Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το viber παιρνεις ειδοποιησεις στο gear?

Και σε ποια μορφη...αν μπορεις καποια στιγμη screenshot...

Αν εχει τι δυνατοτητα βεβαια...

Παντως οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα review μετα το τελευταιο update που εχουν αλλαξει δραματικα τα πραγματα...απο οσο διαβαζω και στο xda....κριμα

 

Σχετικα με το viber?

 

Τα παντα μπορεις να δεις όπως σωστα λεει κι ο Μιχαλης.

Με αλλα λογια για οποια εφαρμογή εχεις εγκατεστημενη στο κινητο σου μπορεις να δεις ειδοποιήσεις.

Με αυτή την αναβαθμιση, την ανωτερη οθονη + ποιοτητα, την καλυτερη ταχυτητα + αποκριση καθιστουν το ρολοϊ αυτό 2 κλασεις πανω από το sw2. Το γραφω και το ξαναγραφω για να διορθωσω τα "πληρωμένα" reviews ανα τον κοσμο που μπηκαν στον κοπο να συγκρινουν τα 2 ρολογια και να θαψουν το πολύ καλο gear (4αρια και 5αρια με αριστα το 10 βλεπω παντου και τραβάω οσα μαλλια μου εχουν μεινει)...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα παντα μπορεις να δεις όπως σωστα λεει κι ο Μιχαλης.

Με αλλα λογια για οποια εφαρμογή εχεις εγκατεστημενη στο κινητο σου μπορεις να δεις ειδοποιήσεις.

Με αυτή την αναβαθμιση, την ανωτερη οθονη + ποιοτητα, την καλυτερη ταχυτητα + αποκριση καθιστουν το ρολοϊ αυτό 2 κλασεις πανω από το sw2. Το γραφω και το ξαναγραφω για να διορθωσω τα "πληρωμένα" reviews ανα τον κοσμο που μπηκαν στον κοπο να συγκρινουν τα 2 ρολογια και να θαψουν το πολύ καλο gear (4αρια και 5αρια με αριστα το 10 βλεπω παντου και τραβάω οσα μαλλια μου εχουν μεινει)...

 

Πράγματι το Gear είναι σαφώς πιο γρήγορο και smooth από το smartwatch. Το gear επίσης έχει android άρα είναι περισσότερο παραμετροποιήσιμο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που θα βρω gear μαυρο ετοιμοπαραδωτο εστω και μεταχειρησμενο?

Απο αθηνα για αμμεση αγορα αυριο.

http://tinyurl.com/ncogbfv

και Χρόνια Πολλά ...... δωράκι ε? :)

 

 

 

edit:

Καινούργια εφαρμογή για το Gear

TV Remote Control :wink:

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

http://tinyurl.com/ncogbfv

και Χρόνια Πολλά ...... δωράκι ε? :)

 

 

 

Ευχαριστω γιατις ευχες.

Αγορινα εχω κοιταξει και δυστηχως δεν υπαρχει πουθενα ετοιμοπαραδωτο μαυρο στα σκρουτζομαγαζα και στις μεγαλες αλυσιδες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γιατις ευχες.

Αγορινα εχω κοιταξει και δυστηχως δεν υπαρχει πουθενα ετοιμοπαραδωτο μαυρο στα σκρουτζομαγαζα και στις μεγαλες αλυσιδες.

 

Nα σαι καλά και να έχεις πάντα Υγεία & Χαρά!!!

Περίεργο μου φαίνεται.

Δηλαδή γράφουν και ψέμματα στο skroutz σχετικά με την διαθεσιμότητα? Τι να πω

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

http://tinyurl.com/ncogbfv

και Χρόνια Πολλά ...... δωράκι ε? :)

 

 

 

Ευχαριστω γιατις ευχες.

Αγορινα εχω κοιταξει και δυστηχως δεν υπαρχει πουθενα ετοιμοπαραδωτο μαυρο στα σκρουτζομαγαζα και στις μεγαλες αλυσιδες.

