Jump to content

Haier W910


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δουλευω τα μανισια ακουστικα.με 100 ευρω πηραμε κινηταρα τι περιμενες να ειναι τα εξαρτηματα ? απο τιτανιο?πηραμε μια συσκευη που πιστευω οτι ηταν κραχτης για την haier για να ακουστει το ονομα της (αν προσεξεισ οι καινουργιες συσκευες της ειναι ακριβοτερες και υποδιεστερες απο το w910.)απο καπου επρεπε να ελλατωσουν το κοστος και το εκαναν στα εξαρτηματα.σιγα τα οαααααα....... ολοι εχοθμε στα σπιτια εξαρτηματα συμβατα για ανδροιδ. :)
SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό είναι λύρα εκατό.. Δεν υστερεί πουθενά από άλλα κινέζικα ακριβότερα τετραπυρηνα.. Μου έχει πέσει κάμποσες φορές κάτω με την οθόνη αλλά ούτε ένα σημάδι δεν έχει.. Το έχω για καθημερινή χρήση.. Και το note το έχω στο συρτάρι, λόγου ότι δεν είναι και βολικό στην δουλειά μου.. Για μένα όποιος μπορεί να το βρει στην αγορά αξίζει να το πάρει..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Πραγατικα το κινητο ειναι υπερβολικα καλο και παμφθηνο(κατω απο 100 ευρω το πηρα!) για αυτα που προσφερει,,καμερα πολυ καλυτερη σε συγκριση με τα περισσοτερα κινεζικα, και στο μονο θεμα που υστερει το τηλ. δηλ. αυτο της μπαταριας για εμενα λυθηκε με ενα power banκ που αγορασα με 6 ευρω!

Εκανα ομως μια μακακια και ξυλωσα το προστατευτικο καπακακι του usb.πηγα να βγαλω την σκληρη πραστατευτικη θηκη και ειχα ξεχασει το καπακι του usb ανοιχτο και αποκοληθηκε το σκληρο κοματι απο αυτο της σιλικονης ,δεν εφυγε το κοματι απο την τρυπα που το συγκρατει απλα αποχωριστηκαν τα 2 υλικα μεταξυ τους (το σκληρω επανω κοματι με την μπλε γραμη και το κσιλικονουχω κατω μερος με το τσουνακι που μπαινει μεσα στην τρυπα του usb),παλι κλεινει το usb μονο με το πετσακι της σιλικονης αλλα φαινετε ασχημο,πηγα να τα κολησω τα 2 μερη μεταξυ τους με βενζινοκολα αλλα δεν κρατησε,προσπαθησα με σιλικονη και παλι το ιδιο, logo δεν βαζω γιατι δεν προκειτε να πιασει με τιποτα,και τωρα δεν ξερω τι σκ@τα αλλο να δοκιμασω!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες? θελω κ εγω να αγορασω! ποσες μερες σε βγαζει?

Πραγατικα το κινητο ειναι υπερβολικα καλο και παμφθηνο(κατω απο 100 ευρω το πηρα!) για αυτα που προσφερει,,καμερα πολυ καλυτερη σε συγκριση με τα περισσοτερα κινεζικα, και στο μονο θεμα που υστερει το τηλ. δηλ. αυτο της μπαταριας για εμενα λυθηκε με ενα power banκ που αγορασα με 6 ευρω!

Εκανα ομως μια μακακια και ξυλωσα το προστατευτικο καπακακι του usb.πηγα να βγαλω την σκληρη πραστατευτικη θηκη και ειχα ξεχασει το καπακι του usb ανοιχτο και αποκοληθηκε το σκληρο κοματι απο αυτο της σιλικονης ,δεν εφυγε το κοματι απο την τρυπα που το συγκρατει απλα αποχωριστηκαν τα 2 υλικα μεταξυ τους (το σκληρω επανω κοματι με την μπλε γραμη και το κσιλικονουχω κατω μερος με το τσουνακι που μπαινει μεσα στην τρυπα του usb),παλι κλεινει το usb μονο με το πετσακι της σιλικονης αλλα φαινετε ασχημο,πηγα να τα κολησω τα 2 μερη μεταξυ τους με βενζινοκολα αλλα δεν κρατησε,προσπαθησα με σιλικονη και παλι το ιδιο, logo δεν βαζω γιατι δεν προκειτε να πιασει με τιποτα,και τωρα δεν ξερω τι σκ@τα αλλο να δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες? θελω κ εγω να αγορασω! ποσες μερες σε βγαζει?

