Jump to content

Sony Vaio Duo 13 Tablet PC (Haswell)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το παράγγειλα με 3G adaptor και οχι 4G. Δεν υπάρχει λόγος για τέτοιες ταχύτητες σε tablet.

Οσο για το widi, ναι υπάρχει support :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι σαν βασικό. Κυρίως για εξωτερικά ραντεβού καθώς και για πραγματα/εφαρμογες που δεν μπορει να χειριστεί το Mac.
Link to comment
Share on other sites

Dear XXX XXX,

 

We are pleased to inform you that production of your customised VAIO laptop has now started

 

We expect your VAIO order to be shipped from the factory between 06.09.2013 and 11.09.2013 and onto our European

logistics centre where it will be dispatched to you. Please note that this is an estimated shipping date to our

warehouse and you will need to allow 2-3 days extra for shipping onto the UK. The order cannot be cancelled. We will

send you an update should this estimated date change.

 

Should you have any questions or need further assistance, feel free to contact us by telephone on 0845 6000124.

 

We hope you enjoy your new Sony product and look forward to welcoming you back soon.

 

Kind regards,

 

Your Sony Sales Team

http://www.sony.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγω.

Να σημειωσω ότι αυτό που παιρνουμε εχει 4G/LTE τελικα, όχι απλο HSPA, πολύ καλο νέο!

Επισης είναι Widi compatible (αντε να αξιοποιήσουμε τους widi adaptors από το smartpc pro).

 

Βαγγέλη τι έγινε το παρελάβες τελικά.:p

Λογικα πρεπει σήμερα να παραλαμβανεις.

Αναμένουμε ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το USB υπαρχει ακομα αλλα μου το κανει μονο με το ativ το οποιο σε αλλους υπολογιστες δεν μου παρουσιαζει προβλημα. Αλλα οτι αλλη συσκευη εχω βαλει δουλευει κανονικα πχ εξωτερικος σκληρος στικακια και ποντικι. Το σκεφτομουν για DOA αλλα αντε να αποδειξεις οτι εχεις δικιο ειδικα τωρα που κανει αποσυνδεσεις οποτε θελει. Με το WiFi δεν εχει κανενα προβλημα εκτος οτι εχω χαμηλο σημα ορισμενες φορες αλλα αποσυνδεση δεν μου εχει κανει ουτε μια φορα. Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος το μηχανακι ειναι παρα πολυ δυνατο και πολυ γρηγορο σε βαθμο να μην βλεπω αισθητες διαφορες απο το σταθερο μου το οποιο ειναι i7 970 εξαπυρινο ssd κτλ. Τα windows που εχει το Everest τα βλεπει home και με τα προεγκατεστημενα προγραμματα που εχει καταναλωνουν πολυ μνημη. Μαλλον αυριο θα του τραβηξω ενα καθαρο format με professional και θα σας πω εντυπωσεις...
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη τι έγινε το παρελάβες τελικά.:p

Λογικα πρεπει σήμερα να παραλαμβανεις.

Αναμένουμε ;)

 

Μπα τα έχει κάνει μπάχαλο πλέον η expansys. Παρότι εμφανίζεται άμεσα διαθέσιμο έχει μπει σε back order και πάει από βδομάδα. Το ίδιο γίνεται και με πολλά άλλα προϊόντα τους πλέον καθώς το απόθεμα που φαίνεται στηνεελληνική σελίδα τους αντιστοιχεί σε UK inventory και δεν προορίζεται για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα τα έχει κάνει μπάχαλο πλέον η expansys. Παρότι εμφανίζεται άμεσα διαθέσιμο έχει μπει σε back order και πάει από βδομάδα. Το ίδιο γίνεται και με πολλά άλλα προϊόντα τους πλέον καθώς το απόθεμα που φαίνεται στηνεελληνική σελίδα τους αντιστοιχεί σε UK inventory και δεν προορίζεται για Ελλάδα.

