Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν έχω κάποιο μπακαπ δεν πήρα γιατί παρατήρησα το πρόβλημα

 

βγάλε την μπαταρία από την συσκευή σου για 1 ωρίτσα έπειτα ξαναβάλε και ενεργοποίησε όλα έτοιμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βγάλε την μπαταρία από την συσκευή σου για 1 ωρίτσα έπειτα ξαναβάλε και ενεργοποίησε όλα έτοιμα

Kαι ποιο θα ειναι το αποτελεσμα αυτης τις κινησης φιλε μου?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Kαι ποιο θα ειναι το αποτελεσμα αυτης τις κινησης φιλε μου?

 

H λύση στο πρόβλημα με το Wifi και το bluetooth που δεν ενεργοποιούνται

Link to comment
Share on other sites

H λύση στο πρόβλημα με το Wifi και το bluetooth που δεν ενεργοποιούνται

Φιλε μου ειτε ενα λεπτο ειτε δεκα ωρες να βγαλει την μπαταρια το αποτελεσμα του reset ειναι το ιδιο ακριβως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

Παρελαβα σημερα και εγω αλλα εχω προβλημα στις κλησεις : ενω μιλαει ο συνομιλητης μου κανει διακοπες και χανονται ολοκληρες λεξεις...

Επειδη παιζει να ειναι θεμα ρομ ξερει κανεις αν η 1.05 του to2c ειναι η ιδια με την 1.05 του minideal;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μακράν ο καλύτερος browser για μενα ο UC Browser :D

Δοκιμάστε τον παιδια και θα με θυμηθείτε ...

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακράν ο καλύτερος από όσους δοκίμασα (Chrome, Firefox, Dolphin). Παίζει flash μια χαρά και γενικά είναι πολύ πολύ γρήγορος.

 

Σε ό,τι αφόρα τις ROM εγώ χρησιμοποιώ την Max Flavour εδώ και 3 βδομάδες χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ δεν το παρήγγειλλα ακόμη, αλλά όπως έλεγε ένα παλιό ανέκδοτο "Από οργάνωση καλά πάμε :rolleyes: "

Γιά όποιον ενδιαφέρεται, βρήκα το πίσω κάλυμμα του τηλεφώνου σε άσπρο χρώμα:

http://www.mobile-phones.cn/v967s-back-battery-case-cover-original-free-shipping-p-16223.html

ΥΓ:

Μία ερώτηση ...

Όλα όσα λέτε περί προβλημάτων είναι λόγω "σκαλίσματος" του τηλεφώνου ή τα έχει από την μάνα του; :blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

βγάλε την μπαταρία από την συσκευή σου για 1 ωρίτσα έπειτα ξαναβάλε και ενεργοποίησε όλα έτοιμα

:up::up:

 

Φιλε μου ειτε ενα λεπτο ειτε δεκα ωρες να βγαλει την μπαταρια το αποτελεσμα του reset ειναι το ιδιο ακριβως.

 

Φίλε με έσωσες! στην αρχή και εγώ σκεφτηκα οτι ειπε ο kostast1 ετσι το αφησα για λιγο χωρίς μπαταρία το αποτελεσμα ιδιο! το αφησα μια ωρίτσα και τωρα εστρωσε Ευχαριστώ παιδιά!!!:)

Link to comment
Share on other sites

πως τα χουν κανει ετσι οι κινεζοι:mad:ειτε παρεις tracking ειτε οχι το ιδιο και το αυτο.5 μερες αφου εχω παρει tracking δε φαινεται τιποτα..

update...στη σελιδα της deutche post μου εβγαλε..The item arrived at the International Logistics Center Frankfurt, Germany on Oct 19, 2013

πως ειναι παλι αυτο δυνατον? 2 μερες απο κινα σε γερμανια?ρε παιδια μπας και μας φεσωσουν κανα τελωνειο οι Γερμανοι με τα εξελιγμενα λογιστικα τους?:p

Edited by gelo
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλαν 11/10 και παρέλαβα σήμερα.

Αν θέλουν τα ταχυδρομεία είναι express.

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμήσει το tweak στο gravitybox για τα sms?

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα χρονο να το ανοιξω και να δω το τηλ.

προσωπικα το πρωτο πραγμα που μου εκανε εντυπωση ειναι το bleed στο κατω μερος της οθονης

φαινεται εντονα.

 

επισης στη δικη μου συσκευη δεν εχει πετυχει η συναρμολογηση της οθονης.

δειτε τη φωτο

σηκωνεται στο κατω δεξιο μερος της και βγαινει ο φωτισμος της οθονης.

 

το κυριοτερο ομως προβλημα που εχω και θελω τη βοηθεια σας ειναι να περασω το αγγλικο recovery

δεν υπαρχει στη λιστα που βγαινει στα uncle mobile tools

ειναι κατεβασμενο και αποθηκευμενο το αρχειο σε 2-3 διαφορετικες θεσεις και στην sd card.

