Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Spigen tempered glass tr slim τι λέει και πόσο εύκολα τοποθέτησε? Και αν μπορείς στείλε μου κάνα λινκ να τα πάρω.

 

Το πήρα από το Λίνκ που έβαλα πριν από Amazon, είναι τέλειο φίλε απλά μήπως τα φέρει κάνεις Ελλάδα; αν και πλέον πωληται και από το Amazon Αγγλίας οπότε θα έρθει ποιο γρήγορα.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα, παρέλαβα αυτή τη βάση για το αυτοκίνητο http://www.ebay.co.uk/itm/261214489714?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Μπαίνει στον αναπτήρα, το Note χωράει πολύ άνετα μιας και παραμετροποιείται το μήκος στα αυτάκια τα οποία έχουν και μαξιλαράκι, χωρούν όλοι οι φορτιστές (USB 2.0 & USB 3.0), ο αναπτήρας πάνω έχει ένα ρυθμιστικό τ'οποίο όταν το βάλεις στη θήκη του στο αμάξι το "τεντώνεις" ας πούμε για να μην έχει τζόγο και κουνιέται όλο το σύστημα, επίσης έχει πάνω του 2 υποδοχές USB για φόρτιση (η μία είναι στο 1Α και η άλλη είτε στο 1Α είτε στα 2Α, ίδιο output δηλαδή με τον επιτραπέζιο φορτιστή μας). Μέτρια πλαστικά αλλά πολύ καλά κατασκευασμένα μιας και κανένα ρυθμιστικό (έχει 4-5 πάνω) δεν παίζει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να παρω bluetooth με αναγνωριση κλησης που να μην εχει καλωδια (headset) και να μην χρειαζεται να το κραταω στο αυτι αλλα να καθεται μονο του (ear clip)..εχετε κατι να μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να παρω bluetooth με αναγνωριση κλησης που να μην εχει καλωδια (headset) και να μην χρειαζεται να το κραταω στο αυτι αλλα να καθεται μονο του (ear clip)..εχετε κατι να μου προτεινετε?

 

Φθηνό και αξιόπιστο Samsung HM 1700

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το Λίνκ που έβαλα πριν από Amazon, είναι τέλειο φίλε απλά μήπως τα φέρει κάνεις Ελλάδα; αν και πλέον πωληται και από το Amazon Αγγλίας οπότε θα έρθει ποιο γρήγορα.

 

Δεν ξέρω πιο απ' όλα είναι αν μπορέσεις στύλε μου λινκ. ty

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα και η δική μου.

Τελικά δεν έχει κανένα πρόβλημα με το καλώδιο φόρτισης micro USB 2.0, χωράει κανονικά και ''κάθεται'' τέλεια, χωρίς να χρειάζεται κάποια κλίση η συσκευή.

 

Ερωτηση φιλε μου : με την s view θηκη φορεμενη χωραει στην βαση?

http://img585.imageshack.us/img585/8776/4ezg.png

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση φιλε μου : με την s view θηκη φορεμενη χωραει στην βαση?

 

Δεν χρησιμοποιώ θήκες, οπότε δεν γνωρίζω για να σου απαντήσω.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις οτι εχει καποιο μικρο κενο το ανοιγμα δεξια , αριστερα ή ειναι ανοιγμενη η βαση τερμα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις οτι εχει καποιο μικρο κενο το ανοιγμα δεξια , αριστερα ή ειναι ανοιγμενη η βαση τερμα?

 

Θα σου απαντήσω διαφορετικά

Το 3 είναι 8.3 mm και το Note1 9.65 mm

Χωράνε και τα δυο.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η γνησια της Samsung??

 

Αυτή λέω:

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note3-N9005-Original-Screen-Protector-x-2pcs.892140.html

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω διαφορετικά

Το 3 είναι 8.3 mm και το Note1 9.65 mm

Χωράνε και τα δυο.