 

Παει χαλασαν και αυτοι Βαγγελη,εκει που με παραγγελια εως 16:00 το ειχες την επομενη μερα στο σπιτι σου,απεκτησαν πλεον την ''οπως να ναι η' αναλογα τα κεφια τους'' πολιτικη του amazon:wacko:

Τη μια φορα μπορει να το παραλαβεις την επομενη ημερα της παραγγελιας η' αλλες φορες να παει μια εβδομαδα η' και 10 ημερες μετα:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παει χαλασαν και αυτοι Βαγγελη,εκει που με παραγγελια εως 16:00 το ειχες την επομενη μερα στο σπιτι σου,απεκτησαν πλεον την ''οπως να ναι η' αναλογα τα κεφια τους'' πολιτικη του amazon:wacko:

Τη μια φορα μπορει να το παραλαβεις την επομενη ημερα της παραγγελιας η' αλλες φορες να παει μια εβδομαδα η' και 10 ημερες μετα:ninja:

 

Ακριβως ετσι. Ο λογος που σπανια αγοραζα απο Αμαζον γινεται και πλεον στην εξπανσυς. Τα ειπα αναλυτικα χθες στη Ζησιμοπουλου της εξπανσυς, αλλα δεν ξερω αν περνανε πολλα απο το χερι της (ειναι τουλαχιστον αστειο παντως να βλεπεις 22 κομματια διαθεσιμα στην αγγλικη αποθηκη, να καθονται, και να μη στελνεις Ελλαδα γιατι ειναι ετσι στημενα τα logistics τους).

 

@geovass

Γιωργο περα απο το carrying case παιζει τιποτα σε μονιμη θηκη φορεμενη στη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Sony ετοιμάζεται στην IFA σε λίγες ημέρες να βγάλει και άλλο μοντέλο Vaio υβριδικό.

Για να δούμε

http://www.engadget.com/2013/08/28/sony-vaio-pc-teaser/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγει κάτι Βαγγέλη και να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω εάν χρειάζεσαι εάν έχεις αυτό το case.
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη ήρθε!

 

Εγω πηρα χθες αυτη την τσαντα και ειναι παρα πολυ καλη. Βαζω φορτιστη σκληρο και ποντικι

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-accessories/tsantes-laptop/Sentio-Notebook-case-up-to-14-1-Ultra-75-ΗΚ97308-1Α.htm

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Screen protector παιδια θα ριξετε στη συσκευη?

Εγω, δεδομενου κι οτι ουσιαστικα το μηχανημα δεν ειναι clamshell, εχω ενα λογο παραπανω να βαλω (αφηστε που η υποθεση γραφιδα, σηκωνει σιγουρα -κατα τη γνωμη μου- ζελατινα, αργα η γρηγορα).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ το παράγγειλα με εργοστασιακή τοποθέτηση. Νομίζω ότι χρειάζεται η προστασία.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ το παράγγειλα με εργοστασιακή τοποθέτηση. Νομίζω ότι χρειάζεται η προστασία.

 

Εγω δεν εχω επιλογη λογω fixed configuration απο expansys, οποτε πονταρω μηπως γινει καμια στραβη και εχει, αλλιως αναγκαστικα ebay...

Τελικα το ειδες απο κοντα Γιωργο, πως σου φανηκε?

Εγω επαιξα κανα 2 φορες μαζι του στο mediamarkt Περιστεριου, εδω στην Ελλαδα και μου αρεσε η ποιοτητα του, οπως και της γραφιδας (επιτελους μια ποιοτικη γραφιδα), καθως και το σχετικα μικρο βαρος οταν το κραταγα στο χερι (θα περιμενα οτι θα ηταν πιο βαρυ, αλλα μοιραζεται το βαρος στον αυξημενο ογκο του, συγκριτικα με το surface pro μου)...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα/έπαιξα μαζί του σε SONY Center. Φαίνεται αρκετά καλή κατασκευή και ταχύτατη!

Το βάρος δεν το πολυκατάλαβα να σου πω γιατί την πιο πολλή ώρα έπαιζα με το λειτουργικό και την οθόνη

 

Δεν νομίζω ότι θα σου έρθει με ζελατίνα Βαγγέλη... μάλλον πας για ebay μεριά, και σωστή τοποθέτηση!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βαζω σε καμια συσκευη μου Screen protector. Εξαλου γι αυτο εχουν και gorilla glass

 

