Jump to content

Huawei G700


smyrali
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να εγκατασταθεί το gravity box χρειάζεται το xposed framework, σωστά; για το τελευταίο λέει στο xda , ότι καλό θα είναι να έχουμε recovery. Αυτό το recovery είναι απαραίτητο;

 

Είναι καλό να το έχεις στην προκειμένη περίπτωση για να μπορείς να ξαναγυρίσεις στην κατάσταση που ήσουν μέσω κάποιου backup σε περίπτωση που έχει γίνει μαλ@#ια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε tv παίζει με Micro USB to HDMI MHL ;;;;;
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

Αφου εβλα την τελευταια επισιμη καθαρη,του Frost 142,με την πολυτιμη βοηθεια ενος συμφουριτη μας και πηγαν ολα καλα εγκατεστησα με επιτυχια και το xposed framework και το gravity box.Μου αλλαξε καποια πραγματα μονο του και οταν τα ειδα ξαφνιαστηκα αλλα ολα οκ.Εκανα τους χαρακτηρες 160 στα μηνυματα,προς το παρον δεν πειραζω τπτ αλλο.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

μολις ρουταρα το κινητο ενως φιλου μου με το framaroot 1.5.3 μολις το εκανα restart μου εβγαλε το SuperSU και ολα οκ..το framaroot το κανω απεγκατασταση η το αφηνω?

 

επισης ποια recovery του βαζω?οδηγος υπαρχει καπου?

 

ότι θες το root παραμένει απλός σου δίνει την δυνατότητα να το ξερουτάρεις δηλαδή να σβήσει την εφαρμογή super su και άλλες 2 ενγραφές

 

τώρα για το άλλο ποια έκδοση έχεις G700-U00 ή G700-U10 ή G700-U20;

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το GravityBox όπου σου δίνει αυτή την δυνατότητα

 

Αν Έχεις stock huawei rom με UI 1.6 τότε το full screen caller από gravity box δεν λειτουργεί....

Μόνο σε custom rom από frost η gavrila παίζει το full screen caller του gravity box...

 

Οπότε η μόνη λύση είναι κάποιο πρόγραμμα από play store και επειδή έχω δοκιμάσει πολλά το καλύτερο είναι το Ultimate caller screen (UCS)....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

σε tv παίζει με Micro USB to HDMI MHL ;;;;;

 

παιδιά η δυνατότητα σύνδεσης του smartphone μέσω θύρας MHL για μεταφορά της οθόνης στην τηλεόραση υπάρχει;;;;

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

ότι θες το root παραμένει απλός σου δίνει την δυνατότητα να το ξερουτάρεις δηλαδή να σβήσει την εφαρμογή super su και άλλες 2 ενγραφές

 

τώρα για το άλλο ποια έκδοση έχεις G700-U00 ή G700-U10 ή G700-U20;

 

καλημέρα! την g700-u10 οι διαφορές ποιες είναι; το κινητό ειναι απο merimobiles

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η δυνατότητα σύνδεσης του smartphone μέσω θύρας MHL για μεταφοράεταφορά της οθόνης στην τηλεόραση υπάρχει;;;;

 

Δεν γνωρίζω για mhl (μιας και δεν εχω) αλλά το dnla και το mirarcast λειτουργούν άψογα....

Αν και έχω την εντύπωση ότι καμία συακευη(εκτός από κάποιο μοντέλο της Neo) με MΤΚ επεξεργαστή δεν έχει MHL....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για mhl (μιας και δεν εχω) αλλά το dnla και το mirarcast λειτουργούν άψογα....

Αν και έχω την εντύπωση ότι καμία συακευη(εκτός από κάποιο μοντέλο της Neo) με MΤΚ επεξεργαστή δεν έχει MHL....

Iσως γίνεται

http://docteur-gsm.com/en/huawei-ascend-g700/169987-huawei-ascend-g700-mhl-hdmi-adapter.html

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα με τρελάνες..... Λες???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τρελάνες..... Λες???

