Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα , έχω το BT της Sony to SBH-50 και ενώ βλέπω πολύ όμορφα την επαφή στα ελληνικά την αρχή των μηνυμάτων μου και των email μου καθώς και τις αναπάντητές μου, ΔΕΝ έχω καταφέρει ακόμη να κάνω κλήση κάποιου αριθμού είτε του τελευταίου που πήρα είτε κάποιου απο τους άλλους της λίστας παρότι μου λέει κλίση Ναι ή Οχι και εκεί έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς και τηλέφωνο δεν παίρνει....κάνω κάτι λάθος????

 

Στο SBH-52 εμένα συμβαίνει το ίδιο ΑΝ δεν έχει πάρει μπροστά το software της sony.

Έχεις εγκαταστήσει στο κινητό το Smart Connect και το SBH-50 από το play store?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, θελω να αγορασω μια θηκη παρομοια με την s view αλλα δεν θελω να δωσω τοσα πολλα χρηματα. Εχει αγορασει καποιος απο το ebay η αλλου θηκη σαν την s view (που να αντικαθιστα το πισω καπακι) φθηνη που να του βγηκε καλη? Ευχαριστω

 

Edit: Εχει καποιος το sony liveview? Αν ναι μπορει να μου πει αν συνεργαζεται με το note? Θελω να το χρησιμοποιησω τοσο για ειδοποιηση κλησεων, μηνυματων, whatsapp κτλ.

Edited by narcotic
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αυτή τη βάση από το Note Ι και με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο από πλευράς στιβαρότητας και ευκολίας προσαρμογής-φόρτιση. Έχει και εντυπωσιακή βεντούζα...

 

Έχει κανείς δοκιμάσει το Nano? Σαν προστασία της πίσω όψης ικανοποιεί, τοποθετείται εύκολα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να αγορασω μια θηκη παρομοια με την s view αλλα δεν θελω να δωσω τοσα πολλα χρηματα. Εχει αγορασει καποιος απο το ebay η αλλου θηκη σαν την s view (που να αντικαθιστα το πισω καπακι) φθηνη που να του βγηκε καλη? Ευχαριστω

 

Edit: Εχει καποιος το sony liveview? Αν ναι μπορει να μου πει αν συνεργαζεται με το note? Θελω να το χρησιμοποιησω τοσο για ειδοποιηση κλησεων, μηνυματων, whatsapp κτλ.

 

Παρέλαβα 3 διαφορετικές από το EBAY... s-view και καλα... όλες λοιπόν ήταν καλές αλλά ΚΑΜΙΑ δεν έκανε το κινητό να δουλεύει το s-view. Ο λόγος είναι ο εξής, το κινητό έχει αν βγάλετε το καπάκι 3 ακροδέκτες αριστερά και 2 πάνω. Οι 2 πάνω είναι το NFC και δεν μας ενδιαφέρει τώρα, οι 3 πλαι είναι από πάνω προς τα κάτω το + το - και το 3ο είναι το control του S-Viewwwwwwww.

Εδώ λοιπόν οι original θήκες έχουν ένα πλακετάκι μικρό... το οποίο μέσα έχει μια αντίσταση που αναλόγως με την οποία αντίσταση καταλαβαίνει το κινητό τη θήκη έχει πάνω του για να δείξει το αντίστοιχο στην οθόνη... μέχρι τώρα υποπτεύονται όλοι 2 παραλλαγές.. μία για θήκη χωρίς s-view και μια για θήκη με s-view.

 

Αν παραγγείλεις λοιπόν απο ebay να ρωτήσεις αυτόν που το πουλάει αν έχει το πλακετάκι τις αυθεντικής θήκης.

 

Εγώ με αυτές που έχω είμαι σε αναμονή να μετρηθεί η αντίσταση αυτή για να την κάνω μόνος μου μπας και παίξει καμία από αυτές :)

 

Όσο για το Liveview λογικά θα παίζει κανονικά μιας που έχω το sbs-52 και αυτό έχει προγράμματα ενημέρωσης που τα έβαλα από τη Sony στο κινητό και δουλεύουν κανονικά.. δηλαδή βλέπω στην οθόνη του handsfree πληροφορίες από viber Κλπ... ε δεν μπορώ να πιστέψω πως σε αυτό που λες δεν θα δουλεύει.

