Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστα, ευχαριστω που το τσεκαρες.

 

 

Βασιλη λες κ η ενοτητα της htc δεν εχει ενοτητα παραπονων ε? Η της apple που καθε ελαττωμα δεν μπαινει σε ενοτητα αλλα γινεται ξεχωριστο θεμα κιολας...

Με δουλευεις μου φαινεται...

Οσο για το οτι τρομοκρατω τον "φουκαρα" ,κατα τη γνωνη σου θα επρεπε να τον αφησω στην αγνοια του. Και να καταργησουμε και την εννοια του φορουμ τοτε αν ειναι ο καθενας να μπαινει και να λεει ποσο ουαου ειναι το καινουργιο μηχανακι των κορεατων.

Οσο για το s2 μια αναζητηση στο google και στις εικονες ως : galaxy s2 screen issues

Θα σε πεισει για το αν το μονο προβλημα ηταν η κοκκινιλα στην καμερα. Εν ολιγοις στο my phone θυμαμαι χρηστες να λενε για μαυρα στιγματα οταν το φοντο ηταν γκρι, για αλλοιωση του χρωματος κατα μηκος της notification bar, για yellow tint και πορτοκαλι κηλιδες. Δεν τα ειχαν ολα αλλα κατι απο αυτα ειχαν. Στο εξωτερικο ανεφεραν και το burn in καποιοι σαν θεμα. Google it με τον τιτλο που σου αναφερω και κοιτα τις φωτογραφιες.

Δεν ειχες κανενα προβλημα εσυ? Μαγκια σου. Ασε εμας που το ειχαμε να τι αναφερουμε. Γιατι κ τοτε με το s2 καποιοι τα ελεγαν κ καποιοι αλλοι τους εβγςζαν τρελους. Και εγω για τρελους τους πιστευα. Μεχρι που πηρα το s2 και τα λουστηκα ο ιδιος.

Εγω μιλαω για προβλημα κ εσυ μου λες για τους αριθμους πωλησεων... Αρα δεν εχει νοημα να μιλαμε.

End of story.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έχει μεμβράνη με τρύπα στο κέντρο.

Κάποιοι λένε ότι δημιουργεί πρόβλημα και πρέπει να την αφαιρείς.

Εγώ νομίζω ότι αν την καθαρίζεις από τις δαχτυλιες δεν έχει πρόβλημα. Οι μεμβράνες έχουν την ιδιότητα να μαζεύουν δαχτυλιες. Οπότε αν είναι φουλ θολώνει και δημιουργεί πρόβλημα. Εγώ την αφαίρεσα.

 

Πώς την αφαιρεσες?

Link to comment
Share on other sites

xda αναζήτηση και βρες τα SuperClean και RomCleaner. Αλλιώς μπορείς να περάσεις και την prerooted slim

 

Συγνωμη που αργησα να το δω αλλα αυτα που μου λες βγαζουν τα απλα "αχρηστα" προγραμματακια εγω λεω να σου ανοιξει χωρο πανω απο τα 9 gb που καταλαμβανει απο διαφορα airgesture nfc sbeam κτλ τετοια εννοω να βγαλω..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι για γελια??απο τοτε που εβαλα την MGA η πυξιδα(αρκετα προγραμματα για GPS τελος παντων)αντι για τον Βορρα μου δειχνει οτι ναναι....το παρατηρησε κανεις??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πώς την αφαιρεσες?

 

Με το νύχι. Βγαίνει λίγο δύσκολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω SMS με την οθόνη σβηστή βλέπω στο lockcscreen το notification αλλά όταν πατάω επάνω δεν με πηγαίνει στα σμσ. Αντιθέτως μου εμφανίζει από κάτω ένα διάφανο τετράγωνο. Το κάνει και σε εσάς αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω την θερμοκρασία του κινητού ;

 

*#0*#==>sensor==>thermistor

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ρεβεκκα αστο γιατι καπου το μπερδεψες...

