Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κάποιος τροπος να ανεβασουμε την ενταση του ακουστικού? Πολλές φορες σε κλήσεις είναι δύσκολο να ακούσεις τον συνομιλητή σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει κάποιος τροπος να ανεβασουμε την ενταση του ακουστικού? Πολλές φορες σε κλήσεις είναι δύσκολο να ακούσεις τον συνομιλητή σου.

http://en.miui.com/thread-17459-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Σε multi v6 (5.4.17) από xiaomi.eu ήρθε σήμερα OTA αναβάθμιση 5.4.24.

Μέχρι στιγμής όλα καλά αν και δεν βλέπω εμφανείς διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

εχω την τελευταια ελληνικη rom και οταν ανοιγω την εφαρμογη ραδιο ,μου βγαζει ολο κινεζικους σταθμους με ανοιχτο wifi.δεν υπαρχει κανονικη εφαρμογη για radio fm?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω την τελευταια ελληνικη rom και οταν ανοιγω την εφαρμογη ραδιο ,μου βγαζει ολο κινεζικους σταθμους με ανοιχτο wifi.δεν υπαρχει κανονικη εφαρμογη για radio fm?

 

υπάρχει αλλά τρέχει μέσω της Online $#$#$#$

ή όταν σε ρωτάει πατάς το ΟΧΙ (το κουμπί στα αριστερά) ή κλείνεις το wifi για να τρέξει το κανονικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλο μηνα.Εχω ενα προστατευτικο οθονης τζαμι της Nilken.Οταν το εβαλα πριν 15 μερες ηταν ολα καλα.τωρα ομως γυρο γυρο βλεπω κατι σαν νερα ...που δε φευγουν.Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις...ειναι μιας χρησης τα τζαμια αυτα?αν το βγαλω δε ξαναμπαινει?χανει την κολλητική του ικανότητα??σαν την απλες μεβρανες?Μολις ειδα οτι κατω απο το τζαμι εχει μια λεπτη μεβρανη .μαλλον αυτη εχει ξεκολλησει απο την μεμβράνη...οτι ναναι. Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Μιας χρησης ειναι.. Αν μπορεις απλα να την ανασηκωσεις και να ξαναπατησει, μπας και φυγει ο αερας που εχει πιασει. Αλλα οχι ολοκληρη και χωρις να προλαβει να περασει σκονη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα παμε για αλλη...thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλο μηνα.Εχω ενα προστατευτικο οθονης τζαμι της Nilken.Οταν το εβαλα πριν 15 μερες ηταν ολα καλα.τωρα ομως γυρο γυρο βλεπω κατι σαν νερα ...που δε φευγουν.Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις...ειναι μιας χρησης τα τζαμια αυτα?αν το βγαλω δε ξαναμπαινει?χανει την κολλητική του ικανότητα??σαν την απλες μεβρανες?Μολις ειδα οτι κατω απο το τζαμι εχει μια λεπτη μεβρανη .μαλλον αυτη εχει ξεκολλησει απο την μεμβράνη...οτι ναναι.

αν μιλάς για tempered glass μπορείς σίγουρα να το βγάλεις(με κάτι πολύ λεπτό στην γωνία)

και να το ξαναβάλεις(ακόμα και να το πλύνεις)

επειδή λίγο με μπέρδεψες με την μεμβράνη από κάτω...η αφαιρούμενη ζελατίνα (συνήθως μία) είναι στην εσωτερική πλευρά προς την οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας χρησης ειναι.. Αν μπορεις απλα να την ανασηκωσεις και να ξαναπατησει, μπας και φυγει ο αερας που εχει πιασει. Αλλα οχι ολοκληρη και χωρις να προλαβει να περασει σκονη

να υποθέσω ότι δεν έχεις βάλει ποτέ tempered glass:)

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάς για tempered glass μπορείς σίγουρα να το βγάλεις(με κάτι πολύ λεπτό στην γωνία)

και να το ξαναβάλεις(ακόμα και να το πλύνεις)

επειδή λίγο με μπέρδεψες με την μεμβράνη από κάτω...η αφαιρούμενη ζελατίνα (συνήθως μία) είναι στην εσωτερική πλευρά προς την οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να υποθέσω ότι δεν έχεις βάλει ποτέ tempered glass:)

 

tempered glass τι ειναι αυτο?καλυτερο απο την ζελατινα που εχουμε βαλει?και που μπορουμε να βρουμε για το κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

 

να υποθέσω ότι δεν έχεις βάλει ποτέ tempered glass:)

 

Όχι όχι, ποτέ, μόνο σε ότι κινητό ή ταμπλετ πέρασε από τα χέρια μου...

