Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως είπα και πιο πάνω δεν κάνει αναβάθμιση σε 4.4 γιατί η ΤΙΜ δεν έχει βγάλει αναβάθμιση. Αλλά αν και όταν βγάλει πάλι ΤΙΜ θα είναι γιατί το κινητό θα παραμένει branded
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά στο ανέφερα για το γεγονός ότι δεν έχει βγει root για kit kat και δεν υπάρχει ενημέρωση αν θα βγει, ο μονος τροποε για να έχουμε root σε kit kat είναι να κάνουμε την 4.1.2 με το cydia impactor και να κάνουμε αναβάθμιση όπως ανέφερα πριν. Βέβαια μπορειτε τώρα στην αρχή να κάνετε αναβάθμιση και αν αποφασίσετε για root να κάνετε downgrade απο την kit kat σε jb και να ακολουθήσετε έναν οδηγό λίγα ποστ πριν. Εγώ αυτο εκανα και όλα οκ, το μόνο αναπαντεχο ηταν κατι bootloops μολις έκανα downgrade που όμως διορθώνονται με hard reset ( power+volume down).

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ αυτό. Το εφέ που λέω είναι πριν ακουμπήσεις το δάκτυλο στην οθόνη για ξεκλείδωμα, μολις πατήσεις το on off στην πάνω αριστερά γωνία. Κάποια εφαρμογή θα έχω βάλει αλλά δε ξέρω ποια..... Δεν πειράζει....

 

Το ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει αλλά βρήκα τι είναι. Στην εφαρμογή καιρός που έχει προεγκατεστημενη, όταν τσεκαριστει η αυτόματη ενημέρωση βγαίνει το εφέ στην οθόνη πάνω στην ταπετσαρία που έχω. Και επειδή ο καιρός είναι καλός βγαίνει ο ήλιος.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ αυτό. Το εφέ που λέω είναι πριν ακουμπήσεις το δάκτυλο στην οθόνη για ξεκλείδωμα, μολις πατήσεις το on off στην πάνω αριστερά γωνία. Κάποια εφαρμογή θα έχω βάλει αλλά δε ξέρω ποια..... Δεν πειράζει....

 

Καλησπερα...νομιζω οτι το εφε που λες ειναι του καιρου κ το εχει με την kit-kat. Δηλαδη σου λεει τον καιρο π.χ αν βρεχει βγαζει σταγονες βροχης αν εχει ηλιο οπως σε εσενα κανει το εφε του ηλιου σαν ακτινα για λιγο αν εχει συννεφια βγαζει για πολυ λιγο συνεφακι ψηλα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...νομιζω οτι το εφε που λες ειναι του καιρου κ το εχει με την kit-kat. Δηλαδη σου λεει τον καιρο π.χ αν βρεχει βγαζει σταγονες βροχης αν εχει ηλιο οπως σε εσενα κανει το εφε του ηλιου σαν ακτινα για λιγο αν εχει συννεφια βγαζει για πολυ λιγο συνεφακι ψηλα ...

 

Μαζί γράψαμε...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το παρήγγειλα και εγώ προχθές από eshop δεν το έχω πάρει ακόμα , αλλά μάλλον και γω θα το επιστρέψω αν είναι της ΤΙΜ.

Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δε το γράφουν στο site τους. Μάλιστα στη περιγραφή γράφουν GR

LG OPTIMUS L9 II D605 WHITE GR

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εν τέλει το πήρα από το public. Κι εκεί γράφει GR και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τώρα με τη συσκευή... Όλα εξαιρετικά... Έβαλα και KitKat, θα το γυρίσω και σε ART να δούμε τι θα γίνει...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά έχω και εγώ το κινητο απο τον ιανουαριο, εκανα την αναβαθμιση σε kitkat και ολα καλα,

μονο ενα προβλημα εχω που το ειχα και πριν την αναβαθμιση αλλα τωρα μου φενεται ειναι λιγο πιο εντονο,

καποια ςμς που μου στελνουν δεν τα λαμβανω ποτέ ενώ αυτος που μου τα εστηλε λαμβανει κανονικα αναφορά.

Υπαρχει καποιος τροπος να λυθει αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εν τέλει το πήρα από το public. Κι εκεί γράφει GR και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τώρα με τη συσκευή... Όλα εξαιρετικά... Έβαλα και KitKat, θα το γυρίσω και σε ART να δούμε τι θα γίνει...

