Jump to content

Δεν αναβει ο υπολογιστης


notamav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

θα ηθελα τα φωτα σας για μια βλαβη που επαθε ο υπολογιστης μου, καθως ειμαι και λιγο ασχετη :blink:

Λοιπον τις τελευταιες μερες οπως δουλευε κανονικα εβγαζε μια μπλε οθονη με διαφορα γραμμενα πανω και το καναμε επανεκκιννηση και δουλευε κανονικα για καμποσο. Καποια στιγμη αφου ηταν κλειστος απο τη προηγουμενη ημερα πατησα το κουμπακι να τον αναψω και εκανε ενα τσακ (σαν να επεσε καποια ασφαλεια) και απο τοτε νεκρος.

Σαν να μην ειναι καθολου στη πριζα. Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,για κοιταξε στην μητρικη ειναι κανενα λαμπακι αναμενο?? το ιδιο επαθε και εμενα το netbook διαβασε το αρθρο προβλημα με το netbook sos
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα κάηκε το τροφοδοτικό. Πρόκειται για λάπτοπ ή για ντεσκτοπ; Μπορείς να δανειστείς ένα τροφοδοτικό από κάποιον γνωστό σου να δεις αν θα δουλεύει με αυτό;
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

δεν αναβει κανενα λαμπακι πουθενα ουτε ηχος ακουγεται τιποτα σαν να μην ειναι στο ρευμα. Τροφοδοτικο ειναι λιγο δυσκολο να βρω δυστυχως

 

δεν ειναι laptop ειναι desktop

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αμα πατας το κουμπι και δεν γινεται απολυτως τιποτα μαλλον για τροφοδοτικο ακουγεται οντως... Αν δεν εχεις δει και τα προφανη τσεκαρε αν το χεις σε πολυπριζο μηπως εσβησε η καηκε αυτο, κλεισε το power του pc απο πισω για 1 λεπτο και ξανανοιξε το, και δες αν επεσε καμμια ασφαλεια που δινει ρευμα σε αυτην την πριζα. Εγω και την ασφαλεια και το πολυπριζο τα χω παθει. Αλλιως ενα νεο τροφοδοτικο στα watt που ηταν αυτο ισως και λιγο παραπανω.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

το ρευμα λειτουργει κανονικα γιατι η οθονη γραφει no input η κατι τετοιο αν θυμαμαι καλα. Τον υπολογιστη τον εχω σε χωρο που εχει πολλη σκονη και οταν τον ανοιξα μεσα γινοταν χαμος. εντω μεταξυ το τελευταιο καιρο ακουγοταν πολυ δυνατα ο ανεμηστηρας του. Το καθαρισα του εωγαλα τα φυσακια ολα και τα ξαναεβαλα αλλα... ματαια

 

αν αλλαξω τροφοδοτικο μονη μου χρειαζεται να του κανω καποιες νεες ρυθμησεις ή θα λειτουργησει κανονικα μολις το βαλω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...