Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα που προέκυψε είναι οτι ο seller είναι εκτός έως 9 Φεβ 14 (μάλλον κάποια γιορτή θα έχουν εκεί στην Κίνα).

Υπάρχει κάποια άλλη πηγή να την παραγγείλω;

Ναι,εχουν γιορτη.

Και κατι ακομη.

Κοιταζοντας με τις ωρες για θηκες,ειδα οτι εχουν βγαλει κατι μαγνητακια,που προσαρμοζoνται στην S view,ή σε κλωνο της,και αναγκαζουν τη θηκη να παραμενει κλειστη,αμα δεν τη χρειαζεσαι.

Τι λετε,αξιζει τον κοπο,ή θα δημιουργει προβληματα;

Αν και τωρα που το σκεφτομαι,αμα πεσει το τηλεφωνο απο κεινη τη μεριά,θα παθει μεγαλη ζηια,αφου θα του χωθει ο μαγνητης στα πλευρα του.

Θα ψαξω να το βρω και θα το βαλω.

Το βρηκα. http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-3/343988-spigens-new-magnetic-clip-note-3-s-view-cover.html

Επισης,θα ηθελα να βρω καποια θηκη τυπου pouch,αλλα να χωραει ολο το τηλεφωνο μεσα,ή και ακομη καλυτερα,να εχει καπακι που να κλεινει,ωστε να μην μπορει να πεσει εξω.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι,εχουν γιορτη.

Και κατι ακομη.

Κοιταζοντας με τις ωρες για θηκες,ειδα οτι εχουν βγαλει κατι μαγνητακια,που προσαρμοζoνται στην S view,ή σε κλωνο της,και αναγκαζουν τη θηκη να παραμενει κλειστη,αμα δεν τη χρειαζεσαι.

Τι λετε,αξιζει τον κοπο,ή θα δημιουργει προβληματα;

Αν και τωρα που το σκεφτομαι,αμα πεσει το τηλεφωνο απο κεινη τη μεριά,θα παθει μεγαλη ζηια,αφου θα του χωθει ο μαγνητης στα πλευρα του.

Θα ψαξω να το βρω και θα το βαλω.

Το βρηκα. http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-3/343988-spigens-new-magnetic-clip-note-3-s-view-cover.html

Επισης,θα ηθελα να βρω καποια θηκη τυπου pouch,αλλα να χωραει ολο το τηλεφωνο μεσα,ή και ακομη καλυτερα,να εχει καπακι που να κλεινει,ωστε να μην μπορει να πεσει εξω.

 

Οσον αφορα το μαγνητακι επειδη το χρησιμοποιω, αξιζει με χιλια αλλα με την θηκη, s view.Στη περιπτωση της θηκης τυπου pouch δε θα σου συνιστούσα να το βαλεις.Το μοναδικο μειονεκτημα του, ειναι οτι το μαγνητακι βρισκει οταν πας να το βαλεις στη τσεπη.Οποτε μαλλον θα πρεπει να διαλέξεις

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το μαγνητακι επειδη το χρησιμοποιω, αξιζει με χιλια αλλα με την θηκη, s view.Στη περιπτωση της θηκης τυπου pouch δε θα σου συνιστούσα να το βαλεις.Το μοναδικο μειονεκτημα του, ειναι οτι το μαγνητακι βρισκει οταν πας να το βαλεις στη τσεπη.Οποτε μαλλον θα πρεπει να διαλέξεις

Χαιρετω.

Εννοειται οτι ετσι που το λες θα γινει.Προς το παρον,πηρα αυτη τη θηκη απο το Αγγλικο Αμαζον,http://www.amazon.co.uk/SAMSUNG-GALAXY-NEOPRENE-SHOCKSOCK-CELLAPOD/dp/B00F2J136Y ,για να δω πως ειναι να κρατας στα χερια "γυμνο" το τηλεφωνο,πραγμα που με φτιαχνει πραγματικα,και αυτο για πρωτη φορα,αλλα απο την αλλη μερια,να εχεις και καποια εξασφαλιση οτι δεν θα παει ακλαυτο αμα πεσει κατω.

Αν δω οτι δε δουλευει καλα το συστημα,θα παρω την S view,και θα βαλω μαγνητακι.

