Jump to content

Bluejacking: Αστείες ιστορίες!


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πάτησε τίποτα,ο τύπος δεν είχε ιδέα για το ΒΤ και του είπα να το ενεργοποιήσει και το έκανε μπροστά μου.Και με τα 2 κινητά μπροστά μου έγινε το όλο σκηνικό,εγώ με ένα SX1 και ο τύπος με το Τ610,εγώ με όνομα συσκευής CODE:1111 και του έστειλα μια επαφή που είχα έτοιμη ''όλα καλά?''και πήρε την επαφή με τη μια!Ούτε κωδικούς του ζήτησε ούτε τίποτα,ούτε και εμένα τίποτα.Μήπως επειδή είχα κάνει παλιότερα αξιόπιστο ένα άλλο Τ610?Βέβαια ο τύπος με το Τ610 παλιότερα άλλαξε όνομα συσκευής και έβαλε ''σκουλήκι'' και εγώ έτσι τον είχα αποθηκεύσει στα αξιόπιστα στο κινητό μου! Αν μπορεί κανείς να πειραματιστεί και να μας πεί ας το κάνει.Βέβαια χρεάζεται ''παρθένο'' Τ610
My history : Ericsson_GH700 - Bosch_909s -Nokia_3200 - Siemens_S35 - Siemens_SX1 -Motorola_C35 - Nokia_1100 - Siemens_A55 - Panasonic_GD67 - S.E._K750 - Samsung_D500 - Samsung_X820 - HTC_P3300 - Samsung_E840 - LG_KE970-Doogee Y100- Ulefone Power-Ulefone Power 3S- Umidigi Bison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kthtikos (17 Φεβ. 2004 , 18:52)

 

Δεν πάτησε τίποτα,ο τύπος δεν είχε ιδέα για το ΒΤ και του είπα να το ενεργοποιήσει και το έκανε μπροστά μου.Και με τα 2 κινητά μπροστά μου έγινε το όλο σκηνικό,εγώ με ένα SX1 και ο τύπος με το Τ610,εγώ με όνομα συσκευής CODE:1111 και του έστειλα μια επαφή που είχα έτοιμη ''όλα καλά?''και πήρε την επαφή με τη μια!Ούτε κωδικούς του ζήτησε ούτε τίποτα,ούτε και εμένα τίποτα.Μήπως επειδή είχα κάνει παλιότερα αξιόπιστο ένα άλλο Τ610?Βέβαια ο τύπος με το Τ610 παλιότερα άλλαξε όνομα συσκευής και έβαλε ''σκουλήκι'' και εγώ έτσι τον είχα αποθηκεύσει στα αξιόπιστα στο κινητό μου! Αν μπορεί κανείς να πειραματιστεί και να μας πεί ας το κάνει.Βέβαια χρεάζεται ''παρθένο'' Τ610

 

 

Το όνομα βασικά δεν παίζει ρόλο στο να κάνεις μία συσκευή αξιόπιστη. Μπορείς να έχεις όσες ίδιες θες σαν αξιόπιστες και να μην τις μπερδεύει μεταξύ τους. Αυτό γίνετε γιατί δεν αποθηκεύει το όνομα της συσκευής του άλλου, αλλά κάποιο κωδικό του Bluetooth του που δεν είναι ποτέ ίδιος με άλλου όπως με το EMEI. Έτσι το ότι είχες κάνει παλαιότερα ένα T610 αξιόπιστο δεν έχει καμία σημασία. Τώρα τι παίζει γενικότερα με το ερώτημά σου... :o θα σε γελάσω. Ψιλομπερδεύτικα. :alien:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kthtikos (17 Φεβ. 2004 , 18:52)

 

Δεν πάτησε τίποτα,ο τύπος δεν είχε ιδέα για το ΒΤ και του είπα να το ενεργοποιήσει και το έκανε μπροστά μου.Και με τα 2 κινητά μπροστά μου έγινε το όλο σκηνικό,εγώ με ένα SX1 και ο τύπος με το Τ610,εγώ με όνομα συσκευής CODE:1111 και του έστειλα μια επαφή που είχα έτοιμη ''όλα καλά?''και πήρε την επαφή με τη μια!Ούτε κωδικούς του ζήτησε ούτε τίποτα,ούτε και εμένα τίποτα.Μήπως επειδή είχα κάνει παλιότερα αξιόπιστο ένα άλλο Τ610?Βέβαια ο τύπος με το Τ610 παλιότερα άλλαξε όνομα συσκευής και έβαλε ''σκουλήκι'' και εγώ έτσι τον είχα αποθηκεύσει στα αξιόπιστα στο κινητό μου! Αν μπορεί κανείς να πειραματιστεί και να μας πεί ας το κάνει.Βέβαια χρεάζεται ''παρθένο'' Τ610

