Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμίσεις/επιλογές προγραμματιστη/επιλέξτε εκτελεση

 

 

ποιο ειναι προτιμότερο art ή dalvik;

 

αυτο ρωτησα και εγω.

Παντως εμενα ,παρολο που θυμαμαι οτι το εχω αλλαξει παλιοτερα,ρυθμισεις/επιλογες προγραμματιστη δεν εχει.

 

πας .ρυθμισεις?σχετικα με το τηλεφωνο/πληροφοριες λογισμικου και πολλαπλα touch στον αριθμο κατασκευης.

xda δεν βρηκα καποια αναφορα.

Παντως το art ειναι η πιο καινουργια runtime?? και η καλυτερη.Βεβαια για να δουλεψει σωστα πρεπει και ολες οι εφαρμογες να ειναι γραμμενες σε ART

Edited by vasilimertzani
Το βρηκα!!!!!
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά . Λοιπόν αξίζουν τα 150 € για το συγκεκριμένο κινητό ;;; Σκέφτομαι να το αγοράσω . ( ας μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα ) !!

Επίσης , εάν το πάρω θα πρέπει να κάνω αναβάθμιση του android 4.1.2 όπου έχει σε 4.4 kitkat ?? ( τι διαφορά έχει ;; και επίσης ας μου εξηγήσει κάποιος τι κερδίζω με την αναβάθμιση του kitkat !!

 

Περιμένω γρήγορα απαντήσεις γιατί ψιλό καίγομαι να πάρω κινητό !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα στ antutu εκει π γραφει το ονομα της συσκευης δεν μ γραφει lg l9 ii(d605).....μου γραφει ενα motorola xt760 γιατι?? ξερει κανεις?? η συμβαινει στον ιδιο?

 

εχεις custom ROM? περασε το antutu X και θα ναι ολα οπως πρεπει:)

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα το, μην το συζητάς.

Δε θα βρεις καλύτερο σε τέτοια τιμή.

Είναι όμορφο, είναι μικρό, η μπαταρία νορμαλ, φωτογραφίες και βίντεο καλούτσικες, ταχύτητα ικανοποιητική, gps επαρκέστατο, με το wi-fi και mobile internet δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα και όλα αυτά με 150 γιούρα.

Η kit kat είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού....το δικό μου ήρθε με αυτήν περασμένη πάνω.

Αναγκάστηκα να γυρίσω σε jellybean για να μπορέσω να το ρουτάρω (στην kit kat δε μπορείς), αλλά παραμένω προς το παρόν σε αυτή, επειδή και δε βλέπω και τόσο τρομακτικές διαφορές με την Kit kat και επειδή νομίζω η μπαταρία κρατάει περισσότερο.....αυτά ;).

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κατι καλυτερο σε επωνυμο με αυτα τα χρηματα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν μεταξύ αυτού και του sony xperia sp, το οποίο είναι και 4G, αλλά μετά από ψάξιμο, reviews κλπ κατέληξα στο lg...ένας από τους λόγους, αν θυμάμαι καλά ήταν το ότι η μπαταρία του Sony δεν ήταν removable.

Τους άλλους δεν τους θυμάμαι :lol: :lol:

Τον αντικαταστάτη του LG L9 II, το LG L90 δεν το είχα προσέξει....για ρίξτου μια ματιά μπας και είναι καλύτερο.

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

εχεις custom ROM? περασε το antutu X και θα ναι ολα οπως πρεπει:)

και με antut x παλι τ ιδια....δεν εχω custom rom κανονια με αρχειο KZD εβαλα την 4.1.2 και μετα μεσω pc εκανα αναβαθμιση σε 4.4.2.....γτ να βγαζει motorolla?

 

 

κατι ακομα.....γινεται στην 4.1.2 να βαλουμε καπως το πληκτολογιο απο την 4.4.2??

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν μεταξύ αυτού και του sony xperia sp, το οποίο είναι και 4G, αλλά μετά από ψάξιμο, reviews κλπ κατέληξα στο lg...ένας από τους λόγους, αν θυμάμαι καλά ήταν το ότι η μπαταρία του Sony δεν ήταν removable.

Τους άλλους δεν τους θυμάμαι :lol: :lol:

Τον αντικαταστάτη του LG L9 II, το LG L90 δεν το είχα προσέξει....για ρίξτου μια ματιά μπας και είναι καλύτερο.

