Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσε να ήταν και κλειστό κάποιες στιγμές αλλά τα μικρά κενά είναι σίγουρα φορτίσεις. Η ουσία είναι οτι δεν είνια καθαρή μέτρηση και αυτοί οι χρόνοι δεν υπάρχουν. Αμα πρέπει να βάλω αυτόματη φωτεινότητα, εξοικονόμηση ενεργ. να μην κάνω κλήσεις, να μην εχω data και ενα σωρό άλλους περιορισμούς για να καυλ....σω με 7 ώρες οθόνη, να το βράσω.

 

να και οι δικοί μου χρόνοι για να δείτε ότι δεν λέει ψέματα κανείς.

Και καλό θα ήταν να σέβεστε τον καθένα εδώ πριν τις κατηγορίες να είστε σίγουροι.

Η μπλε γραμμή είναι όταν είναι ενεργή η οθόνη η το wifi και όχι αυτό που λες η φόρτιση φαίνεται από την γραμμή πάνω αν ήταν θα είχε ανοδική γραμμη.

https://www.dropbox.com/sh/ax3kcya7tl9u8qq/vkzRKYe6lK

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Η μπλε γραμμή είναι όταν είναι ενεργή η οθόνη η το wifi και όχι αυτό που λες η φόρτιση φαίνεται από την γραμμή πάνω

 

 

 

 

 

 

 

Η καμπύλη της μπαταρίας έχει καθοδική κάθοδο οπότε δεν έχει φορτίσει. Τα κενά μάλλον δηλώνουν κλειστό τηλέφωνο.

 

 

 

 

 

 

 

Τα κενά δηλώνουν πότε είχε ανοικτό/κλειστό το wifi.

Ας είμαστε καλοπροαίρετοι μεταξύ μας.

 

Μπορει καποιος (που να ξερει ομως) παρακαλω να μου πει τελικα τι ακριβως δηλωνει η μπλε γραμμη στο διαγραμμα? Στο νοτε 2 μου μαλλον δηλωνει το αν ειναι ανοικτο το wifi γιατι εχει ενα κενο διαστημα τοσο οσο περιπου το ειχα κλεισει, αλλα η οθονη δουλευε........... Τα φωτα καποιος (που να ξερει)

Link to comment
Share on other sites

πήγανε ρυθμίσεις μπαταρίας πάτα το δάχτυλο σου επάνω στο διάγραμμα εκεί που λέει πόση ώρα είναι ενεργο το κινητό σου και θα σου ανοίξει μια άλλη καρτέλα που θα σου τα γράφει αναλυτικά.

Τώρα ξέρεις και εσύ τι δειχνει...

Link to comment
Share on other sites

Το wifi είναι η μπλε γραμμή. Η φόρτιση φαίνεται μόνο αν πατήσεις πάνω με μια πράσινη γραμμή από κάτω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το wifi είναι η μπλε γραμμή. Η φόρτιση φαίνεται μόνο αν πατήσεις πάνω με μια πράσινη γραμμή από κάτω.

 

Πως γίνεται να είναι το wifi η μπλε γραμμή όταν για 3 ώρες δεν ήμουν σε wifi?? https://www.dropbox.com/s/yvgz6l36gzzofz9/2014-03-17%2017.05.45.png ...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να είναι το wifi η μπλε γραμμή όταν για 3 ώρες δεν ήμουν σε wifi?? https://www.dropbox.com/s/yvgz6l36gzzofz9/2014-03-17%2017.05.45.png ...

 

Αν έχεις τικαρισμένο στις επιλογές για προχωρημένους στο μενού wifi την επιλογή " να επιτρέπεται στην υπηρεσία εντοπισμου θέσης Google ........" τότε το wifi φαίνεται always on.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να είναι το wifi η μπλε γραμμή όταν για 3 ώρες δεν ήμουν σε wifi?? https://www.dropbox.com/s/yvgz6l36gzzofz9/2014-03-17%2017.05.45.png ...

 

Αν έχεις τικαρισμένο στις επιλογές για προχωρημένους στο μενού wifi την επιλογή " να επιτρέπεται στην υπηρεσία εντοπισμου θέσης Google ........" τότε το wifi φαίνεται always on.

