Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ειχες ''ενεργη'' τη γρηγορη εκκινηση ?

 

Όχι, το είχα απενεργοποιήσει από χτες.

 

Ναι και αν δε μπουτάρει πάλι,αναγκαστικά πας για φλασάρισμα της ρομ με sp flash tools http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

Τελικά δεν... Πφφφφφ οπότε πάω για φλασάρισμα. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ε τότε βάλε ios 7 launcher και πες ότι εκτός απο android, τρέχει και ios 7 :p

edit

Eνημερωτικά ο carliv έβγαλε smart ρομ για το v967s με android 4.3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2429645 παίζει να είναι το μοναδικό mtk6589 που τρέχει jellybean 4.3

 

Ειδες; και εσυ πουλησες το κινητο και θελεις να μας αφησεις! :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους . επειδη ειμαι καινούριος μια ερωτηση.

οταν φλασαρω τα gapps απο cwm χρειαζετε να κανω και wipe

data/factory reset, wipe cache partition και wipe dalvink cache?

η κανω κατευθείαν install το zip?

Edited by stvmoi
Link to comment
Share on other sites

Ναι και αν δε μπουτάρει πάλι,αναγκαστικά πας για φλασάρισμα της ρομ με sp flash tools http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

Τελικά δεν... Πφφφφφ οπότε πάω για φλασάρισμα. :(

 

Λοιπόν έχω πρόβλημα...

Όταν πατάω στο Flash Tool το scatter-loading κι επιλέγω το scatter.txt αρχείο (το οποίο βρίσκεται μέσα στον φάκελο V967S_CU-CN-9B18D-P188F07V1.0.5_Lang που έκανα unzip) μου βγάζει error "Incorrect scatter file format".:!:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ ειναι για recovery.Κάπου μέσα στο θέμα έχει δοθεί και λινκ για τη ρομ για το sp flash tools.Δοκίμασε όμως μιας και μπαίνει recovery να κάνεις wipe data/factory reset και μετά απο το install zip from sd card να φλασάρεις αυτή τη ρομ μπας και δουλέψει

καλησπέρα σε ολους . επειδη ειμαι καινούριος μια ερωτηση.

οταν φλασαρω τα gapps απο cwm χρειαζετε να κανω και wipe

data/factory reset, wipe cache partition και wipe dalvink cache?

η κανω κατευθείαν install το zip?

Τα gapps τα φλασάρεις χωρίς wipe data/factory reset και αμέσως μετά απο την εγκατάσταση νέας ρομ που δεν τα περιλαμβάνει π.χ. οι ρομ του carliv

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ ειναι για recovery.Κάπου μέσα στο θέμα έχει δοθεί και λινκ για τη ρομ για το sp flash tools.Δοκίμασε όμως μιας και μπαίνει recovery να κάνεις wipe data/factory reset και μετά απο το install zip from sd card να φλασάρεις αυτή τη ρομ μπας και δουλέψει

 

Δυστυχώς δεν έχω περάσει το V967S_CU-CN-9B18D-P188F07V1.0.5_Lang.zip αρχείο στη SD card για να μπορώ να το κάνω αυτό... Και δεν έχω και card reader για να συνδέσω την SD στο pc και να την περάσω εκεί μέσα.

 

Άντε να βρω τώρα τη ROM για το SP flash tools που εννοείς σε τόσες σελίδες θέμα. :(

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε απο το ποστ 4562 και μετά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364015&page=305

