Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλημερα θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου πει που μπορουμε να βρουμε αυτο το κινητο απο κινα το θελει ενα φιλαρακι μην το πληρωσουμε χρυσαφι....ευχαριστω πολυ παιδες...:)

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλημέρα, ταλαντευομαι εδώ και μέρες ανάμεσα στο f1 το Lenovo s660 και το xiaomi s1 . Εσείς τι θα μου προτείνατε ?

 

1000%

 

http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέφτει πολλή διαφήμιση στο f1 τόσο καλό είναι??

 

Διαφημιση????

Δηλ.?

Για διαφημιση δεν ξερω φιλε αν καποιος εχει καποιο κερδος για να κανει για το συγκεκριμενο τηλ., αλλα εγω που εχω δει και εχω παρει καμια 7-8 Κινεζικα (inew,lenovo,thl,haier,zte)σε αυτα τα λεφτα ,δηλ. απο λιγο λιγοτερα χρηματα κινητα εως αρκετα ακριβοτερα το f1 ειναι με διαφορα το καλυτερο VFM κινητο για μενα αυτη την στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

Διαφημιση????

Δηλ.?

Για διαφημιση δεν ξερω φιλε αν καποιος εχει καποιο κερδος για να κανει για το συγκεκριμενο τηλ., αλλα εγω που εχω δει και εχω παρει καμια 7-8 Κινεζικα (inew,lenovo,thl,haier,zte)σε αυτα τα λεφτα ,δηλ. απο λιγο λιγοτερα χρηματα κινητα εως αρκετα ακριβοτερα το f1 ειναι με διαφορα το καλυτερο VFM κινητο για μενα αυτη την στιγμη!

 

Δεν ενοουσα οτι γίνεται για οικονομικό σκοπό, απλα σε όλα τα forum για αυτό διαβάζω. Και έχω την απορια , τόσο vfm είναι??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενοουσα οτι γίνεται για οικονομικό σκοπό, απλα σε όλα τα forum για αυτό διαβάζω. Και έχω την απορια , τόσο vfm είναι??

Φιλε εχει ειπωθει ,δεν εχει γυροσκοπιο(ακομη δεν εχω καταλαβει περα απο την πυξιδα που χρησιμευει αυτο!) otg ,nfc,hdmi,ασυρματη φωρτιση,και δεν μπορεις να φωρτισεις αλλες συσκευες απο το f1, αν ειχε αλα αυτα (τα αχρειαστα για μενα!)το f1 θα ηταν ΝΑΥΑΡΧΙΔΑ με κεφαλαια,με τιμη 165$ αν το πιασεις στα χερια σου και το περιαργαστεις θα καταλαβεις οτι ειναι "ΤΟ VFM"!

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου ενα Legend S4 και ειναι το 4ο κατα σειρα που παραλαμβανω απο Fastcardtech. Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν δουλευει το WIFI καθολου. Δεν μπορει να συνδεθει. Μου βγαζει ενα

NVRAM WARNING :err=0x10,

Σε απαντηση των κινεζων μου ειπαν να φορτωσω αλλη ρομ. Το θεμα ειναι οτι εβαλα και τη γνησια που μου προτειναν καθως και μια απο needrom και το προβλημα συνεχιζει.

Μεχρι και προσωρινο root εκανα και αλλαξα τη Mac address αλλα και παλι τιποτα.

Εχω φτασει δυστυχως σε αδιεξοδο και οι κινεζοι κανουν ακριβως αυτο που ξερουν... Τον κινεζο

Δεν δεχονται επιστροφη πισω.

Αλλαζουν κουβεντα κ λενε θα βοηθησουμε να το φτιαξεις ...

Εχετε μηπως καμια παρομοια εμπειρια να βοηθησετε να το φτιαξω?

Παιζει να ειναι hardware?

Αυτοι κατηγορηματικα αρνουνται κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τώρα τι είναι το otg, nfc, hdmi και που χρησιμεύουν ? Αλήθεια υπάρχει Κινητό που να φορτίζει ασύρματα ? Edited by markstam
Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου ενα Legend S4 και ειναι το 4ο κατα σειρα που παραλαμβανω απο Fastcardtech. Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν δουλευει το WIFI καθολου. Δεν μπορει να συνδεθει. Μου βγαζει ενα

NVRAM WARNING :err=0x10,

Σε απαντηση των κινεζων μου ειπαν να φορτωσω αλλη ρομ. Το θεμα ειναι οτι εβαλα και τη γνησια που μου προτειναν καθως και μια απο needrom και το προβλημα συνεχιζει.

Μεχρι και προσωρινο root εκανα και αλλαξα τη Mac address αλλα και παλι τιποτα.

Εχω φτασει δυστυχως σε αδιεξοδο και οι κινεζοι κανουν ακριβως αυτο που ξερουν... Τον κινεζο

Δεν δεχονται επιστροφη πισω.

Αλλαζουν κουβεντα κ λενε θα βοηθησουμε να το φτιαξεις ...

Εχετε μηπως καμια παρομοια εμπειρια να βοηθησετε να το φτιαξω?

Παιζει να ειναι hardware?

Αυτοι κατηγορηματικα αρνουνται κατι τετοιο...

