Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού δεν πιάνει η 2η μέθοδος θα ακολουθήσεις την πρώτη.Καταρχήν θα βάλεις το framaroot για να κάνεις root τη συσκευή.Αφού την κάνεις root βάζεις με την διαδικασία που υπάρχει στον οδηγό το αγγλικό recovery και μετά μέσω αυτού,θα εγκαταστήσεις την νέα ρομ

 

Υ.Γ. Στο to2c φαίνεται τελικά ότι έχουν τεράστια αδυναμία στο να διαχειριστούν σωστά μεγάλο όγκο παραγγελιών.Φίλος πριν λίγες ημέρες αντί για το zte v967s που είχε παραγγείλει,παρέλαβε ένα huawei... Ευτυχώς μετά απο επικοινωνία μαζί τους,αναγνώρισαν το λάθος τους και του είπαν να το στείλει πίσω όπως και έκανε και την επόμενη ημέρα του έστειλαν tr με το v967s χωρίς πρώτα να περιμένουν να παραλάβουν το λάθος κινητό.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλοι την βοήθειά σας, παρήγγειλα τηλέφωνο από την to2c και μου ήρθε χθές αrootάριστο και με 1.0.3 πάνω :mad:

Μίλησα με την πωλήτρια Sophia στο live chat και μετά από 1000 συγνώμη μου έστειλε το αρχείο ( V967S-8-25-P188F07V1.0.5_Lang.zip ... 373,939 ΚΒ) της ζήτησα οδηγίες και με παρέπεμψε στο φόρουμ :) ...

Διαβάζω το pdf και προσπαθώ με τη "μέθοδο 2" (2η Μέθοδος: Αντί να μπούμε στο recovery, πάμε Settings, κάτω κάτω Update, Storage card updates και πατήστε την κατάλληλη επιλογή, ανάλογα με το που το αποθηκεύσατε (internalήSD)) φαίνεται να κάνει update, κάνω reboot αλλά τίποτα ... ξανά η 1.0.3 μέσα ...

Πολύ θα παρακαλέσω ένα φίλο να βοηθήσει ... τι δεν κάνω καλά ???

Κανεις το τηλεφωνο root αν δεν ειναι και μετά:

1)ξανακατεβασε το pdf σε περιπτωση που εχεις παλιοτερη εκδοση του.

2)Βαλε το αγγλικο recovery συμφωνα με το pdf.

3)εγκατεστησε την εφαρμογη quickboot που αναφερει το pdf

4)ανοιξε την και επελεξε recovery ωστε να κανει επανεκκινηση στο recovery μενου

5)τελος, κανε τα βηματα απο το pdf για να βαλεις τη νεα ROM (μεσα απο το recovery μενου).

Link to comment
Share on other sites

γινεται οταν ενεργοποιουμε την οθονη με το power button τα volume keys αν τα παταμε να μην αυξομειωνουν την ενταση?παρα μονο οταν ξεκλειδωση η οθονη?το εχει η miui και σκεφτηκα μηπως γινεται και στην 1.05
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι την βοήθειά σας, παρήγγειλα τηλέφωνο από την to2c και μου ήρθε χθές αrootάριστο και με 1.0.3 πάνω :mad:

Μίλησα με την πωλήτρια Sophia στο live chat και μετά από 1000 συγνώμη μου έστειλε το αρχείο ( V967S-8-25-P188F07V1.0.5_Lang.zip ... 373,939 ΚΒ) της ζήτησα οδηγίες και με παρέπεμψε στο φόρουμ :) ...

Διαβάζω το pdf και προσπαθώ με τη "μέθοδο 2" (2η Μέθοδος: Αντί να μπούμε στο recovery, πάμε Settings, κάτω κάτω Update, Storage card updates και πατήστε την κατάλληλη επιλογή, ανάλογα με το που το αποθηκεύσατε (internalήSD)) φαίνεται να κάνει update, κάνω reboot αλλά τίποτα ... ξανά η 1.0.3 μέσα ...

Πολύ θα παρακαλέσω ένα φίλο να βοηθήσει ... τι δεν κάνω καλά ???

άκυρο,απαντήθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει κάποια νούμερα η inception ROM... που και που... (μου το έκανε 2 φορές) μαυρίζει η οθόνη (σαν να είναι σε sleep) και δεν επανέρχεται ούτε με το power button... αναγκάστηκα να βγάλω τη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα ειχα και γω και γυρισα στην max flavour

 

εγω δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα αλλα δεν μου πολυαρεσει... μολις βρω χρονο γυρναω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Οταν το σημα απλα δεν υπαρχει, η μπαταρια τελειωνει τσακ μπαμ... χθες με εβγαλε μονο 4 ωρες οθονης.
Link to comment
Share on other sites

το ξερω βρε, απλα ξεχασα να αναφερω οτι λειτουργω το wu σε 3g και δεν πιανει σημα :p

 

το γυρισα σε 2g. αναγκαστικα.

