Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω εδω και μια εβδομάδα και δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος. 1-2 φορές την ημέρα χάνεται η σύνδεση με το τηλέφωνο και δεν συνδέονται αυτόματα μετά.

Δεν μπορώ να δω τα email ούτε τα sms ενώ έχω εγκαταστήσει τα απαιτούμενα προγράμματα.

 

Τι να πώ ίσως να είμαι γκαντέμης :cry: :cry:

To μόνο που δεν λειτουργεί είναι το email με την stock εφαρμογή.

Μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις τον Κ9 client που νομίζω ότι είναι και ο καλύτερος και υπάρχει και εφαρμογή για το 52

Το Gmail είναι οk, όπως και το sms

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν εγώ είμαι γκαντέμης ή άχρηστος αλλά το τζάμι της Spigen απέτυχα παταγωδώς να το περάσω. ..βασικά μόλις έβγαλα το προστατευτικό το κάτω μέρος του τζαμιου γέμισε σκόνη ενώ το τηλ ήταν πεντακαθαρο. Από εκεί και πέρα το χάος...θα προσπαθήσω να το καθαρίσω με νερό ή αυτοκόλλητα αλλά θεωρώ πως δε θα βγει κάτι οπότε τζάμπα τα λεφτά. Ξανά έβαλα μια ζελατίνα από το πλαίσιο και όλα οκ...σε όποιον τον πάρει προσοχή. ..
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν εγώ είμαι γκαντέμης ή άχρηστος αλλά το τζάμι της Spigen απέτυχα παταγωδώς να το περάσω. ..βασικά μόλις έβγαλα το προστατευτικό το κάτω μέρος του τζαμιου γέμισε σκόνη ενώ το τηλ ήταν πεντακαθαρο. Από εκεί και πέρα το χάος...θα προσπαθήσω να το καθαρίσω με νερό ή αυτοκόλλητα αλλά θεωρώ πως δε θα βγει κάτι οπότε τζάμπα τα λεφτά. Ξανά έβαλα μια ζελατίνα από το πλαίσιο και όλα οκ...σε όποιον τον πάρει προσοχή. ..

 

Με.νερό μην το κάνεις θα το χαλάσεις.δοκίμασε με λίγο σελοτειπ πάνω στα σκουπιδακια για.να τα βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Με.νερό μην το κάνεις θα το χαλάσεις.δοκίμασε με λίγο σελοτειπ πάνω στα σκουπιδακια για.να τα βγάλεις.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι τέτοιο έλεγα να κάνω. Το είδα και στο YouTube. Θα δείξει. ..

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό φίλε;; Σε ρωτάω γιατί δεν ειναι φτηνό το glass (αυτο λες http://www.amazon.com/SPIGEN-SGP-Galaxy-Screen-Protector/dp/B00DD5TW3A ??)

και σκέφτομαι να το πάρω και γω.... και σε youtube που είδα (για htc one) ο τυπας το βαλε τζάμι (ονομα και πραμα)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα ενα γυαλινο screen protector στο SIII παντως, γεμισε σκονη μετα απο καμποσο καιρο και σαν να μην εφτανε αυτο μια μερα εσπασε χωρις κανενα λογο... Ας δεχτω οτι ηταν προβληματικο ως προς το σπασιμο. Η σκονη? Πιστευω οτι επειδη χρησιμοποιει κολλα και οχι το κενο αερος που εχουν τα απλα σιλικονάτα, το προβλημα της σκονης θα ειναι υπαρκτο...
Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό φίλε;; Σε ρωτάω γιατί δεν ειναι φτηνό το glass (αυτο λες http://www.amazon.com/SPIGEN-SGP-Galaxy-Screen-Protector/dp/B00DD5TW3A ??)