για να αντιγράψεις αρχείο στην sd απο την στιγμή που δεν έχεις card reader,θα μπουτάρεις το κινητό στο recovery,θα πας στο mounts and storage--->mount usb storage και συνδέεις το καλώδιο.Θα σου εμφανίσει στο pc (αφού πρώτα ψάξει για κάποιους drivers) την κάρτα μνήμης και μπορείς να αντιγράψεις κανονικά αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατεβάζω αυτή την στιγμή, αλλά νομίζω ότι είναι το ίδιο αρχείο με αυτό που έχω, αφού έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα... Anyway περιμένω να κατέβουν τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ του ο Θανάσης όντως δίνει λινκ για την 1.05 απο το recovery που έχεις ήδη.Εγώ στο επόμενο ποστ δίνω το λινκ για την ρομ για sp flash tools που θα κατεβάσεις απο εδώ σε περίπτωση που δεν επανέλθει με την ρομ απο το recovery,πας στη λύση του sp flash tools.Ελπίζω σε περίπτωση που χρειαστείς αυτή τη λύση,στο pc σου να μην έχεις win8 ή linux γιατί οι drivers για το sp flash tools ειναι για win xp/vista/7 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ουτε ακούω καλά , μακριά πολύ , ούτε πήρα αυτά που παράγγειλα.

Παω για paypal....

 

Καιν εμενα τα ασπρα εστειλαν αλλα δεν εχω θεμα με τον ηχο .. ειναι αρκετα δυνατα (για τα λεφτα τους) ....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με το recovery δε γίνεται τιποτα γιατί στη φάση με τους drivers μου βγάζει "not successfully installed..."(ενώ είχαν περαστεί μια χαρά χτες), και με manual search από device manager δεν τους φορτώνει (Windows 7 έχω). Μήπως επειδή δεν μπαίνει στο λειτουργικό του το κινητό, ώστε να δουν τα Windows το Android; Δεν ξέρω... Οπότε δεν μπορώ να περάσω στην sd το zip αρχείο.

 

edit: βάζω κάτω και screenshot με το πρόβλημα που βγάζουν στους drivers τα Windows.

 

Με το τελευταίο αρχείο που μου έδωσες το βρίσκει το scatter αρχείο και το αναγνωρίζει το SP flash tool αλλά δεν ξέρω ποια αρχεία να επιλέξω από κάτω. Από μόνο του έχει μαρκαρισμένα τα περισσότερα. Δες το screenshot από κάτω και πες μου αν μπορείς τι να κάνω. Βασικά αν μπορείς σε παρακαλώ πες μου ακριβώς και τι να πατήσω μετά στο flash tool και πότε να συνδέσω το κινητό, με ή χωρίς μπαταρία γιατί το 'χω χάσει το θέμα. :(

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

O Σταύρος στον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 εξηγεί ακριβώς την διαδικασία.Δε θα μπορούσα να την εξηγήσω πιο αναλυτικά.Ξε-τσεκάρεις preloader και mbr και ακολουθείς τα βήματα που γράφει εκεί
Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό του Σταύρου, στο screenshot τικάρει μόνο το recovery. Στο screenshot που έβαλα εγώ πιο πάνω, όπως βλέπεις είναι επιλεγμένα όλα εκτός από το PRELOADER και το USRDATA, οπότε δεν ήξερα τι να τικάρω. Οπότε ξετικάρω PRELOADER και MBR και τικάρω και το USRDATA (μαζί με τα υπόλοιπα που είναι ήδη) και συνεχίζω.

 

(Χίλα συγνώμη φίλε μου αν κουράζω αλλά δεν το 'χω καθόλου όπως έχω πει με τα κινητά. Ήδη τα 'χω κάνει σαλάτα όπως είδαμε. Πάντως χίλια ευχαριστώ που με βοηθάς τόσο, γιατί έχω πελαγώσει κάπως.)

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι... Άσχημα τα πράγματα... Πολύ.

 

Αν είχε στραβώσει μια φορά με το repartitioning στην αρχή, τώρα ήρθε κι αποτελείωσε. Έκανα ό,τι είπαμε παραπάνω, φλάσαρα με τικαρισμένα όλα εκτός από MBR και PRELOADER (μιλάω για το ZTE-V967S_v105_ForFlashtool.zip πάντα) και το κινητό ξεκίνησε αλλά με κινέζικα λογότυπα κι άλλα διάφορα. Το κλασσικό μπλε λογότυπο έλειπε βεβαίως (εντάξει πιθανολογώ ότι ίσως ήταν λογικό το συγκεκριμένο). Η συνέχεια όμως ήταν αποκαρδιωτική. Θα βάλω από κάτω φωτος με τη σειρά και θα καταλάβεις. Μάλλον καταστροφή μου μοιάζει.

