Jump to content

Sony Vaio Duo 13 Tablet PC (Haswell)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι με το update που εκανα για το wi fi μέσω Vaio update δουλεύει πολύ καλύτερα. Για δοκιμαστε και εσείς και πείτε τις απόψεις σας

 

Δουλευει σιγουρα καλυτερα, αλλα δεν παυει καποιες στιγμες να τραβαει στιγμιαίες αποσυνδεσεις (για 30-40 δευτερα), περιπου κάθε 2-3 ωρες χρησης.

Το μοναδικο πρόβλημα αυτου του πολύ καλου μηχανήματος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανενα browser που να δουλεύει καλά όπως ο internet explorer υπάρχει?

Και το wi di δεν μου δουλεύει τόσο σωστά όπως πριν με τα 8.0

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Κανενα browser που να δουλεύει καλά όπως ο internet explorer υπάρχει?

Και το wi di δεν μου δουλεύει τόσο σωστά όπως πριν με τα 8.0

 

Όχι, δεν βρηκα καποιον που να δουλευει το ιδιο καλα στο touch response.

Το widi με 8.1 δεν το εχω δοκιμασει ακομα να σου πω την αληθεια, αλλα για το wifi μπορω να πω πως οι στιγμιαίες αποσυνδεσεις συνεχιζονται (πολύ λιγοτερο από ότι πριν, αλλα δεν παυει να υφισταται το πρόβλημα)...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν βρηκα καποιον που να δουλευει το ιδιο καλα στο touch response.

Το widi με 8.1 δεν το εχω δοκιμασει ακομα να σου πω την αληθεια, αλλα για το wifi μπορω να πω πως οι στιγμιαίες αποσυνδεσεις συνεχιζονται (πολύ λιγοτερο από ότι πριν, αλλα δεν παυει να υφισταται το πρόβλημα)...

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει στιγμιαίες αποσυνδέσεις βέβαια δεν έχω δοκιμάσει να πάω κάπου που εχει οριακό σήμα. Προσπαθώ να το δουλεύω συνέχεια κοντά σε ρουτερ γιατί όταν το δουλεύω οριακά πολλές φορές κολλάει και μου σπάει τα νεύρα

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει στιγμιαίες αποσυνδέσεις βέβαια δεν έχω δοκιμάσει να πάω κάπου που εχει οριακό σήμα. Προσπαθώ να το δουλεύω συνέχεια κοντά σε ρουτερ γιατί όταν το δουλεύω οριακά πολλές φορές κολλάει και μου σπάει τα νεύρα

 

Ε ναι, αλλα αυτό είναι εκνευριστικο. Δεν είναι δυνατον να δουλευει καλυτερα το Toshiba encore του 1/5 των χρηματων του duo 13. Στο μελλον σιγουρα θα το στειλω στη σονυ για το θεμα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αλλα αυτό είναι εκνευριστικο. Δεν είναι δυνατον να δουλευει καλυτερα το Toshiba encore του 1/5 των χρηματων του duo 13. Στο μελλον σιγουρα θα το στειλω στη σονυ για το θεμα αυτό...

 

Δυστυχως η Sony ολο και κατι γινεται και ενα σοβαρο κουσουρι ανα μοντελο θα το εχει.

Τι να πεις δηλαδη,αν και της εχω μια παραπανω συμπαθεια αλλα αυτα που γινονται ειναι ανεπιτρεπτα.

Στο Vaio Pro πολυ σοβαρο το θεμα με το wifi(εχει φτασει 200 σελιδες αναφορες στο αντιστοιχο νημα στο forum της Sony)

Το Vaio Flip εχει αντιστοιχα σοβαρο θεμα με τον θορυβο απο τo το fan(και εδω αναφορες σε αμαζον,φορουμ εξωτερικου κλπ)

 

Μονο το Tap τη γλυτωσε μου φαινεται κατι ψιλα σε αποσυνδεσεις με το πληκτρολογιο,αλλα αυτο οφειλεται στην τεχνολογια IR που χρησιμοποιει αντι για bt,αλλα εχει ως μεγαλο μειονεκτημα την αυτονομια της συσκευης συν καποιες αλλες μικρολεπτομερειες που ομως ειναι σημαντικες(η υποδοχη για τη γραφιδα ειναι αβολη και μη πρακτικη αφου ειναι εκει που βρισκονται οι θυρες usb/hdmi-το καπακι που καλυπτονται οι θυρες αυτες μετα απο καποια χρηση κινδυνευουν να χαλασουν απο το βαλε-βγαλε-ας τα ειχα γυμνα καλυτερα-και ο φορτιστης δεν ειναι πολυ σταθερος,δεν κουμπωνει καλα και σταθερα δηλαδη)

 

Τα ιδια κανανε και στο Xperia Z1 με την καλη και κακη οθονη.

Καπου μου φαινεται εχουν χασει τη μπαλα:wacko:

Για να σοβαρευτουν μου φαινεται:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην σοβαρευτουν. Καλως η κακως Αλεξ φετος 2 εταιριες υπηρχαν μονο. Σονυ και MS, οι αλλοι αφαντοι...

