Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω για μια συσκευή που να εχει καλό GPS και να μπορέσω να την συνδέσω με ζώνη παλμών.

Γνωρίζεται αν μπορώ να βρω κάποια κινέζικη συσκευή να το υποστηρίζει.

Η ζώνη που θέλω είναι κάτι σαν αυτές.

 

http://www.ebay.com/itm/Big-is-ANT-Heart-Rate-Monitor-Wireless-Sensor-Garmin-MiCoach-Polar-Ant-Phone-/140974017030?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d2b4ca06

 

http://www.ebay.com/itm/Big-is-ANT-Heart-Rate-Monitor-Wireless-Sensor-Garmin-MiCoach-Polar-Ant-Phone-/140974017030?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d2b4ca06

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις κοίτα και αυτό :

V5 είναι βέβαια μόνο για να κάνεις τηλέφωνα :lol::lol:

 

Πριν ένα μήνα ρώτησα για το DOOGEE εάν έχει ελληνικά και μου είχαν πει όχι, μπορεί να τα πρόσθεσαν.

Εάν κοιτάξεις στο λινκ του Ali που έβαλα πιό πάνω και που είναι και ο πιό φθηνός,(14 δολλάρια από το to2c.com) θα δείς ότι έχει Ελληνικά. :)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

πώς είναι δυνατόν να συγκρίνουν το XiaoMi με τα υπόλοιπα όταν τα άλλα είναι με 2άρα μνήμη;

από το βιντεάκι φίλε μου δεν κατάλαβα και πάρα πολλά μιας και τη γλώσσα δεν την έχω και τόσο :p

 

Σχεδόν καμία αντιληπτή διάφορα δεν έχουν τα 1 από 2 gb σε normal χρήση, εκτός αν κάνεις πολύ multitasking. Άσε που ο 6582 είναι ελαφρώς χειρότερος από τον 6589T.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

για 150ε τι προτείνετε με μεγάλη οθόνη και αξιόπιστο??

THL T11...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν καμία αντιληπτή διάφορα δεν έχουν τα 1 από 2 gb σε normal χρήση, εκτός αν κάνεις πολύ multitasking. Άσε που ο 6582 είναι ελαφρώς χειρότερος από τον 6589T.

Σε θέματα κάμερας το ΧιaoMi είναι πάντως θεωρητικά καλύτερο μετά την πτώση των 8 σε 5 με την αλλαγή της rom στο 3c

το δε coolpad απο το βιντεάκι που είδα δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε και ιδιαίτερα στη κάμερα του

Link to comment
Share on other sites

THL T5S - DOOGEE DG350 (+ παραλλαγές του?) - ZOPO ZP700

Ιδιαιτέρως ευπρόσδεκτες γνώμες μεταξύ των πιο πάνω για μια οικονομική λύση? ή κάτι άλλο?

Ενδιαφέρει έλλειψη προβλημάτων και βέβαια επιδόσεις - διαχείρηση μνημης κλπ, κάμερα επίσης

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο 8πύρηνο ανεξαρτήτως τιμής; (μην είναι και σκατά εμφανισιακά βέβαια...)

 

Κανείς για αυτό;

iOcean X7S ή THL T11?

 

edit: ή Star Z2

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι μου προτεινεται στα ~80 ευρω περιπου?

 

εχω σταμπαρει elephone p7 mini , Jiayu G2F

εχετε κατι καλυτερο απο αυτα? :)

Link to comment
Share on other sites

THL T5S - DOOGEE DG350 (+ παραλλαγές του?) - ZOPO ZP700

Ιδιαιτέρως ευπρόσδεκτες γνώμες μεταξύ των πιο πάνω για μια οικονομική λύση? ή κάτι άλλο?

Ενδιαφέρει έλλειψη προβλημάτων και βέβαια επιδόσεις - διαχείρηση μνημης κλπ, κάμερα επίσης

Ευχαριστώ

 

To ίδιο με απασχολεί και εμένα, συνονόματε. Μου αρέσει η οθόνη και η μπαταρία του DG350 αλλα το T5S είναι πιο δοκιμασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Στα 100-105 να προτιμησω thl w100/s ths ή t5s ή DOOGEE PIXELS DG350 ήDOOGEE TURBO DG2014;

Επισης ισχυει οτι τα κινητα με τον mtk6589 εχουν καλυτερη αποκριση σε παιχνιδια;

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Στα 100-105 να προτιμησω thl w100/s ths ή t5s ή DOOGEE PIXELS DG350 ήDOOGEE TURBO DG2014;

Επισης ισχυει οτι τα κινητα με τον mtk6589 εχουν καλυτερη αποκριση σε παιχνιδια;

Ευχαριστω!!

Δεν γνωρίζω τα άλλα, αλλά επειδή έχω τι DG500 εγώ θα σου πρότεινα το DOOGEE TURBO DG2014, το οποίο το έχουν και σε προσφορά εάν θυμάμαι καλά ...