 

Στη αρχή ξεκινάει με την 1η εικόνα και κάτι άλλα γραφικά που πέρασαν γρήγορα και δεν προλάβαινα να φωτογραφήσω καλά, μετά σκάει η 2η, πατάω reset (δεν έδινε και καμιά άλλη επιλογή όταν πατούσα τα πλήκτρα), κάνει restart και σκάει η 3η και 4η εικόνα. Οι επιλογές που μου δίνει στην 5η (προφανώς δεν τις δοκίμασα όλες) δεν κάνουν και τίποτα. Με απανωτά restart κλπ όλα καταλήγουν στα ίδια, error κλπ.

 

Έκανα και 2η φορά το φλασάρισμα και πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω αν έχει νόημα να ξαναφλασάρω με επιλεγμένο και το MBR, αλλά χωρίς να ξέρω πολλά από κινητά, δύσκολο μου φαίνεται να αλλάζει κάτι. Τι κάνω λοιπόν; Έχω να προσπαθήσω κάτι άλλο; Το στέλνω πίσω όπως είναι; Σε περίπτωση που το στείλω πίσω για service, χρεώνομαι το service ή μόνο τα μεταφορικά (πήγαινε-έλα; );

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που βλεπω στην τελευταια φωτο οτι μπαινεις στο recovery, το κινητο σου ειναι μια χαρα.... Πετα μια αλλη rom μεσα στην sdcard, και φλασαρε την πχ. max flavour...

Εννοειται οτι πρωτα θα κανεις τα απαραιτητα wipes.... :)

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που βλεπω στην τελευταια φωτο οτι μπαινεις στο recovery, το κινητο σου ειναι μια χαρα.... Πετα μια αλλη rom μεσα στην sdcard, και φλασαρε την πχ. max flavour...

Εννοειται οτι πρωτα θα κανεις τα απαραιτητα wipes.... :)

 

Μετά από ένα ξαφνικό pm του φίλου bbbb, έχω ξανά κινητό. Το τι και πως θα το πω πιο μετά, καθώς και ερωτήσεις που έχω.

 

(Σε κάποια φάση μίλησα και με to2c... Μόνο εκεί είχε λιγη πλάκα :D. Άντε τα λέμε μετά, καλημέρα!)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω να δοκιμασω την miui.

υπαρχει καποιος οδηγος για την εγκατασταση της;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω να δοκιμασω την miui.

υπαρχει καποιος οδηγος για την εγκατασταση της;

 

κατεβαζεις απο εδω ή εδω

 

μπαινεις reocvery

wipe cache

wipe data

wipe dalvik cache

install zip from sdcard

 

et voila!

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

και τα gapps από που?

 

Google gapps jb miui και θα τα βρεις

 

σε ενα παιχνίδι έχω τις εξής επιλογές

 

1. Adreno

2. Tegra

3. PoverVR

 

ποια πρέπει να κατεβάσω για το κινητο μας (V967S) ;

 

Powervr

 

Δυστυχώς admin απο το mobile theme δεν μπορω να κάνω τροποποίηση εξ ου και το διπλό ποστ

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις απο εδω ή εδω

 

μπαινεις reocvery

wipe cache

wipe data

wipe dalvik cache

install zip from sdcard

 

et voila!

 

Αυτη η εκδοση εχει ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εκδοση εχει ελληνικα;

 

Οταν λεει multi στο filename σημαινει multilingual δηλαδη πολυγλωσσικη αρα ναι περιεχει και ελληνικα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...