και σκέφτομαι να το πάρω και γω.... και σε youtube που είδα (για htc one) ο τυπας το βαλε τζάμι (ονομα και πραμα)

 

Το προσπάθησα μετά από τρελό καθάρισμα τόσο του τηλεφώνου όσο και της περιοχής γύρω από αυτό. Το άτιμο μόλις έβγαλα τη ζελατίνα άρπαξε ότι υπήρχε στον αέρα και αφού το έβαλα είχε φουσκάλες με σωματίδια σκόνης. ..θα προσπαθήσω να τα αφαιρέσω αλλά το θεωρώ απίθανο αφού κόλλησαν αρκετά. Είναι το Spigen glad tr από mobilefun το πηρα και βγήκε 30 ευρώ με μεταφορικά.

 

Εγω που ειχα ενα γυαλινο screen protector στο SIII παντως, γεμισε σκονη μετα απο καμποσο καιρο και σαν να μην εφτανε αυτο μια μερα εσπασε χωρις κανενα λογο... Ας δεχτω οτι ηταν προβληματικο ως προς το σπασιμο. Η σκονη? Πιστευω οτι επειδη χρησιμοποιει κολλα και οχι το κενο αερος που εχουν τα απλα σιλικονάτα, το προβλημα της σκονης θα ειναι υπαρκτο...

 

Καλή σκέψη και λογική. ..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα μετά από τρελό καθάρισμα τόσο του τηλεφώνου όσο και της περιοχής γύρω από αυτό. Το άτιμο μόλις έβγαλα τη ζελατίνα άρπαξε ότι υπήρχε στον αέρα και αφού το έβαλα είχε φουσκάλες με σωματίδια σκόνης. ..θα προσπαθήσω να τα αφαιρέσω αλλά το θεωρώ απίθανο αφού κόλλησαν αρκετά. Είναι το Spigen glad tr από mobilefun το πηρα και βγήκε 30 ευρώ με μεταφορικά.

 

Βγαίνει κανονικά, εγω από δικιά μου κοτσάνα έχω καμία 10αρια σημεία με σκονίτσα πολύ ψιλά γιατί όταν ήμουν έτοιμος να το βάλω φταιρνιστηκα και μου έπεσε και στο πάτωμά!!!! Οπότε δέχτηκα τη μοίρα μου. Το έχω βγάλει κανα 2 φορές αλλά κάτι έξυπνο δεν είχα σκεφτεί για καθάρισμα, τώρα θα δοκιμάσω αυτό με το σευλοτειπ

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλύτερα με κάτι πιο δυνατό από σιλοτειπ ίσως ταινία διπλής όψης η μία γκρι που κυκλοφορεί το θέμα είναι κατά τον καθαρισμό της μεμβράνης να είναι πιο δυνατή η ταινία για να μπορέσει να πάρει τη σκόνη.

Το είχα δοκιμάσει με γκρι ταινία στην γυναίκας μου το ς2 και το 80%απο τη σκόνη είχε βγει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα με σευλοτειπ και κουκου, θα δοκιμάσω με ταινία δυνατή πλέον έχεις δικιο

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

με νερο γιατι δε κανει; αφου η κολλα δε φευγει..

 

δοκιμαστε με την μυτη μιας καρφιτσας αν μπορειτε να αφαιρεσετε τα σωματιδια.Απλα μια ιδεα ριχνω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα με σευλοτειπ και κουκου, θα δοκιμάσω με ταινία δυνατή πλέον έχεις δικιο

 

Εμενα δυο φορες που μου ετυχε το εκανα με σελοτειπ και εγινε.Δοκιμασε παλι και οταν κολλησεις το σελοτειπ ξυσε λιγο το σκουπιδακι με το νυχι και θα φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ετσι μπαινει!

 

Έτσι και με τη βοήθεια θεού - τύχης -Δία κτλ σε περιβάλλον εργαστηρίου για να μην σου κάτσει σκόνη. ..γιατί άμα σου κάτσει. ..Εγώ παιδιά την παράτησα και έβαλα μια των 3 ευρώ που έκατσε τέλεια...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μκου προτεινετε για καρτα 16 GB για το κινητο καθως και ενα bluetooth με οθονη και δυνατο ηχο....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο s2 μου χάλασαν 2 τέτοιες, από τότε μόνο Samsung class 10 και τέλος τα προβλημστσ

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μιας και μου αρεσε πολύ το smartwatch 2 ειχα τη δυνατοτητα να προμηθευτω και το galaxy gear, παντα σε συνεργασια με το note 3.

