Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι έχω μια ερώτηση. Ετσι ξαφνικά το galaxy s4 σήμερα κόλλησε.δεν έπιανε τίποτα. Απ όσο ξέρω η λύση για επανεκκίνηση είναι βγάλσιμο μπαταρίας ή πατημένο home button και on-off button για κάποια δευτερόλεπτα. το κινητό κλαίνει οκ. το ανοίγω πάλι και σε 10 δευτερόλεπτα αφου βάλω πιν πάλι κολλάει. Και δεν κάνει τπτ πάλι. αρκετές φορές αυτό σε φάση που έχει να εξαντληθεί. ισως είναι τυχαίο αλλά να το αναφέρω, με το που βγάζει μήνυμα ότι το κινητό προστατεύεται από το clean master εκείνη την στιγμή κολλάει.. ίσως κ σύμπτωση. 4.3 φοράει ακόμα. τι κάνω ρε παιδιά για να ξεκολλήσει ; ευχαριστώ !!!

 

Για αρχή θα σου συνιστούσα αν προλάβεις να απεγκαταστήσεις το Clean Master και να δεις αν το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει. Αν πάλι δεν προλαβαίνεις, να μπεις σε recovery mode (Vol up + κουμπί κλειδώματος) και να κάνεις Wipe Cache (όχι Factory Reset γιατί θα σου το επαναφέρει σε εργοστασιακή κατάσταση).

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο πρόγραμμα backup κρατάει και ρυθμίσεις αν δεν είσαι ρουτ;;;;;;; και μη μου πεις το helium που για να κάνεις backup πρέπει να έχεις ανοιχτό και το pc......

 

Ίσως έπρεπε να το συγκεκριμενοποιήσω αν και η ερώτηση ήταν γενική. Μιλούσα για TB και φυσικά για root. Αλλά και το helium αν το κάνει με PC ανοιχτό χωρίς root που το πρόβλημα. Αν το κάνει το κάνει.

Εγώ πάντα κάνω restore κανονικό από play και μετά με ΤΒ τα data των παιχνιδιών μονο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα συνδεσης με ενα απο τα 4wifi δυκτια που συνδεω το τηλ. Μου βγαζει την πιστη για συνδεθει ολο γραφει οτι ειναι αργη η συνδεση,εχω κανει και επανεκκινηση στο ρουτερ πολλες φορες και στρωνει για λιγο αλλα μετα παλι τρωει σκαλωμμα, στα αλλα δυκτια συνδεομαι χωρις προβλημα.Σε αυτο το ρουτερ να πω οτι συνδεονται και αλλα τηλ χωρις προβλημα κυριως iphone.τι γινεται ρε παιδια το εχει παρει με κακο ματι το τηλεφωνακι μου;:p:p
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τα black edition περνουν πιο αργα τις αναβαθμισεις?

 

Δεν ισχύει αυτό αφού μιλάμε για την ίδια συσκευή(GT-9505). Δεν εχουν πάρει ακόμα όλες οι χώρες KitKat, οπότε και κάποια black edition, πιθανότατα ανήκουν σ αυτές.

 

Εχω προβλημα συνδεσης με ενα απο τα 4wifi δυκτια που συνδεω το τηλ. Μου βγαζει την πιστη για συνδεθει ολο γραφει οτι ειναι αργη η συνδεση,εχω κανει και επανεκκινηση στο ρουτερ πολλες φορες και στρωνει για λιγο αλλα μετα παλι τρωει σκαλωμμα, στα αλλα δυκτια συνδεομαι χωρις προβλημα.Σε αυτο το ρουτερ να πω οτι συνδεονται και αλλα τηλ χωρις προβλημα κυριως iphone.τι γινεται ρε παιδια το εχει παρει με κακο ματι το τηλεφωνακι μου;:p:p

 

Το πρόβλημα είναι στο δίκτυο κι οχι στην συσκευή. Μετα την 4.3 όταν ενα δίκτυο είναι πολύ αργό ή ασταθές σε αποσυνδέει. Δεν γνωρίζω εαν είναι νεα πολιτική της Samsung ή της Google πάντως συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι στο δίκτυο κι οχι στην συσκευή. Μετα την 4.3 όταν ενα δίκτυο είναι πολύ αργό ή ασταθές σε αποσυνδέει. Δεν γνωρίζω εαν είναι νεα πολιτική της Samsung ή της Google πάντως συμβαίνει.

