Jump to content

ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ADSL SOFTWARE


hydro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να πειτε τι software να βαλω για adsl για καθε ειδους χρηση διοτι θα κανω ξαναμανα format :angry: :angry: :angry: και θελω γνωμες ευχαριστω :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο και καλυτερο για μενα, μετα τα καθε λογης filesharing, θα επρεπε να ειναι το netlimiter.... Μου εχει λυσει τα χερια. Θελω να κατεβασω κατι απο ενα site γρηγορα αλλα να μην σταματησω το kazaa μου? Βαζω εναν περιορισμο 5ΚΒ/s πχ στο kazaa και ειμαι ενταξει.

Θελω να αφησω το μηχανημα μου να κατεβαζει, αλλα να αφησω λιγο bandwidth στον αδερφο μου στο αλλο μηχανημα? Bαζω ενα συνολικο οριο 15-20 KB/s σε μενα

Οπως επισης θελω το ftp που εχω στησει, να μην υπερβαινει τα 8 KB/s upload?. Ετοιμο...

Link to comment
Share on other sites

dsl kai kazaa ? pote..

bitorrent einai paradeiso file mou .

kai to kalytero client kata eme einai to azureues.

try it

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω να μην ανοιξετε εδω κανενα flame για p2p αλλωστε εχω irc για αυτο θελω μονο να μου πειτε μερικα προγραμματα ωστε να μην μετανιωσω την ωρα που τα εβαλα διοτι τωρα ο υπολογιστης μου ειναι κατι σαν το μετρο του λονδινου απο δω απο κει υπαρχουν files και θελω να το κανω γρηγορο και ουσιωδες media players p2p ha**s προγραμματα για proxy(αν ξερετε κανενα που να δουλευει με shell account) και οτι νομιζει ο καθενας καλο αλλωστε δοκιμες θα κανω α και κατι αλλο το open office το εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkantemis (15 Αύγ. 2004 , 20:02)

 

Πρωτο και καλυτερο για μενα, μετα τα καθε λογης filesharing, θα επρεπε να ειναι το netlimiter.... Μου εχει λυσει τα χερια. Θελω να κατεβασω κατι απο ενα site γρηγορα αλλα να μην σταματησω το kazaa μου? Βαζω εναν περιορισμο 5ΚΒ/s πχ στο kazaa και ειμαι ενταξει.

Θελω να αφησω το μηχανημα μου να κατεβαζει, αλλα να αφησω λιγο bandwidth στον αδερφο μου στο αλλο μηχανημα? Bαζω ενα συνολικο οριο 15-20 KB/s σε μενα

Οπως επισης θελω το ftp που εχω στησει, να μην υπερβαινει τα 8 KB/s upload?. Ετοιμο...

 

Δουλεύει και με PSTN/ISDN αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (16 Αύγ. 2004 , 01:03)

 

Δουλεύει και με PSTN/ISDN αυτό;

 

Doyleyei me opoiadhpote syndesh :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτίνω ένα firewall( kerio ), έαν δυσκολευτείς με το azureus χρησιμοποίησε το bittornado ( http://www.bittornado.com ).Επιπλέον, κατέβασε το DC++.Βασικά όμως δεν μας είπες τι απαιτήσεις έχεις για να σου προτίνουμε τα κατάλληλα προγράμματα, νομίζω είναι πολύ γενικό το ερώτημά σου.
Link to comment
Share on other sites

Το οpenoffice λεει πολλα... Ειδικα αν δεν γουσταρεις την microsoft αλλα θες να επεξεργαζεσαι doc, xls κλπ.

Ε ναι... για p2p υπαρχει αλλο thread που το εχει εξαντλησει το θεμα.

Με dsl με dynamic ip βαζεις το προγραμματακι του no-ip.com (κανοντας και το free registration) και εχεις ενα url που κανει redirect στην ip που εχεις οποιαδηποτε στιγμη (καλο για να στησεις servers :) )

Πιστευω πως το winamp ειναι υπερ-αρκετο και ελαφρυ για τις μουσικες σου αναγκες (παντως εμενα με καλυπτει).

Ενας firefox για browser και ενα thunderbird για mail (mozzila.org). Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Ενα Alcohol 120% για διαχειριση images απο cd.

Ενα vmware για να εχεις ενα εικονικο μηχανημα που να του αλλαζεις την πιστη και να δοκιμαζεις οτι επιφοβο εχεις (απο linux μεχρι ιους :p )

Σε περιπτωση που χρειαζεσαι ftp client προτεινω το leech ftp. Πολυ καλο, multi-threaded, μεταφρασμενο και στα ελληνικα και open-source :D.

Ειχα στησει ftp server με το Fastream NETFile server (που ειναι και web server) αλλα δεν με ενθουσιασε....

Αυτα πανω κατω... Αν θες καμια αλλη κατηγορια προγραμματος πες το :)

 

Y.Γ. Ναι, το netlimiter, λειτουργει και σε dial-up και σε δικτυο....

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αφου εχω shell account δεν χρειαζομαι ουτε firewall οθτε proxy hunters απλως θελω μερικα προγραμματα για καψιμο παιχνιδιων <και την προστασια> για bittorents<kai ites an exete> κανενα παιχνιδι που να παιζει με 9600 pro καθως και προγραμματα του στυλ SETI καθως κανενα site με mp3 ελληνικα πιο πολυ <οχι p2p>
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...