Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ πχ το φορτίζεις μετα απο 2 ωρες παει 14 % οκ , μετα απο 8 ωρες ειναι ακομα 14 %. Πως θα ξέρεις αν ειναι για φόρτισμα ή έχει ακομα και ειναι 50 % παράδειγμα ?

Τελος το θέμα με το 14 % το κάνει απο την αρχή ή μετα απο καιρό ???

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα των παραπάνω, η μπαταρία πέφτει σταδιακά, όπως πρέπει δηλαδή, αλλά όταν φτάσει στο 14% τότε τρώει κόλλημα και δεν ξέρεις πόσο γρήγορα θα τελειώσει ή ας πούμε θα φτάσει στο 5%. Όταν το ποσοστό είναι πάνω από 14%, όλα καλά.

Πρέπει να είναι θέμα του επεξεργαστή και όχι του τρόπου χρήσης ( αν και για αυτο δεν είμαι σίγουρος).

 

Καλύτερο μαγαζί θεωρείται πιο απο τα δύο ?

1. http://www.minideal.net/zt...art-phone.html

2. http://www.to2c.com/zte-v967s.html

 

Και τα 2 είναι αξιόπιστα. Θα διαβάσεις και άσχημες εμπειρίες βέβαια, αλλά οι περισσότεροι είναι ικανοποιημένοι.

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με τα λεγόμενα των παραπάνω, η μπαταρία πέφτει σταδιακά, όπως πρέπει δηλαδή, αλλά όταν φτάσει στο 14% τότε τρώει κόλλημα και δεν ξέρεις πόσο γρήγορα θα τελειώσει ή ας πούμε θα φτάσει στο 5%. Όταν το ποσοστό είναι πάνω από 14%, όλα καλά.

 

Κατσε δλδ η μπαταρία σε σένα παει καλα απλα κολλάει στο 14 ?

Αν ειναι έτσι τοτε ειναι οκ , παλεύεται.

Το θέμα ειναι να στο κάνει σχεδόν αμέσως , να σε πάει 14 %, τοτε ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το V970 αυτή τη στιγμή και σε λίγο καιρό θα πάρω το V967. Στο δικό μου δεν το κάνει, άρα μπορεί όντως να είναι θέμα του επεξεργαστή. Μου έχει κάνει άλλα όμως, όπως να είμαι στο 70%, να το κάνω επανεκκίνηση και να ανέβει στο 80%. Τέτοια θεματάκια μπορεί να έχεις με όλα. Αν διαβάσεις μία σελίδα πιο πίσω θα δεις ότι έχει σχολιαστεί πως μέχρι να φτάσει στο 14% όλα είναι φυσιολογικά.
Link to comment
Share on other sites

Eγινε τιποτα με το paypal σε κανεναν απο αυτους που εξαπατηθηκαν απο το hotinbuy?

Διαβαζωντας στο ιντερνετ υπαρχει μια γκριζα περιοχη για το αν θα παρουμε τα λεφτα μας πισω απο το paypal,παρα μα παρα πολλοι λενε οτι αν ο πωλητης εχει εξαφανιστει και εχει αδειασει τον λογαριασμο του το paypal δεν σου επιστρεφει τα λεφτα σου και δεν τα βαζει αυτο απο την τσεπη του!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και γω χτες!

το πήρα από to2c και ήρθε ρουταριμενο με ελληνικα και όλα κομπλε.....με δώρο τις θήκες πλαστικη και την άλη που κλείνει και ένα εχτρα πορτοκαλί usb καλώδιο και με κάτι ακόμα που δεν έχω καταλάβει τι είναι!!:confused: και το otg!

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις τι είναι...ειναι επιτραπέζια βάση στήριξης του κινητού σε μορφή αράχνης. Πλέκεις τα πόδια με τέτοιον τρόπο ώστε να στηρίζετε το κινητό. Έχει την πλάκα της.

Την εβάζαν σαν έξτρα δώρο μαζί με το χρωματιστό USB αν έκανες την παραγγελία σου την περίοδο των εορτών τους.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν το έχει κάνει ποτέ αυτό με την μπαταρία ...όπως και στους περισσότερους από εδώ μέσα.

Νομίζω όμως ότι δεν είναι θέμα συσκευής αλλά θέμα του mtk6589 (δεν ξέρω αν το κάνει και σε άλλους mtk).

Link to comment
Share on other sites

Κανενα discount code υπάρχει για minideal ??

Βρήκα ενα στα 3 usd , μήπως υπάρχει τπτ καλύτερο ?

Εστω και με πμ !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eγινε τιποτα με το paypal σε κανεναν απο αυτους που εξαπατηθηκαν απο το hotinbuy?