 

Ωραια ευχαριστω..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε tempered glass αντί για μεμβράνες και εμπειρία έχω από Spigen, καμμια σχέση με μεμβράνες κλπ

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε tempered glass αντί για μεμβράνες και εμπειρία έχω από Spigen, καμμια σχέση με μεμβράνες κλπ

 

Έχω παραγγείλει ήδη, αλλά ξέρεις πως βγαίνει αν θες μετά;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε tempered glass αντί για μεμβράνες και εμπειρία έχω από Spigen, καμμια σχέση με μεμβράνες κλπ

 

Μήπως μπορούμε να έχουμε κάποιο λινκ για παραγγελια;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, παρέλαβα αυτή τη βάση για το αυτοκίνητο http://www.ebay.co.uk/itm/261214489714?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Μπαίνει στον αναπτήρα, το Note χωράει πολύ άνετα μιας και παραμετροποιείται το μήκος στα αυτάκια τα οποία έχουν και μαξιλαράκι, χωρούν όλοι οι φορτιστές (USB 2.0 & USB 3.0), ο αναπτήρας πάνω έχει ένα ρυθμιστικό τ'οποίο όταν το βάλεις στη θήκη του στο αμάξι το "τεντώνεις" ας πούμε για να μην έχει τζόγο και κουνιέται όλο το σύστημα, επίσης έχει πάνω του 2 υποδοχές USB για φόρτιση (η μία είναι στο 1Α και η άλλη είτε στο 1Α είτε στα 2Α, ίδιο output δηλαδή με τον επιτραπέζιο φορτιστή μας). Μέτρια πλαστικά αλλά πολύ καλά κατασκευασμένα μιας και κανένα ρυθμιστικό (έχει 4-5 πάνω) δεν παίζει.

Τελικά δεν αξίζει και πολλά, παίρνω πίσω όσα είπα. Σε 3 αμάξια τη δοκίμασα στο ένα έκατσε καλά μόνο.

 

Πεταμένο 10ευρω και έγινε ήδη παραγγελία της κλασσικής Samsung για το Note 2.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε tempered glass αντί για μεμβράνες και εμπειρία έχω από Spigen, καμμια σχέση με μεμβράνες κλπ

 

 

 

 

 

 

 

Διορθωση:Μήπως έχουμε κάποιο λινκ για το συγκεκριμενο που έχεις αγορασει;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Διορθωση:Μήπως έχουμε κάποιο λινκ για το συγκεκριμενο που έχεις αγορασει;

 

Το link που σου έστειλα έχει μόνο Spigen.... το ειδες καθόλου ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Το link που σου έστειλα έχει μόνο Spigen.... το ειδες καθόλου ή όχι;

Καταρχην,ευχαριστώ. Το είδα το λινκ

αλλά ποιο από τα δύο να παραγγειλω;

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω το SBH-52 που το πήρα από clover και το έχω μια βδομάδα τώρα. Δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς αποσυνδέσεις κλπ και το πρόγραμμα της Sony στο κινητό επίσης λειτουργεί κανονικά.

 

Τα θετικά του:

1. Καθαρή οθόνη και μπορείς να διαβάζεις τα πάντα και σε ήλιο κανονικά.

2. Απίστευτα χρήσιμο το σκηνικό πως χωρίς τα ακουστικά απαντάς ένα τηλεφώνημα βάζοντάς το στο αυτί, μου έχει λύσει τα χέρια γιατί βλέπω ποιος με παίρνει με το όνομά του γιατί διαβάζει τις επαφές του κινητού και τις εμφανίζει κανονικά στις οθονίτσα του χωρίς να χρειάζεται να βγάλω την παντόφλα που αγοράσαμε καθόλου από την τσέπη ούτε να είμαι αστείος με καλωδιάκια στα αυτιά να κρέμονται κλπ ... επίσης έχω ψαρώσει απίστευτο κόσμο λέγοντάς του πως είναι το καινούργιο μίνι κινιτό της Sony. :lol::lol::lol:

3. Σου εμφανίζει τις χαμένες κλήσεις και μπορείς να κάνεις κλήση. Επίσης σου έχει όλες τις κλήσεις που έχει το κινητό στην λίστα κλήσεων.

4. Το ραδιόφωνο πιάνει μια χαρά ακόμα και σε περίεργα μέρη (στη δουλειά μου έχουμε και -2 υπόγειο και σπάνια έπιανα εκεί.. με αυτό πιάνω.

