Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε το μηνιαίο patch LMY48M σήμερα. Ξέρει κάποιος τί διορθώνει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=422329

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ζήτησε απόδειξη ελληνικού καταστήματος και δεν δεχόταν την απόδειξη από play Αγγλίας.

 

Το δικό μου είναι από Ελλάδα. Στο serial number γράφει GRC ξεκάθαρα, αλλά δεν έχω την απόδειξη.

Γιατί να μου ζητήσουν €25;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το μηνιαίο patch LMY48M σήμερα. Ξέρει κάποιος τί διορθώνει;

Δηλαδή, έλεος!

Εμείς με root, xposed, κλπ, τι θα απογίνουμε; Κάθε μήνα θα έχουμε update day, και στήσιμο; :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, έλεος!

Εμείς με root, xposed, κλπ, τι θα απογίνουμε; Κάθε μήνα θα έχουμε update day, και στήσιμο; :D

 

Μήπως η Google πλαγιως θέλει να σας κάνει να μην έχετε Root και λοιπά?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που νόμιζα πως θα αραξω για αρκετά ακόμα στην cataclysm, μας βάζεις φωτιές. Ας την δούμε και αυτήν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια. Επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε μήνα να μου βγάζει ειδοποίηση για update και να αναγκάζομαι να το στήνω πάλι από την αρχή, υπάρχει κανένας τρόπος να σταματήσει να την βγάζει; Δοκίμασα έναν οδηγό από τους xda που παλιά δούλευε, αλλά δεν έκανε τίποτα.
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια. Επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε μήνα να μου βγάζει ειδοποίηση για update και να αναγκάζομαι να το στήνω πάλι από την αρχή, υπάρχει κανένας τρόπος να σταματήσει να την βγάζει; Δοκίμασα έναν οδηγό από τους xda που παλιά δούλευε, αλλά δεν έκανε τίποτα.

Περνάς κάτι σε custom rom, όπως η Cataclysm που είναι πολύ κοντά στην stock rom. :p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Περνάς κάτι σε custom rom, όπως η Cataclysm που είναι πολύ κοντά στην stock rom. :p

Καλή ιδέα αλλά με έχει βολέψει η stock + xposed.

Κανένας άλλος τρόπος να γλιτώσω την ειδοποίηση αναβάθμισης;

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Αμα πατησεις πανω στην ειδοποιηση για μερικα δευτερολεπτα, εχει επιλογες. Η μια απο αυτην λεει αποκλεισμος. Εχω την εντυπωση οτι ειναι αυτο. Αν δεν ειναι αυτο θα ειναι καποια αλλη επιλογη απο τις αλλες δυο.

 

Με 4.4.4 εισαι?

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια. Επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε μήνα να μου βγάζει ειδοποίηση για update και να αναγκάζομαι να το στήνω πάλι από την αρχή, υπάρχει κανένας τρόπος να σταματήσει να την βγάζει; Δοκίμασα έναν οδηγό από τους xda που παλιά δούλευε, αλλά δεν έκανε τίποτα.

 

Ελπίζω να μην διαβάσει το πόστ σου κάποιος που έχει κινητό samsung,lg κτλ...Θα νομίζει οτι τον τρολάρεις:lol::lol:

Αυτοί κάνουν χρόνο-χρόνια να δουν αναβαθμίσεις και μείς γκρινιάζουμε που μας δίνουν κάθε μήνα:lol:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αμα πατησεις πανω στην ειδοποιηση για μερικα δευτερολεπτα, εχει επιλογες. Η μια απο αυτην λεει αποκλεισμος. Εχω την εντυπωση οτι ειναι αυτο. Αν δεν ειναι αυτο θα ειναι καποια αλλη επιλογη απο τις αλλες δυο.

 

Με 4.4.4 εισαι?

 

Με 5.1.1 είμαι. Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς με τον τρόπο που περιγράφεις απενεργοποιούνται και άλλες ειδοποιήσεις της google που μπορεί να είναι χρήσιμες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να μην διαβάσει το πόστ σου κάποιος που έχει κινητό samsung,lg κτλ...Θα νομίζει οτι τον τρολάρεις:lol::lol:

Αυτοί κάνουν χρόνο-χρόνια να δουν αναβαθμίσεις και μείς γκρινιάζουμε που μας δίνουν κάθε μήνα:lol:D:D

 

Τι να κάνουμε. Ας πρόσεχαν τι αγόραζαν.☺

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εκει που το ειχα και φορτιζε, εκλεισε ξαφνικα μονο του (το κανει αυτο μια φορα στο τοσο).

Απο εκεινη την ωρα, εμφανιζει το google, οπως οταν ανοιγει, καθε 4-5 δευτερολεπτα, αλλα δεν ανοιγει. Κανει μονο αυτο, να εμφανιζει το google, καθε 4-5 δευτερα.

 

Αν το βγαλω απο τη φορτιση δεν κανει τιποτα.

Το δοκιμασα και στο power bank μηπως εχει προβλημα ο φορτιστης ή μπριζα, αλλα μια απο τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εκει που το ειχα και φορτιζε, εκλεισε ξαφνικα μονο του (το κανει αυτο μια φορα στο τοσο).