 

Το Σάββατο στο public Πειραιά υπήρχε. Λογικά υπάρχει ακόμα. Πήγαινε για το γκρι. Πιο σωστό. Αλλα περί ορέξεως.......:)

Link to comment
Share on other sites

 

Το Σάββατο στο public Πειραιά υπήρχε. Λογικά υπάρχει ακόμα. Πήγαινε για το γκρι. Πιο σωστό. Αλλα περί ορέξεως.......:)

 

Ειχα παει το Σαββατο και εγω εκει και ο πωλητης μου ειπε οτι εχει. του ειπα δωστο μου και η κοπελα που κοιταξε στο συστημα ειπε οτι εκανε λαθος και δεν υπαρχει. Τους ξανατηλεφωνησα εχτες για τυχον λαθος τους και παλι μου ειπαν οτι δεν υπαρχει. Δεν πειραζει, αυτη τη βδομαδα παραλαμβανουν τα παιδια που πηραν τηεφωνο απο γερμανο και απο οτι ειδα το δινουν στα 200ε.

Ευχαριστω παντως για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχω πάρει ένα καλώδιο OTG usb 3.0 και συγκεκριμένα αυτό http://www.ebay.com/itm/310772230068?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Τα στικάκια τα αναγνωρίζει μια χαρά.

 

Πήγα σήμερα να δοκιμάσω έναν 500αρη εξωτερικό σκληρό της HITACHI στις 2.5'' http://www.e-shop.gr/product?id=PER.305819 αλλά δεν τον αναγνωρίζει το Note. Βασικά δε μπορεί να παρέχει ούτε το ρεύμα που χρειάζεται γιατί δεν ανάβει το ledακι του σκληρού. Δοκίμασα format σε exFAT και NTFS αλλά τίποτα δε δούλεψε.

 

Καμιά ιδέα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχω πάρει ένα καλώδιο OTG usb 3.0 και συγκεκριμένα αυτό http://www.ebay.com/itm/310772230068?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Τα στικάκια τα αναγνωρίζει μια χαρά.

 

Πήγα σήμερα να δοκιμάσω έναν 500αρη εξωτερικό σκληρό της HITACHI στις 2.5'' http://www.e-shop.gr/product?id=PER.305819 αλλά δεν τον αναγνωρίζει το Note. Βασικά δε μπορεί να παρέχει ούτε το ρεύμα που χρειάζεται γιατί δεν ανάβει το ledακι του σκληρού. Δοκίμασα format σε exFAT και NTFS αλλά τίποτα δε δούλεψε.

 

Καμιά ιδέα;

Δεν μπορει να στειλει τοσο ρευμα για να δουλεψει ο σκληρος.Μονο αμα εχει εξωτερικη τροφοδοσια

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να στειλει τοσο ρευμα για να δουλεψει ο σκληρος.Μονο αμα εχει εξωτερικη τροφοδοσια

Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να τον κάνω να δουλέψει; Dammit, και τον πήρα αποκλειστικά για το Note.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο μαμα κερνελ δεν υποστηρίζει ούτε exfat ούτε ntfs οπότε για δοκίμασε με fat32 από περιέργεια, παρόλα αυτά θα πεθαίνει η μπαταρια του κινητού ακόμα και να τον δει όσο λίγο ρεύμα και να καίει.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να τον κάνω να δουλέψει; Dammit, και τον πήρα αποκλειστικά για το Note.

 

 

Μόλις σύνδεσα σε ένα παλιό USB otg (από το galaxy s2) έναν παλιό 60άρι Seagate (αυτόν που είχαν τα 60άρια fat playstation 3) σκληρό, φορμαρισμένο σε fat32 και δούλεψε χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Μήπως είναι επιλεκτικό΄στους σκληρούς δίσκους?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι επιλεκτικό στους σκληρούς δίσκους είναι μέγα φάουλ της Samsung.

 

Σε Windows 7 μου δίνει μόνο επιλογή για exFAT και NTFS. Πως θα τον φορμάρω σε Fat32;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το τρία δεν έχω otg αλλά στο NOTE1 που είχα συνδεόταν μια χαρά εξωτερικός σκληρός 320G χωρίς τροφοδοσία και ήταν μια χαρά... Και η μπαταρία έφτανε για 2ωρες είχα δει ταινία με την μπαταρία στο. NOTE1 να βγάζει κανονικά 3 ώρες οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι επιλεκτικό στους σκληρούς δίσκους είναι μέγα φάουλ της Samsung.

 

Σε Windows 7 μου δίνει μόνο επιλογή για exFAT και NTFS. Πως θα τον φορμάρω σε Fat32;

 

Γκουγκλάρησε για fat32format.exe.

