Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Max flavour με gravity box παιζουν μαζι?

Ναι λειτουργεί.Δοκίμασα και πάλι το xposed additions που ανέφερε ο φίλος pan_10 για να δω αν θα μου κάνει bootloop ή αν λειτουργεί κανονικά με αυτή την ρομ.Τελικά δεν λειτουργεί σωστά αλλά δε μου έκανε bootloop.Eπισης οταν εγκαθιστούμε το xposed framework βάζει χύμα στην κάρτα sd ένα αρχείο xposed disabler.zip ώστε αν πέσουμε λόγω κάποιου module σε bootloop να μπούμε recovery με τον συνδυασμό πλήκτρων και φλασάροντας το xposed disabler να απενεργοποιηθεί το xposed framework και τα modules του.Προσωπικά δεν μου έτυχε τέτοια περίπτωση αλλά αν μου τύχει,θα αναφέρω αν δούλεψε κανονικά

Kαι εννοείται ότι αυτό το γεγονός δεν αντικαθιστά την ανάγκη του να έχουμε ένα full backup της ρομ μας μέσω recovery,πριν προχωρήσουμε σε αλλαγές αρχείων συστήματος

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το τηλέφωνο

Αξίζει να το πάρω?

Αντικειμενικά απόλυτα,είναι όντως αυτά που λένε τα χαρακτηριστικά?Θα αντιμετωπίσω θέματα με την χρήση?Το βλέπω "τούμπανο" και μου κάνει εντύπωση :worry:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα συστηματος αλλα μετα το reboot εμεινε στο σημα zte.αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια και εκανα επανεκκινηση .δεν εγινε επαναφορα συστηματος και ολα ειναι οπως πριν .πρεπει να ειναι στο ρευμα για να κανω επαναφορα συστηματος?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να κάνω επαναφορά απο το μενού που λες.Ολα τα android κινητά μου,είχαν recovery και πάντα μπαίνω σε αυτό και κάνω wipe data/factory reset απο εκει και γίνεται κανονικά

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το τηλέφωνο

Αξίζει να το πάρω?

Αντικειμενικά απόλυτα,είναι όντως αυτά που λένε τα χαρακτηριστικά?Θα αντιμετωπίσω θέματα με την χρήση?Το βλέπω "τούμπανο" και μου κάνει εντύπωση

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Τα χαρακτηριστικά είναι αληθινά.Το κινητό αξίζει τα χρήματα που κοστίζει.Γενικά τα περισσότερα κινέζικα αυτής της κατηγορίας τιμής ειναι "τούμπανα" σε σχέση με τα επώνυμα.Αρκει να μπορείς να κάνεις κάποιους μικρούς συμβιβασμούς π.χ. στην ποιότητα της κάμερας που στο v967s δεν ειναι ότι καλύτερο ειδικά σε σκοτεινό περιβάλλον.Κατά τα άλλα το κινητό πιστεύω ότι είναι πολύ καλή αγορά

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το τηλέφωνο

Αξίζει να το πάρω?

Αντικειμενικά απόλυτα,είναι όντως αυτά που λένε τα χαρακτηριστικά?Θα αντιμετωπίσω θέματα με την χρήση?Το βλέπω "τούμπανο" και μου κάνει εντύπωση :worry:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

 

ΤΑ Χαρακτηριστικα λενε αληθεια. Παρτο και δε θα το μετανοιωσεις

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι καλή?

Η κάμερα?βγάζει καλές φωτό?Το ηχείο είναι δυνατό?

 

Αν έχεια παραπάνω χρήματα διαθέσιμα πάρε το 987.

Ειναι καλύτερο σε οθόνη και σε κάμερα.

Κατατάλλα ειναι τεζατο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι καλή?

Η κάμερα?βγάζει καλές φωτό?Το ηχείο είναι δυνατό?

 

Αν έχεις παραπάνω χρήματα διαθέσιμα πάρε το 987.

Ειναι καλύτερο σε οθόνη και σε κάμερα.