Κι εδώ το πουλάνε http://www.ebay.de/itm/MHL-HDMI-Kabel-Adapter-microUSB-fuer-Huawei-Ascend-G700-/350851411457

αλλά αν διαβάσεις εδώ τι λέει άλλο μέλος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5199133#post5199133 μάλλον δεν γίνεται!Τώρα γιατί τα πουλάνε δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εἰμαι κι εγώ ένας επίδοξος αγοραστής του G700. Διάβασα όλο το θέμα και σας ευχαριστώ όλους για τις τόσο πολύτιμες πληροφορίες που μου δώσατε. Ψάχνοντας το βρήκα εδώ:

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-Ascend-G700-Android-4-2-Quad-Core-Daul-2GB-RAM-8GB-ROM-sim-MTK6589-5/1437418489.html

με μόνο 156,8 € +κάποια ψιλοδωράκια. Μου έκανε εντύπωση η τιμή γιατί σε minideal, to2c, geekbuying κλπ το έχουν ακριβότερα. έστειλα μέιλ στο μαγαζί και μου είπε ότι είναι original. Να το χτυπήσω από εκεί ή να πάω σε πιο δοκιμασμένους πωλητές; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εἰμαι κι εγώ ένας επίδοξος αγοραστής του G700. Διάβασα όλο το θέμα και σας ευχαριστώ όλους για τις τόσο πολύτιμες πληροφορίες που μου δώσατε. Ψάχνοντας το βρήκα εδώ:

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-Ascend-G700-Android-4-2-Quad-Core-Daul-2GB-RAM-8GB-ROM-sim-MTK6589-5/1437418489.html

με μόνο 156,8 € +κάποια ψιλοδωράκια. Μου έκανε εντύπωση η τιμή γιατί σε minideal, to2c, geekbuying κλπ το έχουν ακριβότερα. έστειλα μέιλ στο μαγαζί και μου είπε ότι είναι original. Να το χτυπήσω από εκεί ή να πάω σε πιο δοκιμασμένους πωλητές; :confused:

 

 

 

Εγω φιλε το πηρα απο το minideal...πηγα στα σιγουρα για να εχω το κεφαλι μου σιγουρο.Ηρθε αριστο οπως το ζητησα και η θηκη πουδινουν δωρο ειναι αρκετα καλη.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το σκέφτομαι κι εγώ έτσι όπως το λες, αλλά άμα φτάσω να πληρώσω 196€ στο minideal τότε δίνω και 212€ και το παίρνω κατευθείαν από σκρουτζομάγαζο στην Ελλάδα.;)

 

Έχει κανείς σας καμμιά πικρή εμπειρία από aliexpress?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει η αγορα για το κινητο σας?σκεφτομαι να το παρω απο ελληνικο μαγαζι πρωτον γιατι εχω χροοονια να αγορασω με pay pall και δευτερον λεω 15 μερες να ρθει κ αν δεν ειναι καλο σε ποιον να το δωσω να το φαει? Χα χα θα εχει ελληνικα κ playstore η πρεπει να τα βρω εγω κ νααλλαξω ρομ κτλ? Καμια φωτο απο σκοταδι δεν εχουμε?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει η αγορα για το κινητο σας?σκεφτομαι να το παρω απο ελληνικο μαγαζι πρωτον γιατι εχω χροοονια να αγορασω με pay pall και δευτερον λεω 15 μερες να ρθει κ αν δεν ειναι καλο σε ποιον να το δωσω να το φαει? Χα χα θα εχει ελληνικα κ playstore η πρεπει να τα βρω εγω κ νααλλαξω ρομ κτλ? Καμια φωτο απο σκοταδι δεν εχουμε?

 

 

Εγω εκανα αυτο ακριβως. Ελληνικό μενού δεν είχε απο το σκρουζομάγαζο που το πήρα αλλα άμα το ρουτάρεις θα εχει. Εμένα αυτό δε με προβλημάτιςε, έβαλα απλά ένα ελληνικό πληκτρολόγιο και είμαι οκ. Ειναι μάλλον ειςαγωγή απο Γερμανία.

 

Οι επιδοσεις της κάμερας την ημέρα στην καλύτερη των περιπτωσεων χαρακτηρίζονται ως μέτριες...τη δε νύχτα πολυ κάτω του μετρίου. Κατα τα άλλα ένα παρα πολυ καλό τηλ´εφωνο, γρήγορο, χρηστικό, με ευκρινεστατη οθόνη και καλή, για τη τιμη του, ποιότητα κατασκευης.