Έχεις πλύνει tempered glass και να το ξαναβαλεις;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, ποτέ, μόνο σε ότι κινητό ή ταμπλετ πέρασε από τα χέρια μου...

Έχεις πλύνει tempered glass και να το ξαναβαλεις;

για να το γράφω,ναι το έχω κάνει.δεν έχει κάποια συγκολλητική ουσία,δεν έχει καμμία σχέση με τις κοινές ζελατίνες.

"μπας και φυγει ο αερας που εχει πιασει" αυτό απλά δεν γίνεται με τις tempered glass και να προσπαθήσεις.

επίσης,απ'το επίσημο site της Nillkin:

Environmental and silicon coating; quicker adsorption and can be reused after cleaning.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

tempered glass τι ειναι αυτο?καλυτερο απο την ζελατινα που εχουμε βαλει?και που μπορουμε να βρουμε για το κινητο μας?

έχεις μείνει λίγο πίσω:)

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=tempered+glass+redmi&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=tempered+glass+redmi+1&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

Kαι αμα το λεει η Nillikin σημαινει οτι ετσι ειναι; Πιανει αερα, τo spiderweb effect, αλλα πολυ πιο δυσκολα απο την κοινη ζελατινα. Αμα ψαξεις παλιοτερα, εχω ποσταρει και φοτος. Αμα τη βγαλεις να την πλυνεις, με τι θα την πλυνεις πρωτα απ`ολα; ελπιζω σκετο νερο.. Και δε θα αφησει λεκεδες; και πως θα τη στεγνωσεις; αμα βαλεις πετσετα χαιρετισματα, αμα την αφησεις να στεγνωσει με τον αερα, επισης χαιρετισματα, θα κολλησουν τοσα σωματιδια που θα γινει ασπρη (και πολυ χειροτερη απο πριν τη βγαλεις)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Kαι αμα το λεει η Nillikin σημαινει οτι ετσι ειναι; Πιανει αερα, τo spiderweb effect, αλλα πολυ πιο δυσκολα απο την κοινη ζελατινα. Αμα ψαξεις παλιοτερα, εχω ποσταρει και φοτος. Αμα τη βγαλεις να την πλυνεις, με τι θα την πλυνεις πρωτα απ`ολα; ελπιζω σκετο νερο.. Και δε θα αφησει λεκεδες; και πως θα τη στεγνωσεις; αμα βαλεις πετσετα χαιρετισματα, αμα την αφησεις να στεγνωσει με τον αερα, επισης χαιρετισματα, θα κολλησουν τοσα σωματιδια που θα γινει ασπρη (και πολυ χειροτερη απο πριν τη βγαλεις)

σκέτο νεράκι,στέγνωμα με πιστολάκι και κανένα σημάδι.

μιλάμε για τζάμι(χωρίς καμμία κόλλα)και να το σκουπίσεις δεν μένει τίποτα.

όσα γράφεις ισχύουν για τις απλές ζελατίνες,αλλά αρκετά το αναλύσαμε,όποιος θέλει δοκιμάζει,από 3 ευρώ ξεκινούν...(την δικιά μου 3 ευρώ την πήρα και ήταν άψογη,δεν φαίνεται ότι υπάρχει)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο giannis1 για την ερώτηση που εκανα για το ακουστικό.το εκανα αλλα παλι δεν πολυακουω δυνατά (κουφαλογο)!!!είμαι με την ελληνική stable 25 κ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Αλλά με τρώει το χερι μου να δοκιμασω κ καμια v6!κατέβασα την ελληνική 5.4.10 αλλά κάπου διάβασα για κάποιον φιλο που είχε θέμα με τις κλήσεις.εσείς που έχετε βάλει v6 ελληνικη ποια είναι καλυτερη?θέλω να είναι σταθερή κ όλα να τσουλανε καλα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο giannis1 για την ερώτηση που εκανα για το ακουστικό.το εκανα αλλα παλι δεν πολυακουω δυνατά (κουφαλογο)!!!είμαι με την ελληνική stable 25 κ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Αλλά με τρώει το χερι μου να δοκιμασω κ καμια v6!κατέβασα την ελληνική 5.4.10 αλλά κάπου διάβασα για κάποιον φιλο που είχε θέμα με τις κλήσεις.εσείς που έχετε βάλει v6 ελληνικη ποια είναι καλυτερη?θέλω να είναι σταθερή κ όλα να τσουλανε καλα!!!!!