Εντυπώσεις μετα από μερικες ημερες οπου το ένα από τα 2 θα φυγει και το άλλο θα μεινει για να κανει παρεα στο νοτελι.

Πρωτες παρατηρήσεις:

Υπερ sony sw2 (στα χαρτια παντα): πληρως αδιαβροχο, συνεργασια με αλλες μαρκες, πιο ελαφρυ και συμμαζεμενο, περισσοτερες εφαρμογες για την ωρα, μπαταρια ανωτερη

 

υπερ του gear: Πιο ομορφο και πολυτελες (προσεγγιζει καλυτερα ένα καλοφτιαγμενο ρολοι), μερικως αδιαβροχο, καλυτερη οθονη (και σε αναλυση και σε τεχνολογια), πιο γρηγορο, ηχειο και μικροφωνο με πολυ καλη ποιοτητα κλησεων...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μιας και μου αρεσε πολύ το smartwatch 2 ειχα τη δυνατοτητα να προμηθευτω και το galaxy gear, παντα σε συνεργασια με το note 3.

Εντυπώσεις μετα από μερικες ημερες οπου το ένα από τα 2 θα φυγει και το άλλο θα μεινει για να κανει παρεα στο νοτελι.

Πρωτες παρατηρήσεις:

Υπερ sony sw2 (στα χαρτια παντα): πληρως αδιαβροχο, συνεργασια με αλλες μαρκες, πιο ελαφρυ και συμμαζεμενο, περισσοτερες εφαρμογες για την ωρα, μπαταρια ανωτερη

 

υπερ του gear: Πιο ομορφο και πολυτελες (προσεγγιζει καλυτερα ένα καλοφτιαγμενο ρολοι), μερικως αδιαβροχο, καλυτερη οθονη (και σε αναλυση και σε τεχνολογια), πιο γρηγορο, ηχειο και μικροφωνο με πολυ καλη ποιοτητα κλησεων...

 

Στο SmartWatch 2 μας είχες και φωτογραφία με το χεράκι σου, βάλε μας και τώρα μια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο SmartWatch 2 μας είχες και φωτογραφία με το χεράκι σου, βάλε μας και τώρα μια.

 

Ακομα με τις ζελατίνες του...

Παιδια, τα reviews είναι biased. Το ρολογακι από τωρα λεω ότι είναι μια κλαση πανω από το sw2...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα με τις ζελατίνες του...

Παιδια, τα reviews είναι biased. Το ρολογακι από τωρα λεω ότι είναι μια κλαση πανω από το sw2...

Μια από τα ίδια φίλε Βαγγέλη.

Δεν είσαι δίκαιος, τουλάχιστον τρεις παραπάνω θα έλεγα.

Να περάσουν λίγες ημέρες και θα κάνω αναλυτικό, γιατί νομίζω το έχουν κράξει άδικα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ακομα με τις ζελατίνες του...

Παιδια, τα reviews είναι biased. Το ρολογακι από τωρα λεω ότι είναι μια κλαση πανω από το sw2...

 

Μια από τα ίδια φίλε Βαγγέλη.

Δεν είσαι δίκαιος, τουλάχιστον τρεις παραπάνω θα έλεγα.

Να περάσουν λίγες ημέρες και θα κάνω αναλυτικό, γιατί νομίζω το έχουν κράξει άδικα.

 

Είναι και μια κλάση πάνω στην τιμή άλλωστε.

Αναλυτικό αναμένουμε διακαώς.

Να πω την αλήθεια εμφανισιακά το Sony Smartwatch2 μου αρέσει περισσότερο.

Πάει πιο πολύ με το χέρι του Βαγγέλη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...