Απο εκεινη την ωρα, εμφανιζει το google, οπως οταν ανοιγει, καθε 4-5 δευτερολεπτα, αλλα δεν ανοιγει. Κανει μονο αυτο, να εμφανιζει το google, καθε 4-5 δευτερα.

 

Αν το βγαλω απο τη φορτιση δεν κανει τιποτα.

Το δοκιμασα και στο power bank μηπως εχει προβλημα ο φορτιστης ή μπριζα, αλλα μια απο τα ιδια.

Μήπως είναι το γνωστό πρόβλημα με το power button?

Δοκίμασες να μπεις σε recovery?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το γνωστό πρόβλημα με το power button?

Δοκίμασες να μπεις σε recovery?

 

Δεν γνωρίζω τo πρόβλημα με το power button.

Δοκίμασα να μπω σε recovery, δεν προλαβαίνω, ξανά πετάει το google

Link to comment
Share on other sites

Αν νιωθεις σαν να κανει συνεχεια restart τοτε εχει προβλημα το power button σου και εχει κολλησει... αν το χτυπησεις λιγο στο ποδι σου ισως ξεκολησει αλλα και παλι θα χρειαστει να το αλλαξεις...πλεον απ οτι βλεπω οι περισσοτεροι χρηστες αργα η γρηγορα προχωρανε σε αλλαγη προβληματικου home button.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

πλεον απ οτι βλεπω οι περισσοτεροι χρηστες αργα η γρηγορα προχωρανε σε αλλαγη προβληματικου home button.

Power button διορθώνω, αλλά σίγουρα αυτό εννοείς, αφού το γράφεις και πιο πάνω. :D

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ηταν τελικα, ευχαριστω

 

το θεμα ειναι οτι συνεχιζει να κανει οτι ναναι

αλλα οχι με την ιδια συχνοτητα

Link to comment
Share on other sites

Τοτε τι update σου ερχεται και δεν θες να το κανεις? Δε σε πιανω...

Είναι η μηνιαία αναβάθμιση που βγάζει η google με βελτιώσεις ασφαλείας.

Ρίξε μια ματιά και εδώ: http://www.androidpolice.com/2015/09/17/september-ota-roundup-for-nexus-and-gpe-devices/

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ηταν τελικα, ευχαριστω

 

το θεμα ειναι οτι συνεχιζει να κανει οτι ναναι

αλλα οχι με την ιδια συχνοτητα

Φιλε δεν την γλιτωνεις την αλλαγή

..αν είσαι στην εγγύηση μια χαρα..αν όχι κάνα 35αρι πάει η ιστορία αν δεν κάνω λαθος

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το εξεις θεμα μου βγαζει να κανω μια μικρη αναβαθμιση και οταν ξεκιναω να την κανω μου βγαζει σφαλμα,το ειχα κανει ρουτ καποια στιγμη αλλα το ξερουταρα για να παρω την 5.1.1 εκδοση M8974A-2 τι μπορει να φταιει ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το είχες ξεκλειδώσει κιόλας για να κάνεις το root, το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να το κλειδώσεις ξανά για να κάνει το OTA update. Μπορείς να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση από το επίσημο site της google με τα factory images. Η τελευταία διαθέσιμη για το Nexus 5 είναι η LMY48M. Εφόσον το έχεις ξεκλείδωτο μπορείς να περάσεις το factory image και με το toolkit.

 

Νομίζω κάνει και wipe τα πάντα που βρίσκονται μέσα στο κινητό η διαδικασία. Επίσης και το κλείδωμα/ξεκλείδωμα κάνει full wipe. Αν το κινητό σου είναι ξεκλείδωτο τότε όταν ανοίγεις το κινητό, βγάζει πρώτα ένα ξεκλείδωτο λουκέτο πριν ξεκινήσουν να περιστρέφονται οι πολύχρωμες τελίτσες.

Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΧΥ ΤΟΥΣ! Δεν χρειάζεται να ξανακλειδώσει τον bootloader. Από lollipop και μετά το root, τροποποιεί αρχεία συστήματος, οπότε και να "ξερουτάρεις", πρέπει να φλασάρεις πάλι το μαμά system.img. Εννοείται να έχεις και μαμά recovery. Αυτά αρκούν! Τώρα αν ο φίλος δεν το έχει με όλα αυτά τα φλασαρίσματα, ή κάθεται όπως είναι ή ξεκινάει λίγο διάβασμα για τα βασικά ώστε να μην έρθει προ εκπλήξεως αν κάτι δεν πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΧΥ ΤΟΥΣ! Δεν χρειάζεται να ξανακλειδώσει τον bootloader. Από lollipop και μετά το root, τροποποιεί αρχεία συστήματος, οπότε και να "ξερουτάρεις", πρέπει να φλασάρεις πάλι το μαμά system.img. Εννοείται να έχεις και μαμά recovery. Αυτά αρκούν! Τώρα αν ο φίλος δεν το έχει με όλα αυτά τα φλασαρίσματα, ή κάθεται όπως είναι ή ξεκινάει λίγο διάβασμα για τα βασικά ώστε να μην έρθει προ εκπλήξεως αν κάτι δεν πάει καλά.

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! επειδη οντως δεν το εχω και πολυ με τα φλασαρισματα εαν πρεπει να φλασαρω το μαμα system.img και θα ειμαι οκ μαλλον θα πω ενα φιλο να το κανει μην κανω καμια πατατα και τρεχω και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...