Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορια για το backup:

Αν κανω backup μεσω του recovery θα ειναι μεσα και οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει απο το Play;

Υποψιν οτι ολες τις εφαρμογες τις εγκαθιστω στην microsd και οχι στην εσωτερικη μνημη. Παιζει ρολο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, τα πάντα όλα!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει απο ρυθμίσεις--->εφαρμογές τις εφαρμογές στην κάρτα sd να τις ξαναγυρίσεις όσες μπορείς στην εσωτερική μνήμη αν θες να είσαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή δε θα ψάχνεις τις εφαρμογές σου.Σε ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος εκεί θα το βάλεις στην κάρτα sd
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει απο ρυθμίσεις--->εφαρμογές τις εφαρμογές στην κάρτα sd να τις ξαναγυρίσεις όσες μπορείς στην εσωτερική μνήμη αν θες να είσαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή δε θα ψάχνεις τις εφαρμογές σου.Σε ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος εκεί θα το βάλεις στην κάρτα sd

Οταν περασα τη Rom 1.0.5 ειχα κανει αυτο που αναφερεις (ρυθμίσεις>>>αποθηκευτικός χώρος>>>κάρτα sd) και στη συνεχεια αρχισα να εγκαθιστω εφαρμογες. Οταν ομως τελειωσα και μπηκα στο <ρυθμίσεις--->εφαρμογές> τοτε ειδα οτι σε καθε εφαρμογη που ειχα βαλει, το κουμπι "μετακινηση στην SD" ηταν ετοιμο για χρηση, πραγμα που θεωρησα πως η εφαρμογη δεν βρισκοταν στην sd. Eτσι αρχισα να το παταω μια μια, για ολες τις εφαρμογες. Tι λετε για αυτο;

 

Τελικα με την προηγουμενη ερωτηση μου τι παιζει; Στο backup θα ειναι μεσα και οι εφαρμογες της SD?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->στην κάρτα sd όσες εφαρμογές ειναι τικαρισμένες,βρίσκονται στην sd.Συνεχίζω όμως να λέω ότι καλό ειναι να τις μεταφέρεις πάλι πίσω στην εσωτερική μνήμη.Και για λόγους ταχύτητας αλλά το κυριότερο για λόγους ασφάλειας.Υπάρχει περίπτωση εφαρμογή που έχεις μεταφέρει στην sd (ειναι τικαρισμενη στο εν λόγω μενού) να σου "χτυπήσει" αν συνδέσεις το κινητό στο pc ως αποθηκευτικό χώρο usb mass storage.Συν του ότι αν κάποια εφαρμογή που έβαλες και λέει ότι έχει widget και εσύ δεν το βλέπεις να υπάρχει,ειναι γιατι μετέφερες την εφαρμογή στην sd.Για να λειτουργούν τα widget πρέπει η εφαρμογή να ειναι στην εσωτερική μνήμη

Kαι ναι το backup θα πάρει και αυτές τις εφαρμογές.Το backup δε θα αποθηκεύσει αρχεια που έχεις στην sd σου,π.χ φωτογραφίες,βιντεο,χάρτες πλοήγησης κτλ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω βρει στο ebay 500 otg , πιο κάνει για το zte ?

http://www.ebay.com/itm/Micro-5-pin-USB-MIC-to-USB1-1-USB-2-0-AM-OTG-Adapter-Data-Cord-Cable-ab-/400493917017?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item5d3f4c3359

 

Αυτο δλδ micro usb σε κανονικο usb ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω βρει στο ebay 500 otg , πιο κάνει για το zte ?

http://www.ebay.com/itm/Micro-5-pin-USB-MIC-to-USB1-1-USB-2-0-AM-OTG-Adapter-Data-Cord-Cable-ab-/400493917017?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item5d3f4c3359

 

Αυτο δλδ micro usb σε κανονικο usb ?