 

εχει παιξει κανεις το gta vice city στη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η flavour φαίνεται η πιο σταθερή επιλογή, όμως μου τη δίνει αυτός ο locker που ξεκλειδώνει μόνο με πάτημα και δεν δέχεται έξτρα widgets...

 

@mol, ναι έχεις δίκιο σε 3G τη ρημάζει τη μπαταρία αν δεν πιάνει πολύ καλά...

Link to comment
Share on other sites

αλλη lockscreen δε μπορει να μπει; μια φορα ειχα βαλει το widgetlocker και ειχε αλλαξει

αλλα σταματησε να λειτουργει ξαφνικα και το παρατησα

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές κατέβασα άλλο locker υπήρχαν διάφορα μπερδέματα, άλλες φορές έβγαινε ο default και άλλες ο κατεβασμένος...

Υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσουμε τον locker με έναν απλό και λιτό όπως αυτός που έρχεται με τη smart ή την inception?

Link to comment
Share on other sites

1ον, γιατί 2,46GB; Το υπόλοιπο 1,5 περίπου το καταλαμβάνει το λειτουργικό ή λέω @@ριες;

 

2ον δες τα screenshots σε μενα με τη σειρά scroll-άροντας στο κινητό από πάνω προς τα κάτω. Σε εμένα δεν αναφέρεται το "Internal Storage" που λέει σε σενα.

 

1) Αν θες ακολουθησε τον οδηγο στην υπογραφη μου.

Θα χρειαστεις cwm recovery, δες το πρωτο ποστ.

2) Εχεις βαλει micro sd μεσα στο τηλεφωνο?

 

Ok θα πάω να το κάνω με τα βήματα. Απλά πες μου, που να πάω να περάσω το αρχείο recovery-cwm-6044.img και μετά το meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk; Πρέπει να τα πάω και σε συγκεκριμένο φάκελο; Ρωτάω γιατί και στις οδηγίες σου αλλά και στο pdf αναφέρεται μόνο η περίπτωση να τα αντιγράψουμε στην SD κάρτα κι εγώ δεν έχω βάλει ακόμα SD (επίσης απάντησα και στην ερώτησή σου:) ).

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή τη στιγμή. Δε γινεται αλλιώς ε;

Οχι δε γίνεται χωρίς sd γιατί μετά το re-partition θα έχεις κάτω από 300mb χώρο για να βάλεις φωτό,αρχεία σου κτλ οπότε θα έχεις θέμα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε γίνεται χωρίς sd γιατί μετά το re-partition θα έχεις κάτω από 300mb χώρο για να βάλεις φωτό,αρχεία σου κτλ οπότε θα έχεις θέμα

 

Μάλιστα, καλώς. Μ' αυτή την Kingston θα είμαι οκ ε;

 

Κι αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει εδώ plz;

γιατί 2,46GB; Το υπόλοιπο 1,5 περίπου το καταλαμβάνει το λειτουργικό ή λέω @@ριες;
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά το παρέλαβα πριν 2 μέρες και είμαι εντελώς άσχετος. Το πρώτο smartphone. Μόνο 2 θεματάκια ?

έκανε 2 φορές μόνο του επανεκκίνηση, μετά την 2η αναβόσβηνε συνέχεια το κόκκινο λαμπάκι δίπλα στην μπροστινή κάμερα....

μπαταρία είναι αυτό ? περίεργο είμαι στο 45%

 

και 2ον αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει το Gps ή να το πώ αλλιώς δεν κλειδώνει αν δεν είμαι συνδεμένος στο internet ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ειναι το φωτάκι ειδοποιήσεων και αναβοσβήνει όταν έχεις χαμηλή μπαταρία

Μάλιστα, καλώς. Μ' αυτή την Kingston θα είμαι οκ ε;

 

Κι αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει εδώ plz;

Nαι λειτουργεί η κάρτα αυτή στη συσκευή.Ετσι είναι τα υπόλοιπα gb τα καταλαμβάνει το λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ειναι το φωτάκι ειδοποιήσεων και αναβοσβήνει όταν έχεις χαμηλή μπαταρία

 

 

μάλιστα άρα υπάρχει κάποιο θέμα με το κινητό όπως φαίνεται.... :cry:

 

για το gps μπορώ να κάνω κάτι να το βελτιώσω ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...