5. Κοντρολάρει και παίζει μια χαρά όλα τα mp3 του κινητού με εμφάνιση τίτλων στην οθόνη του κλπ.

6. Χρόνος φόρτισης μιάμιση ώρα περίπου

7. Βάζεις ότι ακουστικά θες.

8. Πολλές επιλογές για προγράμματα που εγκαθίστανται έξτρα στο Sony Manager στο κινητό και μπορείς να έχεις ειδοποιήσεις σχεδόν από τα πάντα... μέχρι και το Viber μου δείχνει τα μηνύματά του

 

Τα αρνητικά:

1. Η μπαταρία αν ακούς ραδιόφωνο τη βγάζει για κάνα 10ωρο και αν ακούς Mp3 από το κινητό ο χρόνος είναι λιγότερος.

2. Τα ακουστικά έχουν μικρό καλώδιο... δεν είναι ελάχιστο το καλώδιο αλλά είναι μόνο για τσέπες πουκαμίσων κλπ.

3. Το ραδιόφωνο σώνει μόνο 1 σταθμό!!!:blink::blink: .. βρίσκομαι σε μια κουβέντα στο Sony Support site προσπαθώντας να τους πίσω πως αυτό είναι βλακεία και θα έπρεπε να σώνει τουλάχιστον 5 ή το πρόγραμμα της Sony να το κάνει αυτό.

 

Tο αγόρασα χθες το SBH-52 και δεν έχω κάνει ακόμα πολύ χρήση για να έχω άποψη, αλλά φαίνεται εξαιρετικό.

Για να δούμε, θα ''νικήσει'' το Legend μου :wink:

Ο κυρίως λόγος αγοράς του είναι η μουσική και ότι μπορείς και μιλάς σαν ''τηλεφωνάκι'' , έχει πλάκα, δεν χρειάζεται να βγάλεις την συσκευή από όπου και να την έχεις για να απαντήσεις κλπ. κλπ.

Δουλεύουν όλα άψογα, βλέπω τα πάντα στην οθονίτσα του εκτός από email.

Έχω βάλει αυτές τις εφαρμογές (screen shot). Χρειάζομαι κάποιες άλλες?

 

edit:

Κάτι που δεν μου αρέσει καθόλου λόγω συνήθειας από το Legend, όταν δεχόμαστε κλήση ο ήχος είναι ο συγκεκριμένος δικός του και όχι αυτός που έχουμε ορίσει εμείς στην συσκευή μας.

Μήπως αυτό αλλάζει και δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα?

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρεις συνεχόμενες ημέρες χρήσης του Sony SmartWatch 2, να επιβεβαιωσω την άριστη συνεργασία με το Νοτε 3. Αυτόματη σύνδεση, αυτόματη επανασύνδεση, καμία αποσύνδεση.

Βλέπεις από το ρολόι κλήσεις, επαφές, μέιλ, ειδοποιήσεις, ότι θέλεις τέλος πάντων και μπορείς αν θες να μιλήσεις στο αυτοκίνητο σου, τον Κιτ και να έρθει μόνο του εκεί που είσαι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρεις συνεχόμενες ημέρες χρήσης του Sony SmartWatch 2, να επιβεβαιωσω την άριστη συνεργασία με το Νοτε 3. Αυτόματη σύνδεση, αυτόματη επανασύνδεση, καμία αποσύνδεση.

Βλέπεις από το ρολόι κλήσεις, επαφές, μέιλ, ειδοποιήσεις, ότι θέλεις τέλος πάντων και μπορείς αν θες να μιλήσεις στο αυτοκίνητο σου, τον Κιτ και να έρθει μόνο του εκεί που είσαι.

 

Αντωνη πραγματικα το ρολογακι αυτό περα από το ότι είναι ομορφο στο χερι, είναι και λειτουργικοτατο.

Ακομα και στην περιπτωση που φυγεις για ωρες από το σημειο που εχεις το κινητο, όταν επιστρεψεις με ένα αγγιγμα (ελεω nfc) η συνδεση αποκαθίσταται αστραπιαια. Μπραβο στη σονυ για τα εξαιρετικα αξεσουαρ που εδωσε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...