Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω την πηρα μεσω kies πρωτες εντυπωσεις...

ο dialer ανοιγει ακομα πιο γρηγορα..

η μεταβαση στα menu μου φενεται το ιδιο.

και δυνατοτητα απεγκαταστασης αρκετων εφαρμογων που μεχρι προτινος χρειαζοταν root...ακομα και του ΚΝΟΧ!!!

μπαταρια και καμερα ακομα ειναι νωρις!! :)

Edited by theo_dellis

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω την πηρα μεσω kies πρωτες εντυπωσεις...

ο dialer ανοιγει ακομα πιο γρηγορα..

η μεταβαση στα menu μου φενεται το ιδιο.

και δυνατοτητα απεγκαταστασης αρκετων εφαρμογων που μεχρι προτινος χρειαζοταν root...ακομα και του ΚΝΟΧ!!!

μπαταρια και καμερα ακομα ειναι νωρις!! :)

 

Thanks Απενεργοποιηση οχι απεγκατασταση θα εννοείς μάλλον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Backup πρώτα τα apk με με μια οποιαδήποτε εφαρμογή και τα data με το helium.

 

ΤΟ KITKAT έφτασε. Διαθέσιμο ota για Ρωσία. Θα το κατεβάσω απόψε και θα το περάσω αύριο.

περιμένουμε εντυπώσεις Κωστα.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε εντυπώσεις Κωστα.:)

 

Δεν είδα κάτι τρομερό. Όπως τα είπαν και οι άλλοι.

Έκανα καθαρή εγκατάσταση.

Το πληκτρολόγιο είναι πολύ καλό, η ram λίγο πιο χαμηλά, για dialer και συλλογή θα ενημερώσω στην πορεία.

Σε smoothness κλπ δεν είδα καμιά διαφορά. Το Octa ήταν ήδη φοβερά smooth.

Για μπαταρία θα ενημερώσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάτι τρομερό. Όπως τα είπαν και οι άλλοι.

Έκανα καθαρή εγκατάσταση.

Το πληκτρολόγιο είναι πολύ καλό, η ram λίγο πιο χαμηλά, για dialer και συλλογή θα ενημερώσω στην πορεία.

Σε smoothness κλπ δεν είδα καμιά διαφορά. Το Octa ήταν ήδη φοβερά smooth.

Για μπαταρία θα ενημερώσω.

 

ok ωραια να δουμε ποτε θα βγει τωρα σε KSA:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Thanks Απενεργοποιηση οχι απεγκατασταση θα εννοείς μάλλον.

 

ναι αυτο μετα το ειδα αλλα και ετσι καλο ειναι :)

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

ok ωραια να δουμε ποτε θα βγει τωρα σε KSA:)

 

εχεις το filmware saudi aravic(ksa) εγω εχω united aravic emirates(xsg)..παντως εμεις με το i9500 θα την παρουμε πρωτα απο το i9505..λεω να βαλω την ρωσικη κ αλλαξω κ το csc με root εγγυηση δεν εχω κ το knox εχει γραψει ..η russia βγαζει συνεχεια updates κ πρωτη απο ολες τις αλλες χωρες..δεν εχει ας πουμε καμια διαφορα πχ(xsg)???ολες ιδιες δεν ειναι στην σταθεροτητα κ ταχυτητα????

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εχεις το filmware saudi aravic(ksa) εγω εχω united aravic emirates(xsg)..παντως εμεις με το i9500 θα την παρουμε πρωτα απο το i9505..λεω να βαλω την ρωσικη κ αλλαξω κ το csc με root εγγυηση δεν εχω κ το knox εχει γραψει ..η russia βγαζει συνεχεια updates κ πρωτη απο ολες τις αλλες χωρες..δεν εχει ας πουμε καμια διαφορα πχ(xsg)???ολες ιδιες δεν ειναι στην σταθεροτητα κ ταχυτητα????

 

ναι το ξερω για την ρωσια ...εγω στο ksa το πηρα σχετικα αργα το update τις 4.3.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω για την ρωσια ...εγω στο ksa το πηρα σχετικα αργα το update τις 4.3.

 

κ εγω αργα το πηρα για xsg..οποτε να περιμενουμε για τα δικα μας...γιατι για την ρωσσια βγαινουν τοσα πολλα filmware?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

κ εγω αργα το πηρα για xsg..οποτε να περιμενουμε για τα δικα μας...γιατι για την ρωσσια βγαινουν τοσα πολλα filmware?

 

Η Ρωσία και Ινδία είναι οι μεγαλύτερες αγορές του 9500 κάδο γι αυτό παίρνουν πρώτοι και επίσης έχουν ενδιάμεσες ενημερώσεις.

