Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω διαβάσει από την κυριακή 274 σελίδες!!!

ούτε στις πανελλήνιες!

επειδή είμαι μερικά κλικ πριν το παραγγείλω

θα ήθελα μία θετική απάντηση!

το xbmc τρέχει απροβλημάτιστα (γιατί στο zte v970 δεν)

τρεχει κανονικα, μονο σε 1080 ταινιες κολαει και παλι ελαχιστα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαλεξε το καταλληλο πληκτρολογιο στην "Επιλογη μεθοδου εισοδου", σιγουρα θα βγαινει και σαν notification πανω πανω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει καμια επιλογη να πληκτρολογω..ουτε στην αναζητηση..ουτα στα μηνυματα ουτε στο play store...και επαναφορα να κανω ζηταει κωδικο και εκει ακομα δεν μπορω να πληκτρολογησω...καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Εκει στο μενου, γλωσσα και εισαγωγη, Πληκτρολογιο και μεθοδοι εισαγωγης δε βγαζει τιποτα?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους σας, σκεφτομαι να αγορασω κ εγω το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω πουθενά τι SAR έχει το κινητο.Μήπως ξέρει κανένας??
Link to comment
Share on other sites

έχεις πρόβλημα με το gps ;

σίγουρα πρέπει να βάλεις το fastergps και να δηλώσεις ελλάδα , αν δεν έχεις θέμα μη τα κάνεις καν τα άλλα (εγώ π.χ. δεν έχω πρόβλημα)

 

Ναι έχω ενα θέμα με το GPS...στη αρχή κλείδωνε Τσακ μπα τώρα έχει γ@μιθει!τελικά τα κατέβασα!έτσι είχα κατεβάσει το fastergps!τώρα εκανα κ τα αλλά!έτρεξα και το gps test κλείδωσε σε 12 δορυφόρους και άνοιξα το navigon κ ρολόι όλα!αυτό ρωταω!όταν ξεκιναω το navigon να έχω ξεκινήσει το GPS test??και να το κλείνω μόλις αρχίζω την πλοήγηση?πολύ καλό πρόγραμμα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε ολους σας, σκεφτομαι να αγορασω κ εγω το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω πουθενά τι SAR έχει το κινητο.Μήπως ξέρει κανένας??

 

Φιλέ το έχουνε πει 100 φορες τα παιδιά!!!αλλά να μου πεις που να διαβάσεις κ συ τόσες σελίδες!Καλό θα ηταν να το έγραφε ο admin στο πρωτο post με τα χαρακτηριστικά του κινητού!!έτσι δε θα γέμιζαν τοσα post με την ίδια ερώτηση!!αν θυμάμαι καλα παντός λένε γύρο στο 0,7 ! Αν όχι ας με διορθώσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα αρκετη ωρα απο χθες στα προηφουμενα post αλλα δε βρηκα το SAR!!

Εψαξα και λιγο στο google και το μονο που βρηκα λεει 2< !!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε συγκριση με το zte v976 ειναι καλητερο? και κατι λεει για MIUI V5 (Basics on Android 4.2) ειναι κανονικο android?
Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε....επαναφορα να θελω να κανω ,,δεν μου βγαζει πληκτρολογιο να περασω τα νουμερα και να το επαναφερω..καιμια ιδεα?

εγκατέστησε ένα πληκτρολόγιο(πχ TOUCHPAL),μέσω του google play στον υπολογιστή,

ή κατέβασε το .apk του,βάλτο στην sd και τρέξτο.

http://apps.evozi.com/apk-downloader/

παιδια σε συγκριση με το zte v976 ειναι καλητερο? και κατι λεει για MIUI V5 (Basics on Android 4.2) ειναι κανονικο android?

δεν υπάρχει zte v976,αν εννοείς το 967s,επειδή το είχα,είναι εξαιρετικό αλλά απλά δεν μπορεί να συγκριθεί σε τίποτα με το red rice,εκτός απ'την αυτονομία βέβαια όπου το v967s απλά δεν παίζεται.

η miui είναι android

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε....επαναφορα να θελω να κανω ,,δεν μου βγαζει πληκτρολογιο να περασω τα νουμερα και να το επαναφερω..καιμια ιδεα?

 

Λυση του xnikos αλλιως αν εχεις otg καλωδιο συνδεσε το keyboard απο το pc να κανεις την δουλεια σου..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους το δικό μου!

Μια ερώτηση. Την μπαταρία την πρώτη φορά την αδειάσετε μέχρι το 0 και μετά φόρτιση 100% για καλιμπραρισμα ή δεν κάνατε καθόλου καλιμπραρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους το δικό μου!

Μια ερώτηση. Την μπαταρία την πρώτη φορά την αδειάσετε μέχρι το 0 και μετά φόρτιση 100% για καλιμπραρισμα ή δεν κάνατε καθόλου καλιμπραρισμα?