αυτό είναι σχετικό εμενα μου κρατάει 1μιση με 3 μέρες..ανάλογα την χρήση πάντα..εγώ το είχα πάρει από ebay στα 105 δεν πιστεύω να το βρείς κάπου μονο στο aliexpress άμα είσαι τυχερός..ψέμα το ξανά βάλανε πάλι μερικά άτομα στο ebay αλλα με 117 euro και πάλι καλά είναι τα αξίζει τα χρήματα αυτά http://www.ebay.com/itm/Haier-W910-4-5-Inch-Waterproof-Smartphone-GPS-Android-4-0-1-5GHz-8GB-8MP-Camera-/261369109967?pt=Cell_Phones&hash=item3

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

simopoulo εγω ενα τετοιο πηρα,δεν ξερω ποσες μερες με βγαζει απλα οταν ειναι να παιξω κανα παιχνιδι η να ακουσω πολυ μουσικη το κοτσαρω επανω στο τηλ. και με παει πολυ περισσοτερο η μπαταρια ,παλι πεφτει η σταθμη της μπαταριας και να ειναι συνδεμενο το power bank στο τηλ. αλλα αμα το αφησεις στην τσεπη ξαναφωρτιζει,τουλαχιστον με αυτο δεν φοβασαι αν εισαι εξω μην μεινεις απο μπαταρια επειδι γουσταρες να ακουσεις μουσικη η βρηκες κανα wifi και ηθελες να σερφαρεις,και το μεγεθος του ειναι ισα με εναν μεγαλο bic αναπτητρα και λιγο πιο χοντρο!

http://www.ebay.co.uk/itm/2600mAh-USB-Power-Bank-Portable-External-Battery-Charger-For-iPhone-Samsung-S4-/331062903774?pt=UK_Computing_UPS_Batteries_Components&hash=item4d14e303de#ht_6941wt_1006

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

simopoulo εγω ενα τετοιο πηρα,δεν ξερω ποσες μερες με βγαζει απλα οταν ειναι να παιξω κανα παιχνιδι η να ακουσω πολυ μουσικη το κοτσαρω επανω στο τηλ. και με παει πολυ περισσοτερο η μπαταρια ,παλι πεφτει η σταθμη της μπαταριας και να ειναι συνδεμενο το power bank στο τηλ. αλλα αμα το αφησεις στην τσεπη ξαναφωρτιζει,τουλαχιστον με αυτο δεν φοβασαι αν εισαι εξω μην μεινεις απο μπαταρια επειδι γουσταρες να ακουσεις μουσικη η βρηκες κανα wifi και ηθελες να σερφαρεις,και το μεγεθος του ειναι ισα με εναν μεγαλο bic αναπτητρα και λιγο πιο χοντρο!

http://www.ebay.co.uk/itm/2600mAh-USB-Power-Bank-Portable-External-Battery-Charger-For-iPhone-Samsung-S4-/331062903774?pt=UK_Computing_UPS_Batteries_Components&hash=item4d14e303de#ht_6941wt_1006

Το ίδιο ακριβώς πήρα και εγώ ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

http://i.ebayimg.com/t/Hi-Quality-Remote-Mic-Metal-Earphone-HTC-iPhone-4-4S-3-5mm-Audio-Jack-Mobile-Lot-/00/s/MTAwMFgxMDAw/$(KGrHqVHJEoE+WMLtHm+BP7()2I35g~~60_12.JPG

http://www.ebay.com/itm/370792904583?var=640076980559&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Δουλεύουν μια χαρα , και ειναι σχετικα ποιοτικα .

Οταν θες να τερματισεις μια κληση κρατας παρατεταμενα το κουμπακι πατημενο και δεν ξερω αν δουλευει το ιδιο με τα μαμα γτ δεν τα εχω βγαλει καν απο το σακουλακι τους. Για να απαντισεις ενα κλικ αρκει .

 

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Έκανα το λάθος και αγόρασα 2 ζεύγη από τ' ακουστικά handsfree που είχε προτείνει ως ποιοτικά ο φίλος συμφουρουμίτης loukasd στο post #240. Φίλε loukasd τι βρήκες ποιοτικό σε αυτά τ' ακουστικά? Με όλο τον σεβασμό τ' ακουστικά, αν και κόστιζαν 2 € το ζεύγος, είναι εντελώς μάπα.

