Jump to content

asus eeepc 1101ha οθόνη


sotos8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας,

εχω ενα netbook asus eeepc 1101ha που πριν 1 χρονο περιπου εσπασα απο τα νευρα μου την οθονη(το μετανοιωσα):lol::p

τωρα ψαχνω να βρω μια συμβατη αλλα δεν βρισκω πουθενα! βρηκα μια στο amazon αλλα δεν ξερω αν αξιζει...ισος να μην ειναι συμβατη.... μπορειται να με βοηθησετε? πανω απο 50 ευρω δεν μπορω να διαθεσω!

 

και κατι αλλο.. μου εσπασε το γαντζακι που ενωνει το πληκτρολογιο με την μητρικη...σκεφτηκα να το κολλησω με μια ισχυρη κολα αλλα ξαφνικα χαθηκε το γαντζακι (το ειχα βαλει πανω σε ενα γραφειο,μαλλον καποιος το πεταξε.......)

αα και εγω το βαφτισα γαντζακι..δεν ξερω πως ονομαζεται .ελπιζω να καταλαβατε τι ενοω.

ευχαριστω για το χρονο σας.:)

Link to comment
Share on other sites

20 Euro τα κλιπς και 166 euro οθόνη !!!! http://www.laptop-parts.gr/products/search?for=Asus,EEE%20PC,EEE%20PC,EEE%20PC%201101HA%20Black

Μάλλον πρέπει να ελέγχεις τα νεύρα σου ! :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

εχω ενα netbook asus eeepc 1101ha που πριν 1 χρονο περιπου εσπασα απο τα νευρα μου την οθονη(το μετανοιωσα):lol::p

τωρα ψαχνω να βρω μια συμβατη αλλα δεν βρισκω πουθενα! βρηκα μια στο amazon αλλα δεν ξερω αν αξιζει...ισος να μην ειναι συμβατη.... μπορειται να με βοηθησετε? πανω απο 50 ευρω δεν μπορω να διαθεσω!

 

και κατι αλλο.. μου εσπασε το γαντζακι που ενωνει το πληκτρολογιο με την μητρικη...σκεφτηκα να το κολλησω με μια ισχυρη κολα αλλα ξαφνικα χαθηκε το γαντζακι (το ειχα βαλει πανω σε ενα γραφειο,μαλλον καποιος το πεταξε.......)

αα και εγω το βαφτισα γαντζακι..δεν ξερω πως ονομαζεται .ελπιζω να καταλαβατε τι ενοω.

ευχαριστω για το χρονο σας.:)

 

μπορεις να δεις και στο ebay οθονες εδω πιο φτηνες αν θες

 

οσο για το link σου george , εχει λαθος τη διασταση της οθονης λεει 11,1 ενω ειναι 11,6 κανονικα

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ισως είναι τυπογραφικό δεν ξέρω .....

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι τωρα πλεον πρεπει να συγκρατιεμαι...αλλα το μετανοιωσα μακαρι να μην την εσπαγα!τωρα δεν θα πληρωνα επιπλεον...τιποτα αλλο εχετε να μου προτεινεται?
Link to comment
Share on other sites

η οθονη που ειναι σπασμενη ολοσχερος μπορει να με βλαψει? π.χ ακτινοβολια κ.τ.λ.....γιατι ψιλοφοβαμαι...:worry:

 

αν θες βάλε μια φώτο με το λαπτοπ για να δούμε πόσο το έσπασες γιατί έχω και εγώ αυτό το λαπτοπ (το καημένο μου , έχει τραβήξει πολλά στα χεριά μου με αποτέλεσμα ο δεξι μεντεσές που κρατάει την οθόνη να κουνιέται πολύ λίγο ίσα ίσα που ακούγεται :O)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

η οθονη που ειναι σπασμενη ολοσχερος μπορει να με βλαψει? π.χ ακτινοβολια κ.τ.λ.....γιατι ψιλοφοβαμαι...:worry:

 

όχι εκτός και αν χώσεις το δάχτυλο στο inverter (αν έχει τέτοιο) τότε θα φας λίγο ρεύμα :p

Link to comment
Share on other sites

βασικα φιλε nickthegreek99, μονο η οθονη εχει προβλημα την πατησα με το χερι μεχρι που εκανε ενα κρακ! και μετα δεν εβλεπα τιποτα(δεν καταλαβαινα τιποτα μονο διαφορα χρωματα και κυριως μαυρο..
Link to comment
Share on other sites

βασικα φιλε nickthegreek99, μονο η οθονη εχει προβλημα την πατησα με το χερι μεχρι που εκανε ενα κρακ! και μετα δεν εβλεπα τιποτα(δεν καταλαβαινα τιποτα μονο διαφορα χρωματα και κυριως μαυρο..

 

 

 

 

Οκ sotos8 . Τελικά τι έγινε αγόρασες άλλη οθόνη;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν αγορασα ακομα...δεν ξερω που ειναι το part number...μηπως ειναι κανενας barcode? αν εχει 40 ευρω μεχρι 50 θα την παρω...περιμενω τις αποψεις σας :)

 

 

 

τελικα βρηκα αυτον το κωδικο

N116B6 LO2 rev c2 ισως ειναι αυτο το part number..

λετε αν παρω αυτην την οθονη να ταιριαζει? http://www.laptopeasy.com/chi-mei-n116b6l04-revc2-for-lcd-screen-116-hd-glossy-p-41635.html

αλλα λεει Chi Mei N116B6-L04 Rev.C2 αντι για L02 που ειναι η δικια μου..

Edited by sotos8
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν αγορασα ακομα...δεν ξερω που ειναι το part number...μηπως ειναι κανενας barcode? αν εχει 40 ευρω μεχρι 50 θα την παρω...περιμενω τις αποψεις σας :)

 

ξεβιδώνεις την οθόνη την ξεκουμπώνεις στο πίσω μέρος της γράφει

http://www.sparepartswarehouse.com/LCD-Removal/images/LCDScreenRemoval/DetailPhotos/OEMNumber2.jpg

 

 

καλά ρε ebay δεν κοίταξες? με 60 euro μαζί με μεταφορικά έχει με το κιλό..............

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=eeepc+1101ha+lcd&LH_PrefLoc=3

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...