 

Ευχαριστω για τη αμμεση απαντηση μηπως υπαρχει καποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2 η γραμματοσειρά στα μηνύματα άλλαξε, έγινε πολλή μεγαλύτερη. Πήγα στις ρυθμίσεις να το αλλάξω αλλά δεν μπορώ να το πετύχω έτσι όπως ήταν πριν απο το update. Το βάζω στο "μικρό" και η γραμματοσειρά στα μηνύματα είναι οκ, αλλά το όνομα του αποστολέα είναι πιο μικρό σε σχέση με την 4.3. Αυτή την ρύθμιση έχω επιλέξει.

 

http://oi57.tinypic.com/2z6cnk0.jpg

 

Εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο να απευθυνθείς στον πάροχο για έλεγχο router/γραμμής.

 

Α, για τσέκαρε στις ρυθμίσεις του wifi να δεις αν έχεις επιλέξει να μένει πάντα ενεργοποιημένο.

 

https://www.dropbox.com/s/gortwojwuiidjv5/2014-04-06%2023.11.36.png

 

 

@JFF το πρώτο επέλεξε. ''χρήση γραμματοσειράς συσκευής''

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Μόνο να απευθυνθείς στον πάροχο για έλεγχο router/γραμμής.

 

Α, για τσέκαρε στις ρυθμίσεις του wifi να δεις αν έχεις επιλέξει να μένει πάντα ενεργοποιημένο.

 

https://www.dropbox.com/s/gortwojwuiidjv5/2014-04-06%2023.11.36.png

 

 

Ευχαριστω φιλε μου αυτη τη ρυθμιση εχω και εγω.:)

Link to comment
Share on other sites

Είπα μήπως :) Δε γνωρίζω αν υπάρχει λύση, πάντως αυτό ξεκίνησε με την 4.3 και μου το κάνει κι εμένα καμιά φορά και στο S4 και στο Note 3 όταν είμαι σε κακό δίκτυο. Μάλλον εκει στην Google/Samsung νομίζουν οτι έχουμε τα δικά τους δίκτυα και τις δικές του ταχύτητες :lol:
Link to comment
Share on other sites

@JFF το πρώτο επέλεξε. ''χρήση γραμματοσειράς συσκευής''

 

Το πρώτο ήταν επιλεγμένο απο μόνο του αλλά η γραμματοσειρά γίνεται πολλή μεγάλη, καμία σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ήταν επιλεγμένο απο μόνο του αλλά η γραμματοσειρά γίνεται πολλή μεγάλη, καμία σχέση με πριν.

 

Βγάλε ενα screenshot να το δούμε.

 

Πάντως πιστεύω οτι έτσι θα είναι καθώς η Kitkat συμπεριελάμβανε νεο πληκτρολόγιο και δεν θυμάμαι καθόλου πως ήταν στην 4.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι καθόλου πως ήταν. Με το να εχω εδω και πολυ καιρό την 4.4 και να χω χαιρετήσει και την συγκεκριμένη εφαρμογή καθώς χρησιμοποιώ αποκλειστικά το hangouts αδυνατώ να θυμηθώ. Πάντως μπορείς να το αλλάξεις σε μικρό ή πολύ μικρό αν σε χαλάει το μέγεθος :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορείς να το διακρίνεις από την εικόνα, αλλά εμένα μου φαίνεται πολλή μεγαλύτερο

 

http://oi60.tinypic.com/1jrx4x.jpg

 

Την ωρα που εισαι στο συγκεκριμενο screenshoot (Μηνυματα) πατα το volume down

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Την ωρα που εισαι στο συγκεκριμενο screenshoot (Μηνυματα) πατα το volume down

Kαλόοοοο!!!Δεν το είχα δεί καθόλου το zoom αυτό!Like!:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Παιδια εχω παρατηρησει το εξης προβλημα μιας και ειμαι λιγο ψιρας.Το (γκρι) πλαστικο που ειναι γυρω γυρω απο την πισω καμερα εχει παρα πολλες γρατσουνιες παρ ολο που το κινητο το προσεχω παρα πολυ.Θεωρω οτι αυτες γινονται οταν ερχεται σε επαφη με το σημειο οπου το αφηνω.Αυτο που ηθελα να μαθω ειναι εαν το εχει παρατηρησει κι αλλος αυτο στο κινητο του παρ ολο που κανει φυσιολογική χρηση για να διαπυστωσω μηπως εχω ειναι ελατωματικο υλικο

