Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτήσεων συνεχεια....μουσική μέσω torrent μπορώ να κατεβασω;Και επίσης chrome δουλεύει ο chrome στο κινητό μας;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτήσεων συνεχεια....μουσική μέσω torrent μπορώ να κατεβασω;Και επίσης chrome δουλεύει ο chrome στο κινητό μας;

 

ειχα κατεβασει το chrome μεσω του google play store και μου δουλευε κανονικα αρκετες μερες μεχρι που εκανα ανανεωση.απο τοτε δεν μου εχει ξαναδουλεψει ακομα και μετα απο αρκετα wipe out που εκανα δεν εγινε τιποτα.οποτε μην κανεις ανανεωση απο play store...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τρέχει εξ αρχης...

 

δεν ξερω τι εχει γινει αλλα τον πρωτο καιρο μου βγηκε η πατεντα με το google Play επαιζε μια χαρα.το ιδιο και με το facebook messenger που ετρεχε κανονικα και μετα παπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και το μtorrent, και το bittorent, μου δουλευει..κολλαει στο σημείο που συλλέγει στοιχεια... .
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά στις γυναίκας της έδειξα να κατεβάζει με το evozi apk grabber χωρίς να της βάλω το Google play Store επειδή την φοβήθηκα την δουλειά. Ότι έχει κατεβάσει πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εχει γινει αλλα τον πρωτο καιρο μου βγηκε η πατεντα με το google Play επαιζε μια χαρα.το ιδιο και με το facebook messenger που ετρεχε κανονικα και μετα παπαλα.

 

Κανε εγκατασταση τα πιο νεα αρχεια με τη μεθοδο του Cobalt

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι εύκολο να μας πεις πως γίνεται αυτό ;

 

εδω ειναι οι οδηγιες http://forums.crackberry.com/android-apps-amazon-store-apk-files-f413/google-play-store-blackberry-10-supports-buying-downloading-985344/

 

θα σου παρει 5 λεπτα...

Link to comment
Share on other sites

ας βγαλει το facebook τωρα,επειτα να βαλει το πιο νεο playstore (με τη μεθοδο του cobalt) κι ας ξαναβαλει το facebook να δουμε αν δουλευει.....
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δυστυχώς δεν δουλεύει ούτε το f.bαλλά ούτε και το what's up πάντως σε ευχαριστώ πολύ και καλό Πάσχα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Σήμερα αγόρασα επιτέλους το Z30. Είναι η πρώτη μου εμπειρία με τη Blackberry.

Από αυτά που μου είπαν στο μαγαζί (δεν αναφέρω το όνομά του γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται) το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνω είναι: χωρίς να βάλω μέσα την κάρτα sim, να το συνδέσω ασύρματα με το ιντερνετ του σπιτιού μου και να ενημερώσω το λογισμικό του γιατί αν κάνω την ενημέρωση με την κάρτα sim μέσα θα χρεωθώ. Πράγματι, αυτή τη στιγμή που σας γράφω κατεβάζει την έκδοση 10.3.1.1784 με μέγεθος 1,1GB.

Σ'αυτό το σημείο θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: από το μαγαζί μου είπαν ότι πριν γίνει η πρώτη φόρτιση του κινητού πρέπει πρώτα να το αφήσω να αποφορτιστεί μέχρι περίπου το 4% και στη συνέχεια να του κάνω μια 2ωρη φόρτιση. Αναρωτιέμαι: φτάνουν 2 ώρες για την πρώτη φόρτιση;

Μου τα είπαν καλά; (χωρίς να υπονοώ ότι έγινε κάτι εσκεμμένα) ή η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι παραπάνω ώρες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου το άφησα να φτάσει έως το 10% και μετά το άφησα όλο το βράδυ να φορτίζει νομίζω ότι οι 2 ώρες που λες είναι λίγες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου το άφησα να φτάσει έως το 10% και μετά το άφησα όλο το βράδυ να φορτίζει νομίζω ότι οι 2 ώρες που λες είναι λίγες

 

Μου έκανε λίγο εντύπωση, αλλά επειδή μου το είπανε από το μαγαζί είπα μήπως..

Βέβαια οι μπαταρίες πλέον, απ' ότι ξέρω, δεν είναι όπως παλιά που χρειαζόντουσαν από 8-12 ώρες φόρτιση.

Μάλλον έτσι, όμως, βλέπω να κάνω και εγώ..

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μολις παει 10-15% βαλτο να φορτισει...μολις παει αναμεσα απο 90-100% βγαλτο...ετσι απλα. ;)

Δεν υπαρχει λογος να το αφησεις ολο το βραδυ συνδεδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

μολις παει 10-15% βαλτο να φορτισει...μολις παει αναμεσα απο 90-100% βγαλτο...ετσι απλα. ;)

Δεν υπαρχει λογος να το αφησεις ολο το βραδυ συνδεδεμένο.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε kek!