Ζεις μια εικοσαετία πίσω. Δεν είναι κακό, μγν το μεταφέρεις όμως στους αλλους

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του l9ii ερχομενος από το xperia p.... Απλά με έχει εντυπωσιάσει

Οκ τα l90/g2mini έχουν καλύτερη αλλά μια χαρά είναι

Απλά θέλει debloat και greenify και μετά δεν θα τελειώνει ποτέ

Η οθόνη δε, είναι καταπληκτική

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας !! Ψήνομαι όλο και πιο πολύ για το LG .... όταν το πάρω να το κάνω τελικά αναβάθμιση σε kitkat 4.4 ή να το αφήσω με το android 4.2.1 εάν έχει αυτό !!!
Link to comment
Share on other sites

και με antut x παλι τ ιδια....δεν εχω custom rom κανονια με αρχειο KZD εβαλα την 4.1.2 και μετα μεσω pc εκανα αναβαθμιση σε 4.4.2.....γτ να βγαζει motorolla?

 

 

κατι ακομα.....γινεται στην 4.1.2 να βαλουμε καπως το πληκτολογιο απο την 4.4.2??

 

βγαλε την καρτα sim + καρτα μνημης κανε hard reset και περασε αλλη kdz πχ την europe open αν θες κανε διαμορφοση της sd πριν την βαλεις στο κινητο απο τον υ/π κ ετοιμος.

για πληκτρολογιο με την παρανοιντ εγω ειχα -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2767660 θελει ροοτ ετσι, εχει κανονικα λεξικο κ πολλα αλλα απλα φοβερο αλλα δε το χω δοκιμασει σε jb

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ζεις μια εικοσαετία πίσω. Δεν είναι κακό, μγν το μεταφέρεις όμως στους αλλους

 

όπα όπα....που ζω και μια εικοσαετία πίσω....

 

Καταρχάς εσύ για να είσαι και να σχολιάζεις εδώ μέσα, λογικά, έχεις τη συσκευή του νήματος, σωστά?

Πως γίνεται και είσαι μια εικοσαετία μπροστά τότε, ξεφτέρη μου??

Αν βέβαια δεν έχεις το συγκεκριμένο κινητό, τι ζόρι τραβάς και μπαίνεις να σχολιάσεις απόψεις που δε σε αφορούν.

Να μου θυμήσεις την επόμενη φορά που θέλω να γράψω κάτι να σου ζητήσω την άδεια.

 

Διαχειριστές συγγνώμη, αν είμαι off topic, θα πρεπε να χετε ήδη ταπώσει και το παχύδερμο!!!

Link to comment
Share on other sites

βγαλε την καρτα sim + καρτα μνημης κανε hard reset και περασε αλλη kdz πχ την europe open αν θες κανε διαμορφοση της sd πριν την βαλεις στο κινητο απο τον υ/π κ ετοιμος.

για πληκτρολογιο με την παρανοιντ εγω ειχα -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2767660 θελει ροοτ ετσι, εχει κανονικα λεξικο κ πολλα αλλα απλα φοβερο αλλα δε το χω δοκιμασει σε jb

 

παλι τπτ.....

 

 

παντως τ γυρισα στην 4.1.2 γιατι τωρα τελευταια στην 4.4.2 ειχε πολλα lag....

Link to comment
Share on other sites

όπα όπα....που ζω και μια εικοσαετία πίσω....

 

Καταρχάς εσύ για να είσαι και να σχολιάζεις εδώ μέσα, λογικά, έχεις τη συσκευή του νήματος, σωστά?

Πως γίνεται και είσαι μια εικοσαετία μπροστά τότε, ξεφτέρη μου??

Αν βέβαια δεν έχεις το συγκεκριμένο κινητό, τι ζόρι τραβάς και μπαίνεις να σχολιάσεις απόψεις που δε σε αφορούν.

Να μου θυμήσεις την επόμενη φορά που θέλω να γράψω κάτι να σου ζητήσω την άδεια.

 

Διαχειριστές συγγνώμη, αν είμαι off topic, θα πρεπε να χετε ήδη ταπώσει και το παχύδερμο!!!