Όχι μόνο δεν έχουν καλό ήχο, αλλά η μουσική και η ομιλία ακούγονται αδύναμοι και θολοί, σα να έρχονται από τον πάτο της θάλασσας ή από ένα βαθύ πηγάδι και μόνο εάν κρατήσεις πατημένο το μικρό πλήκτρο που βρίσκεται πάνω σε αυτά, ακούγεται ικανοποιητικά η ομιλία και η μουσική, χωρίς βέβαια να σε ακούει ο άλλος, αφού στα 2 δικά μου τουλάχιστον ζευγη που δοκίμασα (σε Samsung Galaxy Beam kai Nokia 201 Dual Sim και τα 2) το μικρόφωνο δε λειτουργούσε καθόλου και ήμουν αναγκασμένος να κρατάω πατημένο το μικρό πλήκτρο πάνω τους για να μπορώ να ακούσω λίγη μουσική!!!

Το μόνο πράγμα που μου μένει να κάνω είναι να τα πετάξω στα σκουπίδια! Εντάξει, μπορεί να κοστίζουν 2 € το ζεύγος, αλλά γιατί να μη δώσει κάποιος 5-6 € παραπάνω και ν' αγοράσει πολύ ποιοτικότερα ακουστικά που να δουλεύουν από ebay? Αποφύγετε να τα αγοράσετε, μη σας ξεγελά το τζάμπα! Συγνώμη για το off-topic!!!:)

Seize The Day Now! Tomorrow Would Be Too Late!
Link to comment
Share on other sites

Makaros06 πιστευω να το διαβασες οτι του ταχωσα και'γω του φιλου που μας τα συνεστησε!

Με 4-5 ευρω θα αγοραζαμε γνησια samsung που πραγματικα ειναι "σχετικα ποιοτικα"!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια πηρα αυτη την θηκη για το κινητο και χωρια οτι μου εστειλε και screen protector δωρεαν μου εδωσε και τρακινγκ .πολυ καλος πωλητης .την παρελαβα σε 20 μερες. σασ δινω το λινκ γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ εγκυρος http://www.aliexpress.com/item/Remax-Haier-w910-mobile-phone-case-cell-phone-protective-case-silicon-gel-dirt-resistant-permeable-grey/1357271732.html

p.s:διαλεξα hongkong post

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Έκανα το λάθος και αγόρασα 2 ζεύγη από τ' ακουστικά handsfree που είχε προτείνει ως ποιοτικά ο φίλος συμφουρουμίτης loukasd στο post #240. Φίλε loukasd τι βρήκες ποιοτικό σε αυτά τ' ακουστικά? Με όλο τον σεβασμό τ' ακουστικά, αν και κόστιζαν 2 € το ζεύγος, είναι εντελώς μάπα.

Όχι μόνο δεν έχουν καλό ήχο, αλλά η μουσική και η ομιλία ακούγονται αδύναμοι και θολοί, σα να έρχονται από τον πάτο της θάλασσας ή από ένα βαθύ πηγάδι και μόνο εάν κρατήσεις πατημένο το μικρό πλήκτρο που βρίσκεται πάνω σε αυτά, ακούγεται ικανοποιητικά η ομιλία και η μουσική, χωρίς βέβαια να σε ακούει ο άλλος, αφού στα 2 δικά μου τουλάχιστον ζευγη που δοκίμασα (σε Samsung Galaxy Beam kai Nokia 201 Dual Sim και τα 2) το μικρόφωνο δε λειτουργούσε καθόλου και ήμουν αναγκασμένος να κρατάω πατημένο το μικρό πλήκτρο πάνω τους για να μπορώ να ακούσω λίγη μουσική!!!

Το μόνο πράγμα που μου μένει να κάνω είναι να τα πετάξω στα σκουπίδια! Εντάξει, μπορεί να κοστίζουν 2 € το ζεύγος, αλλά γιατί να μη δώσει κάποιος 5-6 € παραπάνω και ν' αγοράσει πολύ ποιοτικότερα ακουστικά που να δουλεύουν από ebay? Αποφύγετε να τα αγοράσετε, μη σας ξεγελά το τζάμπα! Συγνώμη για το off-topic!!!:)

 

Υποθετοντας πως το προβλημα ηταν η μη ευρεση ακουστικών που λειτουργουν με το συγκεκριμενο τηλέφωνο τα πρότεινα , ο vaslam εχει δηλωσει πως δοκιμασε ακουστικα απο samsung και λοιπα τηλεφωνα και δεν λειτουργουν με το haier. Τα παραπανω προβληματα που αναφερετε δεν τα εχω παρατηρησει , το μονο που δοκιμασα και με χαλασε λιγο ηταν στο ραδιοφωνο (δεν το ειχα δοκιμασει) δεν εχουν καλη κεραία η φταιει η περιοχη που βρισκομαι . Ποιοτικα για εμενα σημαίνει υλικα κατασκευης , σωστος ηχος οταν συνομιλεις και με τρελο μπασο οταν παιζει τραγουδακια και που τα σερνω στην δουλεια και στις βολτες κακομεταχειρίζοντας τα και δεν εχουν παθει τπτ .