καλύτερα μην την αδειάζεις τελείως,γύρω στο 10% είναι αρκετό.

τις πρώτες 2-3 φορές φόρτισέ την πλήρως,μετά όπως σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και εγώ κάτοχος τoυ red rice μία εβδομάδα περίπου, να ρωτήσω το Lenovo super camera δουλεύει σε σας γιατί εμένα με πετάει συνέχεια, το είχα περάσει στο inew v3 της γυναίκας και μπορώ να πώ ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα για φώτο είναι απλά must, και θα το ήθελα και στο hongmi μου
Link to comment
Share on other sites

καπου ειχε γραφτει πριν αλλα δε το βρισκω. εχω μια καρτα 64 γβ και θελω να της κανω διαμωρφωση αλλα για αρχεια περισοτερο . νομιζω NTFS ειναι η σωστη διαμορφωση. με ποιο προγραμα να το κανω;
Link to comment
Share on other sites

Σε δυνατο ηλιο εχει προβλημα, οπως ολα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε δυνατο ηλιο εχει προβλημα, οπως ολα

 

Άλλα αποδίδουν καλλίτερα, άλλα χειρότερα. Αυτό που κυμαίνεται ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω μεγαλο δειγμα να σου πω, ισως το χειροτερευει και λιγο το screen protector, αλλα ενα Alcatel που ειχα δεν εβλεπες τιποτα, ενα Lenovo tablet με δυσκολια και ολα τα παλιοτερα προς τα πισω κινητα δεν εβλεπα τπτ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα αμφού αμφιταλαντεύτηκα κάμποσο ανάμεσα στο Huawei Honor 3c, Lenovo s820, s660 και Hongmi.

Ήμουν και σε αναμονή για το Hongmi 1s με snapdragon αλλά δεν βλέπω να βγαίνει σε κυκλοφορία.

Θα παραγγείλω το Ηongmi τις επόμενες ημέρες μάλλον από minideal. Δεν με ενδιαφέρει η Ελληνική γλώσσα, μιά χαρά είμαι με τα Αγγλικά.

Tο τηλέφωνο προορίζεται για βασική συσκευή με ολοήμερη χρήση (επαγγελματικό τηλ. με πολλές κλήσεις) και με τις 2 sim. Ελπίζω να μη με προδώσει. Κατανοώ βέβαια πως αγοράζοντας συσκευή με αυτές τις δυνατότητες με 120 € αγοράζεις και τα ρίσκα.

 

Από αυτά που διάβασα στο παρόν νήμα, αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι αυτό : :D

 

Αυτό θέλω. Να το πάρω, να του βάλω τις sim, και να δουλεύει χωρίς να ασχοληθώ και πολύ. Μονο τα updates τα οποία φαντάζομαι θα λύνουν και προβληματάκια.

 

Παράθεση από Roid_rage >

..............Άλλα και να μην ασχοληθείς δεν τρέχει απολύτως τίποτα

 

Διάβασα πάνω από 200 σελίδες και θέλω να ρωτήσω και εγώ....

 

Αυτό θέλω. Να το πάρω, να του βάλω τις sim, και να δουλεύει χωρίς να ασχοληθώ και πολύ. Μάνο τα updates τα οποία φαντάζομαι θα λύνουν και προβληματάκια.

 

 

με ελληνικό μενού και χρήση όπως όλα τα τηλέφωνα???

οι 270 σελίδες είναι για τα πειραχτήρια που θέλουν να το κάνουν τούρμπο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Να κάνω μια ερώτηση,έχει βρει κανεις πως να μετακινησουμε τα εικονίδια στην διπλανή οθόνη;

Για να κατά λάβετε στην οθόνη την μια έχω παρα πολλά εικονίδια θέλω να μεταφέρω μερικά στην ποιο διπλανή οθόνη παταω κρατημενο το εικονίδιο το σερνω να παει στην πιο δίπλα αλλά μπα.

Εντιτ τελικά παει.

 

Βρε παιδιά είχα βάλει το go sms pro κρακαρισμενο

Για να αποφυγω τις διαφημίσεις επειδή όμως βγήκε καινούργια εκδοση την έβγαλα για να βάλω απο το play store την κατέβασα,έλα ντε που δεν την κανει εγκατάσταση

Βγάζει μη συμβατή με αλλες εφαρμογές που χρησιμοποιουν το ίδιο κοινόχρηστο αναγνωριστικό χρήστη.

 

Τι μπορεί να παιζει;μήπως το viper η το whats app να φταίει;και πριν πως δούλευε;

Εντιτ 2 τελικά οκ είχανε μένει κάτι plug in απο το παλιό go sms pro.

 

Έβαλα την καινούργια εκδοση το ρυθμισα κομπλε τώρα.

Edited by saouron35
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...