Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus G Pro (E988)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα! Χρησιμοποίησα το LG Flash Tool 2014 που μου είπες. Αντί για 3GQCT διάλεξα CDMA. Το διάβασα και στο θέμα του ότι δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα αν το βάλεις αντί για 3GQCT. Επίσης με το CDMA δίνει την επιλογή να κάνεις καθαρό φλασάρισμα, χωρίς να μείνει τίποτα στο κινητό. Ένα πρόβλημα που βρήκα είναι ότι από την στιγμή που εγκατέστησα το Shazam, σβήνει σε άκυρες στιγμές το κινητό... Δοκιμάζω τώρα να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Και είχα εγκαταστήσει σχεδόν όλες μου τις εφαρμογές :angry: :angry:

 

Και μετά την επαναφορά το ίδιο, χωρίς το Shazam. Έβαζα την 4η-5η εφαρμογή και απλά έσβησε. Βέβαια είναι στο 15% η μπαταρία του, οπότε μπορεί να φταίει και αυτό. Θα το βάλω τώρα να φορτίζει και βλέπουμε. Πάντως δεν ξεκινήσαμε καλά...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 373
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω κανένα πρόβλημα και shazam του εχω βαλει αν συνεχίσει κανε εγκατάσταση οπως σου είπα ;)

Στο flashαρισμα χάνονται ολα θες δε θες εκτος αν κανεις αναβάθμιση που δεν ξερω πως μπορεί να γινει δίχως ota.

Link to comment
Share on other sites

Εδω κανένα πρόβλημα και shazam του εχω βαλει αν συνεχίσει κανε εγκατάσταση οπως σου είπα ;)

Στο flashαρισμα χάνονται ολα θες δε θες εκτος αν κανεις αναβάθμιση που δεν ξερω πως μπορεί να γινει δίχως ota.

 

Σύμφωνα με τις οδηγίες στο θέμα που μου έστειλες, δεν χάνονται... Παραθέτω και το κείμενο:

 

Normal Flash: Flash ROM without losing any data. Only use this when you need to fix system error. Beware of boot loop when flashing ROM that differ from current ROM on your phone or MOD ROM.

 

Τώρα το έχω και φορτίζει και περνάω ταυτόχρονα εφαρμογές. Δεν έχει ξανασβήσει. Αύριο που θα το δουλέψω λογικά θα έχω και νεότερα, οπότε θα ενημερώσω ;)

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έχω και φορτίζει και περνάω ταυτόχρονα εφαρμογές. Δεν έχει ξανασβήσει. Αύριο που θα το δουλέψω λογικά θα έχω και νεότερα, οπότε θα ενημερώσω ;)

 

Μου έσβησε πάλι τώρα 2 φορές... Την μία αποθήκευα τις ρυθμίσεις της Vodafone για MMS που πήρα με μήνυμα και την άλλη έκλεισα το mobile internet... Μου φαίνεται ότι το βράδυ θα το φλασάρω ξανά. Σου έχει σβήσει ποτέ vamire666 ;

 

UPDATE 2

Με πήραν τηλέφωνο και με το που χτύπησε, πριν προλάβει να ανάψει η οθόνη, έσβησε.

Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εδω κανένα πρόβλημα και shazam του εχω βαλει αν συνεχίσει κανε εγκατάσταση οπως σου είπα ;)

Στο flashαρισμα χάνονται ολα θες δε θες εκτος αν κανεις αναβάθμιση που δεν ξερω πως μπορεί να γινει δίχως ota.

 

'Εκανα καθαρό φλασάρισμα με την μέθοδο που μου είπες. Έκανα πλήρες reset πριν το φλασάρω (με Volume Down+Power Button), άλλο ένα αφού το φλάσαρα. Συνεχίζει τα ίδια με τα σβησίματα, ακόμα και χωρίς εφαρμογές και χωρίς root. Ξαναγυρνάω σε 4.1.2

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48132[/ATTACH]Κανενα πρόβλημα εδω.Παιζει κανονικα σε μενα.Τι να πω ισως εχουν προβληματα καποια γιαυτο δεν κυκλοφορεί στην EU..Αλλιως δεν μπορω να βρω αλλη δικαιολογία....για δες αν ειναι τα ιδια...
Link to comment
Share on other sites