Επίσης το Geek έχει πολύ φθηνά όλα τα πίσω καλύμματα, οπότε ..αλλάζεις τηλέφωνο όποτε θέλεις. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

THL T5S - DOOGEE DG350 (+ παραλλαγές του?) - ZOPO ZP700

Ιδιαιτέρως ευπρόσδεκτες γνώμες μεταξύ των πιο πάνω για μια οικονομική λύση? ή κάτι άλλο?

Ενδιαφέρει έλλειψη προβλημάτων και βέβαια επιδόσεις - διαχείρηση μνημης κλπ, κάμερα επίσης

Ευχαριστώ

Doogee DG350 στα 106$ με κουπονι 2014mothersday απο Pandawill μεχρι 25/04

Κανείς για αυτό;

iOcean X7S ή THL T11?

 

edit: ή Star Z2

THL T11 λογω καλυτερου vfm και HD οθονης.

παιδια τι μου προτεινεται στα ~80 ευρω περιπου?

 

εχω σταμπαρει elephone p7 mini , Jiayu G2F

εχετε κατι καλυτερο απο αυτα? :)

http://www.pandawill.com/umi-s1-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-screen-1g-8g-p74163.html

 

Ή Doogee DG350 με κουπονι 2014mothersday απ το ιδιο σαιτ μεχρι 25/04

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Στα 100-105 να προτιμησω thl w100/s ths ή t5s ή DOOGEE PIXELS DG350 ήDOOGEE TURBO DG2014;

Επισης ισχυει οτι τα κινητα με τον mtk6589 εχουν καλυτερη αποκριση σε παιχνιδια;

Ευχαριστω!!

 

Κανενα απ αυτα.Τοσο χαμηλα που εχει πεσει το Hogmi,στα 159-164$ (110 ευρω περιπου) ειναι αμαρτια να μην το προτιμησεις.

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-red-rice-wcdma-3g-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-wcdma-3g-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive-otg.html

 

Aλλιως καλη ευκαιρια ειναι κ αυτο

http://www.pandawill.com/umi-s1-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-screen-1g-8g-p74163.html

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κανενα απ αυτα.Τοσο χαμηλα που εχει πεσει το Hogmi,στα 156$ (110 ευρω περιπου) ειναι αμαρτια να μην το προτιμησεις.

Δυστυχως επειδη θελω να παρω και στην αδερφη μου ενα τα 105 δεν μπορω να τα περασω..Η αγορα απο minideal θα γινει το hongmi ειναι στα 170!:/

 

Δηλαδη σε συγκριση με τα αλλα καλυτερα να παρω το umi;To οτι εχει τον mtk6589 εναντι του 6582 δεν θα επιρεαζει;

Edited by giannhskaz
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος θέλει να πάρει κινητό μέγιστο στα 90€ (~120$) και είδαμε αυτά τα δύο όπου του αρέσαν.

 

Πιο πολύ πάει για το UMI

 

Πιο προτείνετε για καλύτερο;

Υπάρχει καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως επειδη θελω να παρω και στην αδερφη μου ενα τα 105 δεν μπορω να τα περασω..Η αγορα απο minideal θα γινει το hongmi ειναι στα 170!:/

 

Δηλαδη σε συγκριση με τα αλλα καλυτερα να παρω το umi;To οτι εχει τον mtk6589 εναντι του 6582 δεν θα επιρεαζει;

Το όριό σου είναι 105 ευρώ ή 105 δολλάρια?

Αν είναι το πρώτο πάρε χωρίς δεύτερη σκέψη το hongmi απο to2c, για 15 ευρώ δεν αξίζει τον κόπο να πάρεις κάτι άλλο.

Αν το όριό σου είναι τα 105 δολλάρια τότε πάρε το t5s για μένα, πολύ καλό έχει βγει με μ'όνο προβληματάκι ο ήχος του βίντεο όπου και σε αυτ'ο θα βρεθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Το όριό σου είναι 105 ευρώ ή 105 δολλάρια?

Αν είναι το πρώτο πάρε χωρίς δεύτερη σκέψη το hongmi απο to2c, για 15 ευρώ δεν αξίζει τον κόπο να πάρεις κάτι άλλο.

Αν το όριό σου είναι τα 105 δολλάρια τότε πάρε το t5s για μένα, πολύ καλό έχει βγει με μ'όνο προβληματάκι ο ήχος του βίντεο όπου και σε αυτ'ο θα βρεθεί λύση.

 

Τα 105 ευρω,αρα σιγουρα hongomi;Αξιοπιστο το to2c;Aπο χρονο παραδοσης;

Link to comment
Share on other sites

Τα 105 ευρω,αρα σιγουρα hongomi;Αξιοπιστο το to2c;Aπο χρονο παραδοσης;

Ναι αξιοπιστο, απο 18-25 μερες υπολογισε.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...