 

Είναι δωρεάν, Αν βάλεις και το guiformat.exe (για να μη γραφεις εντολες στο dos σε κάθε φορμάτ) είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο μαμα κερνελ δεν υποστηρίζει ούτε exfat ούτε ntfs οπότε για δοκίμασε με fat32 από περιέργεια, παρόλα αυτά θα πεθαίνει η μπαταρια του κινητού ακόμα και να τον δει όσο λίγο ρεύμα και να καίει.

ExFAT ναι, υποστηρίζει. Πάντα έτσι φορμάρω την micro SD γιατί είναι πιο γρήγορη και μπορώ να βάζω μοναδικά αρχεία πάνω από 4GB

NTFS όχι, αλλά αν η συσκευή είναι root υπάρχει στο Play Store η εφαρμογή NTFS Paragon

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω εναν Seagate 320gb σε s3,s4,note2 δεν μου δουλευει,αναβει το λαμπακι αλλα ο σκληρος δεν γυρναει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω εναν Seagate 320gb σε s3,s4,note2 δεν μου δουλευει,αναβει το λαμπακι αλλα ο σκληρος δεν γυρναει.

 

περίεργο και μου δούλευε στο note1 ??

ο σκληρός που εχω είναι western digital 320g θα βρω ένα otg και θα ενημερώσω αν δουλεύει στο note3

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες ένα Wallet Flip Cover για το Note 3, το πέτυχα στο Πλαίσιο που είχαν πάρει μερικά κομμάτια. Το πρόβλημα είναι ότι ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...:(

 

Το....δερμοπλαστικό είναι χειρότερο από την κανονική πλάτη του Note σε υφή και φινίρισμα, "κολλάει" και λιγότερο στο χέρι. Χόντρυνε πολύ (για τα γούστα μου) το κινητό, φαίνεται πολύ φτηνό, γενικά με χαλάει πολύ....

 

Βασικά μάλλον δεν είμαι γενικά της "θήκης" στο κινητό, και ένα iPhone που έχω πάντα το είχα χωρίς θήκη (χρησιμοποιώ ένα sleeve όταν το ρίχνω μέσα σε τσάντες κτλ)...

 

Αλλά καθώς τα γούστα είναι υποκειμενικά και σε άλλους αρέσει το flip cover και μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται το πουλάω 40 ευρώ. Αγοράστηκε ΧΘΕΣ από το Πλαίσιο, υπάρχει η απόδειξη αγοράς και είναι φυσικά original. Θα βάλω και την σχετική αγγελία σύντομα αλλά αν θέλει κανείς ας στείλει ΠΜ από τώρα (είμαι Αθήνα).

 

EDIT: Ξέχασα, είναι μαύρο όπως στο link.

 

Και με την ευκαιρία, μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο sleeve για το Note 3 από 100% αληθινό δέρμα?

 

Στο iPhone χρησιμοποιώ αυτά αλλά δυστυχώς αυτοί βγάζουν μόνο για προϊόντα Apple...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και με την ευκαιρία, μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο sleeve για το Note 3 από 100% αληθινό δέρμα?

 

Στο iPhone χρησιμοποιώ αυτά αλλά δυστυχώς αυτοί βγάζουν μόνο για προϊόντα Apple...

 

Δεν ξέρω αν σου αρέσουν ή αν ψάχνεις κάτι τέτοιο αλλά η ποιότητα τους είναι μοναδική.

http://www.zenuscase.net/smart-phones/galaxy-note-3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σου αρέσουν ή αν ψάχνεις κάτι τέτοιο αλλά η ποιότητα τους είναι μοναδική.

http://www.zenuscase.net/smart-phones/galaxy-note-3

 

Σε ευχαριστώ, ναι, 1-2 απο αυτά φαίνονται πολύ καλύτερα από το flip της Samsung καθώς είναι αυθεντικό δέρμα! Αλλά μου αρέσει να έχω το κινητό όσο το δυνατόν πιο μικρό και λεπτό γίνεται* οπότε το θέλω ελεύθερο και μόνο όταν χρειάζεται να προστευθεί να μπαίνει σε ένα sleeve.

 

*. Ok, μικρό δεν είναι το Note έτσι κι αλλιώς αλλά λεπτό είναι σίγουρα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...