Ξανα γύρνα πισω αρραξε μια μερα κ ξανα δοκίμασε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ικgasmu δεν ειναι custom rom απλα δεν την εχει κυκλοφορήσει για ευρωπη η lg.Τα custom ειναι η χαρα του android απλα δεν εχω βαρεθεί το μαμα android by lg ουτε πιστεύω πως θα κερδισω πολλα για να μεταβω σε custom αφου κουμπωσα kitkat..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον εχει προβλημα το κινητο. Γυρισα σε εργοστασιακη 4.1.2 και εκει κανει τα εξης:

1) Χανει το σημα κινητης ανα διαστηματα, οχι σταθερα

2) Μιλαω και κοβεται χανοντας το σημα παλι

3) Με παιρνουν και χανει το σημα

4) Πολλες φορες δεν ενεργοποιουνται τα δεδομενα κινητης, παρολο που εχω φουλ 3g/4g

 

Αυτα βεβαια τα εκανε και με την προηγουμενη (οπως βγηκε απο το κουτι) την τελευταια εβδομαδα. Δεν εδωσα σημασια ομως θεωροντας οτι μπορει να ειναι θεμα λογισμικου. Εκτος απο το φλασαρισμα με το LG Flash Tool 2014 τι αλλο πρεπει να προσεξω πριν το παω για επισκευη; Οτι ειχε κανει το FreeGee χανεται με το φλασαρισμα του .kdz; Εχει κανενας εμπειρια με την αντιπροσωπεια;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ρωτα για επιβεβαίωση και στο xda και στειλτο πισω. :)

Εγω τωρα εχω πάθει πλάκα με το κινητό.

Ακομα και τα παιχνίδια τα τρεχει καλύτερα ( μπορει να ειναι και η ιδεα μου θελω να δοκιμάσω και αλλα) αλλα αν πιστεύει κάποιος πως δεν σέρνεται το κινητό δίχως kitkat ειναι γελασμένος :P λογικα δεν ειναι θεμα software οσο bug στο λογισμικο. Θα το καταλαβει καποιος αμεσα αν ανοιξει την εφαρμογή photos τις google ή αν ειχε βαλει χειρονομίες και εξτρά μενου..

Ασχετο ξερουμε ποιες εφαρμογες ειναι μεταγλωτισμενες για art?

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Ρωτα για επιβεβαίωση και στο xda και στειλτο πισω. :)

Εγω τωρα εχω πάθει πλάκα με το κινητό.

Ακομα και τα παιχνίδια τα τρεχει καλύτερα ( μπορει να ειναι και η ιδεα μου θελω να δοκιμάσω και αλλα) αλλα αν πιστεύει κάποιος πως δεν σέρνεται το κινητό δίχως kitkat ειναι γελασμένος :P λογικα δεν ειναι θεμα software οσο bug στο λογισμικο. Θα το καταλαβει καποιος αμεσα αν ανοιξει την εφαρμογή photos τις google ή αν ειχε βαλει χειρονομίες και εξτρά μενου..

Ασχετο ξερουμε ποιες εφαρμογες ειναι μεταγλωτισμενες για art?

 

Έχω ρωτήσει εδώ αλλά δεν μου έχουν απαντήσει. Ετοιμάζομαι να το πάω για service στην Procordia.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή ήταν έτοιμο. Άλλαξαν την κεντρική πλακέτα. Το παίρνω από την Procordia, το δοκιμάζω 2-3 λεπτά πριν φύγω και φάνηκε να μην έχει πρόβλημα. Μετά από 40 λεπτά παίρνω ένα τηλέφωνο και μόλις έκλεισα πάω να ανοίξω mobile data... Το κινητό αμέσως έχασε το σήμα και άρχισε να σβήνει πάλι, εντελώς εργοστασιακό!!!! Για να μην πολυλογώ πάω σπίτι και του βάζω την ολοκαίνουργια μπαταρία που είχα πάρει. Το κινητό δεν ξανάκανε τίποτα από τότε. Του πέρασα αυθημερόν την KitKat rom, το ρούταρα και δουλεύει τέλεια, ακόμα καλύτερα από πριν. Διορθώθηκε και το πρόβλημα με τον αυτόματο φωτισμό (δεν δουλευε). Εντόπισε κάποιος κανένα άλλο διορθωμένο bug; Custom recovery δεν έχω βάλει ακόμα. Αν το επιχείρησε κάποιος ας μας το πει!
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Ναι το λαγκ στα πρόσθετα εξαφανίστηκε και η λειτουργία φωτισμού διορθώθηκε γενικα αρκετα σταθερη ρομ.Αν δεν κανεις ροοτ αστο μαμά παίζεις αργοτερα οταν βαρεθείς ή κυκλοφορισει κατι πολυ καλυτερο απο το κιτ κατ.Γνωμη μου πάντα αν.και θα ηθελα να βαλω navigation buttons δεν μαμιεται αργότερα: P

