Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα επειδη χρησιμοποιω ακουστικα υπαρχει τροπος τα notifications οπως των μηνυματων και του whatsup να ακουγονται απο το μεγαφωνο και οχι μεσα απο τα ακουστικα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά συγγνώμη αν είναι λίγο άκυρη Η ερώτηση αλλα πήρα να ενεργοποιήσω το 4g στη γραμμή του αδερφού μου και Η κοσμοτέ μου επανέλαβε 500 φορες αν έχω διαβάσει τους ορους k αν συμφωνώ. Και τελικά επειδή είναι στο όνομα του πατέρα μου ο αριθmος μου είπαν nα πάρει να κάνει ο ίδιος την ενεργοποίηση αφού έχει διαβάσει πολύ προσεχτικά τους ορους χρήσης τις υπηρεσίας και συμφωνεί. Γιατί τέτοιος έλεγχος? Αρχίζει να με φοβίζει και εμενα που το ενεργοποίησα σε κατάστημα( και δεν με ρώτησαν τίποτα απ αυτά) μήπως Υπάρχουν κρυφές χρεώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα είχε γίνει και με εμένα φίλε μου. Μην ανησυχείς δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Ξοδεύεις τα ΜΒ του προγράμματός σου, απλά πιο γρήγορα. Αυτοί θέλουν απλά να είναι καλυμμένοι μη μπερδευτεί κανείς και ξεχαστεί με την ταχύτητα και κατεβάσει τα κέρατά του και ξεπεράσει το πρόγραμμά του. Γιατί από εκεί και πέρα οι χρεώσεις είναι μεγάλες. Τσέκαρε κάθε τόσο πόσα σου μένουν και εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το ελεγες δεν θα καταλαβαινα ποτε τη διαφορα οτι δεν ειναι το transparent της samsung... Για το widget λεω του καιρου...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα είχε γίνει και με εμένα φίλε μου. Μην ανησυχείς δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Ξοδεύεις τα ΜΒ του προγράμματός σου, απλά πιο γρήγορα. Αυτοί θέλουν απλά να είναι καλυμμένοι μη μπερδευτεί κανείς και ξεχαστεί με την ταχύτητα και κατεβάσει τα κέρατά του και ξεπεράσει το πρόγραμμά του. Γιατί από εκεί και πέρα οι χρεώσεις είναι μεγάλες. Τσέκαρε κάθε τόσο πόσα σου μένουν και εισαι οκ.

 

Ευχαριστω. Σου ηρθε μηνυμα οταν ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια? Ή απλα το ειδες οταν επιασε LTE το τηλεφωνο?

 

 

 

Πως βαζουμε στην lockscreen εφαρμογες? Δεν υπαρχει πουθενα εικονιδιο shortcuts... Τι στο καλο...:wacko:

 

Στις ρυθμισεις στην οθονη κλειδωματος αναμεσα στις επιλογες lock screen widgets και unlock effect υπαρχει το shortcuts. Τσεκαρε το!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Στις ρυθμισεις στην οθονη κλειδωματος αναμεσα στις επιλογες lock screen widgets και unlock effect υπαρχει το shortcuts. Τσεκαρε το!

 

 

Κarn το ξερω αυτο... Aπλα δεν υπαρχει εδω αυτο το εικονιδιο!

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινηση?

 

Απλα τιποτα... Παλι το ιδιο. Δεν μπορω να καταλαβω.... Με την ΜΕΑ στο προηγουμενο s4 ειχα κανονικα τα shortcuts... Τωρα τι εγινε εδω...?

Μου χει σπασει τα νευρα απο χθες...

Link to comment
Share on other sites

Απλα τιποτα... Παλι το ιδιο. Δεν μπορω να καταλαβω.... Με την ΜΕΑ στο προηγουμενο s4 ειχα κανονικα τα shortcuts... Τωρα τι εγινε εδω...?

Μου χει σπασει τα νευρα απο χθες...

 

Ηard reset! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλα τιποτα... Παλι το ιδιο. Δεν μπορω να καταλαβω.... Με την ΜΕΑ στο προηγουμενο s4 ειχα κανονικα τα shortcuts... Τωρα τι εγινε εδω...?

Μου χει σπασει τα νευρα απο χθες...