Τον ξεφτέλισε.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πήρα "παλιό" μοντέλο και είχε 4.1 μέσα

Την πρώτη ώρα λειτουργίας του πέρασα 4.4.2 και δεν το έχω μετανιώσει δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

όπα όπα....που ζω και μια εικοσαετία πίσω....

 

Καταρχάς εσύ για να είσαι και να σχολιάζεις εδώ μέσα, λογικά, έχεις τη συσκευή του νήματος, σωστά?

Πως γίνεται και είσαι μια εικοσαετία μπροστά τότε, ξεφτέρη μου??

Αν βέβαια δεν έχεις το συγκεκριμένο κινητό, τι ζόρι τραβάς και μπαίνεις να σχολιάσεις απόψεις που δε σε αφορούν.

Να μου θυμήσεις την επόμενη φορά που θέλω να γράψω κάτι να σου ζητήσω την άδεια.

 

Διαχειριστές συγγνώμη, αν είμαι off topic, θα πρεπε να χετε ήδη ταπώσει και το παχύδερμο!!!

 

 

πόσο άντρας μπορεί να είσαι;;; πόσο;;;

 

μια υγρασία την ένιωσα να σου πω την αλήθεια από τόση τεστοστερόνη.

 

 

κάθεσαι και λες εν έτη 2014 ότι επέλεξες κινητό επειδή δεν ήταν λέει removable η μπαταρία.

λόγια τα οποία τα λέγαμε όντως 20 χρόνια πίσω.

αλλά προφανώς για σένα δεν έχει αλλάξει τίποτε από τότε. όλα μένουν ίδια.

 

η τεχνολογία των μπαταριών έχει αλλάξει, η κατανάλωση των κινητών έχει αλλάξει, όλα τα κινητά πλέον έχουν τα ίδια βύσματα / τους ίδιους φορτιστές, υπάρχουν πλέον φορητοί φορτιστές και εσύ κάθεσαι και λες για δεύτερες και τρίτες μπαταρίες. πόσο πίσω μπορεί να είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω πουλήσει το LG επιτρέπεται να μπαίνω και να διαβάζω το thread;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω που τα λεμε και εγω εχω αθτο το κριτηριο σε ολα τα κινητα που παιρνω.Η μπαταρια να βγαινει.Αν π.χ 2 κινητα που προκειται να παρω εχουν ιδια specs,θα παρω αυτο με την αφαιρουμενη μπαταρια.Μου εχει τυχει τετοιο κολλημα που μονο με αφαιρεση μπαταριας εστρωσε.Ενα αυτο.Το αλλο αν σου πεσει νερο τι κανεις;Γιατι κανονικα βγαζεις μπαταρια και sim για να το σωσεις.Και τριτον η αλλαγη φυσικα της μπαταριας.Αυτα.
Link to comment
Share on other sites

- αν κολλησει το κινητο πλεον ξεκολλαει με παρατεταμενο πατημα του power button.

-αν σου πεσει στο νερο, το τελευταιο πραγμα που πρεπει να σε απασχολει ειναι η μπαταρια

- η διαρκεια ζωης της μπαταριας ειναι πλεον μεγαλυτερη απο αυτην που νομιζουν οι περισσοτεροι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που έχω πουλήσει το LG επιτρέπεται να μπαίνω και να διαβάζω το thread;

 

μεγαλη ερωτηση φιλε μου....

 

 

να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα απο ατομα χαμηλου νοητικου επιπεδου.

Link to comment
Share on other sites

- αν κολλησει το κινητο πλεον ξεκολλαει με παρατεταμενο πατημα του power button.

-αν σου πεσει στο νερο, το τελευταιο πραγμα που πρεπει να σε απασχολει ειναι η μπαταρια

- η διαρκεια ζωης της μπαταριας ειναι πλεον μεγαλυτερη απο αυτην που νομιζουν οι περισσοτεροι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μεγαλη ερωτηση φιλε μου....

 

 

να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα απο ατομα χαμηλου νοητικου επιπεδου.

Οχι φιλε μου.

-Υπαρχει περιπτωση να μην ξεκολλησει ουτε με παρατεταμενο πατημα.(αφου σου ειπα μου εχει τυχει)

-Αν πεσει στο νερο το ΠΡΩΤΟ πραμα που πρεπει να κανεις ειναι να βγαλεις τη μπαταρια για να μην βραχυκυκλωσει.Αν γινει αυτο την εκατσες..