 

 

Α αλλη μια βλακεία. Ειναι πως στο παλιο lg launcer ειχε στο μενου με τις εφαρμογές δυνατότητα να βαζεις αορατο φοντο ανοιχτό η σκουρο τωρα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και εχουν αφαιρέσει 2 θέματα απο τα οποία το ενα το γούσταρα πολυ...:mad:

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Ποιό lag στα πρόσθετα εννοείς; Εκτός του αυτόματου φωτισμού δεν είχα παρατηρήσει τίποτα άλλο σε bug. Το κινητό είναι ρουταρισμενο από την πρώτη στιγμή, ένα Custom recovery για να κάνω γρήγορο πλήρες backup δεν θα με χάλαγε. Έχεις βάλει; Όσο για τον launcher δεν ξέρω καθόλου, είχα από την πρώτη μέρα τον Apex Launcher Pro
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

lag ειχε οταν εβαζες καποιο προσθετο οπως swipe ή αν ειχες δοκιμασει τον Themer launcer ή οταν εμφανιζοταν για το x,ψ λογο το toast information εκει μονο lag εβλεπες + στο slide που εκανες στο play music τις google εννοω το προγραμμα οταν εκει που επαιζε το κομματι αν εκανες slide απο πανω προς τα κατω για να δεις την λιστα αυτο εμενε καπου στη μεση με αποτελεσμα να πρεπει να πατησεις πανω στο τιτλο για να κατεβει τελειως το εξωφυλλο του nowplay για να δεις τα υπολοιπα κομματια...

btw για δοκιμασε τα ακουστικα τις lg με το music player τις google αν θες και πες μου αν στην αλλαγη κομματιων play & pause (απο τα κουμπια των ακουστικων) κλπ καμια φορα σπαει @ρχιδια (σαν να μη πατανε) αν οχι μαλλον φταινε τα ακουστικά μου.:rolleyes::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

θελω να του βαλω λιγο χερι αλλα το φοβαμαι διχως cwm recovery μη μου brickαρει...

Εχει ασχοληθει κανενας να μας πει διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στο forum!!

 

Εχω ενα G pro του οποιου ραγισε η οθονη μετα απο πτωση :(

Θα ηθελα πληροφοριες αν καποιος γνωριζει κατι για αλλαγη, κοστος και οτιδηποτε σχετικο :!:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι βγηκε η 4.4.2 για το e986. Μας τρολαρουν η να αναψω την λαμπαδα απο τωρα? Στο e980 μου παντως τπτ.

Πως μπορω να δηλωσω το κινητο μου στην lg για να ελενχω για updates? Ειμαι στοκ αλλα δεν μπορω να βρω το πως.

 

kalispera apo oti diabasa exeis parei t e980 k i alitheia einai oti endiaferomai k egw n t parw alla m problimatizei t thema m t band..esu t problimata exeis? gt apo oti eida st 2G douleuei ok alla me 3G?mporeis n sundetheis st internet m xrisei dedomenwn?

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεσαι κανονικα στο 3g και data.

Το 4g δεν δουλευει (και ας γραφει 4g στην μπαρα καταστασης)

Επισης δεν εχει native ελληνικα αλλα λυνεται ευκολα αυτο με ενα προγραμμα απο το play store.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Available as:

Ξερει κανεις να μου απαντησει αν το F240 ή το Ε980 θα εχει προβλημα στην ελλαδα εννοηται οτι ειναι(Unlocked) τα εχω βρει απο Κινα

LG Optimus G Pro F240

LG Optimus G Pro L-04E

LG Optimus G Pro E980

LG Optimus G Pro E986 for Europe

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε γιατι με τους κινεζους δεν βγαζεις ακρη.Πες μου σε παρακαλω αν γνωριζεις αν δουλευει χωρις προβλημα σε δικτυο 4G εχω vodafone & wind και αν εχεις προβληματα με την 4.4.2 Edited by ANDROMEDA7
προσθεσα καποια απορια
Link to comment
Share on other sites

4g έχω κανονικά.αλλά έχει 2 επιλογές η μόνο 3g ή αυτόματο από 2g ως 4g

Δηλαδή δεν έχει επιλογή μόνο 2g ή ως 3g .Δεν το εχω ψάξει και πολύ αν με κάποια άλλη ρομ αλλάζει αυτό.Αυτά με Vodafone.η wind αφού δεν έχει 4g θα πάει μέχρι 3g .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...