 

Ακριβώς, δεν έχει να κάνει με το πόσο είσαι συνδεδεμένος αλλά με το πόσο έχεις το wifi "on".

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο κύριο θέμα της συσκευής αλλά απάντηση δεν πήρα, γιαυτό ρωτάω και εδώ αν υπάρχει κάπου, υπομενού σχετικά με το gps και τις επιλογές για το epo;
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο το βραδυ μεσα σ 7 ωρες να χανει 10% μπαταρια με wifi μονο και ολες τσ εφαρμογες κλειστες και στου αδερφου μου το νοουτ 3 να χανει μονο 4%?υπαρχει καποιος τροπος να δω απο που χανω μπαταρια?σημερα το πρωι που ειδα το λειτουργικο συστημα android ηταν 83% χρηση..τωρα το βραδυ 78% παρακατω εικονες:

https://www.dropbox.com/s/8gv92vwuuztsiyp/Screenshot_2014-03-21-00-30-05.png

https://www.dropbox.com/s/07t8vtkz7w9iiw7/Screenshot_2014-03-21-00-30-08.png

 

edit:γιατι να τρωει τοσο πολυ το συστημα android?και τι μπορω να κανω για να το διορθωσω?εχω διαβασει απο την σελιδα 31 και μετα αλλα ενα γενικο πορισμα δεν μπορεσα να βγαλω,εκανα καποιες αλλαγες αλλα δν ξερω κατα ποσο ειναι σωστες!!

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο φορτιστής του s4 κάνει για το note 3???

 

Ναι αλλά φορτίζει λίγο ποιο αργά...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιο κινητό νότε 3 με διαφορετική ρόμ( από άλλες χώρες δηλαδή ) που να έχει λιγότερα προγράμματα από τα αλλά.

Έχει συναντήσει κάποιος κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιο κινητό νότε 3 με διαφορετική ρόμ( από άλλες χώρες δηλαδή ) που να έχει λιγότερα προγράμματα από τα αλλά.

Έχει συναντήσει κάποιος κάτι τέτοιο?

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι αυθεντικό Νοτε 3;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιο κινητό νότε 3 με διαφορετική ρόμ( από άλλες χώρες δηλαδή ) που να έχει λιγότερα προγράμματα από τα αλλά.

Έχει συναντήσει κάποιος κάτι τέτοιο?

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος με το λιγοτερα προγραμματα?Μπορεις να μας αναφερεις ποια λοιπουν?

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος με το λιγοτερα προγραμματα?Μπορεις να μας αναφερεις ποια λοιπουν?

Φαντάζομαι εννοεί google edition.

Link to comment
Share on other sites

Με lean kernel 2.0 στο 50%
φίλε μου Κοσμά. Ο σαν του civato δεν έχει. Εχθές 16.30 με 67% μπαταρία ξεκίνησα να φλασάρω την ρομ οπότε μέχρι να την στήσω έκανα και δύο τρεις επανεκκινησεις , την ζόρισα την μπαταρία. Είμαι και υπέρχρονισμενος (2496 με τις γνωστές ρυθμίσεις) και τώρα που γράφω είμαι με 50% και δύο ώρες οθόνη. Δηλαδή έχασε μόνο 17% ε αυτοί η χρόνοι δεν υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

2.5 kernel ?? Δεν τον δοκιμασα
Όλα τα λεφτά.Κάνε τις γνωστές ρυθμίσεις βάλε και τον επεξεργαστή 2496 (μην το φοβάσαι δοκίμασε το κάνα δυο ώρες ) και μετά τα λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά.Κάνε τις γνωστές ρυθμίσεις βάλε και τον επεξεργαστή 2496 (μην το φοβάσαι δοκίμασε το κάνα δυο ώρες ) και μετά τα λέμε.

 

guys εβαλα τον κερνελ που παω για τις ρυθμίσεις; με χνοτε ειμαι

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη synapse

 

μπορεις να μου δώσεις και τες ρυθμισεις που εχετε μην κανω καμια λαλακια;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...