 

Edit: Σου επισήναψα και εικόνα από τις 3 θήκες... εγώ που τις έχω η δερμάτινη δεξιά δεξιά είναι η ποιο καλή σε αίσθηση και είναι και stand.. δηλαδή κάθετε το κινητό πλάγια και βλέπεις ότι θες... η 1η από αριστερά είναι σαν της Samsung.. απλά δηλαδή προστατεύει το κινητό και η 2η είναι και αυτή stand.

Περιμένω την Spigen Neon Metal Slate και μόλις την παραλάβω θα κάνω πατέντα με την δερμάτινη.. όταν το κάνω θα βάλω εικόνες.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Μια θηκη σαν την πρωτη της φωτογραφιας ψαχνω.. Αν λοιπον καποιος καταφερει να βρει στην οποια να δουλευει με το s view θα του ημουν υποχρεος.

Γνωριζω πως υπαρχει τροπος τα custom notifications να φτανουν στην οθονη του liveview, απλα εχω διαβασει οτι με τα περισσοτερα κινητα δε συνεργαζεται και τοσο καλα λογω του οτι αποσυνδεεται πολλες φορες. Επειδη το βρηκα πολυ φθηνα ομως γυρω στο 20αρικο και επειδη θα με βολευει πολυ πανω στο μηχανακι σκεφτηκα να ρωτησω μηπως καποιος που εχει και τα δυο εχει καταφερει να το χρησιμοποιησει απροβληματιστα.

Ευχαριστω και παλι.

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις υπομονή λίγο να μετρήσει κάποιος τις αντιστάσεις στην original πάρε τη δικιά μου δεν την θέλω.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα 3 διαφορετικές από το EBAY... s-view και καλα... όλες λοιπόν ήταν καλές αλλά ΚΑΜΙΑ δεν έκανε το κινητό να δουλεύει το s-view. Ο λόγος είναι ο εξής, το κινητό έχει αν βγάλετε το καπάκι 3 ακροδέκτες αριστερά και 2 πάνω. Οι 2 πάνω είναι το NFC και δεν μας ενδιαφέρει τώρα, οι 3 πλαι είναι από πάνω προς τα κάτω το + το - και το 3ο είναι το control του S-Viewwwwwwww.

Εδώ λοιπόν οι original θήκες έχουν ένα πλακετάκι μικρό... το οποίο μέσα έχει μια αντίσταση που αναλόγως με την οποία αντίσταση καταλαβαίνει το κινητό τη θήκη έχει πάνω του για να δείξει το αντίστοιχο στην οθόνη... μέχρι τώρα υποπτεύονται όλοι 2 παραλλαγές.. μία για θήκη χωρίς s-view και μια για θήκη με s-view.

 

Αν παραγγείλεις λοιπόν απο ebay να ρωτήσεις αυτόν που το πουλάει αν έχει το πλακετάκι τις αυθεντικής θήκης.

 

 

Εγώ με αυτές που έχω είμαι σε αναμονή να μετρηθεί η αντίσταση αυτή για να την κάνω μόνος μου μπας και παίξει καμία από αυτές :)

 

 

 

 

 

Όσο για το Liveview λογικά θα παίζει κανονικά μιας που έχω το sbs-52 και αυτό έχει προγράμματα ενημέρωσης που τα έβαλα από τη Sony στο κινητό και δουλεύουν κανονικά.. δηλαδή βλέπω στην οθόνη του handsfree πληροφορίες από viber Κλπ... ε δεν μπορώ να πιστέψω πως σε αυτό που λες δεν θα δουλεύει.

 

 

 

 

 

Edit: Σου επισήναψα και εικόνα από τις 3 θήκες... εγώ που τις έχω η δερμάτινη δεξιά δεξιά είναι η ποιο καλή σε αίσθηση και είναι και stand.. δηλαδή κάθετε το κινητό πλάγια και βλέπεις ότι θες... η 1η από αριστερά είναι σαν της Samsung.. απλά δηλαδή προστατεύει το κινητό και η 2η είναι και αυτή stand.