 

Όταν λες λείπει εννοείς ότι λείπει το μενού Shortcuts στα settings->my device->Lock screen-Shortcuts

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες λείπει εννοείς ότι λείπει το μενού Shortcuts στα settings->my device->Lock screen-Shortcuts

http://i42.tinypic.com/2ikfuhf.png

Link to comment
Share on other sites

http://i42.tinypic.com/2ikfuhf.png

 

Κατάλαβα, νομίζω έχει ξανασυζητηθεί και είναι θέμα έκδοσης firmware, εγώ σε MGA το έχω ας πούμε. Κάνε ένα search για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Tην ΜΕΑ εχω παιδια αλλα ειμαι σιγουρος οτι στο προηγουμενο galaxy με ΜΕΑ ειχα κανονικα shortcuts...

Nα σημειωσω οτι το τηλεφωνο ειναι απειραχτο. Ουτε root ουτε τιποτα. Ακομα καλα καλα δεν εχω περασει ολες τις εφαρμογες μου δηλαδη.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είμαι κάτοχος του Samsung Galaxy S4 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την λειτουργία αφύπνισης.

Συγκεκριμένα ενώ ρυθμίζω την αφύπνιση ( ώρα, ήχος και δόνιση και επιλογή του ήχου ) η αφύπνιση ενεργοποιείται μεν αλλά δεν ακούγεται ο ήχος ούτε και δονείται το τηλέφωνο.Κάθε υπόδειξη είναι ευπρόσδεκτη.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να κάνω επικαιροποίηση των επαφών μου δηλ. να σβήσω κάποιες που δεν χρησιμοποιώ πλέον ή να προσθέσω τηλέφωνα σε κάποιες επαφές. Αν το κάνω αυτό στη συσκευή μου, όταν συνδεθώ με gmail και γίνει συγχρονισμός θα επανέλθουν στο κινητό οι παλιές επαφές που έσβησα ? Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για να το κάνω αυτό? Μήπως πρέπει να επικαιροποιήσω τις επαφές μου στο gmail και μετά να κάνω συγχρονισμό?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να κάνω επικαιροποίηση των επαφών μου δηλ. να σβήσω κάποιες που δεν χρησιμοποιώ πλέον ή να προσθέσω τηλέφωνα σε κάποιες επαφές. Αν το κάνω αυτό στη συσκευή μου, όταν συνδεθώ με gmail και γίνει συγχρονισμός θα επανέλθουν στο κινητό οι παλιές επαφές που έσβησα ? Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για να το κάνω αυτό? Μήπως πρέπει να επικαιροποιήσω τις επαφές μου στο gmail και μετά να κάνω συγχρονισμό?

 

Εγώ που έκανα κάτι αντίστοιχο στο note μου, και έχω συγχρονισμένο Gmail και συσκευή, ότι επαφή έσβησα στο κινητό με ενημέρωνε ότι θα σβηστεί και από το λογαριασμό του Gmail.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα ενδεχομενο να δουμε ραδιο fm ποτε στο s4?Εστω και με αλλη ρομ απο μαμα??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα ενδεχομενο να δουμε ραδιο fm ποτε στο s4?Εστω και με αλλη ρομ απο μαμα??

 

Οχι ποτε...γιατι δεν υπαρχει chip

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, νομίζω έχει ξανασυζητηθεί και είναι θέμα έκδοσης firmware, εγώ σε MGA το έχω ας πούμε. Κάνε ένα search για να είσαι σίγουρος.

 

Εψαξα στο νετ και οντως εχουν και αλλα ατομα αυτο το θεμα...

Ωστοσο λυση δεν προτεινει καποιος..

Λετε να κανω factory reset? θα το δοκιμαζα αλλα ειμαι 99% σιγουρος οτι δεν θα κανει κατι παρα μονο να μου σβησει ενα στημενο τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στο νετ και οντως εχουν και αλλα ατομα αυτο το θεμα...

Ωστοσο λυση δεν προτεινει καποιος..

Λετε να κανω factory reset? θα το δοκιμαζα αλλα ειμαι 99% σιγουρος οτι δεν θα κανει κατι παρα μονο να μου σβησει ενα στημενο τηλεφωνο...

 

ti firmware εχεις? gia shortcuts μιλατε στην lockscreen?

Link to comment
Share on other sites

ti firmware εχεις? gia shortcuts μιλατε στην lockscreen?

 

Kαλημερα!

ΜΕΑ εχω.

Και ναι. Για τα shortcuts. Δες τα screenshots παραπανω που δεν υπαρχει ο διακοπτης.

 

 

 

ΥΓ. Και οχι τιποτα αλλο.. Εχει χαλασει το pc και δεν μπορω να τρεξω στο mac το odin... Aλλιως θα ειχα λυσει το προβλημα μου τωρα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...