Το ότι την έδωσε κατευθείαν στο αυτές σημαίνει ότι είναι απόλυτα σταθερή. Το διαπιστώνω βέβαια από το πρωί που δουλεύουν όλα ρολόι.

Εκτός από τα γνωστά για την 4.4 μην περιμένετε να δείτε διάφορες όπως πχ στο note 3 snapdragon.

 

Η μπαταρία σίγουρα δεν είναι χειρότερη και αυτό είναι θετικό. Ίσως να αποδειχθεί καλύτερη.

 

Θα προτιμούσα η Google να μην δίνει τόσα πολλά μικρά updates αλλά ένα μεγάλο κάθε χρόνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πρωί όταν εκκίνησα το κινητό άρχισε να κατεβάζει κάτι Samsung A.... με 14,6MB και κόλλησε στο 1.1ΜΒ.

Αναγκάστηκα και του έκανα επανεκκίνηση γιατί ήταν έτσι περισσότερο από μισή ώρα και πλέον δεν εμφανίζει

τίποτα. Γνωρίζει κανείς, κάτι;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πρωί όταν εκκίνησα το κινητό άρχισε να κατεβάζει κάτι Samsung A.... με 14,6MB και κόλλησε στο 1.1ΜΒ.

Αναγκάστηκα και του έκανα επανεκκίνηση γιατί ήταν έτσι περισσότερο από μισή ώρα και πλέον δεν εμφανίζει

τίποτα. Γνωρίζει κανείς, κάτι;

Μπες στο samsung apps να δεις αν υπάρχει εκεί κάποιο update .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ο dialer τα πάει περίφημα μέχρι στιγμής με το kitkat. Η συλλογή Αν είναι πολύ φορτωμένη και ειδικά στην sd card, συνεχίζει να έχει δισταγμό όταν πατάς να ανοίξει.

Τα μενού των ρυθμίσεων παραμένουν το ίδιο.

Η ram με φυσιολογική χρήση είναι στα 1250/1820 αλλά αν υπολογίσουμε και την in active σαν διαθέσιμη, δεν πέφτει εύκολα κάτω από 750.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η Ρωσία και Ινδία είναι οι μεγαλύτερες αγορές του 9500 κάδο γι αυτό παίρνουν πρώτοι και επίσης έχουν ενδιάμεσες ενημερώσεις.

Το ότι την έδωσε κατευθείαν στο αυτές σημαίνει ότι είναι απόλυτα σταθερή. Το διαπιστώνω βέβαια από το πρωί που δουλεύουν όλα ρολόι.

Εκτός από τα γνωστά για την 4.4 μην περιμένετε να δείτε διάφορες όπως πχ στο note 3 snapdragon.

 

Η μπαταρία σίγουρα δεν είναι χειρότερη και αυτό είναι θετικό. Ίσως να αποδειχθεί καλύτερη.

 

Θα προτιμούσα η Google να μην δίνει τόσα πολλά μικρά updates αλλά ένα μεγάλο κάθε χρόνο.

 

 

απλα ρωταω Κωστα γιατι βλεπω συνεχεια αναβαθμισεις...κ το baglandes νομιζω παιρνει πολλες..δηλ δεν ειναι ας πουμε τις rwssias k india ποιο smooth απο οτι (πχ)XSG????λογω που βγαζει συνεχεια updates!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο samsung apps να δεις αν υπάρχει εκεί κάποιο update .

 

Αυτό ήταν. Ευχαριστώ πολύ!

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι μετά από 2 μέρες διαπιστώνω ότι η αυτονομία βελτιώθηκε με την kit kat.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα σε δυο μερες..

μου φαινεται αρκετα καλυτερη η αυτονομια της μπαταριας...

αλλα η μεγαλη διαφορα την ειδα στη ram,με 4.3 ειχα συνεχεια 1,5-1,6 gb και με εκκαθαριση της πηγαινε στο 1.2 με 1,3

ενω τωρα χρησιμοποιω συνεχεια max 1.3 και με εκκαθαριση της ram πεφτει κατω απο 900 mb

χρησιμοποιω ακριβως τις ιδιες εφαρμογες :)

για καμερα δεν ξερω την χρησιμοποιω σπανιως εως καθολου!!

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα σε δυο μερες..

μου φαινεται αρκετα καλυτερη η αυτονομια της μπαταριας...