Μερικές φορές τα πράγματα είναι τόοσο απλά και από την άγνοιά μας τα κάνουμε δύσκολα!

Link to comment
Share on other sites

εχει στο shopblackberry.com εκτπωσεις στα κινητα blackberry.στο γερμανικο shopblackberry εχει το μαυρο και το λευκο z30 στα 250ε.δυστυχως δεν κανει παραδοση σε ελλαδα...αν καποιος φιλος ειναι γερμανια ας μου πει...
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο

mailboxde.com

Δεν έχω προσωπική εμπειρία. Έχω διαβάσει θετικά σχόλια όμως από Έλληνες χρήστες που το έχουν χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μετά την αγορά του z30(το αναφέρω σε προηγούμενο μήνυμα) και αφού κατέβασα και το update, ένας φίλος που έχει την ίδια συσκευή μου είπε το εξής: " μόλις κάνεις update να κάνεις αμέσως ένα format γιατί έτσι εγκαθίσταται το update καλύτερα και δεν πρόκειται να παρατηρήσεις τίποτα στις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες. το αντίθετο ίσως παρατηρήσεις αν δεν κάνεις το format). Και ρωτάω τώρα εγώ:

1. έχει παρατηρήσει κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο;

2. παράλογο δεν μου φαίνεται εμένα, εσάς;

3. αν θέλω να κάνω format στη συσκευή πως το κάνω; ( ρωτάω και για τη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά και γενικότερα)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να το πάρεις από εκεί και εδώ στην Ελλάδα δεν έχουν μεγάλη διαφορά οι τιμές ίσως είναι καλύτερα να το ψάξεις πρώτα από εδω
Link to comment
Share on other sites

Για αγορά ενός Ζ30 , επειδή ψήνομαι να ξεφύγω απο τα κολλήματα του android , θέλω αν ρωτήσω εαν ξέρει κανείς , τί γίνεται με την εγγύηση της συσκευής . Δηλαδή αγοράζεις μια συσκευή που έχει 2 χρόνια εγγύηση , σε περίπτωση (ω μη γέννητω ) κάποιας βλάβης ή δυσλειτουργίας ή DOA, εγγύηση ισχύει απο το κατάστημα αγοράς ? ( γιατί άκουσα κάτι κουφό ότι πρέπει να πάω στον πάροχο....) Τι δουλειά έχει η WIND , Vodafone , Cosmote πχ εαν μια συσκευή έχει αγοραστεί απο σκρουτζομάγαζο? . Εαν κάποιος αγοράσει την συσκευή απο το εξωτερικό τι παίζει?

Όσον αφορά το 4g ψάχνουμε για SQN 100-2 στο Ζ30?

Λέω μπας και πάρω κανένα blackberry για επαγγελματική χρήση γιατί έχω μπαφιάσει με το android και τα σκουπίδια που μαζεύεί .

Εαν μπορεί κανένας να στείλει πμ για αξιοπιστο μαγαζί , θα το εκτιμούσα .

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά ενός Ζ30 , επειδή ψήνομαι να ξεφύγω απο τα κολλήματα του android , θέλω αν ρωτήσω εαν ξέρει κανείς , τί γίνεται με την εγγύηση της συσκευής . Δηλαδή αγοράζεις μια συσκευή που έχει 2 χρόνια εγγύηση , σε περίπτωση (ω μη γέννητω ) κάποιας βλάβης ή δυσλειτουργίας ή DOA, εγγύηση ισχύει απο το κατάστημα αγοράς ? ( γιατί άκουσα κάτι κουφό ότι πρέπει να πάω στον πάροχο....) Τι δουλειά έχει η WIND , Vodafone , Cosmote πχ εαν μια συσκευή έχει αγοραστεί απο σκρουτζομάγαζο? . Εαν κάποιος αγοράσει την συσκευή απο το εξωτερικό τι παίζει?

Όσον αφορά το 4g ψάχνουμε για SQN 100-2 στο Ζ30?

Λέω μπας και πάρω κανένα blackberry για επαγγελματική χρήση γιατί έχω μπαφιάσει με το android και τα σκουπίδια που μαζεύεί .

Εαν μπορεί κανένας να στείλει πμ για αξιοπιστο μαγαζί , θα το εκτιμούσα .

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων .

 

Για το θεμα τηγς εγγυησης δεν νοιζω οτι εχει ξεκαθαριστει πληρως το τοπιο και κανενας δε μπορει να σου απαντησει με σιγουρια.

DOA εχεις για 7 ημερες, οποτε σε καλυπτει το οποιο καταστημα και το οποιο σκρουτζομαγαζο!

Τα περισσοτερα Ζ30 που ερχονται Ελλαδα ειναι τα STA 100-2 οποτε εχουν και καλυψη 4G.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...