(Μολις ξαναδοκίμασα ολες τις λειτουργίες και ειναι οπως σας τα λες παραπανω)

 

Τι να πω , πηρα εγω τα καλα και εσεις τις μαπες, δεν ξερω. (Παραγγειλα και 2ο σετ να δω ετσι για το μαμοτο)

 

Αν δεν τα εχετε πεταξει δοκιμάστε να καθαρίσετε το φισακι με λίγο ασετον καθως εργοστασιακα πολλα κινεζικα ακουστικα εχουν μια επίστρωση επάνω που τα παρεμποδίζει να οξειδωθούν άλλα ταυτόχρονα εμποδίζει και να δουλεύουν σωστά .

 

Υ.Γ. Είδα πρόσφατα τα συγκεκριμένα ακουστικά σε γνωστό εμπορικό κέντρο της δίπλα στο Ελ.Βενιζελος και τα πουλάγανε 17 ευρω σε μακρόστενη διάφανης πλαστική συσκευασία.

 

Υ.Γ. 2 Valsam , το να τα χωνεις σε εμενα και μαλιστα με τον τροπο(κ τα επιθετα) που το εκανες νομίζω ειναι λιγο αδικο γιατι ουτε να σας κοροιδεψω θελω , ουτε ποσοστα απο τις πωλήσεις περνω , δεν βρισκατε συμβατα ακουστικα , εδωσα μια λύση η οποια απο οτι λετε δεν ειναι σωστη καθως απο οτι φαίνεται η ποιότητα της παραγωγης τους δεν ειναι σταθερη η πουλανε online τα ακουστικα που δεν περασαν τους ελεγχους ποιοτιτας και στο εμπορικο με την συσκευασια πουλανε τα καλα(και ετυχε τα δικα μ να δουλεύουν σωστα)

 

Υ.Γ. 3 τα negative και neutral αξιολογήσεις του πωλητη δεν αντιστοιχεί καμια στα ακουστικά , αντί να κράξετε έμενα μήπως να κράξετε εκεί που πρέπει ? Λέω εγώ τώρα !

Link to comment
Share on other sites

Οκ σορρυ φιλε loukasd για τον τροπο που το εκανα το κραξιμο ,απλα το εκανα για να μην παρασυροταν και αλλοι συμφορουμιτες πο τα γραφωμενα σου και αγοραζαν γιατι σε τετοιες περιπτωσεις ξερεις με το που ακουμε καλο και φθηνο πεφτουμε με τα μουτρα,ισος εχεις δικαιο για αυτο που λες για την γραμη παραγωγης των φθηνων κινεζων,μαλλον ελατωματικα μας ηρθαν εμας τοτε γιατι ουτε μπασο ουτε τιποτα φιλε,πεταμενο διφραγκο τελος παντων, και δεν δουλευει και το κουμπακι!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε τι γινετε που θα παει το θεμα με την τιμη του τηλ.?

Μου ζητησε φιλος να του παρω το ιδιο και πλεον οσο και να ψαχνω κατω απο 160$ δεν βρισκω,πως εξηγειτε αυτο το πραγμα,οσο δηλ. παλιονει να ανεβενει η τιμη του τηλ.?

Απο 124$ που το πηρα εχει φτασει ακομη και 200$+,ξερει κανεις κανα αξιοπιστο σαιτ με λογικη τιμη για το Haier W910?

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γινετε που θα παει το θεμα με την τιμη του τηλ.?

Μου ζητησε φιλος να του παρω το ιδιο και πλεον οσο και να ψαχνω κατω απο 160$ δεν βρισκω,πως εξηγειτε αυτο το πραγμα,οσο δηλ. παλιονει να ανεβενει η τιμη του τηλ.?

Απο 124$ που το πηρα εχει φτασει ακομη και 200$+,ξερει κανεις κανα αξιοπιστο σαιτ με λογικη τιμη για το Haier W910?

