Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστή,

Θα κάνω μια δοκιμή ακόμα έτσι όπως μου προτείνεις.

Ερώτηση: "Μις"= "Δις" ;; Τυπογραφικό φαντάζομαι...

'Η εννοείς κάτι άλλο;

 

Πάντως τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά που προτείνεις ΕΚΤΟΣ από το umount /system πριν το reboot.

Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα (αφού σας έχω ζαλίσει τόσο πολύ εξάλλου :) )....

Οχι οχι εννοοω ΜΕΤΑ απλα απο γρηγοραδα μου ξεφυγε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον...προσπαθησε μια τελευταια

Μπαινεις recovery

Κανεις wipe

dalvic

Cache

data

Μετα πηγαινε κανε mount system

Format system

Format data

Μετα φλασαρεις την ρομ

(Οχι τα gapps που λενε τα παιδια...το κανεις μετα αν δεν μπορει απο μεσα)

Μις φλασαρεις την ρομ

Κανεις format data και dalvick

OXI CACHE

ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΔΕς ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ (mount to system) που εκανες πριν και κανε unmount

Μετα reboot......αμα δεν σου εκκινησει παλι μπες παλι κανε wipe data cache dalvick και ξανα φλασαρε και rebbot ;)

Ίσως θα πρέπει να ντρέπομαι :eek:, αλλά πάλι απέτυχα.

Δυστυχώς δεν έπιασε ότι και Αγών δοκίμασα.

Προσπαθούσα να βάλω τη Rom που έχει δώσει. Flantra σε παλαιότερο post μέσα από link του dropbox.

Φαντάζομαι ότι δε φταίει αυτό...

Τι να πω; Δεν ξέρω!

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια.

Ήθελα απλώς να σας ενημερώσω για το πως πήγε...

:(

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα πρέπει να ντρέπομαι :eek:, αλλά πάλι απέτυχα.

Δυστυχώς δεν έπιασε ότι και Αγών δοκίμασα.

Προσπαθούσα να βάλω τη Rom που έχει δώσει. Flantra σε παλαιότερο post μέσα από link του dropbox.

Φαντάζομαι ότι δε φταίει αυτό...

Τι να πω; Δεν ξέρω!

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια.

Ήθελα απλώς να σας ενημερώσω για το πως πήγε...

:(

 

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Αυτή κατέβασε και ο delpaolo και όλα πήγαν καλά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω εγω τι θα κανεις.θα περασεις την 4.1.2 με downgrade θα το κανεις root κανονικα και θα περασεις και CWM 6.0.5.1 μετα θα κατεβασεις την rom της flandra και το μονο που θα κανεις απο recovery ειναι wipe data,wipe cache,τιποτα αλλο.εμενα ετσι μου μπηκε,γιατι ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα.ειχα δοκιμασει δλδ τα παντα.απλα μολις ανοιξει του κανεις μια επεν.εργοστασιακων απο το μενου και εισαι ετοιμος.
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω εγω τι θα κανεις.θα περασεις την 4.1.2 με downgrade θα το κανεις root κανονικα και θα περασεις και CWM 6.0.5.1 μετα θα κατεβασεις την rom της flandra και το μονο που θα κανεις απο recovery ειναι wipe data,wipe cache,τιποτα αλλο.εμενα ετσι μου μπηκε,γιατι ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα.ειχα δοκιμασει δλδ τα παντα.απλα μολις ανοιξει του κανεις μια επεν.εργοστασιακων απο το μενου και εισαι ετοιμος.

 

Έχω εργοστασιακή 4.1.2 και CWM 6.0.5.1.

Έκανα ότι μου είπες εσύ και όλα τα άλλα παιδιά.

Δεν πειράζει. Δεν έγινε και τπτ αν μείνω με την stock... :)

Ευχαριστώ όλους...

 

ΥΓ Μόνο το Ultrex δε δοκίμασα!! :lol:

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Έκανες πριν τη περάσεις όλα τα wipe? Factory reset-wipe cache - wipe dalvik? Μετά θέλει format system και format data and format data/ media. Μετά περνάς τη rom, ξανακάνεις τα τρία πρώτα wipe και περνάς καλού κακού τα gapps.