 

Το θέμα ειναι οτι ο ανταγωνισμός ειναι αμείλικτος και δεν συγχωρεί τέτοια παρατράγουδα και ειδικα σήμερα που η ενημέρωση και η πληροφόρηση μεταξύ των χρηστών-υποψηφίων καταναλωτών ειναι πολυ πιο διαδεδομένη απο οτι στο παραλθον,αρα τα οποια στραβά και ανάποδα απο έναν οποιοδήποτε κατασκευαστή δεν περνάνε ετσι απαρατήρητα,στο φλου δηλαδη.

Και αυτο πρεπει να το βάλουν καλα στο μυαλό τους οι "υπεύθυνοι" των εταιριών.

Αυτο δεν αφορα μονο τη Sony,αλλα όλους εξιςου.

Τεσπα ας μην το επεκτείνουμε περαιτέρω,η προσπάθεια που κάνει η εταιρία ειναι σημαντική και σίγουρα τα οποια θεματα θα βελτιωθούν ή και θα εκλείψουν στο πολυ κοντινό μέλλον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Τα δοκιμασα Γιωργο, για να δουμε πως θα παει...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και μετά την εφαρμογή του guideline βλέπω προβλήματα με το wifi. Οι αποσύνδεσεις σε τυχαία χρονικά διαστήματα συνεχίζονται. Αραια βέβαια, αλλά δεν παύει να υφίστανται... Με την πρώτη ευκαιρία θα φύγει για έλεγχο από τη Σονυ..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sony Vaio Duo/Tap/Flip N-trig wintab driver release for pen pressure in Photoshop(32bit)

http://esupport.sony.com/perl/swu-download.pl?upd_id=9079&SMB=YES

http://forum.tabletpcreview.com/sony/59197-sony-vaio-duo-13-digital-art-illustration-3.html#post366052

 

Επιςης η Sony το επόμενο διμηνο θα κάνει refresh στα περισσότερα Vaio υβριδικα με αναβαθμισμένο wifi module-νέες παρτίδες-αλλα μπορεί βέβαια να απαιτηθεί αλλαγη και στο service και σε προγενέστερες παρτίδες εφόσον αντιμετωπίζουν κάποιοι πρόβλημα με το σήμα του wifi.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου χαλασε η καμερα η μπροστινη. Πηρα τηλ στο σερβις και ενω εβγαλα μια συνενοηση παπουτσι μου ειπαν θα με παρουν τηλ μαλλον για να παραλαβουν το μηχανημα. Ξερει κανεις σε ολη αυτη την διαδικασια που θα παει εξωτερικο αν πρεπει να τους ζητησω καποια αλλη συσκευη μεχρι να μου φταξουν την δικια μου?
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μου χαλασε η καμερα η μπροστινη. Πηρα τηλ στο σερβις και ενω εβγαλα μια συνενοηση παπουτσι μου ειπαν θα με παρουν τηλ μαλλον για να παραλαβουν το μηχανημα. Ξερει κανεις σε ολη αυτη την διαδικασια που θα παει εξωτερικο αν πρεπει να τους ζητησω καποια αλλη συσκευη μεχρι να μου φταξουν την δικια μου?

 

Έχω την εντυπώσει οτι παει είτε Βέλγιο είτε Τσεχία,μαλλον το πρώτο,τωρα όσον αφορα αν δικαιούσε δεν το γνωρίζω,καν τους μια νύξη και βλεπεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μεγάλη πιθανότητα αφορα μονο το κομμάτι παραδοσιακών προϊόντων PC πχ laptop,ultrabook,AIO και οχι υβριδικα,tablet pc τα οποια περιλαμβάνονται στην οικογένεια mobile που θα εξακολουθήσει να ασχολείται και πιο ζεστά θα έλεγα.

Βέβαια πιστεύω θα το διαπιστώσουμε στην Computex 2014(Ιούνιο) και IFA(Σεπτέμβριο) και κατα ποσόν θα βγάλει διαδόχους των σημερινών tablet(Vaio duo 13,Tap 11,Vaio Flip) που συνηθίζει καθε χρόνο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παίδες έχετε μείνει ευχαριστημένοι από τη συσκευή? Συμπληρώνω 9 μήνες από την αγορά του και όλα λειτουργούν άψογα. Πριν το αγοράσω είχα διαβάσει τα όσα αναφέρατε. παρόλ'αυτά ολα οκ...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε μείνει ευχαριστημένοι από τη συσκευή? Συμπληρώνω 9 μήνες από την αγορά του και όλα λειτουργούν άψογα. Πριν το αγοράσω είχα διαβάσει τα όσα αναφέρατε. παρόλ'αυτά ολα οκ...

 

Ναι μια χαρα ειναι η συσκευη μετα απο ενα χρονο ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Βεβαια θα το εδινα ανετα για να παρω ενα mac :P

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Vaio Duo 13 Tablet PC (Haswell)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...