 

Αυτό λέω, πώς επιτρέπεται (για το eshop λέω) να πουλάνε μια συσκευή προεισαγωγής απο Ιταλία και να γράφουν GR?

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν σίγουρα δε μπορεί να πάρει αναβάθμιση 4,4 ουτε μέσω pc?

Link to comment
Share on other sites

gr εννοουν προφανως οτι εχει ελληνικα! δεν ακολουθουν την ιδια τακτικη με το skroutz! τωρα στο σαιτ τους λεει εξαντλημενο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά έχω και εγώ το κινητο απο τον ιανουαριο, εκανα την αναβαθμιση σε kitkat και ολα καλα,

μονο ενα προβλημα εχω που το ειχα και πριν την αναβαθμιση αλλα τωρα μου φενεται ειναι λιγο πιο εντονο,

καποια ςμς που μου στελνουν δεν τα λαμβανω ποτέ ενώ αυτος που μου τα εστηλε λαμβανει κανονικα αναφορά.

Υπαρχει καποιος τροπος να λυθει αυτο το προβλημα?

 

Μου το είπαν εμένα αυτό......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω, πώς επιτρέπεται (για το eshop λέω) να πουλάνε μια συσκευή προεισαγωγής απο Ιταλία και να γράφουν GR?

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν σίγουρα δε μπορεί να πάρει αναβάθμιση 4,4 ουτε μέσω pc?

 

Ούτε μέσω PC παίρνει αναβάθμιση (τουλάχιστον για την ώρα). Στην Ιταλια ακόμη κράζουν την ΤΙΜ γιατί δεν δίνει αναβάθμιση στο συγκεκριμένο μοντέλο όπως έδωσε η Ιταλική VODAPHONE

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω Ρυθμίσεις-Εφαρμογες-Ολες βλέπω ότι υπάρχει φακός που όμως δεν τον βρίσκω στο συρτάρι εφαρμογών.... Τι δεν βλέπω;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω Ρυθμίσεις-Εφαρμογες-Ολες βλέπω ότι υπάρχει φακός που όμως δεν τον βρίσκω στο συρτάρι εφαρμογών.... Τι δεν βλέπω;

 

Νομιζω πας εφαρμογες απο το κεντρικο κουμπι και ενημερωση εφαρμογων...εκει εχει κ τον φακο οποτε λογικα κανε ληψη η εγκατασταση κ δοκιμασε παλι

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πας εφαρμογες απο το κεντρικο κουμπι και ενημερωση εφαρμογων...εκει εχει κ τον φακο οποτε λογικα κανε ληψη η εγκατασταση κ δοκιμασε παλι

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά. Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή αλλά και πάλι δεν εμφανίζεται πουθενά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά. Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή αλλά και πάλι δεν εμφανίζεται πουθενά.

 

Ειναι στα γραφικα στοιχεια οχι στις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα γραφικα στοιχεια οχι στις εφαρμογες

 

Έχεις δίκιο. Το έψαξα στα widgets πριν αλλά δεν είχα τον launcher της LG και δεν μου το εμφανιζε. Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω αυτες ειναι 4.4 ?? λογικα ναι και αν κατεβασουμε την Greek V20A η οποια ομως ειναι αρχειο kdz υπαρχει τροπος να την περασουμε ????

υπαρχει εδω ενας οδηγος για το G2 μπορει να πιασει στο L9 II ??

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ώρες ενασχόλησης με το κινητό (πάει κι η μέρα σήμερα.....) οφείλω να ομολογήσω πως είμαι ενθουσιασμένος... Εξαιρετική συσκευή!

Είναι με kitkat και art και δουλεύει περίφημα!

