε οτι χρειάζομαι. Ήθελα όμως ενα με δυο κάρτες ώστε να έχω την βασική μου γραμμή του κινητού και αλλη μια του γραφείου μου που θέλω να απαντάω όταν δεν ειμαι εκει. Επίσης επειδή ειμαι αρκετές ωρες την βδομάδα στην πισίνα και πολλές φορές σε ποτάμια και χιόνια (μέλος της ΕΟΔ) το ήθελα αδιάβροχο. Αδιάβροχα υπάρχουν και καλύτερα αλλα ήθελα κατι σε android κυρίως για να περάσω ομαλά τον τηλεφωνικό μου κατάλογο όπως ακριβως τον έχω στο iPhone.

 

Επιλέχθηκε το W718 για τρεις λόγους.

1) μεγαλύτερη μπαταρια (πολυ σημαντικό εαν ειμαι σε βουνό)

2) μικρότερες διαστάσεις (πολυ σημαντικό όταν κουβαλάω και τα δυο τηλέφωνα μαζι)

3) καλύτερη αδιάβροχοποίηση και κούμπωμα με βίδες το καπάκι.

 

Ειδικά το θέμα διαστάσεων ήταν ίσως το κρίσιμο για την επιλογή του αντί για το W910

 

Μεγάλος προβληματισμός μόνο το ποσο θα γρατζουνιστεί η οθόνη απο την χρήση (δεν θα ειναι και ιδιαίτερα προσεκτική). Απο τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά μόνο το GPS ως συντεταγμένες με ενδιαφέρει και το email.

 

Ελπίζω να μην εκανα λάθος επιλογή. Το W910 παρα ήταν μεγάλο για εμένα. Μόλις παραλαβω θα ενημερώσω για εντυπώσεις και αδιαβροχοποίηση που θα τεσταριστει εντός πισινας σίγουρα.

 

Με ανοιχτό το WiFi και 3G και τυπική χρήση τηλεφώνου ποσο σας κρατάει εσάς η μπαταρία;

Η οθόνη πόσο εύκολα κάνει γρατζουνιές;

 

Για 75€ πόσο λάθος να κάνεις άλλωστε; Του χρόνου θα βγουν καλύτερα. Ελπίζω οχι μεγαλύτερα σε διαστάσεις όμως.

 

Όσον αφορά την ROM, ο πωλητής λέει οτι εχει Ελληνικά κανονικά. Εγω θέλω απλα να διαβάζω τα μυνήματά ή οτι άλλο εχει ελληνικούς χαρακτήρες. Το μενού μια χαρά με βολεύει και στα Αγγλικά. Θα το δούμε όταν έρθει. Εαν παίζει κανονικά τότε κάνω αντίγραφο και το στέλνω σε όποιον το θέλει.

 

 

Καλησπέρα, στο θέμα της μπαταρία δεν θα σε απογοήτευση ειδικά αν το έχεις και σαν δεύτερο κινητό 2 μέρες πιστεύω θα σου βγάζει σίγουρα. Φοράει και τον καινούργιο διπύρηνο της mediatek που αυξάνει αυτονομία. ;)

 

Σαν διαστάσεις και αν σκεφτείς ότι είναι αδιάβροχο έχει καλές.

 

Δεν το δοκίμασα να το βουτήξω αλλά υπάρχουν αρκετοί στο youtube που τα βουτάνε κανονικά σε γυάλες με νερό οπότε θα είσαι εντάξει θέλω να πιστεύω.

 

Η οθόνη πιστεύω θα γρατζουνιέτε σχετικά εύκολα οπότε μη βγάλεις το τελευταίο στρώμα του screen protector.

 

Τα λεφτά του τα αξίζει σίγουρα! Με το καλό να σου έρθει και να μας πεις και συ τις εντυπώσεις σου! :)

 

Ελληνικούς χαρακτήρες θα μπορείς να διαβάζεις έχει δεν έχει Ελληνικά κι εμένα γενικότερα με βολεύουν τα αγγλικά στο κινητό πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μιας και ξέρεις:

 

Ελληνικά μπορει να αναγνωρίζει και απο τον τηλεφωνικό κατάλογο;

Ελληνικά διαβάζω και σε μυνήματά;

 

Απλα δεν μπορω να γράφω ελληνικά και να έχω το μενού σε ελληνικά;

 

Τα τελευταία δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα εώς καθόλου.

 

Ο τηλεφωνικός κατάλογος εχει περιορισμό 500 ονόματα ή οχι; Αυτο με ενδιαφερει.