Η λύση :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχω φτασει δυστυχως σε αδιεξοδο και οι κινεζοι κανουν ακριβως αυτο που ξερουν... Τον κινεζο

«Ωραίο» μαγαζί... Αξιόπιστοοοοο...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τώρα τι είναι το otg, nfc, hdmi και που χρησιμεύουν ? Αλήθεια υπάρχει Κινητό που να φορτίζει ασύρματα ?

 

Otg: πολυ χρησιμο πλεον, μπορεις μεσω της θυρας micro usb(φορτισης) να συνδεσεις στικακι, πληκτρολογιο, ποντικι, ανταπτορες αναγνωσης sd κτλ

Nfc: ας πουμε ενα βελτιωμενο bluetooth π.χ μπορεις να κανεις ασυρματες συναλλαγες σε καταστηματα που το υποστηριζουν ή να επικοινωνησεις με αλλες συσκευες.

Hdmi/mhl: για να στελνει το οπτικο και ηχητικο σημα απο το κινητο στην τηλεοραση μεσω καλωδιου. Ελαχιστα κινητα το εχουν πλεον(κακως για μενα) , ολοι πανε σε ασυρματες λυσεις τυπου miracast, wireless display που σημαινει τηλεοραση που να τα υποστηριζει ή αγορα ειδικου ανταπτορα.

 

Ασυρματη φορτιση εννοουν πχ να το βαζεις σε ειδικη θηκη η οποια το φορτιζει, δηλαδη απλα γλυτωνεις να το κουμπωνεις στην πριζα.

 

Μονο το otg ειναι must have αλλα ενταξει και να μην το εχει μπορεις να χρησιμοποιεις τον ηυ για ενδιαμεσο.

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

To JiaYu G2F είναι 4,3' και δεν το λες λεπτό. Γενικώς η JiaYu είναι κατά των λεπτών κινητών, εξοπλίζοντάς τα με μεγάλες μπαταρίες για χάριν της αυτονομίας.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται, ψαχνω για κινητο απο κινα στις 4 in.

Καμια προταση?

 

Θεωρω αυτη την στιγμη σαν τις πιο αξιολογες προτασεις το παραπανω αναφερομενο Jiayu G2F στις 4,3 αλλα και το μικροτερο αδελφακι του F1 στις 4 !

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω αυτη την στιγμη σαν τις πιο αξιολογες προτασεις το παραπανω αναφερομενο Jiayu G2F στις 4,3 αλλα και το μικροτερο αδελφακι του F1 στις 4 !

 

Ευχαριστω πολυ, θα τα τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται, ψαχνω για κινητο απο κινα στις 4 in.

Καμια προταση?

Δες και το Phicomm 230 που έχει επεξεργαστή Qualcomm αντί MediaTek και Android 4.3 αντί 4.2.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Otg: πολυ χρησιμο πλεον, μπορεις μεσω της θυρας micro usb(φορτισης) να συνδεσεις στικακι, πληκτρολογιο, ποντικι, ανταπτορες αναγνωσης sd κτλ

Nfc: ας πουμε ενα βελτιωμενο bluetooth π.χ μπορεις να κανεις ασυρματες συναλλαγες σε καταστηματα που το υποστηριζουν ή να επικοινωνησεις με αλλες συσκευες.

Hdmi/mhl: για να στελνει το οπτικο και ηχητικο σημα απο το κινητο στην τηλεοραση μεσω καλωδιου. Ελαχιστα κινητα το εχουν πλεον(κακως για μενα) , ολοι πανε σε ασυρματες λυσεις τυπου miracast, wireless display που σημαινει τηλεοραση που να τα υποστηριζει ή αγορα ειδικου ανταπτορα.

 

Ασυρματη φορτιση εννοουν πχ να το βαζεις σε ειδικη θηκη η οποια το φορτιζει, δηλαδη απλα γλυτωνεις να το κουμπωνεις στην πριζα.

 

Μονο το otg ειναι must have αλλα ενταξει και να μην το εχει μπορεις να χρησιμοποιεις τον ηυ για ενδιαμεσο.

Σ'ευχαριστώ πολύ ήσουν κατατοπιστικότατος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές μαϊμούδες πλέον Lenovo στην αγορά και ιδικά το 650 660 και όχι μόνο.... είναι ακριβές αντίγραφα των γνησίων όμως δεν έχουν καμία σχέση με τα γνήσια γνωστός μου πήρε ένα τέτοιο και του κάηκε στην πρώτη φόρτιση μόνο που δεν έσκασε το κινητοί ήταν ένα lenovo 650 προσοχή προσοχή!!!!!!! Το πούλησαν για γνήσιο !!!!!!!!!!!!!

Πως μπορώ να καταλάβω αν το Lenovo μου είναι γνήσιο η' όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα!!

Ειμαι στη αναζητηση κινητου απο Κινα αλλα οσο πιο πολυ το ψαχνω τοσο πιο πολυ τα χανω!!

Μετα απο την αναζητηση ειμαι αναμεσα στα παρακατω....

 

1)Inew v8

2)coolpad f1

3)Amoi A928W

4)Elephone P8

5)Lenovo A8 A806

6)Xiaomi Redmi Note

7)Lenovo S960 VIBE X

8)Lenovo S8

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η φωτογραφικη (το κινητο ειναι για χρηση κανονικη,)

Επειδη δεν το κατεχω το ¨αθλημα¨με τις rom δεν θελω να το σκαλισω(βλεπε coolpad f1)!!

Το μεγεθος του κινητου δεν μου ειναι προβλημα.

Σας ευχαριστω για την βοηθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...