Δυο ερωτήσεις μόνο θα σας κάνω για την ώρα:

1. Κάτι που δεν έχω καταλάβει ακόμη, είναι το sync που έχει στο drop down menu, σε τι είδους συγχρονισμό αναφέρεται; Τι με τι;

2. Το NFC, ουσιαστικά είναι κάτι εναλλακτικό του bluetooth ή κάνω λάθος; Και προαφνώς για να δουλέψει πρέπει να έρθουν 2 συσκευές που το υποστηρίζουν και οι 2 δίπλα δίπλα, σωστα;

 

Καλό σας βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εκανε downgrade μπορει να να κανει ενα οδηγο στα ελληνικα για μας που δεν εχουμε ξανακανει...οσο αναλυτικα μπορει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για κινητό από eshop, αν το κάνουμε root και περάσουμε 4.4 μέσα από cwm, σε περίπτωση που που χρειαστεί σέρβις θα μπορούμε να το κάνουμε downgrade και να μην είναι root για να μην έχουμε πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα και γω απο eshop του crazy s :) , μια χαρα ολα , το κινητο σφραγισμενο , το ανοιξα και κανενα θεμα με περι ΤΙΜ και Ιταλιας που διαβασα πιο πριν , ανοιξε κανονικα με το boot της LG , εβαλα wifi και βρηκε κανονικα την ενημερωση 4.4 Kit Kat , την κατεβασε και την εβαλε , ολα γενικος τουμπανο !!

ποιοτητα ΑΨΟΓΗ , διαβασα κατι περι τριγμων στο καπακι , καμια σχεση το κινητο ειναι τελειο !!!

μεχρι στιγμης δεν το εχω ξεψαχνισει ...... αλλα πρωτη εντυπωση ΑΡΙΣΤΟ !!!!!

 

Προς το παρον δεν το κανω root λογω εγγυησης , θα το αφησω κανα μηνα ετσι με την official να δω πως θα παει , και μετα και οταν βγει και root για 4.4 τοτε θα το κανω , αλλωστε ακομα ειναι λιγα τα mods για το l9 II που εχω βρει και θελουν root οποτε μια χαρα ειναι και ετσι !!

 

Πως μπαινουμε σε recovery ?? θελω να κανω ενα hard reset που εβαλα τωρα 4.4 .

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα και γω απο eshop του crazy s :) , μια χαρα ολα , το κινητο σφραγισμενο , το ανοιξα και κανενα θεμα με περι ΤΙΜ και Ιταλιας που διαβασα πιο πριν , ανοιξε κανονικα με το boot της LG , εβαλα wifi και βρηκε κανονικα την ενημερωση 4.4 Kit Kat , την κατεβασε και την εβαλε , ολα γενικος τουμπανο !!

ποιοτητα ΑΨΟΓΗ , διαβασα κατι περι τριγμων στο καπακι , καμια σχεση το κινητο ειναι τελειο !!!

μεχρι στιγμης δεν το εχω ξεψαχνισει ...... αλλα πρωτη εντυπωση ΑΡΙΣΤΟ !!!!!

Τυχερέ τυχερέ... Μην το πεις ούτε του παπά!

Συμφωνούμε πάντως για την ποιότητα της συσκευής... :)

Link to comment
Share on other sites

Τυχερέ τυχερέ... Μην το πεις ούτε του παπά!

Συμφωνούμε πάντως για την ποιότητα της συσκευής... :)

 

ναι οντος , μια χαρα μεχρι στιγμης !!

το κινητο ειναι για τον αδελφο μου , εγω εχω G2 και ηθελα να ειναι ΟΚ γιατι του ειχα παρει παλια καποιο αλλο used και ειχε προβλημα , γιαυτο πηγα σε καινουργιο και οχι σε μεταχειρισμενο παλι , και δεν ηθελε πολυ μεγαλο ( π.χ. 5" + ) , οποτε αυτο ειναι το ιδανικο !!

 

Το μονο μείον ( σε σχεση κιολας με το G2 μου ) ειναι το knock On , θελει λιγο δυναμη στο χτύπημα να ανοιξει , ασε που ανοιγει και αν το χτυπησεις στην πλατη !! :lol: ναι μεν δεν ειναι φυσιολογικο αλλα να σου πω την αληθεια βολευει πιο πολυ ... χα χα ... γιατι οπως εχεις το δαχτυλο πισω οταν κρατας την συσκευη κανεις εναν τακ τακ στην πλατη και ανοιξε !!! :lol:

 

Οντος ειναι καλο κινητο , για το μεγεθος του με τοσο μεγαλη οθονη , πουπουλο στο βαρος , με kit kat , υπερυθρες , καλη καμερα κ.α. σε αυτην την τιμη ειναι πολυ πολυ πολυ τιμια επιλογη , μπραβο στην LG !!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...