Προς το παρον ηρεμησα,γιατι ημουν απο χτες στο ψαξε για τη θηκη,μιας και ειμαι φοβιλος.:lol:

Αμα καποιος εχει βρει κατι που κατα τη γνωμη του,ασφαλιζει το τηλεφωνο,αλλα και δεν του χαλαει τη φοβερη αισθητικη του,ας το πει να το δουμε κι εμεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Εννοειται οτι ετσι που το λες θα γινει.Προς το παρον,πηρα αυτη τη θηκη απο το Αγγλικο Αμαζον,http://www.amazon.co.uk/SAMSUNG-GALAXY-NEOPRENE-SHOCKSOCK-CELLAPOD/dp/B00F2J136Y ,για να δω πως ειναι να κρατας στα χερια "γυμνο" το τηλεφωνο,πραγμα που με φτιαχνει πραγματικα,και αυτο για πρωτη φορα,αλλα απο την αλλη μερια,να εχεις και καποια εξασφαλιση οτι δεν θα παει ακλαυτο αμα πεσει κατω.

Αν δω οτι δε δουλευει καλα το συστημα,θα παρω την S view,και θα βαλω μαγνητακι.

Προς το παρον ηρεμησα,γιατι ημουν απο χτες στο ψαξε για τη θηκη,μιας και ειμαι φοβιλος.:lol:

Αμα καποιος εχει βρει κατι που κατα τη γνωμη του,ασφαλιζει το τηλεφωνο,αλλα και δεν του χαλαει τη φοβερη αισθητικη του,ας το πει να το δουμε κι εμεις.

 

Την έχω πάρει και εγώ αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο

Την δουλεύω μαζί με την σπιγκεν θήκη που έχω αλλά αφήνει 1πόντο χαλαρά αριστερά~δεξιά και θα έπρεπε να είναι 1 πόντο πιο μακριά κλείνει με μόνο τράβηγμα με αποτέλεσμα το σκρατς να είναι έτοιμο να ανοίξει.

Κάνεις την δουλειά σου.βέβαια και όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι καλύτερο σε τέτοιο είδος.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάρει και εγώ αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο

Την δουλεύω μαζί με την σπιγκεν θήκη που έχω αλλά αφήνει 1πόντο χαλαρά αριστερά~δεξιά και θα έπρεπε να είναι 1 πόντο πιο μακριά κλείνει με μόνο τράβηγμα με αποτέλεσμα το σκρατς να είναι έτοιμο να ανοίξει.

Κάνεις την δουλειά σου.βέβαια και όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι καλύτερο σε τέτοιο είδος.

Το ειδα που το ελεγε ενας αγοραστης στα σχολια με τα αστερακια,αλλα θεωρησα οτι επειδη υπαρχει μια γυναικα που τα καταφερνει με το ραψιμο,θα ηταν δυνατο,να ξηλωσει το ενα σκρατς,και να το ραψει πιο πανω.

Ιδωμεν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διάβασα κατι οτι με την αναβάθμιση σε κιτ κατ δε θα υποστηρίζονται αξεσουάρ τρίτων κατασκευαστών. Εγω εχω το sony sbh 52 ,δε θα δουλεύει ;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διάβασα κατι οτι με την αναβάθμιση σε κιτ κατ δε θα υποστηρίζονται αξεσουάρ τρίτων κατασκευαστών. Εγω εχω το sony sbh 52 ,δε θα δουλεύει ;

 

Όχι, δεν μιλάμε για bluetooth κλπ. Για θήκες και άλλα παρεμφερή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου δέκα ημέρες κυκλοφόρησε για το Gear το Music Radar (σαν το Shazam και το SoundHound)

Απίστευτα γρήγορο και ακριβές.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,

στην s-view την απλή, αυτήν που είναι χωρίς τα πινακια της ασύρματης φόρτισης, πρέπει να βγει το πίσω καπάκι του κινητού για να κουμπώσει η θηκη; Η μπαίνει πάνω από το καπάκι όπως οι κανονικές θηκες;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου δέκα ημέρες κυκλοφόρησε για το Gear το Music Radar (σαν το Shazam και το SoundHound)

Απίστευτα γρήγορο και ακριβές.

 

Μιας και το ψάχνεις, υπάρχει πρόγραμμα που ανοίγει το wifi ή τα data του τηλεφώνου από το gear;

Αν όχι παίζει να έβαζα κάποιο από το μαρκετ με adb push; Θα δουλέψει άραγε; Εννοείται όχι widget, τα οποία δεν δουλεύουν στο gear.

 

Πάντως το gear έχει λίγα native προγράμματα. Ευτυχώς που μπορείς εύκολα να εγκαταστήσεις μέσω sdk Android προγράμματα, αλλά αυτό μπορεί να το κάνουμε λίγοι. Ο πολύς κόσμος θα ηθελε προγράμματα δικά του.