 

Σήμερα ήρθε ένας γνωστός μου που έχει τ610 και αυτό που διαπίστωσα είναι ότι αν στείλεις επαφή την δέχεται αμέσως.Αν στείλεις εικόνα ή ήχο βγάζει μήνυμα με το μέγεθος του αρχείου και αν θέλεις να το δεχτείς

Άσχετο με το topic:Γιατί μια εικόνα που στο 3650 είναι π.χ. 8kb στο τ610 την κάνει 35kb?Aυτό γίνεται με όλες τις εικόνες :wacko: Είναι θέμα αναβάθμισης ή πρέπει να πω στο φίλο μου να συμβιβαστεί με την μλκ που έκανε η SE? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bbbb (21 Φεβ. 2004 , 02:52)

 

Σήμερα ήρθε ένας γνωστός μου που έχει τ610 και αυτό που διαπίστωσα είναι ότι αν στείλεις επαφή την δέχεται αμέσως.Αν στείλεις εικόνα ή ήχο βγάζει μήνυμα με το μέγεθος του αρχείου και αν θέλεις να το δεχτείς

Άσχετο με το topic:Γιατί μια εικόνα που στο 3650 είναι π.χ. 8kb στο τ610 την κάνει 35kb?Aυτό γίνεται με όλες τις εικόνες :wacko: Είναι θέμα αναβάθμισης ή πρέπει να πω στο φίλο μου να συμβιβαστεί με την μλκ που έκανε η SE? :confused:

 

Aυτή ήταν και η υπογραφή του Αlex (Alexkass) πριν καιρό! :D

Για ρώτα τον να δούμε τί θα σου απαντήσει...!!! ;) :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ακούστε.... :alien:

 

Εχθές είχε χορό η ΣΠΟΥΔΗ (το φροντιστήριό μου) στο intercintinetal (ξενοδοχείο). 1000 με 1500 άτομα στην αίθουσα. Ρίχνω την πρώτη αναζήτηση και βρίσκω μόνο 3 (τέλος πάντων λέω. Θα συμβιβαστώ :p ) Original 21, Nokia 6600, Barbarosa. Δοκιμάζω να στείλω στο 6600 αλλά δεν πάτησε καμία φορά αποδοχή.

 

Μετά από λίγο μου έρχεται κάτι από τον original 21. Πατάω αποδοχή. Και ήταν μία σημείωση σε μορφή txt. Οπότε την διάβαζε κανονικά το SX1 μου. Τα τραπέζια ήταν αριθμημένα. Και μου γράφει: Από το 86 τον παίρνεις! Σκέφτηκα μια πολύ καλή απάντηση να του στείλω. Την γράφω και εγώ μέσα στην ατζέντα σε νέα σημείωση. Πατάω αποστολή.. αλλά τίποτα. Δεν μπορούσε να στείλει στο συγκεκριμένο κινητό. :( :mad: Ξέρετε γιατί? Υπάρχει περίπτωση να είχε κάνει κάτι ώστε να μην μπορεί να λάβει?

 

Οι άλλοι δύο που δοκίμαζα πάλι αργότερα δεν πάταγαν αποδοχή. Δοκίμασα μετά σε ένα T610 ενός φίλου μου και ούτε σε εκείνον έστελνε την σημείωση. :o Μόνο επαφή. Τι παίζει?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (22 Φεβ. 2004 , 12:18)

 

Παίδες ακούστε.... :alien:

 

Εχθές είχε χορό η ΣΠΟΥΔΗ (το φροντιστήριό μου) στο intercintinetal (ξενοδοχείο). 1000 με 1500 άτομα στην αίθουσα. Ρίχνω την πρώτη αναζήτηση και βρίσκω μόνο 3 (τέλος πάντων λέω. Θα συμβιβαστώ :p ) Original 21, Nokia 6600, Barbarosa. Δοκιμάζω να στείλω στο 6600 αλλά δεν πάτησε καμία φορά αποδοχή.

 

Μετά από λίγο μου έρχεται κάτι από τον original 21. Πατάω αποδοχή. Και ήταν μία σημείωση σε μορφή txt. Οπότε την διάβαζε κανονικά το SX1 μου. Τα τραπέζια ήταν αριθμημένα. Και μου γράφει: Από το 86 τον παίρνεις! Σκέφτηκα μια πολύ καλή απάντηση να του στείλω. Την γράφω και εγώ μέσα στην ατζέντα σε νέα σημείωση. Πατάω αποστολή.. αλλά τίποτα. Δεν μπορούσε να στείλει στο συγκεκριμένο κινητό. :( :mad: Ξέρετε γιατί? Υπάρχει περίπτωση να είχε κάνει κάτι ώστε να μην μπορεί να λάβει?