Περιμένω την Spigen Neon Metal Slate και μόλις την παραλάβω θα κάνω πατέντα με την δερμάτινη.. όταν το κάνω θα βάλω εικόνες.

 

Να κανω μια ερωτηση,στις θηκες τις μη original οταν κλεινεις το πορτακι στο παραθυρακι

τι εμφανιζει? Τα βασικα την κληση,και να απαντησεις μπορεις οπως το s4.?Δεν δειχνει

δηλαδη το πληρες menu του s view?

Ή δεν δειχνει τπτ?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω απο χτεσ το sbh52 εβαλα το προγραμμα για το sbh52 και το smart connect αλλα μου κανει συνέχεια αποσυνδέσεις, πρέπει να κανω κατι ;
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση,στις θηκες τις μη original οταν κλεινεις το πορτακι στο παραθυρακι

τι εμφανιζει? Τα βασικα την κληση,και να απαντησεις μπορεις οπως το s4.?Δεν δειχνει

δηλαδη το πληρες menu του s view?

Ή δεν δειχνει τπτ?

 

Απολύτως τίποτα, είπαμε λείπει το πλακετακι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω απο χτεσ το sbh52 εβαλα το προγραμμα για το sbh52 και το smart connect αλλα μου κανει συνέχεια αποσυνδέσεις, πρέπει να κανω κατι ;

 

Κανε ένα reset στο bluetooth και κάνε πάλι τη διαδικασία να το συνδέσεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ωραια moda η mama sammy...και τιμολογιο στο θεο (φτηνοτερη τιμη που βρηκα ebay 43€ )

Οποιος φιλος βρει κατι φτηνοτερο. σε original ας ενημερωσει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησα το QI dock στη μηχανή και δουλεύει τζετ. Σόρρυ για την ποιότητα του βίντεο αλλά είχα ένα Nokia 5800 μόνο για να το τραβήξω.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησα το QI dock στη μηχανή και δουλεύει τζετ. Σόρρυ για την ποιότητα του βίντεο αλλά είχα ένα Nokia 5800 μόνο για να το τραβήξω.

 

Πολυ καλο!!!

πες μας λεπτομερειες, απο που η αγορα και ποσα mAh ειναι η φορτιση

 

edit:

ωπ, sorry, το βρηκα στην πισω σελιδα :)

1500 mAh, μια χαρα

 

Χρειαζεται πανω στην μπαταρια κατι extra? γιατι δεν ειδα στο Packing included

Σε ποσες ημερες ηρθε?

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένα QI receiver module, εγω αυτό έχω από note 2 γιατί δεν υπήρχε από Note 3. Η φόρτιση είναι 640ma και μόνο με κάποιον άλλο κερνελ μπορεί να αλλάξει που δεν υπάρχει ακόμα αλλά και να υπήρχε θα ξεχναγαμε το knox. Απλά το πήρα γιατί αν ανάψεις gps σίγουρα δεν φτάνει το ρεύμα αλλά σίγουρα διπλασιάζει το online time.

Στη βάση που έχω σπίτι φορτίζει κάθε βράδυ σε 4 περίπου ώρες.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένα QI receiver module, εγω αυτό έχω από note 2 γιατί δεν υπήρχε από Note 3. Η φόρτιση είναι 640ma και μόνο με κάποιον άλλο κερνελ μπορεί να αλλάξει που δεν υπάρχει ακόμα αλλά και να υπήρχε θα ξεχναγαμε το knox. Απλά το πήρα γιατί αν ανάψεις gps σίγουρα δεν φτάνει το ρεύμα αλλά σίγουρα διπλασιάζει το online time.

Στη βάση που έχω σπίτι φορτίζει κάθε βράδυ σε 4 περίπου ώρες.

 

αααα, οποτε input ειναι το 1500mAh και output 640mAh, χρειαζεται τουλαχιστον το διπλασιο για να ειναι τελειο.