αλλα στη λιστα δεν φαινεται

νομιζω οτι στη λιστα εχει μονο remote recovery files τα οποια αντιστοιχουν φυσικα σε αλλα κινητα

τι κανω λαθος ρε παιδια και δεν το βλεπω αυτη τη στιγμη;;;http://farm4.staticflickr.com/3766/10419301504_a16a9de4bf_o.jpg

 

 

 

ακυρο τελικα επρεπε να ειναι στο root directory της sdcard

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλαν 11/10 και παρέλαβα σήμερα.

Αν θέλουν τα ταχυδρομεία είναι express.

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμήσει το tweak στο gravitybox για τα sms?

phone tweaks--->strip unicode

Link to comment
Share on other sites

phone tweaks--->strip unicode

 

Την δεύτερη ή την τρίτη επιλογή όμως;

Επιπλέον στα sms για να εμφανίζει το όνομα από τον τηλ. κατάλογο θέλει πάλι κάποιο tweak

ή να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή τηλ.καταλόγου;

Edited by validus
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Την δεύτερη ή την τρίτη επιλογή όμως;

Επιπλέον στα sms για να εμφανίζει το όνομα από τον τηλ. κατάλογο θέλει πάλι κάποιο tweak

ή να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή τηλ.καταλόγου;

Tην τρίτη επιλογή βάλε.Προσωπικά δεν έχω θέμα με τα sms αλλά στο gravitybox--->general fixes έχει μια επιλογή που λέγεται fix caller id for messages.Δοκίμασε το και δες αν κάνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας πω και εγώ και να ζητήσω και βοήθεια...

 

Καταρχην ειμαι σε πλοιο, και οπως καταλαβαινεται η συνδεση μου ειναι αργη.

Το κινητο το αγόρασα στην Κίνα. Κυριολεκτικά. Εστειλα εναν γνωστο μου σε ένα μαγαζι στο yantian και δυστυχώς απο ότι κατάλαβα δεν είναι root...

 

Το κινητο έχει κινεζικά και αγγλικά μόνο. Οπότε χρειάζομαι την βοήθεια σας.

 

Ο πόλεμος με το zte καλα κρατεί αλλα έχω υποχωρήσει στα μετωπισθεν...

 

Λοιπόν τι έχει γίνει μέχρι τώρα...

 

Καταρχήν κατεβασα τα:

Cydia impactor

PdaNet

Max Flavour 3.4

Clockworkmod recovery 6.0.4.4

Mobile uncle tools

Quick boot

 

Αλλα φευ... No root...

Το quick boot μου λέει ότι δεν είμαι ρουτ.

Βάζω το pdanet μου δείχνει όλα οκ

Εγκατεστησα σε windows 7 το impactor αλλα μου γράφει signature bus unavailable, Όταν παταω το start...

Όμως απο το tab "device" όταν επιλέγω reboot το κάνει...

 

Εχετε καμία ιδέα στο τι μπορει να φταίει?

 

Τουλαχιστον κανα οδηγό για root σε αυτήν την συσκευή βήμα βήμα για nood τελείως όμως.

 

Το android version λέει ότι είναι 4.2.2

 

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μια ερωτηση παρακαλω:

 

με τα arrives at overseas δειχνει κατι αλλο το trackng number η περιμενω να ερθει το πακετο σπιτι μου?kι αν δεν είμαι εκει θα μου αφησουν ειδοποιητηριο? γιατι θα λειπω για κανα 10ημερο ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να βαλω την light εκδοση της max flavour?? εχω την φουλ και μου την σπανε καποιες εφαρμογες που ειχε μολις την εβαλα... στην λαιτ υπαρχουν?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας πω και εγώ και να ζητήσω και βοήθεια...

 

Καταρχην ειμαι σε πλοιο, και οπως καταλαβαινεται η συνδεση μου ειναι αργη.

Το κινητο το αγόρασα στην Κίνα. Κυριολεκτικά. Εστειλα εναν γνωστο μου σε ένα μαγαζι στο yantian και δυστυχώς απο ότι κατάλαβα δεν είναι root...

 

Το κινητο έχει κινεζικά και αγγλικά μόνο. Οπότε χρειάζομαι την βοήθεια σας.

 

Ο πόλεμος με το zte καλα κρατεί αλλα έχω υποχωρήσει στα μετωπισθεν...

 

Λοιπόν τι έχει γίνει μέχρι τώρα...

 

Καταρχήν κατεβασα τα:

Cydia impactor

PdaNet

Max Flavour 3.4

Clockworkmod recovery 6.0.4.4

Mobile uncle tools

Quick boot

 

Αλλα φευ... No root...

Το quick boot μου λέει ότι δεν είμαι ρουτ.

Βάζω το pdanet μου δείχνει όλα οκ

Εγκατεστησα σε windows 7 το impactor αλλα μου γράφει signature bus unavailable, Όταν παταω το start...

Όμως απο το tab "device" όταν επιλέγω reboot το κάνει...

 

Εχετε καμία ιδέα στο τι μπορει να φταίει?

 

Τουλαχιστον κανα οδηγό για root σε αυτήν την συσκευή βήμα βήμα για nood τελείως όμως.

 

Το android version λέει ότι είναι 4.2.2

 

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων...