 

Οι άλλοι δύο που δοκίμαζα πάλι αργότερα δεν πάταγαν αποδοχή. Δοκίμασα μετά σε ένα T610 ενός φίλου μου και ούτε σε εκείνον έστελνε την σημείωση. :o Μόνο επαφή. Τι παίζει?

 

Σπυρο μαλλον ο καραγκιοζης που σου ειπε πως τον παιρνεις δεν θα πατησε αποδοχη οπως και οι αλλοι δυο! ;) :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgehh (22 Φεβ. 2004 , 14:07)

 

xwnetai kaneis simera gia bluejacking i oxi?

 

 

gia shmera oxi giati twra pou to eida to post einai arga alla opote thelete eimai mesa..arkei na mhn exw mathima ennoeitai..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (22 Φεβ. 2004 , 17:16)

 

Σπυρο μαλλον ο καραγκιοζης που σου ειπε πως τον παιρνεις δεν θα πατησε αποδοχη οπως και οι αλλοι δυο! ;) :)

 

 

Όχι. Δεν ήταν θέμα αποδοχής. Μου το έβγαζε με την μία το μήνυμα. Δεν προλάβαινε καν να μου βγάλει την μπάρα αναμονής. :o Περίεργο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αααα και εγω το επαθα αυτο στην αγορα που πηγαμε εχθες να ψωνισουμε. Καθως εκανα search εβρησκα παρα πολλα αλλα επειδη φευγαν δηλαδη δεν ηταν πια σε αποσταση 10 μετρων εβγαζε αυτο το μηνυμα... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

loipooon. sth prwth selida kapoios leei oti osoi ehoun t610 den xeroun kan ti einai to bt. egw to ehw panta anoixto, kai vrika ena wraio kolpo : an eheis t610 vazeis to onoma enos allou kin px 6600 kai etsi o allos psaxnetai gia 6600. akoma an ehei n=kaneis 6600 ekei gyrw, borei na kanei skhnh se lathos anthrwpo! (ps kalytera na stelnete epafes, kai malista se greeklish. the ftasei se opoiodhpote kinhto, kai malista hwris verification!)
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εστελνε γραπτα μηνυματα(!!!!!!!) μεσω bluetooth μεσα στο σχολικο στο παιδι που καθοτανε πισω του(το παιδι νομιζε οτι το bluetooth einai μπαχαρικο).του εστελνε μηνυματα του στυλ:καταστροφη του master boot record,format καρτας mmc και τα ρεστα.Το παιδι ειχε τρελαθει!!!!Να ενας τροπος για ασφαλες bluejacking που πιθανον να βγαλει περισσοτερο γελιο αν γινει σε εναν ασχετο οπως στην προκειμενη περιπτωση....
http://briefcase.pathfinder.gr/download/woca1/23907/378388/0/Survival.JPG
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (23 Φεβ. 2004 , 12:51)

 

Αααα και εγω το επαθα αυτο στην αγορα που πηγαμε εχθες να ψωνισουμε. Καθως εκανα search εβρησκα παρα πολλα αλλα επειδη φευγαν δηλαδη δεν ηταν πια σε αποσταση 10 μετρων εβγαζε αυτο το μηνυμα... ;)

 

 

Μπα δεν είχε φύγει. Εκεί ήταν. Και μετά που έκανα search ακόμα τον έβρισκε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (23 Φεβ. 2004 , 23:31)

 

Μπα δεν είχε φύγει. Εκεί ήταν. Και μετά που έκανα search ακόμα τον έβρισκε.

 

Τοτε δεν ξερω γιατι... :)

Ααα μπορει το αρχειο που πηγες να του στειλεις να μην το υποστηριζε. Δηλαδη να του εστειλες κατι σε μορφη *.txt σε t610 και να μην το υποστηριζε... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (23 Φεβ. 2004 , 23:58)

 

Τοτε δεν ξερω γιατι... :)

Ααα μπορει το αρχειο που πηγες να του στειλεις να μην το υποστηριζε. Δηλαδη να του εστειλες κατι σε μορφη *.txt σε t610 και να μην το υποστηριζε... ;)

 

 

Μπααα. Και αυτός την ίδια μορφή αρχείου μου είχε στείλει ακριβός. :o Τες πάντων. Who knows. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (24 Φεβ. 2004 , 00:16)

 

Δεν πειραζει. Μια αποτυχια παραπανω :whistle:

Continue bluejacking!!!! ;)

 

 

LOL Ναι. Προσπαθώ προσπαθώ. :p Αλλά ως τώρα ούτε μία φορά. :worry: Το μέλλον θα δήξει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 7600..

 

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να στείλω sms με bt?

 

Έχω πετύχει πολλές φορές ανοιχτά bt αλλά τι να στείλω, εικόνες??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...