Και ο βρωμοκινέζος που το πήρα εγώ 122 το πήγε 180 .... :X

Ρίξε μία ματιά εδώ : http://www.merimobiles.com/haier-w910-3g-4-5inch-smartphone_p/meri6532.htm

καλύτερη τιμή δεν βρήκα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Makaros06 πιστευω να το διαβασες οτι του ταχωσα και'γω του φιλου που μας τα συνεστησε!

Με 4-5 ευρω θα αγοραζαμε γνησια samsung που πραγματικα ειναι "σχετικα ποιοτικα"!

 

ποια ειναι αυτα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γινετε που θα παει το θεμα με την τιμη του τηλ.?

Μου ζητησε φιλος να του παρω το ιδιο και πλεον οσο και να ψαχνω κατω απο 160$ δεν βρισκω,πως εξηγειτε αυτο το πραγμα,οσο δηλ. παλιονει να ανεβενει η τιμη του τηλ.?

Απο 124$ που το πηρα εχει φτασει ακομη και 200$+,ξερει κανεις κανα αξιοπιστο σαιτ με λογικη τιμη για το Haier W910?

http://www.shopmadeinchina.com/product/Haier-W910-4-5-inch-Gorilla-glass-Retina-screen_15557791.shtml

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

πολυ χαμηλή για να είναι αληθινή. Kαι δεν βλέπω Paypal.

Βλέπω ότι η πληρωμή γίνεται μέσω "Escrow", οπότε υπάρχει προστασία, και έχουν και σελίδα σε όλα τα "social" ... :)

Παίδες τώρα είδα ότι δεν είναι "μαγαζί", αντίστοιχο του ALIEXPRESS είναι και "ψάχνει πολλά Κινέζικα μαγαζιά ....

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχουν βγει στο needrom κι άλλες rom όπως miui rom , xperiamod rom , Chunky Rom(είναι σε style kit kat) όλες βασισμένες στην 4.1.2 ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτα?

Εχω δοκιμασει αυτα απο φιλο και παιζουν παρα πολυ καλα και με καλο μπασο και δουλευει και το μονο κουμπακι!

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Samsung-Handsfree-Headphones-Earphones-Galaxy-S4-IV-I9400-/360634746079?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item53f78184df#ht_1221wt_1006

Τελικα ομως αγορασα αυτα http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Samsung-Handsfree-Headphones-Earphones-Galaxy-S4-i9500-i9505-White-/380776521129?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item58a80c9da9#ht_1475wt_1006

γιατι εχουν και αλλα 2 κουμπακια που πιστευα οτι θα δουλευε για την ενταση και για ff-rw αλλα το δευτερο διπλο κουμπακι δεν δουλευει στο haier το πρωτο δουλευει κανονικα για να απαντησεις τηλ. και με διπλο κλικ πας επομενο τραγουδι,εξισου καλα με τα πρωτα ακουστικα αλλα τα λαστιχακια ειναι μικρα για το αυτι μου και τα αλλαξα με κατι αλλα που ειχα και ειναι τζαμι τωρα,

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερουμε κανα site να το εχει διαθεσιμο δεν βρισκω.γενικα εχετε παραπονα απο το κηνιτο?ευχαριστω:D

κανένα παράπονο ... κάνε μία ερώτηση εδω : http://www.merimobiles.com/haier-w910-3g-4-5inch-smartphone_p/meri6532.htm εάν είναι διαθέσιμο, έχουν την πιό καλή τιμή και 5% έκπτωση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παραπονα????????:lol::lol::lol::lol: το κινητο τα σπαει :superman::superman::superman::superman:

Κι'απο μενα κανενα παραπονο,το τηλ. οχι τα απλος τα σπαει,γ@μαει πραγματικα,ηταν να παρω ενα inew v3 για φιλο και μολις ακουσε για κατι προβληματα με wifi και gps μου ειπε για παρε μου σε παρακαλω ενα haier!

Απιστευτο wifi που πιανω και στο παραδιπλα οικοδομικο τετραγωνο,απιστευτα γρηγορο loading σελιδων στο ιντερνετ που κανει κατι galaxy S4 να ντρεπονται ,απιστευτα γρηγορο κλειδωμα gps και αμα λαχει το κοτσαρω και με εναν τονο βροχη πανω στην μηχανη!

Το μονο μεγαλο κριμα ειναι οτι δεν υπαρχουν ελπιδες για πιο πανω αναβαθμισεις ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...