 

κοιτα εχει βγει και η 30 ελληνικη που ειναι stable v5.

εγω εχω v6 ωραια ειναι απλα λογου που ειναι ακομα developer τρωει πολυ μπαταρια,αλλα κατα αλλα μια χαρα ειναι απροβληματιστη.το θεμα με τις κλησεις το εχουν φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάς για tempered glass μπορείς σίγουρα να το βγάλεις(με κάτι πολύ λεπτό στην γωνία)

και να το ξαναβάλεις(ακόμα και να το πλύνεις)

επειδή λίγο με μπέρδεψες με την μεμβράνη από κάτω...η αφαιρούμενη ζελατίνα (συνήθως μία) είναι στην εσωτερική πλευρά προς την οθόνη.

 

 

Ναι tempered glass ειναι .το παραξενο ειναι οτι βλεπω ακομα ενα λεπτο στρωμα σαν ζελατινης(την σηκωσα και το ειδα) και γιαυτο μου κανει νερα.θα παραγγείλω αλλης εταιρειας.(και μετα θα δοκιμασω να την πληνω μηπωςκαταφερω κατι)Δε με καλυψε καθολου η τοσο ακριβη Nilkin.Δε γινεται στις 2 βδομαδες να χαλαει.ευχαριστω παιδια.

Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ήταν προστατευτικο που δεν εβγαλες;

 

Οχι το εβγαλα βρε.Δεν ειμαι τοσο άσχετος...Αρα και η tempered glass εχουν και αυτα ειδικη επιστρωση για να κολλαει στο τζαμι....τελος παντον.δε ασχολουμαι αλλο... :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχει βγει και η 30 ελληνικη που ειναι stable v5.

εγω εχω v6 ωραια ειναι απλα λογου που ειναι ακομα developer τρωει πολυ μπαταρια,αλλα κατα αλλα μια χαρα ειναι απροβληματιστη.το θεμα με τις κλησεις το εχουν φτιαξει

 

Εγώ θα έλεγα το αντίθετο, μάλλον πιο πολύ μου κρατάει η μπαταρία με την v6.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχει βγει και η 30 ελληνικη που ειναι stable v5.

εγω εχω v6 ωραια ειναι απλα λογου που ειναι ακομα developer τρωει πολυ μπαταρια,αλλα κατα αλλα μια χαρα ειναι απροβληματιστη.το θεμα με τις κλησεις το εχουν φτιαξει

 

30αρα νομίζω δεν έχει βγεί... στην 29 είχα μείνει.

Και απο κει και πέρα V6 οπου τώρα είμαστε στη 5.5.1

Link to comment
Share on other sites

30αρα νομίζω δεν έχει βγεί... στην 29 είχα μείνει.

Και απο κει και πέρα V6 οπου τώρα είμαστε στη 5.5.1

 

αμα δεις στο επισημο σαιτ της xiaomi εχουν βγαλει 30 stable.

http://en.miui.com/download-82.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα έλεγα το αντίθετο, μάλλον πιο πολύ μου κρατάει η μπαταρία με την v6.

αναλογος ποια εκδοση φορας στην v6 η 5.5.1 η τελευταια που βγηκε που την εχω βαλει,το βελτιωσανε καπως το θεμα μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχει βγει και η 30 ελληνικη που ειναι stable v5.

εγω εχω v6 ωραια ειναι απλα λογου που ειναι ακομα developer τρωει πολυ μπαταρια,αλλα κατα αλλα μια χαρα ειναι απροβληματιστη.το θεμα με τις κλησεις το εχουν φτιαξει

 

30αρα νομίζω δεν έχει βγεί... στην 29 είχα μείνει.

Και απο κει και πέρα V6 οπου τώρα είμαστε στη 5.5.1

 

αμα δεις στο επισημο σαιτ της xiaomi εχουν βγαλει 30 stable.

http://en.miui.com/download-82.html

Ναι αλλα δεν είναι ελληνική αυτή :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν είναι ελληνική αυτή :lol:

 

το ξερω οτι δεν ειναι ελληνικη,οι ελληνες απο εκει την περνουν την αγγλοκινεζικη και προσθετουν δικα τους μετα.αρα λογικα καποια στιγμη θα την ανεβασουν στο ελληνικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...θα ηθελα να κανω 2 ερωτησουλες.οποιος ξερει μου απανταει.αν το κινητο μας υποστιριζει mi key εχω την v5 multi JHBCINAL5.0 ...

Και τι ειναι τα Xiaomi NFC Tag Sticker.παω να σκασω απο περιεργια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...