 

Δοκίμασε να κάνεις root απευθείας από τη συσκευή με το framaroot http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Link to comment
Share on other sites

το αποφασισα θα βαλω την Max smart για να εχω 3g και στις 2 σιμ και επειδη απο οτι βλεπω εχει λιγοτερες βλακειες apps! αμα κρατησω Backup θα κρατηθουν και οι βλακειες απ που εχω τωρα? (αυτες που ηταν ηδη οχι αυτα που εβαλα εγω)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς εμπειρία με το v967s και το JIAYU G3S? Θέλω να μάθω αν έχει μεγάλη διαφορά η οθόνη μεταξύ τους. Σκέφτομαι αν αξίζει να δώσω 30$ παραπάνω για να καλύτερη οθόνη (αλλά χειρότερο SAR?). Προφανώς το JIAYU έχει περισσότερα ppi αλλά παίζει ρόλο και η απόδοση των χρωμάτων και η φωτεινότητα γι'αυτό ρωτάω κι εδώ μήπως ξέρει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να βαλω την light εκδοση της max flavour?? εχω την φουλ και μου την σπανε καποιες εφαρμογες που ειχε μολις την εβαλα... στην λαιτ υπαρχουν?

 

την σλιμ φοραω.

τι εφαρμογες παραπανω εχει η φουλ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει απο την αρχη οοοολη την ενοτητα και θα ηθελα να πω και εγω την γνωμη μου για το κινητό μας.

Η επιλογη του εγινε μετα απο μελετη (σε αλλα πολυ σε αλλα λιγο) των περισσότερων ενοτητων απο τα κινεζικα κινητα του myphone.

Γι αυτο θελω να ευχαριστησω ολους τους φίλους που αφιερωνουν απο το χρονο τους για να απαντουν σε αποριες και να δινουν λυσεις.

Ειναι το δευτερο σμαρτφον (το πρωτο το χαρηκα λιγο και τωρα καποιος ...:X το χαιρεται :mad:).

Γι αυτο δεν ηθελα να δωσω πολλα χρηματα και ετσι προσανατολισθηκα στην αγορα απο μακρινη ανατολη.

Το ΖΤΕ αγορασθηκε απο το Το2c, τους ζητησα ολα τα σχετικα (ρουτ κλπ) και σε 15 μερες το ειχα στα χερια μου, οπως ακριβως το ηθελα!

Το εχω ηδη ενα μηνα! Προσεχω πολυ το χειρισμο του, διοτι δεν εχω πειρα απο ανροιντ, και σκεφτομαι οτι αμα μου παθει τιποτα.... αντε βρες ακρη.

Εντυπωσεις.

Μεχρι τωρα κανενα απολυτως προβλημα.

Η μπαταρια μου με πολυ ωρα ανοιχτη οθονη (βαιπερ), κρατα 2,5 με 3 ημερες.

Wi-Fi απροβληματιστο, πιανει καλα και χωρις διακοπες.

GPS το ιδιο με παραπάνω. Κλειδωνει σχεδον αμμεσως και το εχω χρησιμοποιησει και για πλοηγηση με τους χαρτες της γκουκλ.

Καμερα. Αν και διαβασα οτι μερικοι φίλοι δεν ειναι ευχαριστημενοι με τις φωτο και το βιντεο, εγω δεν εχω προβλημα. Βεβαια δεν θα τραβαγα τον γαμο μου :p με αυτο, αλλα για καθημερινες φωτο και βιντεο, ειναι μια χαρα! Παντως θα ηθελα δυνατοτερο φλας.

5 ιντσες κινητο δεν ειχα ποτε, ειναι μεγαλο, αλλα... εχει και την πλακα του! Εχεις ανετο σερφαρισμα και αρκετο χωρο αν τυχον παιζεις παιγνιδια. (Εγω οχι).

Στην παρεα τραβαει την προσοχη και οι περισσότεροι ρωτανε προελευση και τιμη, την οποια οταν τους λεω εντυπωσιαζονται και δηλωνουν πως θα τους ενδιεφερε τυχον αγορα του.

Η θηκη MINUOS με την οποια μου ηρθε δωρο, εφαρμοζει μια χαρα, και σε συνδυασμο με το Automaton kai to No Lock, απλοποιει πολυ τον χειρισμο του.

Βρηκα μετα απο ... ψαξιμο, και τον τροπο να βάλω στην αρχικη επιφανεια τις αγαπημενες μου επαφες για αμμεση κληση με ενα κλικ, και τωρα δεν πιανομαι!

Στα αρνητικα που εχω διαπιστωσει, ειναι

Δεν συνοδευεται απο ακουστικα - χαντσ φρι, και το να βρεις καταλληλα ειναι μια δυσκολη υπόθεση μιας και δεν ταιριαζουν ολα.

Το ηχειο και τα ακουστικα θεωρω οτι παιζουν χαμηλα, και χρειαζονται επιπλεον ρυθμισεις (ΜΤΚ Engineering) Για να πετυχεις ικανοποιητικο ηχο.

Συμπερασμα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα μου, λαμβανοντας παντα υπ οψη τα χρηματα τα οποια εδωσα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...