Δεν ειπα για καρουμπαλακια εγω.

Αλλα αν ειδες το παραπανω βιντεο και σου φανηκαν ολα οκ τοτε τι να πω... Επιβεβαιωνονται εν μερει οι σκεψεις μου οτι οι περισσοτεροι εχετε το προβλημα κ απλα δεν το βλεπετε ή δεν θελετε να το δειτε. Οπως ενας γνωστος μου φανατικος samsungακιας που το εδειχνα στη συσκευη του, εκανε μπαμ και αρνιοταν να το δει... πως δεν το εβγαλε και feature αντι για προβλημα...

 

Έχεις δίκιο άλλος έγραψε για καρουμπαλάκια και αυτά έψαχνα στο βιντεο.

Τέλος πάντων στο δικό μου δεν βλέπω κάτι όσο και να προσπάθησα.

Και η αλήθεια είναι ότι δεν κάθομαι με το κινητό σε σκοτεινό χώρο και το κοιτάζω υπό διάφορες γωνίες ψάχνοντας να βρω κάτι, απλά το χρησιμοποιώ και το ευχαριστιέμαι :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πώς την αφαιρεσες?

 

Με οδοντογλυφιδα φίλε είναι ο καλύτερος τρόπος. Και μυτερό και το μαλακό ξύλο αποκλείεται να σου κάνει καμία ζημιά

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο άλλος έγραψε για καρουμπαλάκια και αυτά έψαχνα στο βιντεο.

Τέλος πάντων στο δικό μου δεν βλέπω κάτι όσο και να προσπάθησα.

Και η αλήθεια είναι ότι δεν κάθομαι με το κινητό σε σκοτεινό χώρο και το κοιτάζω υπό διάφορες γωνίες ψάχνοντας να βρω κάτι, απλά το χρησιμοποιώ και το ευχαριστιέμαι :D

 

Δεν ειμαι τοσο μυστηριος. Φαινεται και οταν δουλευω κανονικα το κινητο. Εγω σας ειπα για σκοταδι για να το δειτε καλυτερα. Γιατι κ εγω σε χαμηλο φως το παρατηρησα πρωτη φορα.

Τελος παντων εληξε το θεμα. Θα μιλησω με τη smartec αυριο να δω. Απλα ηθελα να βεβαιωθω οτι υπαρχουν ατομα που δεν το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να το πας αφού δεν το έχουν όλοι σημαίνει ότι η συγκεκριμένη συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα.

Και πες μας τι σου είπαν ;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι τοσο μυστηριος. Φαινεται και οταν δουλευω κανονικα το κινητο. Εγω σας ειπα για σκοταδι για να το δειτε καλυτερα. Γιατι κ εγω σε χαμηλο φως το παρατηρησα πρωτη φορα.

Τελος παντων εληξε το θεμα. Θα μιλησω με τη smartec αυριο να δω. Απλα ηθελα να βεβαιωθω οτι υπαρχουν ατομα που δεν το εχουν.

Έχεις δοκιμάσει να δεις αν αποτυπώνεται σε screenshot?

Ελπίζω να το δεχτούν και να σου αλλάξουν οθόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να δεις αν αποτυπώνεται σε screenshot?

Ελπίζω να το δεχτούν και να σου αλλάξουν οθόνη.

 

Βεβαια. Δεν αποτυπωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου δεν υπάρχει τίποτα να δεις. Εκτός και αν το δικό σου έχει κάποιο προβλήματα.

Δεν ξέρω τι βλέπετε και κάποιος άλλους πριν έγραψε για ων αποχρώσεις.

Μήπως ψειριζετε πολύ το πράμα?

 

Εσύ πως το κόβεις; τι μήπως; σίγουρα το ψειριζουν.......