Πάντως έχει πλάκα να βλέπεις τον nova launcher στο gear

Ps όποιος ξέρει πρόγραμμα, προσοχή όχι widget για wifi ή data on of για να το pushαρω στο gear, ακούω προτάσεις.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,

στην s-view την απλή, αυτήν που είναι χωρίς τα πινακια της ασύρματης φόρτισης, πρέπει να βγει το πίσω καπάκι του κινητού για να κουμπώσει η θηκη; Η μπαίνει πάνω από το καπάκι όπως οι κανονικές θηκες;

 

Ναι φίλε μου, βγαίνει το πάω καπάκι και κουμπώνει πάνω στην S view

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ξέρω ότι έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να ξανά ψάξω όλες τις σελίδες και δεν θυμάμαι τι λέγατε γιατί δεν με ενδιέφερε αλλά ένας φίλος θα μου χαρίσει ένα χανσφρει Sony shb 50 .και θα του δώσω ένα από παλιότερο αλλά τον βολεύει εκείνων.

το 50 δουλεύει κανονικά είναι κάτι που δεν λειτουργεί δείχνει πιο σε καλεί με ονομα ή μονο νουμερο θέλει κάποιο πρόγραμμα έξτρα.

συγνώμη πάλι και ευχαριστώ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ξέρω ότι έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να ξανά ψάξω όλες τις σελίδες και δεν θυμάμαι τι λέγατε γιατί δεν με ενδιέφερε αλλά ένας φίλος θα μου χαρίσει ένα χανσφρει Sony shb 50 .και θα του δώσω ένα από παλιότερο αλλά τον βολεύει εκείνων.

το 50 δουλεύει κανονικά είναι κάτι που δεν λειτουργεί δείχνει πιο σε καλεί με ονομα ή μονο νουμερο θέλει κάποιο πρόγραμμα έξτρα.

συγνώμη πάλι και ευχαριστώ.

 

Μια χαρά δουλεύει. Βάλε στο google play Sony shb 50 και θα δεις τι πρέπει να εγκαταστήσεις.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει. Βάλε στο google play Sony shb 50 και θα δεις τι πρέπει να εγκαταστήσεις.

 

να είσαι καλά αλλά δεν μου βγάζει τίποτα.

[ATTACH]40454[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

@araditsas

χαχαχαχα, γράψε Sony sbh50

 

 

@nnik_1969

Αντώνη, δεν έχω βρει κάτι τέτοιο για wifi

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

@araditsas

χαχαχαχα, γραψε Sony sbh50

 

ευχαριστώ szax

Ναι ρε φίλε μόλις το έψαξα Google και το κατάλαβα ΧΑΧΑΧΑ ακόμα γελάω. . Thanks είμαι λίγο Χαρίλαος σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

@araditsas

χαχαχαχα, γράψε Sony sbh50

 

 

@nnik_1969

Αντώνη, δεν έχω βρει κάτι τέτοιο για wifi

 

Τελικά pushαρα με adb ένα τέτοιο πρόγραμμα στο gear αλλά δεν δούλεψε . Έψαχνε για wifi στο ρολόι, το οποίο δεν έχει φυσικά και έκανε force close.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά pushαρα με adb ένα τέτοιο πρόγραμμα στο gear αλλά δεν δούλεψε . Έψαχνε για wifi στο ρολόι, το οποίο δεν έχει φυσικά και έκανε force close.

Gear ε?

Με γειαααααααα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Gear ε?

Με γειαααααααα

 

Έχω και τα δύο smartwatches τώρα. Εντάξει όπως τα είχαμε πει. Άλλη ποιότητα και ταχύτητα το gear.

Θα ήθελα από αυτό όμως περισσότερα πράγματα.

1.Δεν είναι δυνατόν να ελέγχεις το Νοτε από το Sony Smartwatch2 και όχι από το gear

2. Θα ήθελα την οθόνη στο ρολόι πάντα ανοιχτή

3.Περισσοτερες native εφαρμογές. Όπως είπα pushαρα με adb μια εφαρμογή φακού και ένα calculator, εφαρμογές που στο smartwatch 2 τις βρίσκεις έτοιμες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει. Βάλε στο google play Sony shb 50 και θα δεις τι πρέπει να εγκαταστήσεις.

Και για το mw1;

Εψαξα για αυτο που γραφεις,αλλα υπαρχουν 100 διαφορετικα Google play,ποιο ειναι το σωστο;

Edit.