 

http://www.wisegeek.org/what-should-i-do-if-i-drop-my-cell-phone-in-water.htm

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

πόσο άντρας μπορεί να είσαι;;; πόσο;;;

 

μια υγρασία την ένιωσα να σου πω την αλήθεια από τόση τεστοστερόνη.

 

 

κάθεσαι και λες εν έτη 2014 ότι επέλεξες κινητό επειδή δεν ήταν λέει removable η μπαταρία.

λόγια τα οποία τα λέγαμε όντως 20 χρόνια πίσω.

αλλά προφανώς για σένα δεν έχει αλλάξει τίποτε από τότε. όλα μένουν ίδια.

 

η τεχνολογία των μπαταριών έχει αλλάξει, η κατανάλωση των κινητών έχει αλλάξει, όλα τα κινητά πλέον έχουν τα ίδια βύσματα / τους ίδιους φορτιστές, υπάρχουν πλέον φορητοί φορτιστές και εσύ κάθεσαι και λες για δεύτερες και τρίτες μπαταρίες. πόσο πίσω μπορεί να είσαι;

Γιατι δεν ειναι μειον η μη δυνατοτητα αφαιρεσης της μπαταριας?για πιο λογο επειη εχουν ιδιους φορτιστες???

 

Εγώ που έχω πουλήσει το LG επιτρέπεται να μπαίνω και να διαβάζω το thread;

τολμας και το λες??? ουστ :lol:

 

Παιδια εδω που τα λεμε και εγω εχω αθτο το κριτηριο σε ολα τα κινητα που παιρνω.Η μπαταρια να βγαινει.Αν π.χ 2 κινητα που προκειται να παρω εχουν ιδια specs,θα παρω αυτο με την αφαιρουμενη μπαταρια.Μου εχει τυχει τετοιο κολλημα που μονο με αφαιρεση μπαταριας εστρωσε.Ενα αυτο.Το αλλο αν σου πεσει νερο τι κανεις;Γιατι κανονικα βγαζεις μπαταρια και sim για να το σωσεις.Και τριτον η αλλαγη φυσικα της μπαταριας.Αυτα.

Ειναι κριτηρια επιλογης αυτα δεν διαφωνω.Σημερα υπαρχουν κινητα που δεν αφαιρεται η sim.ειμαστε αραγε 10 χρονια πισω??

- αν κολλησει το κινητο πλεον ξεκολλαει με παρατεταμενο πατημα του power button.

-αν σου πεσει στο νερο, το τελευταιο πραγμα που πρεπει να σε απασχολει ειναι η μπαταρια

- η διαρκεια ζωης της μπαταριας ειναι πλεον μεγαλυτερη απο αυτην που νομιζουν οι περισσοτεροι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μεγαλη ερωτηση φιλε μου....

 

 

να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα απο ατομα χαμηλου νοητικου επιπεδου.

ισως αυτοι που πληρωνουν για νεα μπαταρια δεν το ξερουν,καλα κανεις και τους συμβουλευεις. :lol:

μπορεις να αλλαξεις ποστ που θα εχει ατομα του δικου νοητικου επιπεδου ισως?

πολυ εριστικος.

 

Οχι φιλε μου.

-Υπαρχει περιπτωση να μην ξεκολλησει ουτε με παρατεταμενο πατημα.(αφου σου ειπα μου εχει τυχει)

-Αν πεσει στο νερο το ΠΡΩΤΟ πραμα που πρεπει να κανεις ειναι να βγαλεις τη μπαταρια για να μην βραχυκυκλωσει.Αν γινει αυτο την εκατσες..

 

http://www.wisegeek.org/what-should-i-do-if-i-drop-my-cell-phone-in-water.htm

σωστος!!!!

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδια 5 βασικα πραματακια!Και οσο για την αφαιρουμενη μπαταρια εμενα και τους περισσοτερους πιστευω δεν τους καθεται καλα στο κινητο να μην βγαινει η μπαταρια..Σε αλλους καθεται!Ειναι σαν τα iphone και τα android!οπως συνηθισεις!
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη.. υπαρχει κατι που θα επρεπε να ξερω για το κινητο;

απο μπαταρια πως παει; (δεν εχω ακουσει κακα λογια αλλα θα ηθελα μια επιβεβαιωση)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...