Έτσι την κάναμε και προχθές με τον delpaolo και άνοιξε κανονικά.

Πριν με CM όποτε ήθελε έχανε το WiFi, μερικές κλήσεις και για sms δε ξέρω

Το κινητό πάει τώρα σφαίρα, μένει να δω τι θα γίνει με κλήσεις και με μπαταρία

 

Έχουμε κανένα νεότερο με εφαρμογή για FM και IR

 

Και τπτ για Camera?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω rw-r-r σαν ενα γαμα κεφαλαιο δηλαδη οπως βλεπεις τις 3x3 στηλες.αλλα με το total commander το κανει μονο του..

 

Ευχαριστω Κωστα. Δεν βρισκω καθολου την επιλογη. Το εφτιαξα με root explorer και το εκανα overwrite με τον solid. Αλλα δεν ανοιξε το κινητο μετα το reboot. Θα το δοκιμασω με το total commander.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα με το total commander αλλάζω την τιμή από 60 σε 72 το αποθηκευω κάνω reboot και όταν ξαναμπαινω η τιμή είναι ακόμα 60
Link to comment
Share on other sites

ToΤο εκανα τελικα με total commander. Το αλλαξα κατευθειαν χωρις να κανω copy, overwrite κτλ. Ειχα backup της rom και ημουν ησυχη. Τελικα ετσι εγινε μια χαρα. Το εβαλα στο 72 και οντως ανεβηκε. Και ο ηχος κλησης που ηταν λιγο χαμηλος. Μη σας πω οτι θα το κατεβασω στα 70.

 

Edit.. Τελικα το εβαλα 68 και θα το αφησω εκει. Το 72 ειναι πολυ δυνατο για εμενα....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ToΤο εκανα τελικα με total commander. Το αλλαξα κατευθειαν χωρις να κανω copy, overwrite κτλ. Ειχα backup της rom και ημουν ησυχη. Τελικα ετσι εγινε μια χαρα. Το εβαλα στο 72 και οντως ανεβηκε. Και ο ηχος κλησης που ηταν λιγο χαμηλος. Μη σας πω οτι θα το κατεβασω στα 70.

 

Edit.. Τελικα το εβαλα 68 και θα το αφησω εκει. Το 72 ειναι πολυ δυνατο για εμενα....

 

Πώς ακριβώς το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς το έκανες;

 

Έτσι όπως λέει στους οδηγίες με copy και overwrite δεν τα κατάφερα. Μπήκα κατευθείαν με το total commander στο αρχείο, άλλαξα την τιμή, πάτησα save και έκανα reboot. Κρατά με recovery ένα backup πριν κανείς οτιδήποτε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εγω με τον τροπο της Flandra.Απευθειας επεξεργασια στο αρχειο αφου διαλεξα ανοιγμα ως κειμενο, χωρις αντιγραφη κτλ. με το total commander.Μετα απο πειραματα κατεληξα στο συμπερασμα οτι και η δυο επιλογες speaker και voice speaker εχουν να κανουν με το ηχειο.Για το ακουστικο κατι αλλο πρεπει να πειραξουμε...Τι ομως? Edited by delpaolo
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο το βρηκα!Τωρα ειναι σαν να εχω αλλο ακουστικο!Οποιος θελει πιο δυνατο ακουστικο πρεπει να παει στο ιδιο κειμενο,ειναι λιγο πιο πανω απ τα speaker και voice speaker που πειραξαμε για το ηχειο.Θα το βρει με την ονομασια voice earpiece.Η τιμη του ειναι 1:67, εγω το εβαλα 1:75 και η διαφορα κανει μπαμ.Φανταζομαι καπου εκει ειναι και οι τιμες για να δυναμωσεις handsfree, bluetooth, μικροφωνο κτλ. Αν κανει κανενας αλλος καποιο πειραμα ας μας ενημερωσει να ξερουμε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι μου ανέβηκε και το ηχείο.... Να είναι ιδέα μου?

 

Θυμηστε μου κάτι. Στη pa έχει ρύθμιση για συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος ?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...