Νομιζω οτι με αυτα που εγραψες στο φιλο πιο πριν,εβαλα κι εγω μερικα απ,αυτα που ειχε για το mw1.

Ιδωμεν αν δουλεψουν.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω την s view μπλε χρωμα την εχει κανεις να μου πει τη γνωμη του?στα μαγαζια εδω στο αγρινιο δεν την εχουν.Παρεπιπτοντος το κινητο ειναι ασπρο θα πηγαινει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω την s view μπλε χρωμα την εχει κανεις να μου πει τη γνωμη του?στα μαγαζια εδω στο αγρινιο δεν την εχουν.Παρεπιπτοντος το κινητο ειναι ασπρο θα πηγαινει?

 

ρώτα στο extremmobile τον Νίκο αν την έχει θα στην στείλει την άλλη μέρα. Το άσπρο νομίζω πάει με όλα τα ζωντανά χρώματα αλλά είναι θέμα γούστου.

άσπρη μην πάρεις θα έλεγα την έχω εγώ και λερώνει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα δύο smartwatches τώρα. Εντάξει όπως τα είχαμε πει. Άλλη ποιότητα και ταχύτητα το gear.

Θα ήθελα από αυτό όμως περισσότερα πράγματα.

1.Δεν είναι δυνατόν να ελέγχεις το Νοτε από το Sony Smartwatch2 και όχι από το gear

2. Θα ήθελα την οθόνη στο ρολόι πάντα ανοιχτή

3.Περισσοτερες native εφαρμογές. Όπως είπα pushαρα με adb μια εφαρμογή φακού και ένα calculator, εφαρμογές που στο smartwatch 2 τις βρίσκεις έτοιμες.

 

Βάλε custom rom στο gear και όλα μπορείς να τα κάνεις!

 

Διάβαζα πριν λίγες μέρες ότι ένας στο xda έφτιαξε kernel που ξεκλειδώνει τον exynos 4212 στην κανονική του έκδοση!

Δηλαδή 2 πυρήνες με ταχύτητες από 200-1600Mhz!

Ο μαμά kernel είναι με τον 2ο επεξεργαστή κλειδωμένο/απενεργοποιημένο, και Max συχνότητα τα 800...

 

ΥΓ: δεν πρόκειται για overclock αλλά για ξεκλείδωμα όλων των πυρήνων και των συχνοτήτων λειτουργίας του!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βάλε custom rom στο gear και όλα μπορείς να τα κάνεις!

 

Διάβαζα πριν λίγες μέρες ότι ένας στο xda έφτιαξε kernel που ξεκλειδώνει τον exynos 4212 στην κανονική του έκδοση!

Δηλαδή 2 πυρήνες με ταχύτητες από 200-1600Mhz!

Ο μαμά kernel είναι με τον 2ο επεξεργαστή κλειδωμένο/απενεργοποιημένο, και Max συχνότητα τα 800...

 

ΥΓ: δεν πρόκειται για overclock αλλά για ξεκλείδωμα όλων των πυρήνων και των συχνοτήτων λειτουργίας του!

 

Κοιταξα λίγο στις custom roms αλλά δεν είδα να έχουν τις δυνατότητες που θέλω, οπότε δώρον άδωρον. Αν έχεις κάποιο ενδιαφέρον λινκ πάντως ευχαρίστως.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω την s view μπλε χρωμα την εχει κανεις να μου πει τη γνωμη του?στα μαγαζια εδω στο αγρινιο δεν την εχουν.Παρεπιπτοντος το κινητο ειναι ασπρο θα πηγαινει?

 

Εχω την μπεζ ( Oatmeal Beige http://goo.gl/QdMeo9 ) σε λευκό ΝΟΤΕ και λες και είναι φτιαγμένη η μια (θήκη) για την άλλη(συσκευή).:p Ταιριάζει απόλυτα κατά την ταπεινή μου αισθητική. Τώρα όσον αφορά τη μπλε τι να πω φαντάζομαι να είναι οκ ως συνδιασμός, αλλά βεβαίως δικιά σου η απόφαση.

Πάντως όσον αφορά τη χρηστικότητα της s-view, τη θεωρώ απαραίτητη αγορά μιας και διευκολύνει αφάνταστα τη χρήση του ΝΟΤΕ σε βασικές λειτουργίες του(απάντηση κλήσης , βασικα noitifications, notes,camera,music player) χωρίς να αναγκάζεσαι κάθε φορά να ανοίγεις τη θήκη.

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...