Κατεβασα τα windows 8 και εφτιαξα ενα boot-usb ρυθμισα και τα bios αλλα δεν λεει να bootαρει με τιποτα. Στο σταθερο pc δεν εχω κανενα προβλημα bootαρει κανονικα. Θα παω να αγορασω και ενα εξωτερικο dvd drive μηπως και καταφερω να μπουταρω απο εκει. Αν δεν τα καταφερω θα το σπασω :P

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μετά από άμεση επικοινωνία με την expansys και δεδομένου ότι έμεινα χωρίς υπολογιστή ανταποκριθηκαν άμεσα και σήμερα έγινε shipped (ευχαριστώ τις κοπέλες για την εξυπηρετηση). Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βαζω σε καμια συσκευη μου Screen protector. Εξαλου γι αυτο εχουν και gorilla glass

 

Κατεβασα τα windows 8 και εφτιαξα ενα boot-usb ρυθμισα και τα bios αλλα δεν λεει να bootαρει με τιποτα. Στο σταθερο pc δεν εχω κανενα προβλημα bootαρει κανονικα. Θα παω να αγορασω και ενα εξωτερικο dvd drive μηπως και καταφερω να μπουταρω απο εκει. Αν δεν τα καταφερω θα το σπασω :P

 

Γιατί δεν κάνεις clean install μέσα απο τα 8αρια?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι μεσα απο τα windows τα περναει απο πανω και δεν γινετε καθαρο clean
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μετά από άμεση επικοινωνία με την expansys και δεδομένου ότι έμεινα χωρίς υπολογιστή ανταποκριθηκαν άμεσα και σήμερα έγινε shipped (ευχαριστώ τις κοπέλες για την εξυπηρετηση). Για να δούμε...

 

Σε αναμμενα καρβουνα σε βλεπω Βαγγελη μιας και εδωσες το Surface pro και εμεινες χωρις pc:D:p

Λογικα Δευτερα θα παραλαβεις εκτος αν παει με απλο ταχυδρομιο που δεν νομιζω,δεν μας εχει συνηθισει σε τετοια το expansys εκτος αν αλλαξαν πολιτικη και στην διαδικασια αποστολης.

Εχω την εντυπωση οτι μεσα απο τα windows τα περναει απο πανω και δεν γινετε καθαρο clean

Αμα πατησεις στα ''pc setting-general'' το ''remove everything and reinstall windows'' λογικα θα πρεπει εχεις μια απολυτα καθαρη εκδοση των windows χωρις οτιδηποτε καλουδια απο Sony

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμμενα καρβουνα σε βλεπω Βαγγελη μιας και εδωσες το Surface pro και εμεινες χωρις pc:D:p

Λογικα Δευτερα θα παραλαβεις εκτος αν παει με απλο ταχυδρομιο που δεν νομιζω,δεν μας εχει συνηθισει σε τετοια το expansys εκτος αν αλλαξαν πολιτικη και στην διαδικασια αποστολης.

 

Αμα πατησεις στα ''pc setting-general'' το ''remove everything and reinstall windows'' λογικα θα πρεπει εχεις μια απολυτα καθαρη εκδοση των windows χωρις οτιδηποτε καλουδια απο Sony

 

Αλεξ με ups εστάλη, αν όλα πάνε καλά Δευτέρα θα το έχω. Ναι είναι πρόβλημα χωρίς υπολογιστή, καθώς το ΣΚ μελετάω και προετοιμάζω πολλά πράγματα Για τη δουλειά μου.

Για τη συμβουλή στο φίλο Morgan συμφωνώ. Wipe μέσα από τις ρυθμίσεις και θα έχει ένα καθαρό υπολογιστή χωρίς το bloatware της Σονυ...

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ με ups εστάλη, αν όλα πάνε καλά Δευτέρα θα το έχω. Ναι είναι πρόβλημα χωρίς υπολογιστή, καθώς το ΣΚ μελετάω και προετοιμάζω πολλά πράγματα Για τη δουλειά μου.

Για τη συμβουλή στο φίλο Morgan συμφωνώ. Wipe μέσα από τις ρυθμίσεις και θα έχει ένα καθαρό υπολογιστή χωρίς το bloatware της Σονυ...

 

Ε τοτε κατα 99.9% παραλαμβανεις την Δευτερα και αφηνουμε ενα 0.1% ετσι στατιστικα και τον φοβο των Ιουδαιων:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Vaio Duo 13 Tablet PC (Haswell)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...