Ναι φιλε μου αυτο ακριβως που εχιες στο link ειναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο το άφησες 5 λεπτά χωρίς την μπαταρία μέσα;

Eίχα πάρει πρόσφατα ένα εξωτερικό φορτιστή και επειδή ακόμα δεν έχει έρθει η 2η μπαταρία από κίνα είπα να τον δοκιμάσω με την υπάρχουσα μπαταρία και λέω εντάξει,τι θα πάθει...έπαθε όμως και είχα backup αλλά κάτι σημειώσεις και το save μου στο plants vs zombies 2 πήγαν περίπατο και χαλάστηκα πολύ :X

Παιδια αυτο με το 5λεπτο το καναμε πριν 10 χρονια στα κντ μας οχι στα σημερινα βρε σεις.:)

Να είμαι ειλικρινής δε κατάλαβα Κώστα τι εννοείς...αν εννοείς ότι χωρίς μπαταρία λογικό είναι να χαθούν τα πάντα θα σου απαντούσα όχι...σε τόσα android που έχω αλλάξει δεν συνέβει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο google play αργει πολυ να φορτωσει τις εικονες απο τις εφαρμογες και οταν πας να εγκαταστησω κατι κανει downloading κανα λεπτο και μετα ξεκιναει.. το κανει σε κανεναν αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Eίχα πάρει πρόσφατα ένα εξωτερικό φορτιστή και επειδή ακόμα δεν έχει έρθει η 2η μπαταρία από κίνα είπα να τον δοκιμάσω με την υπάρχουσα μπαταρία και λέω εντάξει,τι θα πάθει...έπαθε όμως και είχα backup αλλά κάτι σημειώσεις και το save μου στο plants vs zombies 2 πήγαν περίπατο και χαλάστηκα πολύ :X

 

Να είμαι ειλικρινής δε κατάλαβα Κώστα τι εννοείς...αν εννοείς ότι χωρίς μπαταρία λογικό είναι να χαθούν τα πάντα θα σου απαντούσα όχι...σε τόσα android που έχω αλλάξει δεν συνέβει ποτέ

Nαι όντως δεν είναι λογικό να συμβαίνει αυτό.Γιαυτο καλό ειναι να έχεις πάντα ένα nandroid και για ακόμη μεγαλύτερη ασφάλεια (όση ασφάλεια μπορεί να προσφέρει η sd) μπορεις να προγραμματίσεις το titanium backup να παίρνει κάθε μέρα,backup των εφαρμογών που σε ενδιαφέρουν αυτόματα και έτσι άμα κάτσει στραβή,επαναφέρεις πρώτα το nandroid για να μην στήνεις απο την αρχή και μετά τα δεδομένα της εφαρμογής απο το titanium και είσαι οκ.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Nαι όντως δεν είναι λογικό να συμβαίνει αυτό.Γιαυτο καλό ειναι να έχεις πάντα ένα nandroid και για ακόμη μεγαλύτερη ασφάλεια (όση ασφάλεια μπορεί να προσφέρει η sd) μπορεις να προγραμματίσεις το titanium backup να παίρνει κάθε μέρα,backup των εφαρμογών που σε ενδιαφέρουν αυτόματα και έτσι άμα κάτσει στραβή,επαναφέρεις πρώτα το nandroid για να μην στήνεις απο την αρχή και μετά τα δεδομένα της εφαρμογής απο το titanium και είσαι οκ.

 

Backup παίρνω με το recovery στην sd και για να είμαι 100% σίγουρος μέσω airdroid στέλνω το αρχείο και στο pc.Bέβαια ποτέ δεν πρέπει να είσαι σίγουρος με αυτό το τηλέφωνο πότε θα σε ξαναπάει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις οπότε φύλα τα ρούχα σου :lol:

Δεν είναι αυτός ο πιο σίγουρος τρόπος?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τα ειρωνικά σχόλια να περισσεύουν παιδιά....

 

απο αυτα αλλο τιποτα..αφου μερικοι ειναι ειδικοι σε ολα καλυτερα ας μην μπαινουν καθολου εδω............

