Jump to content

Ποιος παίρνει τηλέφωνο από τον υπολογιστή μου;


ivassilis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον κάθε φορά που μπαίνω στον υπολογιστή, κάποιο πρόγραμμα καλεί τον ISP μου και επειδή έχω ISDN [δλδ πάντα συνδεμένο το μόντεμ] μπαίνει στο δίκτυο θέλω δεν θέλω...

 

Εννοείται ότι έχω ελέγξει με Norton A/V και TDS-3 για οτιδήποτε παράνομο θα μπορούσε να το κάνει αυτό. Ολα αρνητικά.²

 

Το μόνο πρόγραμμα που εγκατέστησα τελευταία ήταν ένα utility το Atom Clock ή κάπως έτσι που συγχρόνιζε το ρολόι του υπολογιστή με έναν time server. Το απεγκατέστησα κι αυτό, αλλά τίποτα δεν άλλαξε... Να έμεινε κάποιο Registry entry που να κάνει αυτή τη δουλειά λέτε;

 

Τί άλλο να είναι γμτ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ivassilis (17 Αύγ. 2004 , 22:41)

 

Πλέον κάθε φορά που μπαίνω στον υπολογιστή, κάποιο πρόγραμμα καλεί τον ISP μου και επειδή έχω ISDN [δλδ πάντα συνδεμένο το μόντεμ] μπαίνει στο δίκτυο θέλω δεν θέλω...

 

 

Μπορείς να απενεργοποιήσεις την αυτόματη σύνδεση που έχεις ενεργοποιημένη έτσι ωστε να μη μπαίνει στο internet όποτε θέλει αυτό.

Βέβαια για να συνδέεσαι θα πρέπει να πληκτρολογείς τον κωδικό. :worry: :worry:

It's the question that drives us...
Link to comment
Share on other sites

τελικά σκάλισα με το απλό regedit τη Registry και έψαξα στο google όλα τα αρχεία που φορτώνει... Βρέθηκε ένα αγνώστου προέλευσης που ενδεχομένως να έκανε τη ζημιά [nwereboot.exe ή κάπως έτσι] Μαζί με αυτό, έσβησα και μερικά resident νόμιμα προγραμμάτακια, που ψάχνουν για software updates κλπ και ευτυχώς το πρόβλημα λύθηκε...

 

Καλά όλα τα spybots κλπ, αλλά τελικά αν δεν βάλεις χέρι...

 

Ευχαριστώ για το feedback :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CarpeNoctum (18 Αύγ. 2004 , 11:27)

 

Kala lew egw oti ektos apo th gynaika kai th mprizola thelei kai to pc xeri...

 

 

Σοφή κουβέντα ξεστόμισες μεγάλε :Ρ:Ρ:Ρ:Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...