Link to comment
Share on other sites

xda αναζήτηση και βρες τα SuperClean και RomCleaner. Αλλιώς μπορείς να περάσεις και την prerooted slim

 

djkostas, ποια θα εβαζες, την prerooted slim ή την battery king?

Link to comment
Share on other sites

Με μια καρφιτσα...βγαινει πολυ ευκολα.

 

Αν σου ξεφύγει όμως θα βρεθείς με μια ωραία γρατζουνιά στο κρύσταλλο :)

 

Τώρα που θυμάμαι κι εγώ με οδοντογλυφίδα το είχα βγάλει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ηρεμηστε λίγο. ..

Το ότι έτυχε σε εσένα να εχει κάποιο προβλημα η οθόνη η σε μερικες παρτιδες...μου ακούγεται πολύ λογικό. ..

Και απο την στιγμή που έχεις το πρόβλημα στείλε το πίσω. .μην περιμένεις. ...

Όσο και αν δοκίμασα στο δικό μου ευτυχώς δεν βλέπω κάτι. .. Αλλα τόσο ψυρισμα να κάθομαι να κοιτάω το κινητό σαν καθυστερημενο νομίζω δεν έχει νόημα. . :D:confused:

 

Και όσο για την μεμβράνη στην κάμερα με το δάχτυλο πίεσε λίγο προς τα πάνω και θα βγει. .. έτσι το είχα βγάλει εγώ. ...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ξεφύγει όμως θα βρεθείς με μια ωραία γρατζουνιά στο κρύσταλλο :)

 

Τώρα που θυμάμαι κι εγώ με οδοντογλυφίδα το είχα βγάλει.

 

Το καλύτερο είναι να το πιάσεις με ζελοτειπ ,απλό και χωρίς κανένα κίνδυνο !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,sos!!!!Ο γαλαξίας μου απ το πρωί δεν βλεπει την κάρτα sim!!!!Άλλαξα sim μήπως τα έφτυσε η δική μου της vodafone, έβαλα cosmote αλλά ούτε αυτή βλέπει!!!!Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και πάλι κουβάς!!! Τι κάνω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,sos!!!!Ο γαλαξίας μου απ το πρωί δεν βλεπει την κάρτα sim!!!!Άλλαξα sim μήπως τα έφτυσε η δική μου της vodafone, έβαλα cosmote αλλά ούτε αυτή βλέπει!!!!Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και πάλι κουβάς!!! Τι κάνω τώρα;

 

Ανοίγω κλείσε την λειτουργία πτήσεις και περίμενε μέχρι να δεις αν θα σου ζητήσει pin..

Εμένα μου το έκανε μερικές φορές στο s3 που είχα και έτσι μου την διάβαζε!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω κλείσε την λειτουργία πτήσεις και περίμενε μέχρι να δεις αν θα σου ζητήσει pin..

Εμένα μου το έκανε μερικές φορές στο s3 που είχα και έτσι μου την διάβαζε!!!

 

To έκανα και αυτό μόλις, αλλα και πάλι κουβάς!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To έκανα και αυτό μόλις, αλλα και πάλι κουβάς!!!!!!

 

Μήπως χρησιμοποίησες καμία SIM nano με ανταπτορα?

Δες από τις ρυθμίσεις αν το IMEI που γράφει είναι το ίδιο με αυτό στο κουτί.

Είσαι root?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποίησες καμία SIM nano με ανταπτορα?

Δες από τις ρυθμίσεις αν το IMEI που γράφει είναι το ίδιο με αυτό στο κουτί.

Είσαι root?

 

Όχι,micro sim έχω,ούτε root είμαι...Σήμερα το πρωί ξεκίνησε να μου κάνει αυτά τα κόλπα ο γαλαξίας, όλο το βράδυ ήταν ανοικτός σε κατάσταση αναμονής χωρίς flight mode... Και όντως το imei είναι το ίδιο.Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως απο σήμερα το πρωί ούτε το kies βλέπει το τηλέφωνό μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...