*Χρησιμοποιω το original καπακι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το s4 της αδερφης μου σχεδον ολη την μερα δεν εχει σημα.Για να λυσει αυτο το προβλημα ενεργοποιει και μετα απενεργοποιει την λειτουργια πτησης και στη συνεχεια βρισκει σημα το τηλεφωνο.Το κινητο φοραει πανω την 4.3 mdc.Πως λυνεται το θεμα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται και πως ειναι:

Επειδη χρησιμοποιω πολυ την προωθηση κλησης, θα ηθελα να υπαρχει στα διαθεσιμα κουμπια της μπαρας ειδοποιησεων).

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η συσκευή. Έχει ένα αυτοκόλλητο που λέει λεπτομέριες για τον εισαγωγέα Samsung Romania και στο τέλος λέει Produced in Vietnam.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αύτο; Έψαξα στο internet και λένε ότι είναι κακής κατασκευής και συχνά βγάζουν προβλήματα. Δεν έχω ανοίξει ακόμα τη συσκευασία, αν ισχύει αυτό που διάβασα να ξέρω να τα δώσω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η συσκευή. Έχει ένα αυτοκόλλητο που λέει λεπτομέριες για τον εισαγωγέα Samsung Romania και στο τέλος λέει Produced in Vietnam.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αύτο; Έψαξα στο internet και λένε ότι είναι κακής κατασκευής και συχνά βγάζουν προβλήματα. Δεν έχω ανοίξει ακόμα τη συσκευασία, αν ισχύει αυτό που διάβασα να ξέρω να τα δώσω πίσω.

 

Ανοιξέ το παιδί μου και απόλαυσε τη συσκευή σου. Μην ασχολείστε με χαζά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η συσκευή. Έχει ένα αυτοκόλλητο που λέει λεπτομέριες για τον εισαγωγέα Samsung Romania και στο τέλος λέει Produced in Vietnam.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αύτο; Έψαξα στο internet και λένε ότι είναι κακής κατασκευής και συχνά βγάζουν προβλήματα. Δεν έχω ανοίξει ακόμα τη συσκευασία, αν ισχύει αυτό που διάβασα να ξέρω να τα δώσω πίσω.

 

Όλα στο Βιετνάμ φτιάχνονται αν δεν κάνω λάθος. Ίσως τα περισσότερα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Παιδια εχω παρατηρησει το εξης προβλημα μιας και ειμαι λιγο ψιρας.Το (γκρι) πλαστικο που ειναι γυρω γυρω απο την πισω καμερα εχει παρα πολλες γρατσουνιες παρ ολο που το κινητο το προσεχω παρα πολυ.Θεωρω οτι αυτες γινονται οταν ερχεται σε επαφη με το σημειο οπου το αφηνω.Αυτο που ηθελα να μαθω ειναι εαν το εχει παρατηρησει κι αλλος αυτο στο κινητο του παρ ολο που κανει φυσιολογική χρηση για να διαπυστωσω μηπως εχω ειναι ελατωματικο υλικο

*Χρησιμοποιω το original καπακι

οντως το δευτερο φαινετε λιγο..μηπως οταν το σηκωνεις το σερνεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια το s4 της αδερφης μου σχεδον ολη την μερα δεν εχει σημα.Για να λυσει αυτο το προβλημα ενεργοποιει και μετα απενεργοποιει την λειτουργια πτησης και στη συνεχεια βρισκει σημα το τηλεφωνο.Το κινητο φοραει πανω την 4.3 mdc.Πως λυνεται το θεμα αυτο?

 

δοκιμασε ενα factory reset!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω διαβάσει ίσα με 150 σελίδες...αλλά δεν βρήκα συζήτηση για το θέμα του stock browser. Βρήκε κανενας τρόπο να γίνεται sync με τα google bookmarks?
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω μπει μεσω αναζητηση google σε οτι ξενο φορουμ υπαρχει.πολυ ψαξιμο,το συμπερασμα ειναι οτι η google εκοψε το internet sync απο τον συγχρονισμο του λογαριασμου της.μαλλον για να χρησιμοποιεις chrome με το ζορι και στο κινητο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...