Link to comment
Share on other sites

Eίχα πάρει πρόσφατα ένα εξωτερικό φορτιστή και επειδή ακόμα δεν έχει έρθει η 2η μπαταρία από κίνα είπα να τον δοκιμάσω με την υπάρχουσα μπαταρία και λέω εντάξει,τι θα πάθει...έπαθε όμως και είχα backup αλλά κάτι σημειώσεις και το save μου στο plants vs zombies 2 πήγαν περίπατο και χαλάστηκα πολύ :X

 

Να είμαι ειλικρινής δε κατάλαβα Κώστα τι εννοείς...αν εννοείς ότι χωρίς μπαταρία λογικό είναι να χαθούν τα πάντα θα σου απαντούσα όχι...σε τόσα android που έχω αλλάξει δεν συνέβει ποτέ

 

Φιλε μου λεω οτι ειδικα στο android για να κανεις ενα πληρες reset δεν χρειαζεται να βγαλεις καν την μπαταρια,ακομα και σε κολλημα του κντ,πατας παρατεταμενα το πληκτρο power και μηδενιζει το κντ.Αλλα και ακομα να θες να βγαλεις την μπαταρια 10 δευτερα αρκουν για ενα ακομα πληρες reset Οχι βρε δεν χανεται τιποτα βγαζοντας την μπαταρια.:)

Τωρα βεβαια εαν εσυ θες να αφησεις την μπαταρια εκτος για καποιο αλλο χρονικο διαστημα,αυτο δεν αλλαζει το τελικο αποτελεσμα

το οποιο παραμενει ιδιο και με τους 2 τροπους.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Περασα χτές την max smart.

Όλα καλά, αλλά μου πήρε 5 1/2 ώρες να φορτισει, ενώ με 1.0.5 δεν ξεπέρασε ποτέ τις 4 ώρες.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Περασα χτές την max smart.

Όλα καλά, αλλά μου πήρε 5 1/2 ώρες να φορτισει, ενώ με 1.0.5 δεν ξεπέρασε ποτέ τις 4 ώρες.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Μπορεί να είχε κολλήσει η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Για να μην γκρινιάζω μόνο, ορίστε και μερικές φωτό άξιες λόγου...

 

https://db.tt/yKBbs6ZS

 

https://db.tt/0yxQBJEo

 

https://db.tt/pYLqnqwy

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου λεω οτι ειδικα στο android για να κανεις ενα πληρες reset δεν χρειαζεται να βγαλεις καν την μπαταρια,ακομα και σε κολλημα του κντ,πατας παρατεταμενα το πληκτρο power και μηδενιζει το κντ.Αλλα και ακομα να θες να βγαλεις την μπαταρια 10 δευτερα αρκουν για ενα ακομα πληρες reset Οχι βρε δεν χανεται τιποτα βγαζοντας την μπαταρια.:)

Τωρα βεβαια εαν εσυ θες να αφησεις την μπαταρια εκτος για καποιο αλλο χρονικο διαστημα,αυτο δεν αλλαζει το τελικο αποτελεσμα

το οποιο παραμενει ιδιο και με τους 2 τροπους.

 

Aν δεν πάθεις κώστα δεν μαθαίνεις...που θα πάει,θα μάθω:lol:

Link to comment
Share on other sites

μιά χαρά βγήκαν!

 

Εγένετο Φώς :p

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτό δεν έχουν μεγάλο θέμα.Το θέμα ειναι στο βίντεο

Λοιπον χρήστο το Video που τραβηχτηκε χθες την ιδια ωρα μεσημερι ειναι και αυτο πολύ καλό ,καμμία σχεση με τα προηγούμενα ,αν εχω χρόνο θα το ανεβάσω ,ειναι μεγάλο...

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου s7562 galaxy οταν πατας παρατεταμένα το κουμπί του Power ναι μεν κλείνει αλλα δεν χάνεις τα δεδομένα σου.

Κανει ρεσετ αλλα δεν χανεις τπτ , οπως επαφες και λοιπα. Εσας χανεται και τέτοια ?

Όχι έτσι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! βρεικα αυτο εδω το V967S και το site λεει πως ειναι HD οθονη.

Αληθευει η ειναι μουφα?

http://www.dhgate.com/product/zte-v967s-quad-core-android-mtk6589-with/165674393.html#s1-4-1|3177910653

Link to comment
Share on other sites

με τι iso;

 

το άφησα στο αυτοματο ,απο τις λεπτομέρειες τραβηξε με iso =8000 ,:)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...