Κατατάλλα ειναι τεζατο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Αν δεν τίθεται θέμα χρημάτων και θες κάτι καλύτερο σε κάμερα και οθόνη πας στο v987 ή σε άλλη συσκευή.Αν μπορείς να συμβιβαστείς με την κακή κάμερα (λιγότερο στη φωτογραφία και περισσότερο στο βίντεο) και δε σε χαλάει η qhd 5" oθόνη (δεν ειναι κακή η ανάλυση απλά αν έχεις δει και συνηθίσει 5" hd/fhd ανάλυση βλέπεις ότι η qhd υστερεί κάπως στην ευκρίνεια) με ελάχιστα ξεθωριασμένα χρώματα,το v967s ειναι άριστη αγορά.Προσωπικά θα ξαναεπέλεγα το v967s για δεύτερη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκίμασα σήμερα το 光驅鎖Alger, Lin και δουλεύει μια χαρά και είναι πανομοιότυπο με το automaton…

( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twrd.yulin.senslock&hl=el )

Link to comment
Share on other sites

@bbbb σε ευχαριστώ για την απάντηση.Πήγα στα general fix του gravity box και δοκίμασα κάθε επιλογή και μετά από 50 reset παρέδωσα τα όπλα.Η max flavour σε μένα δεν κάνει αναγνώριση κλήσης παρά μόνο αν περάσω σε κάθε επαφή χειροκίνητα το 0030....:wacko:

2ο θέμα που έχω είναι ότι μία μία εφαρμογή μου βγάζει στο άσχετο ότι πρέπει να κλείσει και αν την διαγράψεις αφού έτσι κι αλλιώς δε δουλεύει και την εγκαταστήσεις ξανά από το μάρκετ σου βγάζει μύνημα περί έλλειψης αποθηκευτικού χώρου τη στιγμή που έχω 1 giga στη μνήμη της συσκευής free και 7.5 gb στην sd

Κατά τα άλλα καλή φαίνεται,θα δείξει...

 

ΥΓ υπάρχει περίπτωση να φταίει που δεν έκανα wipe cache data και φόρτωσα κατευθείαν το zipακι???

Link to comment
Share on other sites

Nαι πριν την εγκατάσταση νέας ρομ να κάνεις wipe data/factory reset για να είσαι σίγουρος ότι δε θα υπάρξουν περίεργα κολλήματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια λιγο χαζη η ερωτηση μου μπορει να φανεί σε καποιους,αλλά πια εφαρμογή προτείνεται για e-mai (οχι gmail,έχω και Hotmail)
Link to comment
Share on other sites

Δες το k-9 mail αλλά δε ξέρω αν μπορεί να συγχρονίζει αυτόματα με το hotmail.Το hotmail connect πάντως γράφει ότι συγχρονίζει
Link to comment
Share on other sites

Δες το k-9 mail αλλά δε ξέρω αν μπορεί να συγχρονίζει αυτόματα με το hotmail.Το hotmail connect πάντως γράφει ότι συγχρονίζει

 

Ευχαριστω πολυ για αλλη μια φορα! Δεν πειραζει να συγχρονιζει αυτοματα,απλα οταν παω να ανοιξω ενα μαιλ με αυτην που εχει τωρα κολαει και βγαινει στην αρχικη οθονη! Ευχαριστω πολυ και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια λιγο χαζη η ερωτηση μου μπορει να φανεί σε καποιους,αλλά πια εφαρμογή προτείνεται για e-mai (οχι gmail,έχω και Hotmail)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.inboxproforhotmail&hl=el
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει bug στην minideal rom με την default εφαρμογή email και κρασάρει.Η πιο απλή λύση ειναι άλλη εφαρμογή mail οπως το k-9
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκίμασα σήμερα το 光驅鎖Alger, Lin και δουλεύει μια χαρά και είναι πανομοιότυπο με το automaton…

( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twrd.yulin.senslock&hl=el )

 

Έχω την εντύπωση οτι είναι πιο κοντά στο tap tap app.

Αν το κινητό είναι σε θήκη-πορτοφόλι, δεν ξεκλειδώνει όταν ανοίγεις το καπάκι. Ξεκλειδώνει ακουμπώντας

το δάχτυλο σου πάνω στον proximity μόνο.

Εκτός αν ρυθμίζω κάτι λάθος...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα συστηματος αλλα μετα το reboot εμεινε στο σημα zte.αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια και εκανα επανεκκινηση .δεν εγινε επαναφορα συστηματος και ολα ειναι οπως πριν .πρεπει να ειναι στο ρευμα για να κανω επαναφορα συστηματος?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα account στο paypal με την prepaid και επικύρωση με τον κωδικό συναλλαγής. Περίπου πόσο πρέπει να περιμένω για να μπουν τα χρήματα από την κάρτα στο λογαριασμό μου στο paypal; (γιατί τώρα έχει μόνο το 1.50 ευρώ που μου επέστρεψε)

Επίσης αν μπορεί κάποιος να γράψει κάπως αναλυτικά τη διαδικασία για να πληρώσω στο minideal μέσω paypal για να μην κάνω πάλι καμία γκάφα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...