Ευχαριστω!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και έτσι πίστεψέ με, με αυτό στη μηχανή τραβάω ταξίδι σίγουρα 10ωρο με το gps ανοιχτό που είναι δύσκολο να οδηγας σερί τόσες ώρες. Όσο για τη βάση του σπιτιού το φορτίζει μια χαρά το βραδάκι οπότε οκ. Ψάχνω για λαστιχένια τάπα πλέον να κλείσω τη φυσα του usb3 πλέον :-)

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη βαση εχει ενα θεματακι με το Νote III.

Λογω υπαρξης USB 3.0 που ειναι διπλασιο απο το 2.0 μπορει να φορτσει το τηλ μονο με καλωδιο USB 2.0 γιατι δεν χωραει αναμεσα απο τα στηριγματα η φισα για την USB 3.0.

Ακομα ομως και ετσι το κινητο δεν καθετε καλα στην βαση γιατι η υποδοχη της θυρας USB 2.0 ειναι ελαφρως δεδιοτερα απο το κεντρο οποτε να μεν κουμπωνει αλλα εχει ολο το κινητο μια ελαφρα κλιση προς τα δεξια ετσι ωστε να χωραει το καλωδιο απο κατω να ειναι στον φορτιστη.

 

Εχω την βαση και το ΙΙΙ δεν καθετε καλα.....

Μαλλον θα βγει νεα εκδοση της απο την Σαμμυ για το ΙΙΙ.

 

Kαι να είναι έτσι όπως τα λέει ο Γιώργος, όταν θέλεις να το φορτίσεις, το σηκώνεις λίγο πιο ψηλά ώστε να συγκρατείται μόνο από τα ''αυτάκια'' και όλα μια χαρά.

Tην Δευτερα θα παραλαβω, ειναι ηδη στο ταχυδρομειο απο την Παρασκευη..

Βρηκα και αλλο κολπο για φορτιση

Την γυρναμε οριζοντια και βαζουμε την συσκευη αναποδα αν θελουμε να φορτισουμε :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ την αυθεντική s view σε λευκο!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά απλή θηκούλα που να καλύπτει μόνο την πλάτη από eBay έχετε να προτείνετε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Tην Δευτερα θα παραλαβω, ειναι ηδη στο ταχυδρομειο απο την Παρασκευη..

Βρηκα και αλλο κολπο για φορτιση

Την γυρναμε οριζοντια και βαζουμε την συσκευη αναποδα αν θελουμε να φορτισουμε :wink:

 

Η βαση τελεια ποιοτικα....εδω στημενη....

 

http://imageshack.us/scaled/thumb/855/8mcr.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η βαση τελεια ποιοτικα....εδω στημενη....

 

http://imageshack.us/scaled/thumb/855/8mcr.jpg

 

Τελεια. Ιδια ημερα νομιζω την ειχαμε παραγειλει

Το καλωδιο για φορτιση χωραει τελικα; η ειναι ιδια με του gnkgr;

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτό, qi ασύρματος Φορτιστής

 

http://dx-box.com/qi-wireless-charger-charging-pad-for-samsung-galaxy-note-iii-3-n900-n9005-n9000.html

 

Ωραίο. Ενημερωσε μας πως δουλεύει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτό, qi ασύρματος Φορτιστής

 

http://dx-box.com/qi-wireless-charger-charging-pad-for-samsung-galaxy-note-iii-3-n900-n9005-n9000.html

Απίστευτη τιμή μόνο 29$ με free shipping

Τhanks!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη τιμή μόνο 29$ με free shipping

Τhanks!

 

Λιγότερα και από 13$ γιατί λες 29?

Αυτό με την γνήσια φλιπ θα δουλεύει δεν το σκέφτομαι αλλά φοβάμαι μην ταλεπορει την μπαταρία ας πει κάποιος που το έχει δουλέψει. Δεν είναι και τόσο δύσκολο να βάζεις το καλώδιο και να το φορτώνεις απλά για το μπινελίκι.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...