Διαβαζωντας στο ιντερνετ υπαρχει μια γκριζα περιοχη για το αν θα παρουμε τα λεφτα μας πισω απο το paypal,παρα μα παρα πολλοι λενε οτι αν ο πωλητης εχει εξαφανιστει και εχει αδειασει τον λογαριασμο του το paypal δεν σου επιστρεφει τα λεφτα σου και δεν τα βαζει αυτο απο την τσεπη του!

Ποιο το νόημα ύπαρξης τότε του paypal τότε ? Με το ίδιο το paypal μίλησες ?

 

Κανενα discount code υπάρχει για minideal ??

Βρήκα ενα στα 3 usd , μήπως υπάρχει τπτ καλύτερο ?

Εστω και με πμ !

μπαααααα......κοίτα μήπως τους τσιμπήσεις κανένα επιπλέον δωράκι

Link to comment
Share on other sites

Ποιο το νόημα ύπαρξης τότε του paypal τότε ? Με το ίδιο το paypal μίλησες ?

 

 

μπαααααα......κοίτα μήπως τους τσιμπήσεις κανένα επιπλέον δωράκι

 

Mε το paypal δεν μιλησα γιατι δεν χρησιμοποιησα τον δικο μου λογαριασμο αλλα την αγορα την εκανε ενας φιλος μου μιας και ειχε στην καρτα λεφτα,θα μιλησει αργοτερα.

Διαβασα απο αρκετους στο ιντερνετ οτι δεν τους πληρωσε το paypal γιατι ο πωλητης ειχε αδειασει τον λογαριασμο του και ειχε εξαφανιστει και δεν μπορουσε να τραβηξει το paypal τα κεφαλαια ουτε να τον βρει να τον χρεωσει,σε αλλες περιπτωσεις που δεν ειχε ο πωλητης λεφτα στον λογαριασμο αλλα υπηρχε ακομη του το paypal επιστρεψε τα λεφτα στον αγοραστη και χρεωσε τον πωλητη με αρνητικο(χρεωστικο) λογαριασμο(δηλ. τα χρωσταει ο πωλητης στο paypal)σε περιπτωσεις ομως που ο αγοραστης ειναι εξαφανισμενος η μη υπαρκτο προσωπο(π.χ λογαριασμος με κλεμενη η χαμενη καρτα-ταυτοτητα!)και δεν μπορει το paypal να τον βρει για να τον χρεωσει-κυνηγησει η πελατες πηραν παπαλα!

Link to comment
Share on other sites

ακουστικα πηρα αυτα http://www.obostore.com/35...e-p-15598.html

και δουλευει το κουμπι για την κληση αλλα μου φανηκε δυνατος ο ηχος στην μεση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το τσίμπησα.

Μπορει καποιος να μου στειλει link για να βρώ screen protector ? Στο ebay που κοιταξα δεν βρήκα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το τσίμπησα.

Μπορει καποιος να μου στειλει link για να βρώ screen protector ? Στο ebay που κοιταξα δεν βρήκα...

 

Πρέπει να κοιτάς για V987

http://search.eim.ebay.gr/?kw=zte+v987&el=3&en=50&elc=-2&ep=1&es=21

Link to comment
Share on other sites

 

Ίδια ειναι σε σχήμα ?

 

Κανουν και οι θήκες οι μεγάλες μπρός πίσω δλδ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ίδια ειναι σε σχήμα ?

 

Κανουν και οι θήκες οι μεγάλες μπρός πίσω δλδ ?

 

ιδια ειναι σε σχημα και κανουν και οι θηκες προσεξε ομως τις τρυπες για τις θυρες usb

Link to comment
Share on other sites

ιδια ειναι σε σχημα και κανουν και οι θηκες προσεξε ομως τις τρυπες για τις θυρες usb

 

Ok thanks , αυτό κάνει για otg ?

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Male-to-USB-Female-Converter-OTG-Adapter-Cable-for-Google-Nexus-7-S3-/200967065490?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item2eca920f92

Λειτουργεί και σαν otg έτσι ?

 

Πιο παιδί πήρε ακουστικά που του δούλευαν ρολόι ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks , αυτό κάνει για otg ?

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Male-to-USB-Female-Converter-OTG-Adapter-Cable-for-Google-Nexus-7-S3-/200967065490?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item2eca920f92

Λειτουργεί και σαν otg έτσι ?

 

Πιο παιδί πήρε ακουστικά που του δούλευαν ρολόι ???

 

τα δικα μου δουλευουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας. Τωρα εχω το s7562 της Samsung.

Αξιοπρεπές κινητο. Λεω να πάρω το zte. Κυρίως για τη οθόνη του 5' και τη γρηγοράδα του. Θα δώ τρομερή διαφορά ?

Δεν με ενδιαφέρουν καμερες ... e-mail κυρίως , και καποιες εφαρμογές όπως whatup , tapatalk , igo (gps) και skype.