 

Ρωτάω γιατι με ενημέρωσε μόλις ο πωλητής οτι δεν εχει τελικα κανονικά ελληνικα (μαλλον αυτο που λες) και μου έκανε refund. Αλλά εαν ισχύουν τα παραπάνω δεν έχω προβλημα να το πάρω.

 

Παρεμπιπτόντως ο πωλητής ειναι εξαιρετικός και συστήνεται ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μιας και ξέρεις:

 

Ελληνικά μπορει να αναγνωρίζει και απο τον τηλεφωνικό κατάλογο;

Ελληνικά διαβάζω και σε μυνήματά;

 

Απλα δεν μπορω να γράφω ελληνικά και να έχω το μενού σε ελληνικά;

 

Τα τελευταία δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα εώς καθόλου.

 

Ο τηλεφωνικός κατάλογος εχει περιορισμό 500 ονόματα ή οχι; Αυτο με ενδιαφερει.

 

Ρωτάω γιατι με ενημέρωσε μόλις ο πωλητής οτι δεν εχει τελικα κανονικά ελληνικα (μαλλον αυτο που λες) και μου έκανε refund. Αλλά εαν ισχύουν τα παραπάνω δεν έχω προβλημα να το πάρω.

 

Παρεμπιπτόντως ο πωλητής ειναι εξαιρετικός και συστήνεται ανεπιφύλακτα

 

 

Ναι κανονικά αναγνωρίζει Ελληνικά παντού σε όλες τις εφαρμογές (Ελληνικές εφαρμογές) ακόμη κι ας μην έχει Ελληνικό μενού και sms στα Ελληνικά θα αναγνωρίζει.

 

Εάν δεν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να κατεβάσεις κάποιο από τα δωρεάν που υπάρχουν στο play store (app store) όπως π.χ το go keyboard και είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δε γνωρίζω αλλά πρέπει να ισχύει ότι ισχύει γενικότερα για το android πάνω σε αυτό το θέμα.

 

Εγώ πχ αποθηκεύω τις επαφές μου στο gmail μου και δεν έχω όριο επαφών βάζω όσες θέλω και όταν π.χ αλλάξω συσκευή που αλλάζω συχνά απλώς κάνω login στο gmail και μου τις περνάει αυτόματα.

 

Πάντως μου φαίνεται αδύνατον να έχει το android περιορισμό επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μακρόχρονη και προσεκτική (ελπίζω) παρακολούθηση, παρήγγειλα κι εγώ ένα w718j για τη γυναίκα μου από το geekbuying. Χρειαζόταν οπωσδήποτε δίκαρτο, της κάνει πολύ που είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό (πτώσεις, ακούμπισμα της συσκευής μέσα στα νερά, χρήση με βρεγμένα και ιδρωμένα χέρια είναι καθημερινή αν όχι συνεχής κατάσταση γι' αυτήν, όλες οι συσκευές της χαλασμένες καταλήγουνε) και με τα 65 ευρουδάκια ($90) που ζητάει τώρα το geekbuying, νομίζω ότι καλύτερη ευκαιρία δύσκολα θα μπορούσα να βρω. Άλλωστε μέχρι τώρα μόνο με κάτι δίκαρτα ψευτοτηλεφωνάκια της ελληνικής αγοράς βολευόταν και πάλι, με αυτά τα χρήματα δύσκολα θα μπορούσε να πάρει κάτι άλλο καλύτερο.

 

Μόνο το θέμα με τα ελληνικά με απασχολεί αλλά ελπίζω ότι κι αυτό με εφαρμογές του τύπου morelocale μπορεί να λυθεί σε ικανοποιητικό βαθμό. Έχει κανείς καμία ιδιαίτερη εμπειρία πάνω στο θέμα; Αλήθεια, η ROM που είχε βάλει ο akishellas από το vondroid λειτουργεί τελικά ή τζίφος; Δεν έχω διαβάσει νεότερες εξελίξεις.

Edited by dem_p
Link to comment
Share on other sites

Όταν είδα το μπάχαλο λόγο των διαφορετικών W718 που υπάρχουν δε μπήκα καν στη διαδικασία για rom και για αυτό το λόγο καλύτερα μη το rootaris καν να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αγγλικό μενού δεδομένο δηλαδή, για Ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχουν άπειρες λύσεις από play store.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου προτείνεις να μην προσπαθήσω ούτε με morelocale; Δε λέω για νέα rom, εφαρμογή από το Play store είναι.

 

Και γιατί ούτε καν root; Τι κίνδυνος υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Haier W718 IP67

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...