αλλα η μεγαλη διαφορα την ειδα στη ram,με 4.3 ειχα συνεχεια 1,5-1,6 gb και με εκκαθαριση της πηγαινε στο 1.2 με 1,3

ενω τωρα χρησιμοποιω συνεχεια max 1.3 και με εκκαθαριση της ram πεφτει κατω απο 900 mb

χρησιμοποιω ακριβως τις ιδιες εφαρμογες :)

για καμερα δεν ξερω την χρησιμοποιω σπανιως εως καθολου!!

 

Η αυτονομία είναι όντως εξαιρετική πλέον. Μου θυμίζει τις καλές μέρες με 4.2.2

Έχω απενεργοποιησει ότι δεν χρησιμοποιώ και ξεκινώ γύρω στα 800mb. Κανένα πρόβλημα με ram.

 

Γενικά το S4 είναι η καλύτερη Samsung συσκευή που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Γι αυτό δεν θα πουληθεί ποτέ.

Ήδη σε λίγες μέρες θα περάσει στα χέρια της συζύγου μου.

Εγώ θα παω στο S5 εφόσον με καλύπτει το design του και τα υλικά.

Ελπίζω να κυκλοφορήσει ως τις 10 Απριλίου που θα είμαι στην Ελλάδα γιατί μετά θα πρέπει να περιμένω τον Αύγουστο που θα ξαναλθω.

 

Απο το πρωί μόνο με 3g και είμαι στο 50% με 2:50 οθόνη.

Θα πιάσει άνετα τις 5.5 ώρες όπως πάει.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κ εγω το i9500 θα το κρατησω..να δουμε αν τελικα 2 εκδοσεις θα ειναι s5 η 1.....ελπιζω αυτην την φορα να ειναι ενα!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι όντως εξαιρετική πλέον. Μου θυμίζει τις καλές μέρες με 4.2.2

Έχω απενεργοποιησει ότι δεν χρησιμοποιώ και ξεκινώ γύρω στα 800mb. Κανένα πρόβλημα με ram.

 

Γενικά το S4 είναι η καλύτερη Samsung συσκευή που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Γι αυτό δεν θα πουληθεί ποτέ.

Ήδη σε λίγες μέρες θα περάσει στα χέρια της συζύγου μου.

Εγώ θα παω στο S5 εφόσον με καλύπτει το design του και τα υλικά.

Ελπίζω να κυκλοφορήσει ως τις 10 Απριλίου που θα είμαι στην Ελλάδα γιατί μετά θα πρέπει να περιμένω τον Αύγουστο που θα ξαναλθω.

 

Απο το πρωί μόνο με 3g και είμαι στο 50% με 2:50 οθόνη.

Θα πιάσει άνετα τις 5.5 ώρες όπως πάει.

 

εγω επιασα 3 ωρες και 45 λεπτα οθονη και ειμαι στο 37% ακομα :)

να σε ρωτησω,εκανα καθαρη εγκατασταση περασα τα apk που ειχα κανει μπακ απ και τα data τους με helium αλλα η ραμ ετρεχε πολυ ψηλα και ειχα την μεγαλυτερη καταναλωση απο το system...

εκανα factory reset επαναφορα των εφαρμογων μεσω google και τις εστησα μια μια και εστρωσε...παιζει να του δημιουργουσε προβλημα το restore με helium? η εγω δεν εκανα κατι καλα?

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

εγω επιασα 3 ωρες και 45 λεπτα οθονη και ειμαι στο 37% ακομα :)

να σε ρωτησω,εκανα καθαρη εγκατασταση περασα τα apk που ειχα κανει μπακ απ και τα data τους με helium αλλα η ραμ ετρεχε πολυ ψηλα και ειχα την μεγαλυτερη καταναλωση απο το system...

εκανα factory reset επαναφορα των εφαρμογων μεσω google και τις εστησα μια μια και εστρωσε...παιζει να του δημιουργουσε προβλημα το restore με helium? η εγω δεν εκανα κατι καλα?

 

Επειδή το backup επιστρέφει τις εφαρμογές και τα δεδομένα όπως ήταν πριν, σ ενα ανανεωμένο λειτουργικό, ενδέχεται να υπάρξουν προβλήματα.

Καλό είναι μετά την επαναφορά του backup από το helium να μπαίνεις σε recovery και να κάνεις wipe cache ώστε μετά το reboot να γινει προσαρμογή των εφαρμογών όπως γίνεται μετά από ota update.

[ATTACH]41580[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μετα απο official update πλεον δεν υπαρχει language ελληνικα ξερετε γιατι?

 

δεν μπορει....του εκανες update πως??

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

setting>about device>software update

Εχει μονο english(uk) english(us) και ολα τα αλλα ειναι ακαταλαβιστικα

 

ξαναπερασε με odin το filmware..πατησε #1234# κ πες μου τι σου βγαζει?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...