Κολλάω μονο στη μπαταρία. Για όσοι εχετε το θεμα με το 14 % πως καταλαβαίνεται αν όντως θέλει φορτισμα ή οχι ? Εννοώ πχ το φορτίζεις μετα απο 2 ωρες παει 14 % οκ , μετα απο 8 ωρες ειναι ακομα 14 %. Πως θα ξέρεις αν ειναι για φόρτισμα ή έχει ακομα και ειναι 50 % παράδειγμα ?

Τελος το θέμα με το 14 % το κάνει απο την αρχή ή μετα απο καιρό ???

Καλύτερο μαγαζί θεωρείται πιο απο τα δύο ?

1. http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html

2. http://www.to2c.com/zte-v967s.html

Ευχαριστώ !

 

Νομίζω ειμαι αρμοδιος να απαντησω καθοτι έχω και τα 2 κινητα... απλα ΔΕΝ υπαρχει ουτε καν η πιθανοτητα συγκρισης αναμεσα τους... ΧΑΟΣ διαφορας τεχνολογικα και φυσικα στην πράξη ολα υπερ το ZTE v967s... :D προχώρα σε αγορά!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ειμαι αρμοδιος να απαντησω καθοτι έχω και τα 2 κινητα... απλα ΔΕΝ υπαρχει ουτε καν η πιθανοτητα συγκρισης αναμεσα τους... ΧΑΟΣ διαφορας τεχνολογικα και φυσικα στην πράξη ολα υπερ το ZTE v967s... :D προχώρα σε αγορά!!

 

Αρμόδιε εισαι πρώτος !

Ο φορτιστής του s7562 κανει για το zte ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mε το paypal δεν μιλησα γιατι δεν χρησιμοποιησα τον δικο μου λογαριασμο αλλα την αγορα την εκανε ενας φιλος μου μιας και ειχε στην καρτα λεφτα,θα μιλησει αργοτερα.

Διαβασα απο αρκετους στο ιντερνετ οτι δεν τους πληρωσε το paypal γιατι ο πωλητης ειχε αδειασει τον λογαριασμο του και ειχε εξαφανιστει και δεν μπορουσε να τραβηξει το paypal τα κεφαλαια ουτε να τον βρει να τον χρεωσει,σε αλλες περιπτωσεις που δεν ειχε ο πωλητης λεφτα στον λογαριασμο αλλα υπηρχε ακομη του το paypal επιστρεψε τα λεφτα στον αγοραστη και χρεωσε τον πωλητη με αρνητικο(χρεωστικο) λογαριασμο(δηλ. τα χρωσταει ο πωλητης στο paypal)σε περιπτωσεις ομως που ο αγοραστης ειναι εξαφανισμενος η μη υπαρκτο προσωπο(π.χ λογαριασμος με κλεμενη η χαμενη καρτα-ταυτοτητα!)και δεν μπορει το paypal να τον βρει για να τον χρεωσει-κυνηγησει η πελατες πηραν παπαλα!

 

το paypal αναφερει σε μενα που εχω κανει claim

paypal request more information from the seller to resolve the issue.

If the seller doesn't respond with 10 days we close the case and the restore funds to the rightful owner.

οποτε φανταζομαι οτι σαν νομιμο ιδιοκτητη εννοει εμενα. μπορει και να κανω λαθος. ας μας πει καποιος που ξερει καλυτερα ..

Link to comment
Share on other sites

το paypal αναφερει σε μενα που εχω κανει claim

paypal request more information from the seller to resolve the issue.

If the seller doesn't respond with 10 days we close the case and the restore funds to the rightful owner.

οποτε φανταζομαι οτι σαν νομιμο ιδιοκτητη εννοει εμενα. μπορει και να κανω λαθος. ας μας πει καποιος που ξερει καλυτερα ..

 

Επειδή και εγώ έκανα claim αυριο θα μάθουμε τι θα γίνει.

Υπομονη λίγο ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έκανα claim αυριο θα μάθουμε τι θα γίνει.

Υπομονη λίγο ακομα.

 

το ιδιο δεν αναφερει και σε σενα?

ναι σιγουρα αυριο θα ξερουμε.

Link to comment
Share on other sites

προστασία οθόνης ΜΗ παρετε γερμανικές τέτοιου τύπου

ειναι αθλιες

 

 

και αλλες που εχω παρει το ιδιο χαλια ειναι απλα ποιο χοντρες!εχει στο ebay καποιες ποιο ακριβες αλλα δεν ξερω αν αξιζει;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

προστασία οθόνης ΜΗ παρετε γερμανικές τέτοιου τύπου

ειναι αθλιες

 

 

mol ποιες προτεινεις να παρουμε?

(ειχα παρει απο αυτες 5 φακελακια αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει καμια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...