Edited by manolisdr
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι φωτό που βγάζει είναι χειρότερες από ενός ACE ή S2 samsung; Ρωτάω γι αυτά διότι αυτά είχα. Εσύ ή κάποιος άλλος συγκρίνετε με κάποιο άλλο κινητό; Επίσης ξαναποστάρω ότι σε αυτό το μαγαζί

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-Ascend-G700-Android-4-2-Quad-Core-Daul-2GB-RAM-8GB-ROM-sim-MTK6589-5/1437418489.html

το έχουν 156€ + κάποια ψιλοδωράκια.

Το S3 samsung είναι πολύ καλύτερο από το G700; Έχει πέσει στα 260 € στα σκρουτζομάγαζα και το σκέφτομαι κι αυτό. Πιστεύω ότι από θέμα ταχύτητας το G700 μπορεί να είναι και καλύτερο, αλλά δεν ξέρω στις φωτό τι γίνεται. Ας μας πει κάποιος που τα έχει δει και τα δύο αυτά κινητά.

Link to comment
Share on other sites

αν το μοναδικό σου κριτήριο είναι η φωτογραφίες (σχετικά καλές την ημέρα/με αρκετό θόρυβο και θολές την νύχτα λόγο φτηνού αισθητήρα) υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά και από τα 3 η σειρά lumia αλλά αν δεν είναι η φωτογραφία 4 πυρήνες και 2gb ram στην τιμή που το βρήκες ακούγονται καλά αλώστε υπάρχουν εφαρμογές που βελτιώνουν αισθητά την εφαρμογή της huawei που είναι για ΠΕΤΑΜΑ

 

φωτογραφικές εφαρμογές

pudding camera (μειονέκτημα η μικρή ανάλυση όχι η πληρης δωρεάν) και η μόνη που έχει 3/2 κάδρο που είναι το καθαρά φωτογραφικό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kth.PuddingCamera&hl=el

powercam(μην ξεχνατε να σώζετε και την πρωτότυπη δεν έχει 16/9)δωρεάν

https://play.google.com/store/apps/details?id=powercam.activity&hl=el

hd camera ultra(όχι πολλές ρυθμίσεις σχεδόν καθόλου)δωρεάν

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jessdev.hdcameras&hl=el

dslr camera(δύστυχος με πληρωμή blackmarkt)ρυθμίσεις του σκοτωμού και ποιο πλήρη έλεγχο και για το βάθος πεδίου

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera&hl=el

 

στην ενσωματωμένη εφαρμογή για καλύτερα αποτελέσματα επιλέγουμε "ωραιοποίηση"πριν από κάθε φωτογραφία και περιμένουμε να νετάρη σωστά πριν το κλικ επίσης μπορείτε να κατεβάσετε την ανάλυση στα 6mp ο φακός "πρασινίζει" το ίδιο και το φλας

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν το μοναδικό σου κριτήριο είναι η φωτογραφίες (σχετικά καλές την ημέρα/με αρκετό θόρυβο και θολές την νύχτα λόγο φτηνού αισθητήρα) υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά και από τα 3 η σειρά lumia αλλά αν δεν είναι η φωτογραφία 4 πυρήνες και 2gb ram στην τιμή που το βρήκες ακούγονται καλά αλώστε υπάρχουν εφαρμογές που βελτιώνουν αισθητά την εφαρμογή της huawei που είναι για ΠΕΤΑΜΑ

 

Εγω εβαλα το procapture δε διακρινω αισθητη διαφορα, εχεις να προτεινεις καποια καλη εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

4 πυρήνες και 2gb ram στην τιμή που το βρήκες ακούγονται καλά

 

Να το χτυπήσω από alliexpres 153€ +θήκη+ζελατίνα

ή από

merrimobilles 173€ σκέτο;

Από alliexpess έχει πάθει ζημιά κανείς; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Να το χτυπήσω από alliexpres 153€ +θήκη+ζελατίνα

ή από

merrimobilles 173€ σκέτο;

Από alliexpess έχει πάθει ζημιά κανείς; :worry:

Ο έμπορος που κοιτάς στο aliexpress έχει αξιολογήσεις? Κι αν ναι, πόσες, και τι ποσοστό είναι θετικές? Αν ειν αυτό που βλέπω με 122 αξιολογήσεις και ποσοστό 92%, απέφυγέ τον

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες τρέχω την 4.2.2 του frost/gravila σταθερή και μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κανένα bug... Μάλλον θα μείνει αρκετά στο τηλέφωνο! Αξίζει για δοκιμή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...